Přejít na obsah


Fotka

Historické fotografické techniky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
365 odpovědí na toto téma

#1 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 červen 2008 - 13:24:40

Ahoj, s Jirkou K. (jkcz) jsme začali zkoušet „Historické fotografické techniky“. Máme první skromné, ale povzbudivé výsledky. Chtěli bychom se o naše první kroky podělit a průběžně popisovat naše dobré i špatné výsledky.

Měli jsme štěstí, že zrovna v době našich počátečních experimentů se objevila možnost si užít workshop v Jindřichově Hradci. Chceme tedy poděkovat panu prof. Miroslavu Vojtěchovskému za mnoho zkušeností a povzbuzení k další práci. Před tím jsem čerpali z výborných a veřejně dostupných materiálů pana Ing. MgA. Tomáše Štanzela z Národního Tehnického Muzea. Jsou jasně a čtivě sepsané a bez nich by to asi chtělo větší odvahu začít.

Myslíme si, že „Historické fotografické techniky“, jako je Sépiový tisk VanDyke, Platino/Paládiový tisk, Kyanotypie atd. také patří na Temnou komoru. Pokud jste stejného názoru doporučovali bychom vytvoření vláken pro každý proces zvlášť, aby v tom nebyl zmatek. V tomto vlákně tedy můžeme pokračovat s obecnými informacemi společnými pro všechny techniky.

Budeme rádi pokud se tu někdo ozve, abychom tušili jestli je toto téma pro vás zajímavé.

Zdeněk a Jirka
  • 0

#2 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 červen 2008 - 13:49:04

Já jsem pro všemi deseti. Workshop jsem bohužel zaznamenal až když byl plný. Rozhodně si samostatné vlákna zaslouží. Něco se tu již řešilo, ale je to tu různě rozfrkané, takže založení samostatného vlákna je žádoucí.
  • 0

#3 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 červen 2008 - 13:55:52

Já jsem pro všemi deseti. Workshop jsem bohužel zaznamenal až když byl plný. Rozhodně si samostatné vlákna zaslouží. Něco se tu již řešilo, ale je to tu různě rozfrkané, takže založení samostatného vlákna je žádoucí.


tak to se ti asi musíme omluvit, byli jsme poslední co se tam dostali, ale na podzim se pokračuje, i když to bude už truchu náročnější, každopádně můžu jen a jen doporučit
  • 0

#4 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2008 - 13:59:18

osobne by som s potesenim uvital separatne vlakna ..

m.
  • 0

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 14:24:46

nejake worskhopy probihaji i v brne
workshop
ale nevidim tam, kdo to lektoruje.
Kazdopadne pan Vojtechovsky byl skvely!

upraveno. Notorius
  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 14:26:44

no do pytle, to su teda varianty slova workshop, nejaka unava materialu. sorry :)
  • 0

#7 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 červen 2008 - 14:56:53

Nemáš to debilní slovo používat. A jestli tak hrozně musíš, udělejte si na to nějaký brainstorming.....


*zvracející smajlík*
  • 0

#8 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 červen 2008 - 15:31:18

Nemáš to debilní slovo používat. A jestli tak hrozně musíš, udělejte si na to nějaký brainstorming.....

*zvracející smajlík*


upřímně "tvůrčí dílna" mi zní líp, ale běžně se objevují slova "stand", "pre-flash" a některý nejsou zavedený českých překladech

v tomto případě slovo workshop použil už pořadatel, tak bych to už nechal, při samotné práci už šlo spíš o řemeslo, ruce, slunce, oko a taky trochu štěstíčka...
  • 0

#9 Filip M

Filip M

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červen 2008 - 19:02:11

Zájem určitě bude, pokud by šlo umístit i nějaké ukázky, tak to bude super.
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 19:38:52

Nemáš to debilní slovo používat. A jestli tak hrozně musíš, udělejte si na to nějaký brainstorming.....


*zvracející smajlík*


brain co... ? ;-)
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:00:26

Dám ukázky jednoho záběru různýma technikama. Bohužel platina je nedopečená, smůla. Problém je v tom, že každá z těch technik si vyžaduje jinou expozici a má jiné chování při vyvolávání. Něco hodně ztmavne (platina), něco se zesvětluje (kyanotypie)
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:04:42

Kyanotypie Vložený obrázek
  • 0

#13 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:06:46

VanDyke
Vložený obrázek
  • 0

#14 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:09:50

Albuminový papír - přímo kopírující papír (POP), tónováno zlatým tónovačem
Vložený obrázek
  • 0

#15 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:10:48

Platino-palládiový obraz
Vložený obrázek
  • 0

#16 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2008 - 20:15:19

Ještě dovětek - těžko se přesně reprodukují výsledné tonality těch procesů. Asi nejvíc mě zaujal POP papír tónovaný ve zlatém tónovači. Světla mají kovově modrý nádech, stíny táhnou mírně, velmi mírně do hnědé.
Předpokládáme, že s kubikulou budeme objednávat POP papír a možná i set pro platinu
bostick&sullivan
případně by se dalo objednat větší množství, kdyby měl někdo ještě zájem. To bysme ale už řešili ve fóru hromadných nákupů
  • 0

#17 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2008 - 22:39:39

krasne .. dakujem. to som potreboval. je toho sice po webe dost ale tu mam pocit vacsej blizkosti a reality. pomaly zacinam (podla vseobecneho bontonu) s kyano.
  • 0

#18 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červen 2008 - 08:45:58

Dostal jsem dotaz ohledně papírů. Papír je třeba nějaký neagresivní, odkyselený, z tuzemských jsou doporučeníhodné následující:

1.Emba - hladký bez struktury, gramáž cca 90g
TYP F/B1 Obálka formát B1 1 000 x 700
(minimální odběr je 100 kusu, s poštovným cca 1600,- za balík)

2. ruční papír z Velkých Losin označení "Ruční 250", nevyšší gramáž z uvedených 3, výrazná struktura

3. ruční papír z Velkých Losin označení "Losiny 42", výrazná struktura jako "Ruční 250", gramáž pocitově na půl cesty mezi Embou a Ručním 250

Embu lze zakoupit na www.emba.cz
Papíry 2 a 3 lze zakoupit v prodejně Zlatá loď - Platýz, Praha 1
  • 1

#19 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červen 2008 - 08:58:11

Ahoj Jirko, z výše vložených obrázků mě zaujal tento:

Albuminový papír - přímo kopírující papír (POP), tónováno zlatým tónovačem

Můžeš prosím tě, jak si najdeš chvilku popsat postup? V originále to musí být super.
  • 0

#20 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červen 2008 - 09:58:08

Ahoj Jirko, z výše vložených obrázků mě zaujal tento:

Albuminový papír - přímo kopírující papír (POP), tónováno zlatým tónovačem

Můžeš prosím tě, jak si najdeš chvilku popsat postup? V originále to musí být super.


Ahoj, hnedle bych to psal v dalším vlákně. Je to dost informací a liší se to proces od proceau. Byl by to zmatek to mít pohromadě.
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červen 2008 - 12:15:41

Nepřímo odpovím na další z dotazů v poště.
Historické procesy nejsou vázány na nutnost velkého negativu. I ten, kdo dělá s malým formátem (nedejbože s digitálem ;-) ) se může do těchto postupů pustit. Jak na to:
1. Nazvětšuji vybraný snímek na RC papír. Vyšlechtím dle svých potřeb (vykrývání, nadržování, atd.. ) na cílovou velikost (např. 8x10palců). Vznikne pozitiv daného snímku

2. Překopíruji kontaktně na film. Doporučeníhodný je ortochromatický FOMA MEDIX PT, balení po 100 kusech 8x10", cena kolem 2300,- bez dph.
Vezmu Medix, položím pod zvětšovák emulzí nahoru, na to položím zvětšeninu na RC emulzí dolů, zatížím sklem a osvítím nazkoušeným časem. Vyvolám (nechce se mi experimentovat a kupovat další chemii, takže volám v pozitivní vývojce Ilford MUltigrade), ustálím, vyperu, usuším. Vznikne negativ daného snímku

3.Tento negativ již můžu použít pro finální kopírování. Zcitlivím papír pro vybraný proces, založím do kopírovacího rámečku tak, aby emulze filmu byla přitisknutá k emulzi zcitlivěného papíru a kopíruji buď venku pod otevřenou oblohou nebo pod UV zářivkami.

Drobné postřehy k Medixu. Je dost citlivý, pro hrubou informaci, mi vychází čas při zvětšování negativu 9x12 na 8x10 Medix při cloně F45 cca 2-3sekundy. Tedy šedý filtr je pro takto veký negativ nezbytnost, u kinofilmu to bude vycházet snad lépe.

Taktéž lze provést změnu postupu a místo RC->MEDIX->Zcitlivěný papír postupovat cestou MEDIX->MEDIX->Zcitlivěný papír. Ale pravděpodobně první postup bude levnější. S MEDIXEM se dá pracovat při červeném osvětlení.

Negativ pro procesy je třeba připravit výrazně kontrastnější, než pro běžný proces na bromové papíry. Kontrast negativu lze ovlivnit délkou expozice, vývojkou, dobou vyvolávání. Následně při samotném procesu lze kontrast částečně změnit osvětlením - kopírováním na slunci kontrast snižujeme a kopírováním ve stínu kontrast naopak zvyšujeme (ač to vypadá podivně, je to skutečně tak. Pokud máme měkčí negativ než by bylo vhodné, kopírujeme ve stínu, abychom kontrast zvýšili)
U některých procesů lze ještě kontrast ovlivnit různými poměry namíchané emulze (např. platino/palladiový proces)
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 červen 2008 - 13:54:59

Ogaři udělejte z teho nejaké články nééé?
  • 0

#23 Robert Elznic

Robert Elznic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2008 - 14:18:40

1. Nazvětšuji vybraný snímek na RC papír. Vyšlechtím dle svých potřeb (vykrývání, nadržování, atd.. ) na cílovou velikost (např. 8x10palců). Vznikne pozitiv daného snímku

2. Překopíruji kontaktně na film........

A co kontaktně opět na RC papír.....čímž by vznikl negativ. Ten by snad šel použít v kopírovacím rámečku na kontaktní kopii. Asi by ale ten čas byl delší, ne?
  • 0

#24 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červen 2008 - 14:21:59

Ahoj Jirko, z výše vložených obrázků mě zaujal tento:

Albuminový papír - přímo kopírující papír (POP), tónováno zlatým tónovačem

Můžeš prosím tě, jak si najdeš chvilku popsat postup? V originále to musí být super.


Ahoj Edo, Jirka mi dovolil se toho úkolu ujmout :

Albuminový papír, POP (Printing-out Paper)

  • 0

#25 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červen 2008 - 14:28:33

Ogaři udělejte z teho nejaké články nééé?


Krakene, zatím není jisté, že se ty techniky naučíme. Teprve začínáme, tak popisujeme zážitky z natáčení. Ale když jo, tak tě to taky naučíme a ty to pak krásně sepíšeš tím tvým uvolněným stylem.

Navíc články pana Tomáše Štanzela z Národního Tehnického Muzea jsou těžko překonatelné.
  • 0

#26 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červen 2008 - 14:37:03

1. Nazvětšuji vybraný snímek na RC papír. Vyšlechtím dle svých potřeb (vykrývání, nadržování, atd.. ) na cílovou velikost (např. 8x10palců). Vznikne pozitiv daného snímku

2. Překopíruji kontaktně na film........

A co kontaktně opět na RC papír.....čímž by vznikl negativ. Ten by snad šel použít v kopírovacím rámečku na kontaktní kopii. Asi by ale ten čas byl delší, ne?

taky cesta. bude to mít trochu jiné podání, chce to zkusit. není čeho se obávat.
  • 0

#27 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červen 2008 - 15:16:03

1. Nazvětšuji vybraný snímek na RC papír. Vyšlechtím dle svých potřeb (vykrývání, nadržování, atd.. ) na cílovou velikost (např. 8x10palců). Vznikne pozitiv daného snímku

2. Překopíruji kontaktně na film........

A co kontaktně opět na RC papír.....čímž by vznikl negativ. Ten by snad šel použít v kopírovacím rámečku na kontaktní kopii. Asi by ale ten čas byl delší, ne?


I to by šlo, ale na tyto techniky potřebuješ šťavnatý negativ a to ti RC nedá. Podívej se na RC proti sluníčku. Někdy to schválně zkusím. Více zde
  • 0

#28 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 červen 2008 - 18:20:41

Jinak Gabčan v září otvírá obor historických technik v Ostravě já už jsem se přihlásil a už se těším.
  • 0

#29 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červen 2008 - 17:35:59

RHfest : Mohl bych prosím vědět,kde a jakou formou to bude probíhat ? Dík.
  • 0

#30 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 4 červen 2008 - 18:02:08

RHfest : Mohl bych prosím vědět,kde a jakou formou to bude probíhat ? Dík.


Asi to zjistíš na:
http://www.lko.cz/photo.php
  • 0

#31 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červen 2008 - 18:17:51

Tam už jsem se koukal,ale nic nenašel.Tak nevím.
  • 0

#32 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 červen 2008 - 19:58:17

moc detailu tam nanajdeš zavolej si na sektretariát .
  • 0

#33 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 4 červen 2008 - 22:43:49

Těší mne, že se o tyto techniky zajímá více lidí. Zúčastnila jsem se také workshopů v Jindřichově Hradci - na podzim 2006 a jaře 2007. Byly oba super, hlavně díky panu profesoru Vojtěchovskému. Zatím se věnuji jen kyanotypii a Vandyke printům. Ráda bych zkusila platinu, ale zatím jsem nezkoušela objednávat, i když současný kurz koruny k dolaru tomu docela nahrává. Jinak v Ostravě by měla být do konce června výstava "Návrat ke kořenům" - fotografie vytvořené historickými technikami. Posílala jsem tam nějaké foto, ale pozvánku jsem nedostala, tak snad se to opravdu koná. Vzhledem k tomu, že to mám z Liberce docela daleko, to asi nestihnu se přesvědčit, zda tam fotky mám. Ale třeba někdo bydlíte blíž, a máte možnost se jít podívat.

Co se týče zkušeností s používaným papírem, dělám jen na Arches - 300 g - 100% cotton. S papírem z Velkých Losin jsem moc nadšená nebyla, a hlavně byl problém s dopravou - posílají "kurýrem", ne poštou a kurýr se jevil značne nespolehlivý (za ty prachy). Vložený obrázek Vložený obrázek

Tady jsou ukázky mých pokusů.
  • 0

#34 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 červen 2008 - 09:14:59

Teda, hmm, líbí. Tonalita sedí k tématu a ty okraje jsou krásně nepravidelné. Jestli se můžu zeptat, kdepak kupuješ papír, ve výtvarkách?

Překvapuje mě kolik ženských se věnuje starým procesům. V našem běhu workshopu to bylo tak půl na půl (na TK je poměr značně jiný).

Výstava se skutečně koná a je na ní dost odkazů, třeba tady na druhé stránce:
http://www.chagall.c.../Galerie_25.pdf

Na stránkách muzea je otevřena diskuse, hlavně pro předávání kontaktů a zkušeností:
www.nmf.cz/workshopy
  • 0

#35 jilak

jilak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2008 - 22:24:18

Ahoj,
tak jsem se donutil sepsat chemikalie potřebné pro některé procesy. V seznamu jsem nechal názvy technik. Chemikálie se pro některé procesy opakují. Některé se možná dají běžně sehnat -kamenec, želatina ...
Není tam platina a k ní potřebné složky, kvůli ceně.

**********Van Dyke
Citran železitoamonný (zelený)
Kyselina vinná
Dusičňan stříbrný
thiosíran sodný
uhličitan sodný

***********SLANÝ PROCES
citran draselný

***********Kyanotypie
hexakyanoželezitan draselný
tanin

************ Gumotisk
chlorid rtuťnatý
dvojchroman draselný

************* Olejotisk
kamenec hlinitý

************ bromolejotisk
modrá skalice
bromid draselný

****************************
červená krevní sůl (kyanoželezitan draselný)

Myslíte, že se dohodnem na společném nákupu ?
Jsem z Liberce, může se toho ujmout někdo z Prahy ? Je to fakt nevděčný úkol ....
  • 0

#36 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 9 červen 2008 - 07:04:00

Ahoj Jindro,
kromě dvouchromanu by to asi všechno mělo jít koupit. Napiš si množství,
kolik asi potřebuješ. Ceník od Lukeše jsem ti posílal, takže balení by měla být jasná.
Nakoupím a pak to všem rozešlu poštou...
  • 0

#37 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 červen 2008 - 20:11:07

nejake worskhopy probihaji i v brne
workshop
ale nevidim tam, kdo to lektoruje.
Kazdopadne pan Vojtechovsky byl skvely!

upraveno. Notorius


Já jsem se zde zúčastnil kurzu Kyanotypie.Bylo to fajn a naučili.Tyto techniky zde vyučuje Mgr.Kolčavová-sympatická žena,která vystudovala fotografii na jakési fotografické škole v USA.
Jinak o vlákna historických technik mám určitě zájem.
Štve mě,že se nyní nemohu věnovat oné kyanotypii,zrovna když je tolik slunce a člověk si může vyvolávat fotografie jen tak na terase,na slunci.Ale snad se k tomu co nejdřive dostanu.Nejdříve je třeba se zdokonalit v Temné komoře :)
  • 0

#38 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 červen 2008 - 20:17:58

Ještě jsem zapomněl napsat,že za týden se na oné adrese koná kurs techniky VanDyke.
  • 0

#39 jilak

jilak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2008 - 20:22:20

dvojchroman draselný ani amonný ?
Množství ? beru tak, kolik se nás o to bude dělit.
Dusičňanu stříbrného desítky gramů, ostatní chmikálie stovky gramů. Nevadí, když toho bude víc. Zkrátka ,aby zbylo na ostatní a abys z toho neměl pakárnu.
Nebudou tě dělat problémy lahvičky ?
Do čtrnácti dnů se určitě stavím v Praze.
  • 0

#40 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 9 červen 2008 - 20:46:30

Dvojchroman draselny, staci pohled do ceniku pana Lukese - A!, K!, M!.
prelozeno A1
A! - ?? nevim
K! - karcinogenni
M! - mutagenni

Takze to proda jen tomu, kdo ma na to papir, coz nemam. Navic zrejme kvuli unii nutnost sledovat stav zasob, odpis atd. Coz bych asi tezko mohl, kdyz vam to rozposlu :) Takze ten dvojchroman skutecne si bude muset kazdy sehnat po vlastni ose, bohuzel :o

Zbytek ze seznamu snad zajistim.
Sepisuju si to...
  • 0

#41 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 9 červen 2008 - 21:07:03

Teda, hmm, líbí. Tonalita sedí k tématu a ty okraje jsou krásně nepravidelné. Jestli se můžu zeptat, kdepak kupuješ papír, ve výtvarkách?

Překvapuje mě kolik ženských se věnuje starým procesům. V našem běhu workshopu to bylo tak půl na půl (na TK je poměr značně jiný).

Výstava se skutečně koná a je na ní dost odkazů, třeba tady na druhé stránce:
http://www.chagall.c.../Galerie_25.pdf

Na stránkách muzea je otevřena diskuse, hlavně pro předávání kontaktů a zkušeností:
www.nmf.cz/workshopy


Papíry kupuju v Praze - Výtvarné potřeby Zlatá Loď s.r.o., Národí 37-Platýz, Pha 1. Ne vždy je mají v bloku, tak se někdy musí vzít velká plachta a rozřezat. Není zrovna levný, ale přijde mi nejlepší. Když se ti totiž něco nezdaří, dá se na druhou stranu udělat další pokus. Tento papír to vydrží, nerozmočí se.
  • 0

#42 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 červen 2008 - 21:11:32

A!!! - znamená toxický!!!
  • 0

#43 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 9 červen 2008 - 21:52:19

Ahoj Jindro,
kromě dvouchromanu by to asi všechno mělo jít koupit. Napiš si množství,
kolik asi potřebuješ. Ceník od Lukeše jsem ti posílal, takže balení by měla být jasná.
Nakoupím a pak to všem rozešlu poštou...


Potřebovala bych něco citranu železito-amonného zeleného. Byla by možnost se připojit k objednávce? Nevím, jaké množství je nutno objednat.
  • 0

#44 jilak

jilak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 červen 2008 - 20:07:49

-> Teta
myslím, že ano. Chemii bude kupovat jkcz
-> Zdeňek
mám pro tebe tu knížku. Leží doma na stole v Praze se určitě stavím začátkem příštího týdne
- dvojchroman draselný jsem měl ve své laboratoři jako kluk ....
***********
čistě teoreticky bych mohl papíry na nakládání s chemickými látkami dostat. Jenže co s případnou kontrolou ....
  • 0

#45 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 10 červen 2008 - 21:35:08

vydrzte do zitrka, delam soupis chemie...
  • 0

#46 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 červen 2008 - 07:54:00

K nakupu chemie jsem zalozil vlakno v hromadnych nakupech:
click
  • 0

#47 Franta

Franta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 červen 2008 - 15:50:26

Nejsa zatím předplatitelem, nemůžu poslat PM. Takže poprosím tudy o zaslání aktuálního ceníku. Díky.
  • 0

#48 Franta

Franta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 červen 2008 - 16:43:46

Ještě asi mail, ať to nemusíte hledat: f-belar@gentlemail.cz
  • 0

#49 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 červen 2008 - 18:19:28

Teda, hmm, líbí. Tonalita sedí k tématu a ty okraje jsou krásně nepravidelné. Jestli se můžu zeptat, kdepak kupuješ papír, ve výtvarkách?

Překvapuje mě kolik ženských se věnuje starým procesům. V našem běhu workshopu to bylo tak půl na půl (na TK je poměr značně jiný).

Výstava se skutečně koná a je na ní dost odkazů, třeba tady na druhé stránce:
http://www.chagall.c.../Galerie_25.pdf

Na stránkách muzea je otevřena diskuse, hlavně pro předávání kontaktů a zkušeností:
www.nmf.cz/workshopy


Papíry kupuju v Praze - Výtvarné potřeby Zlatá Loď s.r.o., Národí 37-Platýz, Pha 1. Ne vždy je mají v bloku, tak se někdy musí vzít velká plachta a rozřezat. Není zrovna levný, ale přijde mi nejlepší. Když se ti totiž něco nezdaří, dá se na druhou stranu udělat další pokus. Tento papír to vydrží, nerozmočí se.


Dík za informaci. Chystám se tam a stále to odsouvám. Budu tam kupovat:
papíry - různé
štětce - hake brush, různé šířky
želatinu - u té - popravdě nevím, která je vhodná

p.s. hezké bačkory
  • 0

#50 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 červen 2008 - 18:28:17

Dvojchroman draselny, staci pohled do ceniku pana Lukese - A!, K!, M!.
prelozeno A1
A! - ?? nevim
K! - karcinogenni
M! - mutagenni

Takze to proda jen tomu, kdo ma na to papir, coz nemam. Navic zrejme kvuli unii nutnost sledovat stav zasob, odpis atd. Coz bych asi tezko mohl, kdyz vam to rozposlu :lol: Takze ten dvojchroman skutecne si bude muset kazdy sehnat po vlastni ose, bohuzel :?

Zbytek ze seznamu snad zajistim.
Sepisuju si to...


Asi by se dalo začínat tím Sullivanovým
Bromoil Bleaching Kit
zdá se, že jsou ten jed schopni i exportovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních