Přejít na obsah


Fotka

Kodak Tri-X pan 400 a vývojka D76


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2008 - 18:06:53

Zdravím,
chci se zeptat, jestli můžu vzít na Kodak Tri-X pan 400 vývojku D76? ve škole nic jinýho neáme a nechce se mi lítat po Praze a něco shánět.
případně, jak dlouho bych to tam měla nechat?
Dík moc :-)
  • 0

#2 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 leden 2008 - 18:14:45

Čtu dobře? Měla nechat? Ty si cérka? Jééééé kluci máme tu druhou cééérku, takže Eduška a Terulka!!!!
  • 0

#3 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 leden 2008 - 18:18:30

Ale k věci, úplně jsem zapomněl že sas na neco ptala. Tož tady máš odkaz, kde sú základní časy pro hramahu filmů a vývojek, teploty atd. V horním políčku si vyber z nabídky film, dole vývojku (D76 je stejná jako ID 11). Vyskočí ti tam tabulka. Pokud to z nejakého důvodu nepůjde ozvi sa, nejak to sfóknem.

http://www.digitaltr...m/devchart.html
  • 0

#4 head

head

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2008 - 18:30:02

D76 na trix ? jasne, je to skoro nominalni kombinace -casy najdes vsude, krabicky ci odkaz viz vyse.
  • 0

#5 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 28 leden 2008 - 19:00:31

hele hele.... temnokomornice z Prahy..... :-)
  • 0

#6 NektarLektvar

NektarLektvar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 28 leden 2008 - 20:09:36

TriX400 vyvolaný v D76(ID11) ředěné 1+1, 10 minut, 20stup.C má příjemnou tonalitu i zrno...jeden vzorek je na
http://www.fotoapara...63184&gal=photo
  • 0

#7 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 leden 2008 - 21:32:25

Terryle

D-76 je použitelná na všechny filmy. Každý výrobce udává na krabičce vyvolávací časy pro tuto vývojku. Já jsem s D-76 velice spokojen.

Odkaz:
http://www.kodak.com...4.17.30.3&lc=en
  • 0

#8 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 leden 2008 - 22:10:38

Lukášu, ty se máš co Praha a temnokomornice!!!

Terulko, tož dúfám, že sa ukážeš u nás na srazu na Pulčinách, budete tam už dvě robky a Eda je faň cérka, takže nebude váznút řeč:-) A nás ogarú sa bát nemusíš, máme tu na temnej Mamiaka a ten nedovolí abychom sa dostali na šikmů plochu, to on by nedopustil.
  • 0

#9 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2008 - 22:21:26

Krakene z tebe jak kdyby pomalu zářilo štěstí z nové uživatelky...

Jinak zdravím další cérku mezi nama.
  • 0

#10 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 leden 2008 - 23:22:04

Ochu, ogaro náš Valašský, tož šak aby nééé.

Cérka naša nová. Nu kdo by nemněél radosť, že ?

Ty poslúchaj, stejně sa těším na ten Pulčín, jak tam pokecáme a popijem a možná aj neco nafotíme :-) Dlúho sme sa neviděli a mosíme aj neco probrat.... ale to je na dlúhé povídání..... jo a na pulčín přijde možná aj náš předseda, dlouholetý temnokomorník. Nu jak říkám bude veselo.
  • 0

#11 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 08:33:58

Šak šak.... už sa také těšim jak malé děcko. V deníčku mám ten víkend pěkně zakrůžkovaný a s velikým srdíčkem připsané "do mrtva s Krakenem"
  • 0

#12 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 10:11:52

Jeeeejdamane, takový úžasný a nadšený přijetí jsem nečekala ani ve snu :roll: to mám hnedka o kus hezčí začátek dne... díííííky!
Takže popořadě, dík moc za odpovědi k vvývojce, asi to risku, pokud ovšem vydlabu film z kazety, zase se mi ho tam povedlo zamotat úplně dokonale :-)
A jinak - jojo, jsem ona :lol: to jsem teda v šoku, že tady je o slečny taková nouze! To bude asi tím, že kolegyně "fotografky" ze školy o tomhle fóru neví... že bych udělala reklamu, anebo si mám vychutnávat pocit, že jsme tu samy dvě slečny? :) uvidíme uvidíme

  • 0

#13 head

head

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 10:17:42

to vypada na prvni film :-)

- musis tu kazetku velmi opatrne a ve tme vykuchat - coz neni jednoduche
- radsi skoc nekam do labu - ukaz jim kazetku a rekni at ti vytahnou ocasek a usmej se a uspech je zarucenej :roll:
  • 0

#14 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 leden 2008 - 10:21:46

Ahoj Terry - mooooc tě tady vítám :roll: Jsem ráda, že jsem tu alespoň dvě, před nedávnem se tu jedna dívčina mihla, ale pak byla hned fuč, tak jsem z toho byla smutná :lol: .

A když přivedeš partu fotografek ze školy, tož to tady chlapům ještě natřem :-)
Pouvažuj o srazu bude poslední týden v březnu, na jednom jsem byla a bylo to moc prima, vycházka, povídání, promítání - no paráda.
  • 0

#15 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 10:27:53

Tak a problém je tady, já sem věděla, že to dlouho trvat nebude :-) jsem věčnej začátečník...

v kodakácký tabulce se praví použíti D76 Kodak Professional na dobu 6 a třičtvrtě,
a v poznámkách je, že také lze D76 na dobu 9 a třičtvrtě...

tři minuty jsou poněkud rozdíl, jsem z toho zmatená... aneb jak mám na erární školní vývojce v hnusné lahvi poznat, co to je? neboli jinak, je mezi těma uvedenjma dvěma vývojkama rozdíl, jakej je, a hlavně která je běžnější? (a levnější... pochybuju, že by do nás škola nějak extra investovala :roll: ) díky velice...
  • 0

#16 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 10:35:44

Head: kdyby první :roll: říkám, věčnej začátečník... ne, vyvolávám si sama už třetí rok, ale moc jistá si v tom nejsem, takže jsem teď s dražšíma filmama a míň časem začala nechávat si vyvolávat.. jenomže teďka se to holt prostě nestihne, sakryš...
Hm, asi do toho labu ale stejně skáknu, mám ho stejně při cestě, tak se optám,jestli by mi to náááááhodou nestihli vyvolat do zítra, a když ne, tak aspoň pěkně poprosím o vytažení ocásku. Jinak by kuchání potmě s mým technickým talentem dopadlo zle, ještě bych ublížila sobě nebo filmu (co by bylo lepší?) Ono sice ve škole na to máme nějaký spešl udělátko, ale sakra, myslíte, že JÁ s tím umím zacházet? :-)

Eda: juju, zkusím hodit odkaz na stránky a na spolužáky, třeba se někdo chytí a bude nás zase víc, nebudem se chlapů bát nic :lol: o srazu pouvažuju, jestli se to bude hodit, tak co by ne :) kdeže se to bude konat, Pulčín, to je pěkně prosím kde? :)
ale co hlavně... Ty jsi z Nedvědice? Z tý Nedvědice u Tišnova u Brna??
  • 0

#17 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 10:42:56

jo, a navíc nejen že jsem věčnej začátečník, ale taky slepej začátečník, co si pořádně nepřečte všechny odpovědi a pak tady magoří :roll: takže dotazy beru zpět, prozkoumám, co to tam máme za ředění a risknu těch 10 minut, a třeba se tam někde kouzlem najde i tabulka... i když v tom zmatku tam nevím nevím

Jo a už jsem udělala slibovanou reklamu, takže je klidně možný, že nás tu ještě přibyde :-)
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 leden 2008 - 11:26:02

Terulko, cérko ani nevíš jaké máš ščěstí. Velký fotografický guru pan Nektar Lektvar ti řekl recept ze své kuchyně. Udělej to podle něj a nemůžeš netrefit. Navíc je tri-x-pan takový ohebný film. Nezkazíš to, neboj.

Poslůchajte, já sem nekde zahlédnul na netu vytahovač na filmy z PET flanděry, ale nejak to neožu najít. Ten Ilfordí mi už odešel a nový sa mi kupovat nechce. Nevíte nekdo kde to včilkaj na tej síťovi visí?
  • 0

#19 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 29 leden 2008 - 14:42:01

Ten vytahovac z petflasky jsem si taky delal. Adresu s navodem uz nemam, ale stejne to byla takova nouzovka. Neslo to moc dobre a po nekolika filmech se stejne rozlamal. Navic byla potreba uplna tma, aby to neosvitilo film. Za cca 150 se da koupit vytahovak Keiser a stim to jde jako po masle.

Poradim ti ale lepsi figl. Jestli mas manualni fotak, kde zamotavas film klickou, tak staci prilozit k fotaku ucho a motat dokud se neozve takovy dost hlasity cvaknuti. To vyskoci konec filmu z civky. Pak staci uz jen jedna otacka a mas film pekne zamotanej s koncem venku. Nehrozi, ze si ho poskrabes nebo osvitis nejakym vytahovakem.

Jo, a jako mistni novacek te tu taky vitam :wink:
  • 0

#20 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 leden 2008 - 14:55:49

při troše šikovnosti se to dá udělat s pomocí dvou kusů prošlého kinofilmu - každej tak deset cm dlouhej. jeden se narve do kazety co to jde. potom se kroutí kolečkem, jako kdyby jste chtěli ten film navíjet do kazety, občas to tak nějak cvakne - to znamená, že je ten konec filmu akorát za tím otvorem. jakmile to cvakne, tak se kazeta pevně chytne, tak aby se cívka uvnitř nehýbala a začne se do kazety rvát ten druhej kus a to zespoda toho prvního. nacpe se co nejdál to jde. potom se cívka uvolní aby se mohla protáčet a oba kusy prošlého filmu se začnou vyndavat...a mezi nimi začne vyjíždět i samotný film z kazety!
  • 0

#21 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 leden 2008 - 14:57:10

osvědčili se mi právě kusy prošlého nevyvolaného kinofilmu, protože je na nich ještě emulze
  • 0

#22 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 leden 2008 - 15:13:01

Jo a už jsem udělala slibovanou reklamu, takže je klidně možný, že nás tu ještě přibyde :)


No dnes je zdá sa celkom dobrý deň...samé dobré správy :wink:
  • 0

#23 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 29 leden 2008 - 15:25:50

...jakmile to cvakne, tak se kazeta pevně chytne, tak aby se cívka uvnitř nehýbala a začne se do kazety rvát ten druhej kus a to zespoda toho prvního. nacpe se co nejdál to jde. potom se cívka uvolní aby se mohla protáčet a oba kusy prošlého filmu se začnou vyndavat...a mezi nimi začne vyjíždět i samotný film z kazety!


To je imho dobrej zpusob jak si podrit negativ. Vytahovak je stejne jen nouzovka, kdyz si v opilosti zamotam film do kazetky :wink:
  • 0

#24 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 leden 2008 - 15:26:05

Terry: Pulčín - jestli si zhruba vybavuju mapu, tak by to mělo být Hornolidečsko či tak něco, asi Zlínský kraj

A Nedvědice opravdu ta u Tišnova :wink:
  • 0

#25 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 leden 2008 - 15:44:16

...jakmile to cvakne, tak se kazeta pevně chytne, tak aby se cívka uvnitř nehýbala a začne se do kazety rvát ten druhej kus a to zespoda toho prvního. nacpe se co nejdál to jde. potom se cívka uvolní aby se mohla protáčet a oba kusy prošlého filmu se začnou vyndavat...a mezi nimi začne vyjíždět i samotný film z kazety!


To je imho dobrej zpusob jak si podrit negativ. Vytahovak je stejne jen nouzovka, kdyz si v opilosti zamotam film do kazetky :wink:


no pokud jde o mě tak já na prvních 7 cm negativu nikdy žádnou fotku nemám...takže odřít si nevyužité místo na negativu mě zrovna nerozhodí. pokud jde o možné vniknutí světla, řekl bych, že je minimální, ale raději to samozřejmě provádět v šeru

osobně se mi zdá tento způsob mnohem šetrnější než Ilford vytahovák, se kterym to nejde vždy napoprvé, tedy riziko osvícení (filmu, nikoliv mé duše) je vyšší
  • 0

#26 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 leden 2008 - 16:33:05

já to zamotak do kazetky jednou.... omylem sem podruhý dal převinout už jednou převinutej film.... noa tak sem to (jedno z víček té kazetky) v temné koupelně jednoduše otevřel otvírákem na pivo.
nechápu, co tu hrotíte vytahováky....
  • 0

#27 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 leden 2008 - 19:33:18

Votvírák na pivo? dobrý, já používám kombinačky - prostě s nima jedno víčko urvu :wink:
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 20:08:09

Jasné, otvírák na pivo. Taky jsem párkrát použil. :wink:
  • 0

#29 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 leden 2008 - 20:14:34

ja pouzivam sroubovak. uz jsem si ho jednou vrazil do prstu. predtim jsem uzival nuzky...dokud jsem je neohnul a take nevrazil si do palce...film popatlany krvi se na nekterych mistech trosku nevyvolal...asi tak vubec. a o tem otviraku jsem slysel...funguje to pry bajecne.
  • 0

#30 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 leden 2008 - 21:08:23

Já vezmu kazetu do levačky. Pravý palec narvu tam co mizí film do kazety, kus plechu odloupnu, pak vyrvu bořní plechová víčka a film je venku. Deset vteřin. Lepší než loupat mandarinku. Já nevim, je na tom něco špatnýho?
  • 0

#31 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 21:12:58

Dík všem za tipy :) nakonec sem měla kliku, v petřinské labině mně film vzali s tím, že bude vyvolanej zítra dopoledne... takže se experiment s vyvoláváním svépomocí odkláda na neurčito .)
ty tipy s vytahováním jsou zajímavý... my máme ve škole ten ilfordí, ale já s ním jaksi nekamarádím. to už mi je sympatičtější ten otvírák na pivko, takže až se mi zase zadaří zavinout, zksuím to :lol:

Eda: hm, Zlínskej kraj, to mám zatraceně moc z ruky, sákryš... nekoná se náhodou čas od času něco třeba tak v Praze?
Jo a jinak jsme geograficky skoro sousedky, to potěší, potkat někoho z těch končin na takhle spešl internetu :lol: znáš Rozsochy? je to hrozná prdel na vlakový trati směrem na žďár :D
  • 0

#32 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 leden 2008 - 21:32:01

hm, Zlínskej kraj, to mám zatraceně moc z ruky, sákryš... nekoná se náhodou čas od času něco třeba tak v Praze?
Jo a jinak jsme geograficky skoro sousedky, to potěší, potkat někoho z těch končin na takhle spešl internetu :D znáš Rozsochy? je to hrozná prdel na vlakový trati směrem na žďár :)


JJ Rozsochy znám (teda znám tu zastávku :lol: :lol: ) - je to kousek...

No a ten Zlínskej kraj, to nejni tak hrozný, však oni z Práglu na sraz určitě nějací temnokomornící pojedou :)
  • 0

#33 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 21:58:00

Z Prahy na Pulčín to neni zas "tak" daleko. Já od tama bývák kůsek a do Práglu jezdim běžně - např. zitra jedu. Stačí sednůt na bus do Brna a z Brna do Valašských Klobouk ( bus jezdí přímo 3x denně). No a po domluvě bych ťa v těch Klobůkách mohl vyzvednůt - do Horního Lidče už je to potom kůsek.
Jestli sa kamarádíš s otvírákem, tož to určitě dojeď. Takové cérky sů potřeba. Mrkneš na fotky, povykládáš, popiješ, zajde sa na tůru v nádherném prostředí..... prostě ten nejlepší víkend, co može byt.
  • 0

#34 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 22:05:47

Nejtěžší co može byt na trati Rozsochy - Horní Lideč je přesednůt v Brně na Zvonařce na jiný bus ^__^. Neodpustim si malů agitku - stanoviště 13, odjezd každý všední den v 11:20, 15:30 a 18:25 a lístek až na konečnů. Tam po domluvě možu počkat a do místa konání dopravit...
  • 0

#35 Terryle

Terryle

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 22:35:23

mňo, já se kamarádím hlavně s vývrtkou, ale tu jsem v souvislosti s otevíráním filmu zminovat nechtěla :)
hmm... já o tom tedy pouvažuju, uvidíme, jak se věci vyvinou, jesli bude čas a okolnosti nakloněné :lol:
  • 0

#36 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 22:52:04

Vývrtka je také vítaná. Nemosíš sa ostýchat. Budeš vítaná. S Krakenem bysme ťa třeba mohli počkat aji s červeným koberečkem u autobusu, že Krakene? Navíc aji mladí pohlední ogaři tam budů....
No nic, odcházím spáti - ať ti to dopadne dobře s tim filmem
  • 0

#37 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 leden 2008 - 09:38:52

Si piš ochu uvítáme Terulku a Edušku po Valašsku. Terulko, tož poslúchal cérko, včil už mosíš dojet, jináč to nejde:-)
  • 0

#38 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 duben 2008 - 05:28:43

dobry den, vedeli by ste mi prosim odporucit i daky vyvolavaci cas pre fomadon lqn? dakujem
  • 0

#39 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 duben 2008 - 08:24:54

dobry den, vedeli by ste mi prosim odporucit i daky vyvolavaci cas pre fomadon lqn? dakujem

čeče já ti nevím, jestli toho filmu není škoda na tuhle vývojku, krom toho si myslím, že na lqn tu nikdo moc nevolá.
ale třeba se někdo najde :-)
  • 0

#40 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 duben 2008 - 09:23:06

teda, ten TRI-X 400 mě velmi nemile překvapil.... volal jsem film nafocenej v F90x jako 400 ASA v D-76 1+1 cca 11 minut při cca 20°C (moje standardní cca podmínky no :-) ) a vylezlo z toho něco děsně kontrastního a vůbec to nemá kresbu ve stínech.... respektive oproti HP5+ je to mnohem kontrastnější (doknoce mi to přijde i kontrastnější, než HP5+ v D-76 1+0). hlavně ty zcela zabitý filmy mí vadí.... a ještě je dražší, než Ilford.
máte taky podobný zkušenosti, a nebo jsem to přetáhnul? nebo je ten TRI-X 400 méně citlivej, než HP5+?
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2008 - 09:51:50

dobry den, vedeli by ste mi prosim odporucit i daky vyvolavaci cas pre fomadon lqn? dakujem


hádám, že tuhle kombinaci nikdo nedělá, tak jsem to zkusil nějak odvodit
takže jako rovnice v matice :)
foma 400 je v lqn 1+10 hotova za 9:30
id 11 stock za 7:30

trix 400 je v id 11 stock hotov za 8:00
trix 400 lqn 1+10 :?:
:-) hádám 9 minut
u kina překlápění 30sec a pak na začátku každý minuty 3x
u svitku 30 sec a potom po půlminutě 2x

pokud ty záběry opravdu chceš, tak si nejdřív udělej zkoužku (protože tohle je jen odhad)
a) s jiným kouskem filmu
B) při navinutí filmu obětovat posledních 20cm - asi 4 záběry, odstřihnout a vyvolat zvlášť a podle výsledku vyvolat ten zbytek = jeden záběr bude vejpůl
  • 0

#42 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 duben 2008 - 11:24:06

a hele, trojčlenka....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních