Přejít na obsah


Fotka

Dotaz ID-11


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 bryan

bryan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 09:42:27

Dobré ráno, nemá někdo z vás zkušenost. Potřeboval bych vědět jestli je možné naředit vývojku pouze 800 mL vody namísto předepsaného 1 L. Mám obavy aby mi po ochlazení na skladovací teplotu nezačly v lahvičkách pršet krystalky. Děkuji.
  • 0

#2 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 únor 2008 - 09:47:55

obávám se že takhle nikdy nelze dospět ke konstantním hodnotám, mám stock skladovaný v utěsněných lahvičkách v chladu asi rok po 100ml a normálně ho používám.
doporučuji si nejprve projít fóra týkající se id-11 a doporučuju toto uzamknout
  • 0

#3 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 únor 2008 - 10:13:30

zapomen na to, viz Zajda.
Navic kdyz tam das mene vody tak zvysis koncentraci a latka naopak snaze vypadne z roztoku.
K.
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 únor 2008 - 10:21:31

je to zakázaný :) :D
  • 1

#5 bryan

bryan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 10:25:41

No je mi jasny, ze zvysovanim koncentrace zvlaste za tepla se mi zvysuje pravdepodobnost krystalizace za studena. Ve forech s id-11 jsem na nic podobnyho nenarazil, ergo to zjistim experimentalne a pokud se zacnou objevovat krystalky doredim to na 1 L. V krajnim pripade zarve nejakej film a litr id :)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 10:42:27

Téma bych nezamykal. Co jsem se koukal, nemá tady ID-11 samostatné vlastní vlákno. Narozdíl do Majkrofénu a RODINALu.
Nu a k dotazu. Není lepší si takový starosti ušetřit? Vyprdnout se na ID a použít Rodinal? Budeš bez starosti a jako bonus získáš moc pěkný obrázky a zrno radost pohladit(pohledět). :)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 10:56:59

Téma bych nezamykal. Co jsem se koukal, nemá tady ID-11 samostatné vlastní vlákno. Narozdíl do Majkrofénu a RODINALu.
Nu a k dotazu. Není lepší si takový starosti ušetřit? Vyprdnout se na ID a použít Rodinal? Budeš bez starosti a jako bonus získáš moc pěkný obrázky a zrno radost pohladit(pohledět). :)


No zase bych to s tím Hovnidalem nepřehánel... Vím, že tu jsou příznivci, co si ráno píchnout do žíly onu tmavou tekutinu v poměru 1+100 (rodinal ku krvi v těle), ale je to dosti specifická vývojka...
Ovšem proti erteplám žádný dyšputát!
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 11:18:47

A už je to tu zase. Vony z toho nelezou jenom erteple, když se to hezky naředí. :)
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 únor 2008 - 12:17:06

Naředim podle návodu, strčim do ledničky a v klidu používám půl roku..hodláš to mrazit? Moc nad tím nešpekuluj, ono se skladováním ve chladu počítá:)
  • 0

#10 bryan

bryan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 14:57:18

Ne ne mrazit to nechci, ale potrebuje mit stock ponekud koncentrovanejsi. A mam strach ze mi po ochlazeni na skladovaci teplotu zacne krystalizovat.
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 únor 2008 - 15:22:02

kdo mluví vo zamykání :D
zakázaný je kouskování toho ídéčka :)
  • 0

#12 vito

vito

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 20:31:59

Ja bych to s chlazenim neprehanel, staci poradne vytlacit vzduch a soupnout do tmy. Vytahl sem vic jak po 2 letech zbytek ID-11 (navazovane) skladovany pri normal. teplote a rozdil sem proti cerstve nepoznal.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2008 - 20:58:07

kdo mluví vo zamykání :D
zakázaný je kouskování toho ídéčka :)


Zajda mluví vo zamykání...přeci.. 8-O
  • 0

#14 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 únor 2008 - 14:27:54

já bych to rozmýchal v 450 ml vody a dolil na 500 ml .)
a estli se to při ochlazení na 20°C nějako změní, tak bych to ohřál, přilil tak na 750 ml a zase nechal chladnout.... nebo těch 800 ml, když to potřebuješ tak.... enom nevim, k čemu to chceš, už tak je ID-11 / D-76 ve štoku občas až nepříjemně kontrastní.... nedělat kino, tak na kontrast beru hrobinal....
  • 0

#15 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 únor 2008 - 14:32:33

sakra, rozmíchal.... :lol:
  • 0

#16 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 únor 2008 - 15:35:18

v klidu, já o zamykání mluvil z toho důvodu, že tohle někdo někdy s těmi krystaly řešil, myslím že dokonce i já :lol:
jen to chce pohledat, zkoušel jsem to a nenašel jinak bych dal samozřejmě odkaz.
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 únor 2008 - 19:51:18

aha :lol: :D
  • 0

#18 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 6 duben 2008 - 18:55:05

Jaký je ověřený a poctivě odzkoušený čas pro Pan 100 ve stocku? Protože když použiju to co mám z různych tabulek, včetně ilforďáckých, (je to stejné i pro Pan 400) tak mám negativy neskutečně tmavé. Jsem nasr.... 400-ka vychází perfektně a 100-ka je už podruhý v háji.
  • 0

#19 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 6 duben 2008 - 19:08:56

Však rodinal občas v ledničce taky vykrystalizuje, notoriousíku.
Všk ID11 je veliká klasika a jsou výborní fotografové, kteří v ničem jiným nedělaj.
Co se týče toho hustšího koncentrátu, tak to zkus, kdyžtak to ohřeješ a ono se to zas rozpustí.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 duben 2008 - 19:59:38

Mno to je výhoda Rodinála - snese i hrubší zacházení, do ledničky netřeba, milý Goro. :wink:
Proti ID-11 nic nemám, taky jsem v tom pár filmů vymáchal.
  • 0

#21 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 7 duben 2008 - 06:03:23

Golfista:

Pro Pan 100 pouzivam ID-11 v redeni 1+1, expoonuju na ISO 50 a vyvolavam 6 min. Preklapeni 4x prvnich 10 vterin kazde minuty. Pouzivam kondezorovy zvetsovak.
  • 0

#22 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 7 duben 2008 - 11:22:06

Jaký je ověřený a poctivě odzkoušený čas pro Pan 100 ve stocku? Protože když použiju to co mám z různych tabulek, včetně ilforďáckých, (je to stejné i pro Pan 400) tak mám negativy neskutečně tmavé. Jsem nasr.... 400-ka vychází perfektně a 100-ka je už podruhý v háji.


nechcem ta nejak odrádzať, mám to len z počutia, ale na FA sa kedysi jeden chalanisko, laborant- evidentne mal skúseností s filmami a volaním požehnane, o PAN100 nevyjadroval práve pochvalne (na rozdiel od PAN400) a odporúčal myslím FP4ku...keďže ale fotím takmer výlučne na 400vky, potvrdiť to z osobnej skúsenosti nemôžem..
  • 0

#23 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 duben 2008 - 12:36:30

Jaký je ověřený a poctivě odzkoušený čas pro Pan 100 ve stocku? Protože když použiju to co mám z různych tabulek, včetně ilforďáckých, (je to stejné i pro Pan 400) tak mám negativy neskutečně tmavé. Jsem nasr.... 400-ka vychází perfektně a 100-ka je už podruhý v háji.


neodpovim primo, protoze pany 100 volam v 1+3, ale pouzivam vzdy klasicke casy okolo 15-20 min (dle kontrastu sceny) pri 20 stC a jde to OK. Takze ve stocku to okolo 7 minut musi jit taky. nemuze byt chyba jinde?
KareJ
  • 0

#24 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 duben 2008 - 17:34:19

Takze ve stocku to okolo 7 minut musi jit taky. nemuze byt chyba jinde?
KareJ


Spíš ne, Pan 400 vychází dobře, přímo skvěle a 100-ka ne.
  • 0

#25 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 7 duben 2008 - 18:34:34

Takze ve stocku to okolo 7 minut musi jit taky. nemuze byt chyba jinde?
KareJ


Spíš ne, Pan 400 vychází dobře, přímo skvěle a 100-ka ne.


Pan 400 je skvely i na push, Pan 100 jsem zkousel tak v 8 kouscich a prisel mi takovy nemastny neslany, "slepy"...proste nic zvlastniho - kdyz jsem ho volal v ID11. pak jsem vyzkousel Rodinal 1:50 a uz to vypadalo lepe. jsou lepsi filmy, ale v Rodinalu vychazi pouzitelne.
  • 0

#26 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 7 duben 2008 - 20:39:57

Martine (Golfisto) a v jaký vývojce voláš papíry?
Já jsem teď vyvolal T200 ve fotomalu, film vypadal výborně, kresba ve světlech i stínech, už jsem se těšil jak si udělám v GD-Lce pár fotek a......hrůza. Tvrdý jak prase a vůbec nedokážu dostat nic do světel ani při žluté na 50. To se mi fakt dlouho nestalo.
Tak jsem se sehnul do své skříňky plné nejrůznějších stocků a vyndal jsem metholovou měkkou pozitivní vývojku a nechal se unášet kouzlem tisíců odtínů šedi a kresby.
recept: metol, siřičitan, KBr, soda .......... je to v každým receptáři.
  • 0

#27 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 duben 2008 - 21:09:44

Martine (Golfisto) a v jaký vývojce voláš papíry?
Já jsem teď vyvolal T200 ve fotomalu, film vypadal výborně, kresba ve světlech i stínech, už jsem se těšil jak si udělám v GD-Lce pár fotek a......hrůza. Tvrdý jak prase a vůbec nedokážu dostat nic do světel ani při žluté na 50. To se mi fakt dlouho nestalo.
Tak jsem se sehnul do své skříňky plné nejrůznějších stocků a vyndal jsem metholovou měkkou pozitivní vývojku a nechal se unášet kouzlem tisíců odtínů šedi a kresby.
recept: metol, siřičitan, KBr, soda .......... je to v každým receptáři.


Teď používám to GD-L ko.
  • 0

#28 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 duben 2008 - 21:10:32

Jenomže já mám strašně tmavé filmy...
  • 0

#29 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 7 duben 2008 - 21:22:25

Jenomže já mám strašně tmavé filmy...


prevolamy negativ. zkratit cas nebo expozici. FP4 se ve stocku vola 8:30, casy by mely byt totezne pro pan 100. jak dlouho jsi to volal?
  • 0

#30 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 8 duben 2008 - 05:54:47

Jinak Ilford uvadi Pan 100 (ISO100) ve stocku ID-11 7 minut.
  • 0

#31 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 8 duben 2008 - 07:01:47

to mu kluci ale radía jak tmavému filmu předejít, teď je na čase poradit co s tím.
Martine, můžu ti namíchat měkkou vývojku na papíry a uvidíš ten rozdíl.
  • 0

#32 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 duben 2008 - 08:51:41

Martine, to máš ty filmy ze srazu?
  • 0

#33 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 duben 2008 - 17:26:47

Martine, to máš ty filmy ze srazu?


JO... 8-O
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 duben 2008 - 17:29:04

prevolamy negativ. zkratit cas nebo expozici. FP4 se ve stocku vola 8:30, casy by mely byt totezne pro pan 100. jak dlouho jsi to volal?


Čas volání jsem měl 7 minut + korekce 30%. Byl to 4. film.
  • 0

#35 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 duben 2008 - 18:29:11

Mně se zdálo, že ti ty časy vychází moc dlouhý...a máš tak všechny snímky?
Já ten svitek od rybníků ještě nemám vyvolanej, ale plánuju to udělat o víkendu...
  • 0

#36 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 duben 2008 - 02:10:34

Martine, můžu ti namíchat měkkou vývojku na papíry a uvidíš ten rozdíl.


Hynku, enjaky recept nam prozradis? Par upecenych negativu mam...tak bych vyzkousel :lol:
  • 0

#37 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 19 duben 2008 - 15:10:20

Dobrý den, mohu se prosím trochu vrátit ke konfekčním vývojkám? Stala se mi věc, kterou si nedokážu přebrat. Mám od září 07 namíchaný stock ID11 (v zmačkané petce), vždy pro použití odleji požadované množství pro ředění 1+3. Před 14 dny jsem vyvolával Pan400, výsledek byl takový jaký sem předpokládal/chtěl. Včera jsem vyvolával znovu Pan400. Použil stejný postup jako vždy a ... a celý film je skoro čistý s nepatrnými známky kresby a to i v místech popisku filmu.

Chyba může být krátkým vyvoláním (nejsem diletant, 20 minut dokážu naměřit), špatným naředěním (nemyslím, když to mám i napsaný a postup neměním) nebo náhlím zestárnutím stocku - je to možné?

Dá se nějak jednoduše přijít na možné zdegradování stocku?
  • 1

#38 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 duben 2008 - 19:42:35

Chyba může být krátkým vyvoláním (nejsem diletant, 20 minut dokážu naměřit), špatným naředěním (nemyslím, když to mám i napsaný a postup neměním) nebo náhlím zestárnutím stocku - je to možné?

Dá se nějak jednoduše přijít na možné zdegradování stocku?


ID-11 používám po celou svou kariéru a toto se mi jednou taky stalo, viz Fotoprůvodce Tam to skutečně byla nízká teplota (a přispěla k tomu i podexpozice filmu), ten stock vyvolával dál. Čili udělal bych test vývojky dle odkazovaného článku.

Sám používám stock ID-11 míchaný z destilky, skladovaný ve zmačkané PETce více než rok (tedy dvakrát dlouho oproti doporučení Ilfordu), a za několik let to byl jediný problém, a ten jsem zavinil sám. Jinak říká se, že u vývojek typu ID-11/D76 se zkaženost pozná tím, že zežloutnou. Nevím, mně se to ještě nestalo.
  • 0

#39 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 duben 2008 - 08:50:38

Já tedy nepoužívám Ilford pan 100 (400), ale Ilfod delta 100 (400) a můžu je doporučit. Žádný problém s nimi při vyvolávání v ID11 není. Jen tak na okraj - když jsem dřív použil pan100, tak ve srovnání s deltou se mi ten film víc kroutil a hůř rovnal, snad na něj používaj jinej (horší) materiál.

Co se týče přímo ID11, je třeba dát pozor na teploty. Třeba pro tu deltu 100 je při ředění 1:1 vyvolávací čas při 20 C 11minut, ale při 24 C 7:30minut! Zkoušel jsem to, rozdíly jsou při nedodržení velký. Máte tam v lázních teploměry? Já teda jo, teplotu si kontroluju, když 4stupňovej výkyv udělá takovejhle rozdíl.
Vyvolávám vždy na 24 C (je to kratší čas). Roztoky maj většinou (když si je rozděláte) pokojovou telotu kolem 20 C, tak si je v lázni přihřeju v odměrkách na 25 C a ony při volání filmu v tanku o ten stupeň vychladnou na těch 24, to považuju za konzistentní proces, nemám s nim problém. Jo tank s filmem si v lázni předehřeju taky.

Jo ID 11 skladuju ve smšťovací lahvi, přesto tak po pár měsících zežloutne, ale i takto zežloutlý jej používám bej jakéhokoliv průšvihu. Samozřejmě se to nesmí přehnat, když použijete 2 roky starej roztok, věřím tomu, že to dopadne špatně.
  • 0

#40 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 21 duben 2008 - 10:43:11

Děkuju za odpvěď, bohužel teplotu a čas sem taky vyloučil. Teplta se pohybovala 20-20,5 stupně a tak jsem vyvolávací čas zkrátil na 19 minut. Snad to nebylo moc! Ta minuta na konci vyvolání , přece nemůže mít takové následky?

Je z podivem, že některé snímky jsou při použití multigrejdu přesto použitelné :arrow:
  • 0

#41 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 duben 2010 - 23:09:49

Zdravím,
dnes před odchodem do práce jsem se snažil rychle namíchat základní roztok práškové ID-11.No a ve spěchu jsem omylem nalil více tekutiny než je v návodu.Jednalo se o pětilitrové balení a já místo 5litrů namíchal litrů šest.Co teď s tím? Takové množství vývojky je mi líto vyhazovat.
Beru to tedy tak,že vývojka je již trochu nařeďěná a pro další použití by se teoreticky dalo rozpočítat,jak moc je nařeďěna,při použití 400ml tanku a podle toho doředit.A jak dlouho je možné takovouto vývojku skladovat? Nebo je to celé blbost a bude lepší pořídit vývojku novou?Obecně se totiž doporučuje vývojku ředit až těsně před vyvoláváním.Normálně bych to asi moc neřešil a risknul to.Mám teď však nějaké filmy,které bych nerad zkazil.
  • 0

#42 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 duben 2010 - 05:51:21

jen můj názor:
1.rozředění není až tak podstatné, aby mělo zásadní vliv na trvanlivost tohoto stocku, pokud bude skladován bez přístupu kyslíku (a nebudeš-li to chtít skladovat rok).
2. pokud budeš vyvolávat v ředěném pracovním roztoku, dopočítáš celkem snadno (0,2 dílu vody už v tom máš)
3. pokud budeš chtít vyvolávat v tomto stocku, dopočítej si pro nástřel korekci času asi takto:
Tn=T1+(T2-T1)/5
kde:
Tn = nový čas
T1= čas pro stock
T2= čas pro ředění 1+1

asi se nedá říct konstanta pro prodloužení volacího času či zvýšení teploty takto lehce přiředěného stocku pro všechny filmy, u některých je pro ředěnou vývojku potřebný podstatně delší čas na stejnou gradaci, u některých jen kousek.... držím palce.

Pokud bych měl volat důležitý film hned naostro bez možnosti otestování, doředil bych na pracovní roztok 1+1 před voláním a držel se osvědčeného.
  • 0

#43 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 duben 2010 - 06:59:25

Díky za info.Vyvolávám v ředěném roztoku 1:1.Jde mi právě hlavně o onu trvanlivost již naředěné vývojky.Mám teď hodně nevyvolaných filmů a jsem líný je vyvolat všechny naráz.Obával jsem se,že naředěný roztok graduje rychle.Ale mám to uložené v pet lahvých s vymačkaným vzduchem,v chladu a temnu.
  • 0

#44 BiCZ

BiCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2010 - 19:01:25

Normálně je ID-11 ve stocku na 10 filmů, ale chtěl bych se zeptat jestli se životnost vývojky nějak mění, když pár filmů vyvolám v ředění 1+1 a tudíž část stocku vyleju. Je potřeba nějak modifikovat to 10% prodloužení volání kdybych zas volal ve stocku? Je mi jasný, že první film to neovlivní, ale ty další?
  • 0

#45 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2010 - 19:16:46

No tak samozrejme meni, protoze tech 10 filmu plati pro litr 8-O
  • 0

#46 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 19 říjen 2011 - 23:26:06

Již delší dobu jedu jen na ID-11 doma míchané a nemůžu si ji vynachválit, ale moje domácí váhy nepatří k nejlepším a tak si plánuju navážit směs na vývojku na vahách ve škole. Problém ale je, že se mi nechce mít každou složku zvlášť v pytlíku a pokud si matně pamatuju tak v komerční ID-11 jsou pytlíky pouze 2.

Byl by někdo schopen říct, co je obsahem těch dvou pytlíku A a B, a který se musí rozpustit první? Prostě lapidárně řečeno co můžu sesypat do jednoho pytlíku, když to budu navažovat.

dík za rady
  • 0

#47 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 20 říjen 2011 - 00:33:41

No tak toto by aj mňa zaujímalo. Už sa to tu raz niekde riešilo, ale nevem presne kde.
Nie som si istý, ale mám taký dojem, že v jednom vrecku by mohlo byť spolu metol, hydrochinón a štipka siričitanu sodného a v druhom siričitan sodný a borax ?
  • 0

#48 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 20 říjen 2011 - 06:13:58

Jo uz se to tu někde resilo. A taky se tu resilo ze D76 chodi jen v jednom pytli oproti ID11.
  • 0

#49 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 říjen 2011 - 06:51:00

Již delší dobu jedu jen na ID-11 doma míchané a nemůžu si ji vynachválit, ale moje domácí váhy nepatří k nejlepším a tak si plánuju navážit směs na vývojku na vahách ve škole. Problém ale je, že se mi nechce mít každou složku zvlášť v pytlíku a pokud si matně pamatuju tak v komerční ID-11 jsou pytlíky pouze 2.

Byl by někdo schopen říct, co je obsahem těch dvou pytlíku A a B, a který se musí rozpustit první? Prostě lapidárně řečeno co můžu sesypat do jednoho pytlíku, když to budu navažovat.

dík za rady

Ptal jsem se cca před rokem a půl na to samý, podívej se do vlákna Receptář - http://www.temnakomo...c&p=77243#77243
  • 0

#50 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 27 prosinec 2012 - 16:25:03

Dneska při slévání použité vývojky (ID-11 stock) zpět do lahve, jsem si všimnul, že je jí nějak méně. A taky že jo, něco málo přes 600 ml. Míchal jsem ji víc jak před rokem (17. 11. 2011 tuším), skladoval v PET lahvi s vytlačeným vzduchem a vždy užil jen jako stock. Máte někdo podobnou zkušenost? Nepozoruju nějaký rozdíl v účinnosti, na druhou stranu volám v tom takové "pokusné" filmy, tak těžko povědět, jestli opravdu jede jak má. Dnes jsem v tom máchal 8. film, tak jsem přidal 70 % času a jak to tak schne, vypadá zas fajn. To jsem z toho jelen :huh:

Mám teď dilema. Příští film, co budu volat chci mít pěkně, tak nevím, jestli znova použít tuhle várku, nebo namíchat novou. Co vy na to?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních