Přejít na obsah


Fotka

"podpis" na fotografii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

Anketa: podepisujete svoje fotografie, které rozdáváte, nebo prodáváte? (96 uživatel(ů) vložilo hlas)

podepisujete svoje fotografie, které rozdáváte, nebo prodáváte?

  1. ano (7 hlasy [30.43%])

    Procento hlasů: 30.43%

  2. ne (7 hlasy [30.43%])

    Procento hlasů: 30.43%

  3. ano a vždy doplním kontaktní údaje, datum apod, muzejníkům a sběratelům se to může hodit... (2 hlasy [8.70%])

    Procento hlasů: 8.70%

  4. ano i ne, jak kdy (7 hlasy [30.43%])

    Procento hlasů: 30.43%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červen 2008 - 13:05:06

opravdu se mi líbí na starých fotografiích ta vyražená, plastická značka ateliéru, nebo fotografa osobně
nedával jste někdo něco takovýho dělat?
říkal jsem si, že na snímcích, co porůznu rozdávám bych mohl nechat nějakej identifikační znak a nechce si mi tam nic psát
považuju za velmi důležité, zejména u reportážní fotografie - označit, kdo, kdy a kde fotografoval
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 červen 2008 - 13:40:19

taky vo tom už pár let uvažuju :wink:
  • 0

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 červen 2008 - 14:02:32

To záleží. Malíři se taky na svá díla podepisují, že:) Ideální je pasparta a podpis šoupnout na ni. Taky jsem uvažoval o pořízení nějakého fajnového razítka, ale furt se k tomu nějak nemožu dostat.
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červen 2008 - 14:43:55

no mě se právě podpis moc nelíbí, ani na paspartě ale ta nesmazatelná a nenápadná otlačka někde v koutě by mi tam nevadila
žádní rytci zde :wink:
  • 0

#5 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červen 2008 - 16:13:19

Jo takový to vytlačovaný razítko co měl František Drtikol, to bych chtěl moc.
Někdy se nestydím za fotku, ale za to jak vypadá podpis...
Uvažoval jsem i u značce (logu) které bych nějak přímo kopíroval v pozitivním procesu.
Líbí se mi třeba značka Albrechta Dürera
  • 0

#6 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 3 červen 2008 - 18:08:54

To přece není problém. reliéfní razítka
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 červen 2008 - 19:52:24

A jak ty razítka fungují? Jak by se daly použít na fotopapíry? Má tady s tímto někdo praxi?
  • 0

#8 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červen 2008 - 20:01:55

No vlastně je to jako děrovačka, vložíš do "razítra" tj. "zařízení s reliéfem" papír a razítko/zařízení zmáčkneš. Na rozdíl od děrovačky se ti ale neudělá otvor, ale do papíru se pouze vymáčkne reliléf (nápis), co je v razítku.
Reliéf ale bude nejspíš možné umístit pouze někde u okraje fotky, protože to zařízení má menší vkládací otvor pro papír - viz typy reliéfních razítek v bzencákově odkazu.
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červen 2008 - 20:05:21

ještě mě napadlo, že by taky bylo pro toho, kdo chce takové razítko používat, dobré zjistit, jaká může být max. gramáž papíru, který lze do razítka vkládat
  • 0

#10 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2008 - 21:01:21

Ahoj,
já zatím těch fotek nemám tolik a zatím jsem nikomu fotku nedal takže jsem tento problém doposud neřešil - ani mě to nenapadlo, u fotek které mám vím že jsou moje tak na co podpis :wink:

...považuju za velmi důležité, zejména u reportážní fotografie - označit, kdo, kdy a kde fotografoval...



Toto mě zatím nenapadlo, protože jak jsem psal, fotky které mám vím že jsem fotil, co ale považuju za důležité a píšu to na každou fotku zezadu tužkou je toto: kde a kdy byla fotka vyfocena, kdo nebo co je na fotce. Kdybych někomu fotku dával, tak tam asi šupnu i že jsem to fotil já.
  • 0

#11 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 červen 2008 - 21:05:48

Něco podobného hledám už od doby, kdy jsem psal o novoročenkách a přáničkách. Podpis jsem taky několikrát dělal osvitem jako rámečky, přes tištěný negativ. Ale bylo ho moc vidět. Ten reliéfní tisk je skvělý. Není vidět, ale je na fotce...
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červen 2008 - 21:10:14

ta reliefní razítka, co dal odkaz bzenčák, vypadají nadějně. má to ale jednu vadu - max. gramáž papíru 90g. takže na baryty to nebude :wink:
  • 0

#13 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červen 2008 - 21:17:22

jirka: no právě...obávám se, že reliéfní razítka na větší gramáž budou podstatně dražší, a také asi větší :D

Ale věc je to moc pěkná, zvlášť, pokud by šlo dát na razítko i jiné písmo nebo dokonce znak, příp. nějak naskenovaný originál. podpis temnokomorníka
Ten můj podčmrk, co používám v práci, je bohužel hrozný :( - leda, že bych si tam psala Eda :wink:
  • 0

#14 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 červen 2008 - 21:39:25

ta reliefní razítka, co dal odkaz bzenčák, vypadají nadějně. má to ale jednu vadu - max. gramáž papíru 90g. takže na baryty to nebude :wink:

Už jsem jim poslal mail. Vychází z toho, že se bude razit větší text a spoustě z nás by stačilo nějaké logo, to by se snad mohlo na tvrdý papír zvládnout. Uvidím až mi odpoví.
  • 0

#15 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2008 - 21:50:41

Používám razítko se jménem, adresou a na boku mám pro ozvláštnění svou karikaturu.... :)
  • 0

#16 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2008 - 22:45:18

Ty reliefky vypadaji dobre, pisou tam ze chcou zadani v krivkach, takze si tam muzete dat opravdu cokoliv, ale tohl ej fakt jenom na kancl papir, nepromacklo by to ani mekoty z labu, natoz nejaky lepsi papir o barytu ani nemluve :wink:
  • 0

#17 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 4 červen 2008 - 07:00:58

Tohle snad uspokojí každého.
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 červen 2008 - 07:10:50

Tomáši, tentokráte to vidíme stejně :wink:
  • 0

#19 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 červen 2008 - 07:12:21

Tohle snad uspokojí každého.


to uz vypada krasne, jen kolik to stojí?
  • 0

#20 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 4 červen 2008 - 07:30:06

Toš sa jich optej! HTB, Ing. Jiří Bukovský, Křenová 71, 60200 Brno, e-mail: htb@htb.cz .
  • 0

#21 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 červen 2008 - 07:59:49

Sem tam brnkla, dyž su ta óřednica :wink:

Razítka Combi, De Luxe a Clasik jsou na papír o gramáži do 90 g - tudíž jsem se o cenu nezajímala.

Razítka Profesional a Herkules už jsou na papír do 300g, což je potěšující :?:
Profesionalem je možno se dostat oproti Herkulesu dále na plochu papíru, tuším do 1/2 A3 (snad se nepletu). Herkulesem se člověk dostane jenom na okraj papíru.
Dodání je 3 týdny až měsíc.
Podklady se dodávají v PDF, AI nebo EPS - je dobré jim dát současně i náhled v jpg. Hodně složitá razítka ovšem není možné gravírovat...takže raději volte něco střízlivějšího.
Raznice může být kulatá nebo hranatá.

Ovšem cena :lol: včetně vytvoření raznice:
Profesional 9740,-- vč. DPH
Herkules 8193,-- vč. DPH
  • 0

#22 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 červen 2008 - 08:05:58

Su teda zvědavá, kdo se tak rozšópne :wink:
  • 0

#23 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 4 červen 2008 - 08:16:03

Se to dá udělat i levněji...
Si necháte udělat jen tu vložku do toho razítka a pak si koupíte pořádné kladivo v železářství. Jako podklad je dobrá žulová kostka z chodníka. :wink: :?: :lol:
  • 0

#24 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2008 - 08:29:43

Hmmm vypada dobre, jen cena neni zrovna dobra ... tak objednam zatim kazdy po dva kousky ne, kdyby se jeden pokadil coz ? :wink:
  • 0

#25 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 4 červen 2008 - 09:38:28

Dík za informace. Předpokládám, že si takovou věc člověk pořizuje alespoň na 10let. Bylo by dobré mít připravenu kvalitní značku. Grafik, či typograf je ta správná osoba na její tvorbu.
  • 0

#26 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2008 - 09:56:20

Pokud by jste neco chteli ve krivkach, tak se klidne ptejne, editory jsou mymi prateli.
Ac jsem rdim jak jen to jde :wink: , nejsem cistokrevny temnokomornik, prosim neutopte me v rodinalu :?:
  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 červen 2008 - 10:23:50

já bych to viděl na pohledání výrobce tý matrice a zbytek se dořeší dodatečně
kladívkem, nebo nějakým malým lisíkem :?:
taky by se daly použít dvě podložky a celé to na okamžik stahnout kvalitní kovovou svorkou, takových mám v garáži povícero
(nástojáři dokážou vyrobit)
no bylo by to zdržení, ale za ušetřených pár tisíc to vydržím
tak se podívám do těch hradeckých firem, co která nabízí
jistě bych nechtěl nic datově kresleného - sám bych načrtl, zmenšil na kopírce, nebo přefotografoval na svitek :wink: a tak donesl, jako předlohu
snad dokážou pracovat tímto způsobem
  • 0

#28 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2008 - 10:31:49

RHx

To prave docela pochybuju :wink:
Maximalne ze Ti to naskenujou a tim z*urvi a pak to tam prdnou.
Ty raznice delaji bud CNC frezou nebo laserem, takze nejaka kontaktni raznice ze svitku asi neprojde.
Spise si udelat tu svitkovou znacku a nasledne ji dat do jineho, grafickeho studia a nechat si to prevest do krivek.
Dnesni digitalni doba je nekdy opravdu udesna
  • 0

#29 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 červen 2008 - 11:11:33

a co ruční kovorytci?
nebylo by to velký, tak kolem centimetru a třeba by to nějakej za pět stovek vyškrábl
  • 0

#30 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2008 - 11:21:37

Jo tak to se muzu poptat, ale ja mam mezi znamymi pouze nozire, tak snad budou mit kontakt na nekoho. Kazdopadne to reseni zni mnohem lip.
Ty raznice jejich jsou totiz oboustrane, tak envim jak by zrovna probihalo kdyby si clovek nechal poslat jenom raznice - trefit se pres papir presne na sebe .. nebo pouzit jenom vrchni cast a spodek zachodit ? :wink:
  • 0

#31 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 4 červen 2008 - 14:31:32

taky vo tom už pár let uvažuju :wink:


Mamiaku, mě se líbí jak neděláš kvapný rozhodnutí
  • 0

#32 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 červen 2008 - 10:02:55

Vážení kolegové , ideálním prostředkem je Staedtler Pigment Liner Set :
Cat.Nr. 308WP4 / 4 ks sada 0,1-0,3-0,5-0,7mm černý /, jež obsahuje na světle stálý , voděodolný pigment , velmi vhodný k popisu plochého filmu
a signování fotografií . Prodává se i jednotlivě za cenu 49,- Kč . Erik
  • 0

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červenec 2008 - 12:29:56

okolohradeckým připomínám, že ekvivalent od jiné značky, ovšem made in japan mají u v hradci u centrálu v papírnictví - ve všech tloušťkách
psaní tou 0,1 vypadá opravdu zajímavě
  • 0

#34 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 2 červenec 2008 - 18:57:27

Čau kolegové,

mě napadá jedna věc a sice knihtiskový štoček, který jsem schopen udělat - je sice trošku měkčí, ale při řádném vymytí a usušení a nalepení na nějaký silnější plíšek - třeba oboustrannou lepící páskou - si myslím, že by bohatě posloužil spolu s kladivem a nějakým středně tvrdým podkladem pod papírem jako dobrá razící "věcička" - jako podklad bych zkusil třeba kus starého tvrdšího linolea, nebo malý stoh tvrdého papíru, třeba lepenky. S knihtiskem nějakou zkušenost mám (na grafáku, jestli je tu nějaký kolega od tisku), i když sice na nižších gramážích papíru, ale neviděl bych to jako moc velký problém. Každopádně to asi v brzké době vyzkouším a podělím se o zkušenost.

ad předloha:
- je pro toto právě nejlepší filmová, na straně emulze čitelná, z polygrafického hlediska v "negativu" - tzn. to co chci, aby se razilo, bude průhledné, co se razit nemá, bude neprůhledné. Problém je zde v co nejmenší složitosti motivu, větší písmenka (8 a více bodů = cca 3 mm na výšku a více), žádné malé mezírky např. v písmenu "e", "a"; na způsob perovky (bitmapy, jen černá a bílá), žádný pravidelný ani stochastický rastr.

Tož jak povídám, až bude trošku času a chuti se s tím popatlat, vyzkouším a dám vědět, jak jsem (ne)dopadl :lol:

Ahojte, Laďa!
  • 0

#35 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červenec 2008 - 09:33:42

áno, to by mě zajímalo
  • 0

#36 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 červenec 2008 - 10:52:31

Čau kolegové,

mě napadá jedna věc a sice knihtiskový štoček, který jsem schopen udělat ...


tomu říkám jít pěkně ke kořenům
  • 0

#37 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 červenec 2008 - 13:46:51

Tak jen informuji: materiál už mám, cena je ... závratná ... ale co se dá dělat. Navečer vyzkouším, snad se mi to podaří dobře vymýt (kompresor jsem v bytě nenašel :lol: ) masážní sprchou mrchou a dám vědět.

čaute, Ladin ze Zlína :)
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 červenec 2008 - 10:28:33

mám zde další možnost a je "ideově čistá" - žádné japonské výrobky v rukách českých komorníků!
vezmi bílou desku (lamino, plech atd.)
černou fixou na ní napiš svoje ctěné jméno ve tvaru, který by si rád měl na fotografii - osobně jsem na jeden z prvních pokusů použil velikost podpisu asi tak 3x20cm
připrav filmový přístroj, použil jsem svitek 6x6 a tele :-) 120mm
svůj podpis (nebo mnoho podpisů) na desce vyfotografuj
exponuj a volej tak, aby krytí v místě bílé okolopodpisu plochy bylo co největší
převolej
pomocí nůžek rozstřihni na malé negativové obdélníčky s podpisy
nyní máš dvě možnosti
a) umístit zalepením obdélníček do výřezu čtvrtky, tuto pod zvětšovákem umístit na exponovaný fotopapír a na odpovídajícím místě "přiexponovat" kontaktním kopírováním ten podpis
:) obdélníček umístit do malé svítilny a tu přiložit na papír, jako celek, zakrýt zbývající části fotopapíru a bliknout
čas a síla osvitu se musí zjistit pokusně, aby byl vkopírován podpis, ale nebyl šedý závoj kolem(nedošlo k prosvícení okolí podpisu na negativovém kousku)
pomůže oválné začernění fixou těsně kolem písmen - pokud se vkopíruje i něco z "okolí" písmen, tak v minimálním rozsahu a je to ovál kolem podpisu
takto kopírovaný podpis může být libovolné velikosti, klidně i 2x5mm - pro ty, co by rádi měli na fotografiích svoji značku, ale nechtějí ji příliš viditelnou
podpis můžete kopírovat do bílého okraje, nebo někam do snímku, může být dobře viditelný, nebo skorolatentní, jak si budete přát
pigmentový popisovač je pěkný, ale nešetrným požmouláním v ruce se maže, tak je dobrý na věnování, nebo na snímek, co bude rámován apod.

jako svítilna poslouží zapalovač s bílou diodou, zakoupil jsem za 20,- - musí se ale tlumit, nebo svítit z dostatečné vzdálenosti

přeji hodně zdaru s vlastním podpisem, jež byl zhotoven osvitem!
  • 0

#39 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 16 červenec 2008 - 20:25:09

Radime, tak tohle jsem dělal, akurát jsem se nefotil s podpisem, ale jsem ho tiskl na fólii jako negativ. postup viz. článek o novorečenkách
a nebylo to to peavé. Pracné vkládaní a následný osvit podpisu. Nehledě nato, pokud děláš rámečky tak musíš perfektně centrovat na konkrétně určené místo "negativ" s podpisem.
Prostě jsem si jednoduše nechal udělat razítko a razím si všechny fotky zezadu. Jako to dělali kdysi fotografové.
  • 0

#40 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 červenec 2008 - 09:50:34

Radime, ten tvuj postup ma jeden hacek, signovat by bylo dobre jen podarene exemplare nikoliv vse, tedy i zmetky. :lol:
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 červenec 2008 - 10:51:06

tiskárnu nemám a udělat to "zmenšením" pomocí negativu je velmi přesné a kvalitní zmenšení

pokud si vyrobím tu svítilnu s vestavěnou matricí, tak je to hotové za vteřinu

svítilna může mít takový tvar, že se podpis trefí přesně (kónus apod.)
možná se chvilka ztratí zakrytím papíru okolo, ale při dobré konstrukci svítilny se nic okolo zakrývat nemusí
to razítko na druhou stranu s kontaktními údaji není špatnej nápad, pro snímky rozdávané cizím lidem

okolohradeckým ukážu první pokusy zítra na srazu

----------------

udělám zkoužky vybraného snímku a po osvitu konečné zvětšeniny se roznodnu přidat/nepřidat někam podpis, ten postup vypadá, jako že to bude pod kontrolou, že bych doosvěcoval podpis na nějaký nepodařeniny, to snad nehrozí a koš je hned vedle!
  • 0

#42 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 4 srpen 2008 - 17:53:36

Tak Vás po delší odmlce (dovolená + starosti) zdravím. Bohužel bez úspěchu. Knihtiskový štoček (polymer) je pro takové papíry moc měkký, takže nic nevylisuji, jen papír pomačkám (a štoček jde pomale, ale jistě s*at), pravděpodobně bych uspěl s klasickým olověným z klasické sazby, ke kterému ale již nemám přístup (prostě to není běžně k sehnání) a ani nemám další pomůcky k jeho užívání.

Tož tak :)

Snad se mi zadaří něco jiného :)
  • 0

#43 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 listopad 2008 - 11:59:58

co archivní inkoust?
v normálním, psacím peru, píšou s tím kronikáři do těch velikých knih, je o odolné a vhodné, neporadíte někdo, kde sehnat a k tomu nějaké pěkné pero
bral bych i s bombičkou i s redukcí a naléváním ve fotokomoře
  • 0

#44 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 4 listopad 2008 - 22:35:50

Mám kamaráda který nám vyrábí odznaky a byl by asi schopen něco takového vyrejpat.
  • 0

#45 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 listopad 2008 - 00:08:37

MONOCHROM www.monochrom.com nabizi presne to, co hledate.

Vložený obrázek


Vyzkoušel jsem toto slepotiskové razítko v jejich berlínské prodejně, na různé druhy fotopapírů, i docela silné - je to perfektní.
  • 0

#46 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 listopad 2008 - 00:11:17

ještě link přímo do obchodu :?

http://www.monochrom...rtnum=00024917#
  • 0

#47 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 listopad 2008 - 00:12:36

a naposled foto v detailu
  • 0

#48 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 listopad 2008 - 00:13:28

a naposled foto v detailu

Vložený obrázek
  • 0

#49 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 listopad 2008 - 10:30:25

jsou zde nějací perorysci?
zajímalo by mě, je li patrný rozdíl mezi
dokumentním inkoustem za 25,-
a tímto:
dokumentním inkoustem za 230,-
:?
nebo je to jako id11 doma namíchaná za 20,- a nebo koupená za 180,- stejně působící?
  • 0

#50 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 listopad 2008 - 14:08:01

ta jsem, jdouce okolo papírnictví, zakoupil za třicet korun pero, za dvacet dokumentní inkoust
jde li o psaní na zadní stranu fotografie, nemám co řešit, je to takové, jako před padesáti lety, krásné - podrobil jsem kousek i půlhodinovému namáčecímu testu
na přední stranu fomabromu to dobře nepíše
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních