Přejít na obsah


Fotka

Crumpler fans


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 12:02:41

Vložený obrázek

Než zaleze temnokomorník do svý oblíbený místnosti, musí nějakym způsobem dostat aspoň trochu světla na filmovou emulzi. A to se dělá většinou tak, že se vezme film, strčí se do foťáku, ten se vodnese na místo, kde se bude ten foťák používat....

Teď nejde vo to, co a kam vodnest, ale de vo to v čem. A některý z nás znaj to kouzelný slovíčko.... jo je to CRUMPLER
  • 0

#2 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 12:03:42

Už dost dlouho s sebou taham foťáky v brašně Crumpler Weenie.
Vložený obrázek
(na obrázku je sice wonder weenie, ale to neva)

Ale stalo se mi to, co už se asi stalo vám všem... prostě moje výbava z tý brašny vyrostla. Tak sem začal koukat po něčem většim a šikovnějšim. A tak sem hledal a hledal a hledal.... až sem našel

Crumpler Brazillion Dollar home
Vložený obrázek

víc fotek a info tady:
http://www.crumplerb...ex.php?catId=22
http://www.mobile01....ail.php?id=2888
http://photo.yohanne...15192&g2_page=1
http://limbik.smugmu...gallery/2135946

Je to docela velká brašna originál dělaná na notebook + dvě digitální těla, hromadu objektivů a stativ. Mě se tam f pohodě vejde pentacon six + 3 skla + expozimetr + filtry + všechny ty strašně důležitý věci, který s sebou furt taháme + hlava manfrotto 029 do brašny a stativ manfrotto 055prob pověsit pod brašnu.

Brašna mi přišla dneska ráno, takže jenom první postřehy:
- Uspořádání brašny, jakože kapsy a přihrádky a tak se mi líbi. Akorát tu kapsu asi na 20 paměťovejch karet asi nevyužiju.
- Fakt neni problém si uspořádat vnitřní prostor tak, jak chci
Vložený obrázek
- Na weenie mi trošku vadilo, že materiál v brašně byl docela hrubej... Brazillion je v tomhle směru někde úplně jinde - ten matroš je nádherně hebkej, ale tváří se, že vydrží.
- má pláštěnku
- Manfrotto 055 pod brašnou drží jako přibitý a přezky se tvářej, že pro ně neni problém ho nosit klidně celej život... akorát když chci vyndat foťák, tak musim sundat stativ ať chci, nebo ne...
Vložený obrázek
- Největší haluz na brašně je to, že ji de nosit i na obou ramenou jako batoh...
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Uvidim, co na to řeknou záda po pětihodinovej procházce, ale tak ňák po prvnim vodskoušení to vypadá docela v pohodě. Konkurenční řešení (teda že se na brašnu připne speciální "popruh") sou možná trochu ergonomičtější, ale tohle mě baví víc...

Brašna stojí 280USD - ale prodává se jenom v USA a v austrálii - a americký eshopy chtěj za poštovný 150-250USD. Tak sem jí koupil na Ebayi a je pohoda.
  • 0

#3 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 26 březen 2008 - 12:59:42

Štastná to duše, která vystačí s takovými batůžky. Mi je i 75litrový Treksport malý :)
  • 0

#4 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 březen 2008 - 18:06:31

co toto.....hm :?
  • 0

#5 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 18:58:34

A toto tuto být nějaká koméršl brejk či co? e?
V takovém případku zakládám konkurenční fanclub :

Vložený obrázek

:-( :-( :cry:
  • 0

#6 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 19:40:47

Žádnej komeršl... prostě čistý nadšení z nový brašny... a snaha dát do kupy lidi, který baví styl firmy Crumpler
  • 0

#7 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 březen 2008 - 19:51:41

že už se někdo chce pochlubit s novou brašnu no dobrá (sic myslím že normální recenze byla lepší).

Ale ta fotka s tím digitálem no toto.... to tu snad ani nepatří :-( a to by měli moderátoři řádně kontrolovat a trestat :-(
  • 0

#8 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 březen 2008 - 20:44:44

Žádnej komeršl... prostě čistý nadšení z nový brašny... a snaha dát do kupy lidi, který baví styl firmy Crumpler

...mě občas baví styl fernet. najde se někdo?
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 březen 2008 - 21:12:31

ty bláho, já myslel nejprv, že je to nějakej reklamní spem a hned potom mě napad digitálistickej hek a vono tohle :-(
achjo :-(
  • 0

#10 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 26 březen 2008 - 21:22:08

Podobné diskusní vlákno jsem chtěl (trochu obecněji) také založit ev. oživit. I když ten začátek od Maaci fakt vypadal jak dobre vtirnuta reklama - velka, loga, barevne fotky s nalestenymi digitaly... :-(

No nic. Ta tvoje brasna me celkem zaujala. Aktualne totiz premyslim nad necim, do ceho bych slozil Mamcu RB 67 + druhy objektiv + expozimetr + nejake filtry a drobnosti. Take by bylo fajn mit misto na par osobnich veci (svetr, svacinu). A stativ - sice jsem si zvykl nosit ho pres rameno ev. krizem pres zada (jak rika tchyne - vypadam, jak prislusnik Wehrmachtu s kulometem :cry: ), ale pokud by se dal nejak vhodne pripevnit na brasnu/batoh, bylo by to lepsi.

Ten Brasilion Dollar me zaujal - lze ho hodit na obe ramena a na zadech mohu mit jeste maly batuzek. Ale mam obavu, ze mi bude plandat pod zadkem :-( Krome toho me odrazuje nedostupnost v CR :cry:

Tak jsem si nasel neco takoveho:

BAGMASTER ML015A
TAMRAC ADVENTURE 9

...ev. neco podobneho. Jak nosite podobnou techniku vy? Pro upresneni bych dodal, ze me by to melo slouzit pro celodenni vylet - takze aby to bylo pohodlne, mohl jsem tam pribalit par osobnich veci,ale stan do toho balit nemusim :cry:
  • 0

#11 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 21:23:31

...mě občas baví styl fernet. najde se někdo?

joo to je hustě kůl styl, do toho du hned :-( akorat teda mněkoň, jasoň nebo drsoň? To je otázka! :-( :cry:
  • 0

#12 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 březen 2008 - 21:32:08


...mě občas baví styl fernet. najde se někdo?

joo to je hustě kůl styl, do toho du hned :-( akorat teda mněkoň, jasoň nebo drsoň? To je otázka! :-( :cry:

....vymačkaný štěnice, to je jasný :cry:
  • 0

#13 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2008 - 21:56:28

Jak nosite podobnou techniku vy?


Jsem rozhodnutý si na to (M645+objektivy, kazety, expozimetr...) sehnat pevný kufr s polstrováním uvnitř a ten případně nosit v batohu. Ale zatím jsem nenašel nic, co by nebylo buď drahý, nebo nedůvěryhodný, případně oboje. Teď mám nějakou brašnu od Hamy, akorát si s ní prasím záda a že bych se nebál o techniku se taky říct nedá, takže ji moc nepoužívám. Většinou to skončí foťákem s nasazeným jedním objektivem zabaleným ve svetru a to všechno v menším batohu, víc toho nenosím, holt provizorium...
  • 0

#14 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2008 - 22:06:24

Původně sem chtěl ten příspěvek vložit jako blog... ten tu ale neni. Je tu ale kategorie "vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice", tak sem založil fórum v tom stylu...
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 březen 2008 - 22:19:39

S RBčkem bych se v brašně netahal ani náhodou. Vše na záda, jinak je to opruz...

Přivezu jeden IMO pěkný batůžek na prodej na sraz, tak kdyby někdo chtěl :))) Doteď jsem v něm nosil RZ67 s bohatým příslušenstvím (vlastně jste ho mohli vidět v hejnicích) K Bronice jsem dostal nový batoh, který je obrovský, tak RZ šla tam, na Bronicu jsou oba batohy velké :)
  • 0

#16 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 27 březen 2008 - 07:49:06

S RBčkem bych se v brašně netahal ani náhodou. Vše na záda, jinak je to opruz...

Přivezu jeden IMO pěkný batůžek na prodej na sraz, tak kdyby někdo chtěl :-()) Doteď jsem v něm nosil RZ67 s bohatým příslušenstvím (vlastně jste ho mohli vidět v hejnicích) K Bronice jsem dostal nový batoh, který je obrovský, tak RZ šla tam, na Bronicu jsou oba batohy velké :-(


Jo, máš recht, RB přes rameno po celý je o problémy opěrného systému :cry: proto bych raději něco "batohovitého" - prostě přes dvě ramena. Mohl bys sem hodit odkaz nebo fotku té brašny, co chceš prodat? Pokud se v tom vozila RZ, tak by mě to zajímalo...
  • 0

#17 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 08:13:59

Naštěstí jednu fotku mám ještě na webu:
Batoh Foma + RZ
chtěl bych za něj tak 1200,- Ale koukám, že nejsem v bazaru, snad to neva :) Není to zázrak, ale za ty prachy... sloužil mi velmi dobře a je příjemně malý.
  • 0

#18 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 březen 2008 - 08:49:01

Ja mám kabelu na rameno a nosím i těch 10Kg (PENTAX645NII,PEXTAX654,nějaké skla) a vpoho .(je tam takový bederní pás který baťoch drží u pasu a není takový tlak ma rameno)

Na zádech mám jen stativ. Protože pokud potřebuji spacák atd... stejně se mi to do nednoho batohu nevleze a nebo furt sundávat baťoch :!:

jinak budu ho o víkendu mít sebou.
  • 0

#19 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 27 březen 2008 - 11:43:20

Naštěstí jednu fotku mám ještě na webu:
Batoh Foma + RZ
chtěl bych za něj tak 1200,- Ale koukám, že nejsem v bazaru, snad to neva :!: Není to zázrak, ale za ty prachy... sloužil mi velmi dobře a je příjemně malý.


No, je to tam hezky srovnané. Akorát mě trochu zarazila ta RZ ve vertikální poloze - tak nějak mám pocit, jestli ta mašinka při své váze nemůže něco udělat o těmi otočnými zády - něco tam poškodit apod. Prostě z toho nemám dobrý pocit.

Jaká je vnitřní šířka? Vešla by se RB/RZ na dno na ležato?
  • 0

#20 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 11:56:06

Jedeš na sraz? :) Vezmu ho tam sebou. Hloubka batohu je nic moc, takto je ta RZ tip ťop. Navíc spíš bych se bál o ostření, než o ten back, tomu se nemá co stát.
  • 0

#21 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 27 březen 2008 - 13:01:30

Na sraz bohužel nejedu :!: Ohledně hloubky: přeměřil jsem si svoji RB a má tyto rozměry (s minimální vůlí):

- délka 24 cm
- šířka 14 cm (přes kolečka ostření)
- výška 15 cm (od složené šachty přes stativovou upínací destičku)

Takže sháním batoh, který bude mít hloubku těch 14-15 cm. Jak jsem psal výše, chci s sebou tahat ještě nějaké osobní věci, takže koukám spíše po dvoukomorových batozích. Ale na té tvojí fotce to máš opravdu pěkně narovnané...
  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 13:41:53

Ono ani takovou výšu nepotřebuješ, protože ten zavírací ehm, jak to nazvat, poklop asi ne... no prostě víš o čem mluvím není pevná deska, tudíž foťák může jít i kus nad postranice. U té RZ to tak vyšlo myslím. A dle mého to není nic proti ničemu, alespoň se to v batohu nepohybuje. Teď co mám ten nový batoh, tak je sice vše ponořené, ale zase to vypadá, že nosím na zádech skříň.
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 13:46:45

teď mám tedy tenhle f.64 Je vcelku dobrý, jen je to skříň a mohl by mít pevná záda. Ta foma má záda taková pevnější a navíc tvarovaná pro odvod potu. Mno, já si ji asi ještě nechám, když na to tak myslím :)
  • 0

#24 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 27 březen 2008 - 16:12:11

teď mám tedy tenhle f.64 Je vcelku dobrý, jen je to skříň a mohl by mít pevná záda. Ta foma má záda taková pevnější a navíc tvarovaná pro odvod potu. Mno, já si ji asi ještě nechám, když na to tak myslím :)


V pohodě, zatím nic nekupuji :)

Jen jsem chtěl trochu rozjet diskusi, kdo v cem nosi svoje SF mazliky. Ta f.64 vypada opravdu dost skrinovite, ale verim, ze se to tam opravdu vejde bez problemu. Diky za typy, jeste chvili budu surfovat po dalsich vyrobcich.
  • 0

#25 kleofash

kleofash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 duben 2008 - 21:49:54

A používáte někdo Tamrac expedition 8?
Já jsem si to koupil a spokojenost maximální.

http://www.oehling.c...id-166344].html
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních