Přejít na obsah


Fotka

kde nechat udělat malé barevné fotky co nejlevněji?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 6 květen 2008 - 19:57:30

předem se omlouvám za rouhání :D , ale třeba někdo poradí.

Potřebuju dostat na papír cca 200 ks digifotek na formát asi 10x15 a hlavně co nejlevněji. Kvalita nehraje v podstatě roli (stačí přiměřená ceně), rychlost by měla být rozumná (tj. do pár dní).

Prostě něco jako fotostar nebo jak se tomu nadává, nemám v tomto směru žádné zkušenosti.
  • 0

#2 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 6 květen 2008 - 20:05:45

doma v tiskárně...
  • 0

#3 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 6 květen 2008 - 20:59:27

v tiskárně nee, to jsem kdysi zkoušel, kvalita nevalná, rozpíjí se to. Navíc to zas tak levné není a hlavně stojí to spoustu času.

Měl jsem na mysli "klasický" barevný osvit v minilabu
  • 0

#4 indan

indan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 květen 2008 - 21:09:36

Zkus DM drogerii. Když musím dávám tam dělat info-fotky z dovolených apod. 10x15 za 2,90 + cca 40kč manipul. poplatek k jakkoliv velké zakázce. Termín do tří dnů.Kvalita relativně dobrá.
  • 0

#5 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 květen 2008 - 21:45:31

nazov vlakna vyzera vzhladom na toto forum dost ironicky.. ale je to super :D
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 květen 2008 - 22:03:33

ale jo, já to chápu. sou prostě okamžiky v životě muže, kdy to chce mít jen co nejrychlejc za sebou. u digítálu zvlášť...
  • 0

#7 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 květen 2008 - 22:20:19

na co se používají blbé malé barevné fotky za 2 Kč z drogérie? žádné blbé malé barevné fotky přece zaberou míň místa.

opravdické fotografie jsou černobílé 30x40 cm na barytu. teda jsem přístupný i jiným názorům, formát může být např. 50x60 cm.
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 květen 2008 - 22:26:10

Tedy já bych zase nedivočil. Onehdá jsem si v jednom knihkupectví procházel jakousi knížečku o nejslavnějších fotkách a většina nebyla větší jak 20x30, spíše méně. A když se člověk chce chlubit, přenášet stoh 30x40 barytů taky není optimální:D
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 květen 2008 - 22:33:57

lkm: hezký - pod to se podepíšu
  • 0

#10 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 květen 2008 - 22:43:58

Tedy já bych zase nedivočil. Onehdá jsem si v jednom knihkupectví procházel jakousi knížečku o nejslavnějších fotkách a většina nebyla větší jak 20x30, spíše méně. A když se člověk chce chlubit, přenášet stoh 30x40 barytů taky není optimální;)

ty hele, kdybych je měl, tak se s nima klidně vláčet budu
...a mysli si co chceš :D
  • 0

#11 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 květen 2008 - 22:55:41

Ale jo, já když už něco zvětšuju pořádně, tak těch 30x30; ale brát třeba na rande pár kilo papíru je silně nepraktické, zavazí to při spoustě ostatních důležitých činností a tak..jo na výstavu, to je jiná:D
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 květen 2008 - 23:03:20

Ale jo, já když už něco zvětšuju pořádně, tak těch 30x30; ale brát třeba na rande pár kilo papíru je silně nepraktické, zavazí to při spoustě ostatních důležitých činností a tak..jo na výstavu, to je jiná:)


No jestli si bereš na "rande" fotky, tak si tady musíme myslet, že nemáš nic jiného a pořádného k ukazování... ;) :D
  • 0

#13 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 květen 2008 - 23:20:34

Mysli si co chceš;) :D
  • 0

#14 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 06:07:58

V tuhle chvíli má akci na 10*15 happyfoto. Mají trochu vyšší fixní platby, ale u 200 ks se to rozpustí. Kvalita byla dle mých zkušeností OK, odpovídající zadání Kvalita nehraje v podstatě roli (stačí přiměřená ceně),možná i trochu lepší. :D
  • 0

#15 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 7 květen 2008 - 06:11:45

no jó, to jsem přesně čekal, že se to zvrtne.

Nemusíte mě hned kamenovat, nejsem špión nepřítele. Zrovna doma napínám baryty 30x40.

Ale někdy jsou holt chvíle, kdy člověk chce ukázat digi fotky někomu, kdo nemá pc... Konktrétně rodičům, kteří stejně už hůře vidí a hezkou fotku poznaj podle toho, že na ni svítí sluníčko a šerednou podle zatažené oblohy...
  • 0

#16 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 7 květen 2008 - 07:38:30

Já si onehdá dal dělat 200ks fotek za 2,90 kus, dokonce jsem to naskenoval, bylo to z diáků i z negativů a aby se mi tam nezničily.
Ale kvalita byla stejně špatná, i když jsem si dal záležet aby ve sněhu byla kresba, stejně jsem dostal akorát hnus úplně bílej.
Dělali i za 5,90, tam jsem neměl s kvalitou nikdy takový problém. I když dělali tio digitálně, takže ty artefakty, slité plochy, tlusté hrany to tam bylo.
  • 0

#17 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 07:48:53

ukazovat někomu 200 ks malejch blbejch barevnejch rodinnejch fotek z drogerie za 1.90 Kč je týrání lidí. Začnou se ti všichni vyhýbat. :wink:

myslím že maximum snesitelnosti je 5 až 10 fotek a ty si nech udělat u Škody po 8 Kč.

pokud chci někomu ukázat v hospůdce u piva informativní fotky z nějakého výletu a pod. natisknu jich 8 na jeden papír Canon GP-501 "Everyday use", trvá to pár minut, kvalita přijatelná a není to drahé. A jeden, max. dva listy stačí.
  • 0

#18 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 7 květen 2008 - 08:17:59

ukazovat někomu 200 ks malejch blbejch barevnejch rodinnejch fotek z drogerie za 1.90 Kč je týrání lidí. Začnou se ti všichni vyhýbat. :wink:

myslím že maximum snesitelnosti je 5 až 10 fotek a ty si nech udělat u Škody po 8 Kč.

pokud chci někomu ukázat v hospůdce u piva informativní fotky z nějakého výletu a pod. natisknu jich 8 na jeden papír Canon GP-501 "Everyday use", trvá to pár minut, kvalita přijatelná a není to drahé. A jeden, max. dva listy stačí.


ňákej drzej, ne? Jaký blbý fotky? Původně jich bylo kolem tisíce a nejsou z jednoho vejletu, ale z lyžování z Rakous a z cest po Skandinávii. To prostě do 8 fotek nenarvu...
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 7 květen 2008 - 09:16:08

tady asi platí :
lepší taková fotka, než žádná
ostatně - pohled na správně zaostřenou barevnou fotku s malou hloubkou ostrosti před šesti lety mě přivedl k myšlence zakoupit první plastikovou zrcadlovku
a od ní, s pomocí labu, kde barvu mršili je k nebarevnýmu domácímu zpracování filmů exponovaných v pěkných kovových foťácích různých formátů jéééééééénoum kousek :wink:
takže ty barevný fotky 9x13 jsou taky na něco dobrý
  • 0

#20 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 09:20:47

no tak promiň, ve Skandinávii je krásně, v Alpách taky a protože se na ty fotky co ti z toho udělají levně v drogérii nemusím koukat, nic mi do toho samosebou není. :wink:

kdysi jsem uvažoval o vlastním minilabu a na štěstí jsem se do toho nepustil. Vím už ale aspoň že to levně nejde. Za 200 fotek vyhodíš několik set korun a zařadíš se do kategorie amatérů co si na netu věčně stěžují na nekvalitní výsledky z minilabů.
  • 0

#21 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 květen 2008 - 09:33:58

http://www.graffis.cz/

cena asi nebude úplně lidová, ale rozhodně to od nich bude lepší, než vod škody (vlastní zkušenost - jedou na Fuji) a všude jinde, kde maj stejný mašiny, je to dražší.
  • 0

#22 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 7 květen 2008 - 09:35:42

no tak promiň, ve Skandinávii je krásně, v Alpách taky a protože se na ty fotky co ti z toho udělají levně v drogérii nemusím koukat, nic mi do toho samosebou není. :wink:

kdysi jsem uvažoval o vlastním minilabu a na štěstí jsem se do toho nepustil. Vím už ale aspoň že to levně nejde. Za 200 fotek vyhodíš několik set korun a zařadíš se do kategorie amatérů co si na netu věčně stěžují na nekvalitní výsledky z minilabů.


mě je úplně fuk, kam si mě zařadíš, ale já si na nic stěžovat nebudu, protože vím, co očekávat.

A vůbec nechápu, proč tím tolik opovrhuješ. Jde jenom o obyčejný rodinný fotky typu " hele mámo, tohle je kaprun, támhle to je zell am see"
Nejde přece o žádný umění.
  • 0

#23 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 09:50:53

No jistě vždyť je to jenom subjektivní názor, pokud chceš doma povědět kde jsi byl a nemůžeš to mamince ukázat na monitoru notebooku tak asi proč ne.

Mě se jenom nelíbí výraz „co nejlevněji“ a když už utratím tolik peněz za výlet do Norska, nebo lyžování v Kaprunu, nevím proč bych měl šetřit stokoruny a mít ubohé fotky z dovolené v místech kam se asi hned tak znovu nedostanu, když za nezbytnou kvalitní bundu a boty jsem dal několik tisíc.
  • 0

#24 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 10:04:09

sbriza: Já ťa chápu ogaro, taky když sem eště digitál vůbec vytahoval, tož sem třeba z jednoho fesťáku si nechal udělat 80 fotek. Ty 200 co sem za to dal mě nejak neohrozilo na životě. Ono když tam člověk propije a projí třeba 7x víc, tož už sa to schová. A aspoň potom možeš sednůt doma v hospodě s kámošama a probrat to. Ono ty okamžiku, kdy s¨nekdo vidí situace na které si nepamatuje nejsů k zahození.
  • 0

#25 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 10:07:36

Jo a Berránečku ono zas fotkama 10x15 cérku neohromíš, to má dneska kde kdo. Ale jak doneseš do hospody 30x40 to teprva čučíja. To si hnedkaj umělec. Příští rok na to hodláme s Matessem lákat cérky v Brně ^__^
  • 0

#26 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 10:12:19

Jo sbrizo možeš to zkusit nechat udělat ve Zlínské Fotografii. Tam sem to dělával já. Nad 100 fotek dáš 2,90 za jednu. Fotky možeš aji poslat přes internet a potom si je vyznedneš na sběrně (měly by mět aji v Praze jakůsi). Šak mrkni na fotografia.cz
  • 0

#27 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 květen 2008 - 11:20:09

Mno hlavně si myslím, že tohle vlákno nebylo založeno kvůli tomu, aby se člověk nechal přesvědčovat, že levný minilab je fuj. To přece všichni víme, ale 12letou slivovicu přeci taky nepiju jen tak :wink:
Moje babičce třeba udělá větší radost 200průměrných fotek, které si může dát do alba a dlouho prohlížet, než 10špičkových fotek, které jsou super, ale je tam obsahově to samé. Nemyslím tím, že ty fotky mají být vyloženě zprasené, ale stačí, když jsou ok.
No a k tym ženským: samo, že minimální formát prezentace je tych 20x30, ale když kolem dáš nějakou tu paspartu ať to vypadá, nebo to dáš do knihy, tak už to nabyde. Samotné fotky jsou fajn, ale když jsou eště hezky prezentované, hned to má jiné grády. Proto si myslím, že 30x40 je mooc velký, ale pokud jsou jen tak, volně ložené, je to v poho. Se stavte k nám na fakultu:-p
  • 0

#28 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 7 květen 2008 - 11:55:55

No jistě vždyť je to jenom subjektivní názor, pokud chceš doma povědět kde jsi byl a nemůžeš to mamince ukázat na monitoru notebooku tak asi proč ne.

Mě se jenom nelíbí výraz „co nejlevněji“ a když už utratím tolik peněz za výlet do Norska, nebo lyžování v Kaprunu, nevím proč bych měl šetřit stokoruny a mít ubohé fotky z dovolené v místech kam se asi hned tak znovu nedostanu, když za nezbytnou kvalitní bundu a boty jsem dal několik tisíc.


teď jsi na to kápnul! Vejlet na sever mě nestál ani korunu, tak proč bych nešetřil :)


PS: fotky jsem už poslal do DM po netu. Šlo to rychle a snadno bez nějakej voplejtaček, takže zatím spokojenost.
Tím to považuju za vyřešený, ale jestli chcete, klidně tady můžete "diskutovat" dál :wink:
  • 0

#29 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 7 květen 2008 - 12:00:01

kecám, do HAAAAAAPY FOTO jsem to poslal. Jste mě kurňa tak zblbly :wink:
  • 0

#30 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 13:00:13

happy foto šťastný foto, sleva ze 3.90 na 1.90. tak dej potom vědět jak to dopadlo.

Vložený obrázek
  • 0

#31 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 květen 2008 - 13:02:36

Jednou jsem si u nich nějaký obrázky nechala dělat (je pravda, že jsem v té době neměla zkalibrovaný monitor), a barvy utíkaly děsně do tepla a byly na můj vkus dost saturované, ale od té doby jsem to už nezkoušela.
  • 0

#32 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 květen 2008 - 14:10:55

Tak jako, to je přeci jasné, když jde o takovýto mainstreem, mají tam nastavené mašiny na co? Na studené digitálno kompaktní šedivky rovnou z foťáku, takže když tam šoupneš upravenou fotku, efekt to ještě znásobí. I z labu jde dostat velmi dobře udělaná fotka dle tvých přání, ale za individuální přístup se holt platí...
  • 0

#33 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 květen 2008 - 14:11:53

podle reklamního obrázku jejich šťastných zákazníků, tak těm to určitě nevadí.
  • 0

#34 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 8 květen 2008 - 02:41:38

Berraneck napsal: "Proto si myslím, že 30x40 je mooc velký, ale pokud jsou jen tak, volně ložené, je to v poho. Se stavte k nám na fakultu:-p"

Ogaro, dívaj, 30x40 je minimum, zbytek je filatelie. A to nemosím ani chodit k fám do fakulty. To už u nás ví každý potruba, kerý má stejně jak já enem šest tříd základní školy.

Tož tak.
  • 0

#35 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 květen 2008 - 06:16:43

Jak říkám. Tiskni to doma. Mě se nic nerozpíjí a fotky jsou docelá dobré. Určitě lepší než ze všech digi-labů v okolí.
  • 0

#36 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 8 květen 2008 - 07:36:26

Jak říkám. Tiskni to doma. Mě se nic nerozpíjí a fotky jsou docelá dobré. Určitě lepší než ze všech digi-labů v okolí.


No, nemam sice aktualni prehled o cenach, ale mam pocit, ze na cca 2,50 Kc za fotku 10x15 se domaci tiskarny dostavaji spatne. Ale mozna sli ceny dolu.

Pro takoveto jednorazovky take doporucuji nejakou drogerii. Ja to posilam do Schleckera a vysledek je slusny.
  • 0

#37 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 15:56:16

Tiskové náklady na tisk 10x15 s tiskárnou Canon PIXMA MP810 a fotopapírem GP-501 jsou podle údajů výrobce 2,37 Kč. Myslím že je to o něco víc ale přibližně do 2.50-2.80 Kč se vejdu.

Fotku v minilabu pod cca 5-8 Kč, započítáte li provozní náklady, nejde. Pokud nemáte podnik na lukrativním místě, mašiny v běhu 7 dnů v týdnu a před krámem frontu je provozování minilabu tvrdý chlebíček, musíte šetřit kde se dá

-zaměstnáte ženu v domácnosti která u toho jenom sedí, kvalifikovaného laboranta nezaplatíte.
-máte poruchový a nespolehlivý stroj daleko za hranicí životnosti protože na nový si neušetříte.
-mašina musí jet na plnou automatiku, na opravy filtrace není čas. V létě té paní v domácnosti nastavíte filtraci na rodinné fotky od moře, v zimě na rodinné fotky na sněhu, přijdete li v netypickou dobu máte smůlu.
-Když si spočítáte cenu chemie a papírů, ani doma kde nemáte režii a nepočítáte si vlastní práci se s cenou moc dolů nedostanete. V minilabů musíte z chemie vyždímat co se dá, používat náhradní postupy, prošlé papíry nebo papíry 2. jakosti s rozjetými vrstvami, atd.

Pokud vám stačí fotky za 2.50 z drogerie, to teda nemáte velké nároky.
Ale pořádná fotografie je černobílá, 30x40, na barytu.
  • 0

#38 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 16:57:09

LKM: to ti tady ogaro nikdo nebere. Jo pořádná fotka je 30x40 na barytu, ale kurňa chápaj, že sů aji situace, kdy postačí přeostřená 10x15 z drogerky. Všeci nejsů nároční jak my tadyk... Mám hromadu známých, keří rači budů čučat na malé fotky, u kerých si povíja "to su já toť totok vzadu", než na umění velikosti A3. Tož proč jim to nedopřát né?
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 květen 2008 - 17:09:41

ochu: já ti nevim. možná máš i pravdu - takovou tu pěknou, velikou , tolerantní... ale já sem tvrdej a vychovávam - starý, mladý, prostřední - tohle, že je fotka? tumáš umění (nebo aspoň řemeslo) a přeber si to jak chceš, že se ti líběj takovýhle hrůzy... :-) :wink:
  • 0

#40 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 19:45:45

Tož člověk sa snaží šířit lásku, mír a porozumění a ty to všecko hnedkaj pokazíš.

Toleranci a lásku pro všechny, né barytí diktaturu ^__^
  • 0

#41 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 19:48:55

Možná že někomu stačí jakkoliv mizerná fotka hlavně že může ukazovat v práci fialovýho sebe s milostivou na rozmazané pláži v Chorvatsku. Heč tady jsme s maminou byli. nebo koukejte jak náš geniální syn už umí sedět na nočníku. Pokud to někoho v práci zajímá.

Ale já musím souhlasit s Mamiakem. Fotka musí být pořádná nebo žádná.
  • 0

#42 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 20:07:46

No podívaj sa, techno podle mňa také není muzika, ale enom změť jakýchsi tónů. No a to by sas divil, kolik lidí je na to ochotných skákat na diskotékách a neposlůchajů nic iného. Ale zasejc je pravda, že si kolikrát s ogarama říkáme, že pořídíme nejaké mačety a pujdem tu mladů populacu do tej naší šaškárny nekterů sobotu trošku zredukovat...
  • 0

#43 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 20:26:02

Ale já vůbec nepochybuju že spouta lidí je s malými fotkami ze všelijakých happy labů spokojena. O fotografii nebo dokonce o jakési Umění se vůbec nezajímají. Jinak by ty firmy nemohly existovat.

Já taky nepochybuju o tom že digitální kompakt nebo dokonce mobil udělá snadno hezké fotky a protože spousta lidí je chce ukázat známým, pošlou to dnes mailem kamarádům a kamarádkám a vůbec žádné papírové fotky nechtějí. Nic proti tomu.

Taky - kacířská myšlenka - si myslím že klasická fotografie tu už dlouho s námi nebude, výrobci se vykašlou na výrobu filmů protože to málo vynáší stejně jako se snadno, rychle a bez boje vykašlali na filmové kamery a filmy 2x8.

No ale ještě existují podivíni co se hrabou v temné komoře ve zdraví škodlivých výparech a dělají velikánské fotky na baryt a čtou rádi zpátečnickou stránku www.temnakomora.cz.

A protože mezi ně patřím tak holt mluvím opovržlivě o happylabech a jejich zákaznících, co se dá dělat.
  • 0

#44 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 květen 2008 - 20:43:15

Já nevím ceny. Mám plný šuplík různých fotopapírů do tiskárny a skoro 2 litry barev. Ňáká cena za tisk 10x15 mě fakt nevzrušuje. Někdy když dělám výkresy nebo grafické nesmysly, na zkoušky a testování spotřebuji desítky papírů i s barvou, které končí ve skartovačce. Podle mých odhadů mě nemůže stát jedna A4 víc jak 1-1,50 Kč.
Jistě, pokud si koupím fotopapír od canona tak ceny malinko povyskočí.

Ale ta práce mě nebaví. A ještě horší je, když manželce dojdou barvy v tiskárně, to nechutně nudné plnění.... :wink:
  • 0

#45 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 květen 2008 - 20:45:30

Taky - kacířská myšlenka - si myslím že klasická fotografie tu už dlouho s námi nebude, výrobci se vykašlou na výrobu filmů protože to málo vynáší stejně jako se snadno, rychle a bez boje vykašlali na filmové kamery a filmy 2x8.


A co budem pak dělat??? Se toho dost bojím.
  • 0

#46 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 květen 2008 - 20:47:33


Taky - kacířská myšlenka - si myslím že klasická fotografie tu už dlouho s námi nebude, výrobci se vykašlou na výrobu filmů protože to málo vynáší stejně jako se snadno, rychle a bez boje vykašlali na filmové kamery a filmy 2x8.


A co budem pak dělat??? Se toho dost bojím.


Já ne, štětce a barvy se taky ještě vyráběj, nebo ne? :wink:
  • 0

#47 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 21:41:28

Štětce a barvy se vyráběj, do speciálizovaných obchodů pro výtvarníky chodím jak do lahůdkářství. Dneska se dostane spousta úžasných výrobků z celého světa a ceny jsou vyšší jak za fotomateriál. :wink: :-) :D
  • 0

#48 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2008 - 23:03:11

No snáď nebude tak zle.... snad....

Ináč teďkaj si vzpomínám na pěknů příhodu - sedim tak na přednášce a pán profesor sa dostane nejak k foťákom a naraz vzpomene, že dřív to nebyly digitály a že možná eště aji nekdo z nás studentů si vzpomene, jak jeho rodiče dělali ve fotokomoře černobílé fotky. Zeptal sa, estli tam taký nekdo je. Tož sem sa přihlásil a když sa mňa cosi zeptal, tož sem mu řekl, že já to dělám dodneška. Naráz všeci baterky na mňa, co že su to za exota. Ale u pana profesora sem byl hnedkaj myslim trošku vyšejc.
  • 0

#49 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 květen 2008 - 00:57:44

Ochu, ogaro nezbedná, poslúchaj, jak to tak štu tož ně napadá, že ty si jakýsi takový lidumil.... a to sa ně moc nelíbí, to si Valach? Ti musíjú byť pořád nasraní, tvrdohlaví a potrúblí, to jináč nejde.
Takže nám nedělaj ostudu a spamatuj sa!!!!! :wink:

No s tyma materiálama to zasejc tak horké nebude. Ony sa pořád dělajú aj ty do tych kamerek osmimilimetrových, vinylové desky sa taky dělajů, takže su klidný.
No a až sa na nás takoví výrobci vyserú, to ňa to nechá klidným, kúpím si starů velkoformátovů kameru a sklo od strýca Huně, starého sklenářa z Ostraty, naváží chemiju a pojedu. Na mě si ogaři globalističští zas tak nepřijdů, chrústi zatracení, rozpínaví ... tož tak!!!
  • 0

#50 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 květen 2008 - 07:24:37

Já sem si říkal, že toho bohdá nebude, aby k tem Kraken neřekl svoju...
Šak já právě su tvrdohlavý ^__^
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních