Přejít na obsah


Fotka

Vyvolávání planfilmů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
457 odpovědí na toto téma

#151 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 říjen 2009 - 09:53:48

No tusim, ze to jsou Fomy.
Je to na nich napsane na podlozce - Foma Blue, ale Romca rikala, ze by mely byt modro-zeleno citlive a pro vyssi kontrast (sviti na to kosti). Mozna to "Foma blue" je jen oznaceni pro podlozku, ktera je modra. Nevim. Kazdopadne i dle vysledku bych spise tipoval na modro-zeleno citlivou emulzi.
Exponoval jsem to jako EI100, ale je to upecene. Predpokladam, ze to je prave kvuli te druhe emulzni vrstve, coz by bylo i logicke. Priste to budu exponovat jako EI200, s miskou porad kvedlat a bud zredim rodinal na 1:200 nebo zkratim volaci cas tak na polovinu. Sice to volam pri svetle (590 nm), ale na jemne prime kontrolovani vyvolavani to neni. Spis jen tak nahrubo.

Ted mam jeste k dispozici plicni filmy, ktere by mely byt na nizsi kontrast, kvuli zobrazeni mekkych tkani. Jeste jsem na ne ani nekoukal, takze nevim, jestli maji emulzi z obou stran Jsou v krabicce AGFA CURIX Ultra UV-L, ale Romca rikala, ze to snad je jen pouzita krabicka a mela by v tom byt Fomy. Uvidim.
Jinak driv pry delali na Kodaky.
  • 0

#152 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 říjen 2009 - 10:00:24

oboustrannym jsem se prave z duvodu ktere popisujes vyhnul. delam vyhradne na Medix PT. takze bohuzel neporadim. snad jedine ty sloty,jak byly zmineny vyse.
  • 0

#153 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 říjen 2009 - 21:22:54

mohl by mi někdo říct jaký je technicky nejnižší možný počet otáček za minutu při rotačním volání v tanku?
aby nedošlo k vadám na vyvolaným filmu
v tuto chvíli mám na mysli volání v čase tak 4-5 minut což je celkem krátkej čas, radši bych točil málo jen nevím kam až to ponížit
  • 0

#154 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 říjen 2009 - 21:35:38

Radime, nez mi chciplo, tocilo moje stare tocitko cca 25/min. absolutne bez problemu co se tyka provolani. nejkratsi casy jsem mel 5minut. ted mam druhe, to udela zhruba dvojnasobek otacek.
  • 0

#155 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 říjen 2009 - 21:48:48

no myslel jsem tak na pomalej pohyb kolem 7-15ot.
jestli neví někdo kde je ta hranice kdy by to mohlo zazlobit
  • 0

#156 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 listopad 2009 - 13:33:14

měl bych dotaz když voláte rotačně velkej negativ a je tam tedy kolem 400-500 ml lázně jestli zohledníte když se volá jeden nebo dva plany
vezmu li řidší rodinal, 500 ml a volám 400 nebo 800 čtvercových centimetrů filmu je to ve vyčerpání vývojky rozdíl
jestli trochu přidat čas, nebo rodinal dát hustější apod.
  • 0

#157 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 listopad 2009 - 13:55:48

Jeden svitek máš 720 cm. Zohledňuješ, když dáš do vývojnice víc filmů? Já ne.
  • 0

#158 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 listopad 2009 - 14:43:41

dva svitky najednou nevolám
čili odpověď na otázku zní : ne
  • 0

#159 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 061 příspěvků(y)
Reputace: 381

Publikováno 22 listopad 2009 - 22:30:08

Já myslím - po letitých zkušenostech - že se z toho dělá až moc velká věda. V misce se vyvolává dobře, jen prostě musíš hýbyt téměř furt a když je tam těch negativů víc (Kodak Technical pan a Technidol, napr), tak tam musíš občas sáhnout (rukama, ne pinzetou, tou to akorát zničíš), aby ses přesvědčil, že nejsou slepený. Na lampu si dej temně červenej filtr a masku jen s malým průzorem, pak si můžeš bez nebezpečí na cca 10-15 vteřin posvítit a podle citu prodloužit vyvolávací dobu. Co se pak sušení týše, všechny ty rámečky a jiný vymyšlenosti vypadajéí pěkně, ale mnohem lepší a jednodušší je sehnat si ty kolíčky, který jsou ke všelijakým těm přáníčnám a horoskopům:ty maličké dřevěné. Těma negativ pověsíš za růžek a je po starostech. U velkého negativu je nejdůležitější správná exposice a zaostření, pak už to taková věda není. Desetkrát měř, jednou řež.
  • 0

#160 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 061 příspěvků(y)
Reputace: 381

Publikováno 22 listopad 2009 - 22:33:19

p.S. ať si vybereš misky jakýkoli, určitě bílou barvu. Njevíc se mi osvědčily smaltovaný, tedy u vývojky, pak už je to celkem jedno.
  • 0

#161 begbye

begbye

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2009 - 22:37:55

Ja volam pri 12 otackach za minutu, v pulce minuty menim smer otaceni a vyvojnicí lehce nadzvednu na jedne strane.
  • 0

#162 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 listopad 2009 - 13:17:10

mám takovej odsavač - tedy konstrukci nad miskama s odsáváním = trošku uzavřenej prostor - když mám misky prázdný, nebo zakrytovaný, tak pod ním v prostoru nad miskami suším listové filmy zavěšené
včera jsem postupoval obvykle - tedy do misky horkou vodu na chvilku - udělat páru, dát misku pryč, vyndat ze smáčedla a zavěsit planfilm - chvíli jsem ho nechal a pak vedle něj pověsil, asi do vzdálenosti 30 cm šedesátku žárovku a rozsvítil
dobře a rychle uschl
dávno chci použít žárovkového tepla, než je úplně zakážou, na sušení filmů, včera jsem to vyzkoušel a funguje to dobře
  • 0

#163 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 prosinec 2009 - 09:56:00

člověk se s tím dělá, do ložisek to dává:
Vložený obrázek
a než to stihne dokončit, tak mu to "pošlou" soudruzi z kanady a ještě s tím při otáčení kývají kousek nahoru a kousek zase zpátky:
Vložený obrázek Vložený obrázek
co nyní? :)
uložit na půdu, nebo dokončit pohon pro původní původní konstrukci, to je teprve otázka :!: :?: :roll: :-) :?: :?: :?:
  • 0

#164 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 prosinec 2009 - 10:12:25

Radime, jak mas vyreseno napajeni, pres trafo? A umi to i zmenu smeru?
  • 0

#165 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 prosinec 2009 - 10:41:21

ta domácí konstrukce má mít motor ze stěračů favorit = 40 ot/1A při 12V DC = tak není problém akumulátor suchý-olovo - mám doma, nebo sehnat trafo z vánočního osvětlení apod + usměrnit
točí to hřídelí, která je asi 1/3 průměru tanku, tak to vychází asi na 15 ot tanku/min
nejde měnit směr u tohohle motoru, ale jde otočit tank - já myslím, že to stejně není nutný
pohon odděleně z držáku na zdi přes pevnou hřídel s klouby (kusy hadice, nebo pružin) nebo ohebnou - pohon rychloměru - motor by pak byl pod stolem - nevím ovšem, jestli zátěž ta malá hřídelka pružinová vydrží
a nebo :-) aku šroubovák blek a dekr za dvěstě a píchnout to přímo na tu bedýnku - aku zdroj, změna směru možná

asi půjdu cestou toho koupenýho tanku ten je jednosměrný na 220V a nebudu volat ve vodní lázni, což ta domácí konstrukce umožní, ale polouzavřenýho boxu, kde budu temperovat vzduch s regulací
box ve kterým budu mít všechny lázně
proč - kolikrát mám v komoře v zimě 10-15°C při práci na hodinu na víc netopím a pak je třeba to temperování lázní hlídat více
  • 0

#166 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2009 - 11:58:18

Radime, změna směru, kývání atp. jsou naopak velmi důležité - jinak budeš mít na negativu pruhy. Jinak jsi to udělal moc pěkně, být tebou tak to dodělám. Hoď tam akvaristický topení a stabilizace teploty bude čupr. Navíc to můžeš pak i používat jako nahřejvačku lázní....
  • 0

#167 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 prosinec 2009 - 12:37:41

aha
no kývání není potíž, stačí někde zařadit do kruhového pohybu rušivý prvek co ho zováluje
jinak temperovat ze spoda vodou není řešení při větším rozdílu teplot- vidím to nyní na ohřevu misek, ze spoda je 22° v misce 17° a vzduch nad miskou je 10° a celé je to zmatené = misky budu ohřívat ze spoda a vzduch mírně shora taky - pro chvíli, než spustím topení v celý komoře - pak je v komoře 18°+ a vzduch nad miskama se nemusí řešit

ohřívat vzduch v izolovaným (pro volání filmu) boxu bude snadnější a rozhánět může ventilátor počítače, nebo rovnou slabší fén - regulační modul za 260,- hotovej funguje velmi přesně a relé 16A je za stovku

ten prostor vedle tanku v tý mojí vodní bedýnce jsem myslel na flašky s chemií
jinak jsem s tím volal párkrát ručně, prostě se točí ladným pohybem
4 minuty u rodinalu se to dá vydržet, horší je to ustalování...
  • 0

#168 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2009 - 23:37:13

Dnes jsem objevil nový způsob vyvolávání 4x5 planů pro chudý. Takže, pokud stejně jako já nemáte na Jobo vývojnici na plany, stačí vám Plastimatka a 4 gumičky. Trn ponechat a pak prostě vzít 4 plany, udělat z nich volné ruličky, zajistit gumičkami a dát do vývojnice. Emulzí dovnitř, samozřejmě. Funguje to tak dobře, jako by to tak bylo od začátku plánovaný. Jsem na ten objev šíleně hrdý :) Už jen zakládání do vývojnice je radost a může být mokrá jak chce...

Předtím jsem používal velkou vývojnici, ve které jsem měl strčené 4 PVC trubky ala Jobo Expert. Nicméně, má to jednu vadu. Antihalačka se sice stačí alespoň většinově opláchnout ze zadní strany planu, nicméně otisky které tam vznikly manipulací s plany nikoliv. Zadní stranu planů jsem tak měl vždy zadělanou. Teď je pěkně čistá a vyvoláno perfektně....
  • 0

#169 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 prosinec 2009 - 00:32:22

a nemají na to ty gumičky nějaký vliv?
  • 0

#170 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 30 prosinec 2009 - 00:34:52

Napríklad takto?.. :lol:
Kuk
  • 0

#171 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 30 prosinec 2009 - 00:43:02

Teda zabudol som dodať že rovnako dobrý napad som nemal ja, foto je z netu :lol:
  • 0

#172 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 30 prosinec 2009 - 10:12:02

Gumičky vliv nemají, taky na co - vzadu je jen antihalačka, pokud by se pod gumičkou nevyprala, tak to jen přelízneš ustalovačem a je to. Jasněže originál vývojnice je originál vývojnice, ale taky nestojí päjdu, žejo :)

Jo a vypadá to stejně jako foto od manina :) Jen jsem použil klasický tenký gumičky....
  • 0

#173 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 30 prosinec 2009 - 10:18:46

tak to je paráda! pavle díky!
  • 0

#174 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 30 prosinec 2009 - 22:58:22

Pavle, to je bezva nápad a pohyb vývojky taky zaručen! Sice lepší je klasicky - s či bez znecitlivění pinakryptolem - pod zeleným světlem (jen kouknu a volám dál...) a okometricky, jak pravil Pentaxista.
Nevím, proč se tohoto potěšení vidět rodicí se obraz - a taky ho moci dle sytosti provolání ovlivnit - tolik lidí zbavuje??? Jde to krásně a je to zcela pod kontrolou... a pravá radost!
Napadá mě - je to stejné, jak kdybych vyvolával pozitivy jen podle času!
To nikomu blbé ale nepřijde. :)
  • 0

#175 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 15:53:36

Zdravím,
mám dotaz, netuším jestli do správného vlákna. Kdysi jsem dostal ORWO NP22, před i po skladovaný v mražáku, o víkendu jsem je použil k focení. Nějak se nemůžu chytit s voláním. Plainfilmy většinou volám v R09, tady jsem čas stanovil kvalifikovaným odhadem. Podle dat pro kino a to ještě dle 15let starých zápisků. Na digitálnípravdě jsem si ověřil, že to není úplná blbost (pro ten 135film). No výsledek je takovej sotvaznatelnej nádech, na kontaktu je to nic moc. Jednak kontrast je v kelu (šíleně malej, to sem stím kvrdlal jak vzteklej, vona scéna byla dost nekontrastní....), jednak polotony zmizely. Obojí tedy vcelku chápu, no.
Jaký používáte časy pro tenhle film? Zkoušel jsem 1+25 a 1+50.
  • 0

#176 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:11:30

Já hlavně NP22 exponuji jako ISO 18, pokud chci používat doporučených časů.
  • 0

#177 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 16:16:03

ISO 18? To bude asi překlep :lol: . Při 20;C a osvitu na 18 - 20°Din to je v R09 1+40 asi 12 min při častém naklánění misky. Má-li objekt snímku malý kontrast, šel bych na řeění 1+20(tedy u rodinalu 1+50 a 1+25).
  • 0

#178 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:18:12

18??? To snad né. Já exponoval na 80, tak nějak jsem uvažoval, že něco z citlivosti to stačilo poztrácet. Ale takhle brutálně?
  • 0

#179 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:24:22

ISO 18? To bude asi překlep :lol: . Při 20;C a osvitu na 18 - 20°Din to je v R09 1+40 asi 12 min při častém naklánění misky. Má-li objekt snímku malý kontrast, šel bych na řeění 1+20(tedy u rodinalu 1+50 a 1+25).


No já se snažil používat ředění standardní. 1+50 byl první, 1+25 druhý. No já byl na 1+25 na 11ti minutách. Někde je něco špatně, pokusím se změřit časy , jestli jestli jsou OK, případně stejnou scénu znovu na ilford. Případně ještě expozimetr. Divný totok
  • 0

#180 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:28:42

Ploci, ty mě zkoušíš :lol: . Trošku jsem si hrál v poslední době s tou NP22, zkoušel vyvolávat v různých vývojkách. Mě to prostě vychází na ISO 18 plus mínus. Poslední bádání v oblasti jednolázňových vývojek mi to potvrdilo, protože vzhledem k obsahu ustalovacího thiosíranu v nich nelze provádět převolání. Takže dneska postupuji v případě NP22 a nové vývojky následovně: exponuji na 18iso vyvolávám dle např. digitaltruth podle časů pro iso 100.

ps: exponuji s bleskama a měřím dopadající flashmetrem
  • 0

#181 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 16:43:06

Nezkouším, já neříkám, že to tak být nemůže. Jen mě to zarazilo, přcijenom je to skoro sedmina nominálky. Já je mám do certotropu výlučně, zkoušel jsem je volat v různých věcech, i pextralu(to bylo těžké kvůli měknoucí emulzi), a i ID 11, která není zrovna nejsilnější, dávala dobré obrazky při 18°Din(podle mého expozimetru).
  • 0

#182 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 leden 2010 - 16:48:54

Troško si rejpnu : Dokud se neshodnete na stupnici citlivosti, debata nikam nepovede. ;-)
  • 0

#183 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:50:16

Pextral jsem zkoušel taky, focený na 80 iso, jenže on pextral navolává cca +2EV, takže to vyšlo v pohodě. Cokoliv s obsahem hydroxidu mi dělá problémy se zvrásněním želatiny ;-)
  • 0

#184 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 16:51:57

Troško si rejpnu : Dokud se neshodnete na stupnici citlivosti, debata nikam nepovede. ;-)


beru to jako cvičení pro znalé a klamání nepřítele, kdyby to četl nejaký ten digitálník 8-) :-) 8-)
  • 0

#185 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 leden 2010 - 17:05:57

Troško si rejpnu : Dokud se neshodnete na stupnici citlivosti, debata nikam nepovede. :wink:


Trošku si rejpnu, citlivost se může odvíjet od použité vývojky :)
  • 0

#186 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2010 - 17:12:43

Ale notak. Citlivost si zvládám překládat. Jen mě děsí ta citlivost. Ale okometricky by to mohlo sedět. Vyzkouším.
  • 0

#187 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 leden 2010 - 18:04:22

Ahá, tak to násobný úhybný manévr mne zmátl a to mám digitální jen hodinky, tak to pardón. Jdu se skropit rodinalem.
Jinak ORWO 22 DIN jsme fotili na 19 a volali ve fomalu a chodilo to prima, ale to už je dávno, to ty filmy byly ještě čerstvý.
A co testnout pro Pextral míň agresivní B-lázeň, pro začátek borax, nebo sodu?
  • 0

#188 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 18:22:42

S boraxem može fungovat jen rapidní vyvíječ, pyrokatechin musíš pořádně nakopnout. Já jsem neměl problémy s vrásněním, jen jsem si musel dávat pozor, abych nesundal vrstvu prsty ;-)
  • 0

#189 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 18:25:25

Troško si rejpnu : Dokud se neshodnete na stupnici citlivosti, debata nikam nepovede. ;-)


Spuhlasím. Navrhuji nechat těch pitomostí a přejít na jediné správné °Scheinera 8-) :-) 8-)
  • 0

#190 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 leden 2010 - 18:35:08

Scheiner dobý a co GOST a expozici odhadovat podle kozího oka ?
  • 0

#191 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 19:57:29

Co je kozí oko?

Jinak k řešení našeho problému - kraken psal, že prý se na srazu pokusí zařídit komoru. Co kdybychom toho využili(bude-li nám dovoleno), vzali s sebou naše přístroje a zmíněné orwo, vzali zaráz stejnou scénu, každý by si měřil podle sebe a pak bychom to každý podle sebe vyvolali a porovnali výsledek berouce ohled na všchny okolnosti vzniku a zpracování?
  • 0

#192 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 leden 2010 - 17:45:13

Tak poslední stejnej byl vavolán. Exponováno bylo stejně jako předešlý. Trošku jsem přitvrdil na volání. Jako bych pushnul na 25, vcelku to vypadá nadějně. Jo kontrast je nepříjemnej, z povahy věci to tak vyjít muselo. O víkendu zkusím fotit na 18 a snad to bude OK. Hurá, mám 200 filmů zadarmo. :lol: ;) ;-)
Moc děkuji za nasměrování
  • 0

#193 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 7 únor 2010 - 23:34:53

Dobrý den, našel jsem si tuhle aukci
http://cgi.ebay.de/J...emQQptZFotolabo

potřeboval bych prosím poradit, zda je to takhle použitélné, nebo k tomu ještě něco chybí. Mám zkušenost jen s Jobem na 6x6.
A jaká cena je tak optimální. Chtěl bych v tom vyvolávat 9x12 planfilmy.

Děkuji
  • 0

#194 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 únor 2010 - 06:58:10

Neni videt, jestli viko ma zaslepku, ale ta se da pripadne dodat z jinych valcu a trochu dobastlit. Jinak by to melo byt funkcni (pokud neni praskly), cenu nevim, mam velky 3005 a tam jsou ceny nekde jinde.
  • 0

#195 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 únor 2010 - 08:26:45

Neni videt, jestli viko ma zaslepku, ale ta se da pripadne dodat z jinych valcu a trochu dobastlit. Jinak by to melo byt funkcni (pokud neni praskly), cenu nevim, mam velky 3005 a tam jsou ceny nekde jinde.

Děkuji za odpověď. Na to víčko jsem také myslel. Jak se s tím pracuje? Pochopil jsem, že je plany hodí do těch 6 otvorů, vývojnice se naplní vývojkou a otáčí se. Dá se s ní pracovat jak s klasickou překlápěcí vývojnicí, nebo se k ní musí udělat nějaké otáčecí zařízení, jako je o práv příspěvků výše.
  • 0

#196 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 únor 2010 - 08:37:35

je potreba tocit. kdybys to chtel naplnit, tak potrebujes hrozne moc chemie. ten 3005 do jednoho sloto pojme cca 1litr. nevim jak ty mensi 3006, ale taky
to nebude zadna slava. dalsi problem - musis nalevat za pochodu pri otaceni.
takze idealni je samozreje jobo cpp/cpa2. nejjednodussi je valet po zemi a zkusit nalevat hadici s trychtyrem, samozrejme za prubezneho otaceni. jinak budes mit na negativech pruhy. nebo obsadit jen "horni" 3-4 pozice filmy, nalevat s naklonenym valcem cca 45 stupnu. vyvojka natece jen do "dolnich" slotu. pak rychle polozit a zacit tocit.
  • 0

#197 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 únor 2010 - 09:46:04

Děkuji za odpověď, to množství mě docela zarazilo. Moc toho k vyvolávání mít nebudu, tak asi pojedu jednotlivě v miskách.
  • 0

#198 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 8 únor 2010 - 09:48:33

A vyse zminovana varianta Jobo 25xx + 2509n? Pravda, musi se take rotacne nebo litr chemie... Ale zvladnutelne je to klidne v lavoru s vodou...

Bohousek
  • 0

#199 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 únor 2010 - 10:19:48

A vyse zminovana varianta Jobo 25xx + 2509n? Pravda, musi se take rotacne nebo litr chemie... Ale zvladnutelne je to klidne v lavoru s vodou...

Bohousek

Původně jsem chtěl jít touhle cestou - z plastu o síle 1 mm udělat takovýhle rámeček pro vyvolávání až 4 kousků najednou. V pátek jsem dal dohromady 1 verzi, ale asi jsem se někde seknul a filmy mi z toho vypadávají.
Tak to asi vyndám pokorně z koše a poupravím. Myslel jsem to tak, že by vyvolávání probíhalo ve tmě a v tom samém rámečku by se filmy vypraly a i usušily.

http://www.temnakomo...00208101344.jpg
  • 0

#200 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 únor 2010 - 10:27:17

ten "kosovy" model pro 9*12/4*5tu uz na trhu existuje. problem byl jen v tom, ze viko krabice, ve kterem ten kos byl umisten blbe tesnivalo. ale v tvem pripadem vyvolavani potme je to jedno. pro velke listy 13x18, 8x10" se delaly nerezove drzaky (napr. kodak). Nekde vyse se to uz linkovalo. Jinak 30xx jobo expert jsou zrejme nejlepsim resenim (nejlepe v plose provolane listy bez ruznych defektu), ale cena je dost vysoka za tu hracku.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních