Přejít na obsah


Fotka

Tečky na negativu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 červen 2008 - 23:46:26

Pánové, jsem zděšen! Na právě vyvolaném (korektně) negativu Foma 100 (v Xtolu 1:1, 25st C, 5:30, 1x 30s) se nalázají černé tečky, spousta černých teček, jsou prsotě všude. Velké, po celé ploše negativu. částečně černá/šedá je i perforace. Proboha, co to je??? Nějaké okem neviditelné sraženiny ve vývojce nebo co??? Mám tu dvě FP4+ určené pro XTol a teď mám strach je tam dát...
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 červen 2008 - 00:46:02

stříbro z ustalovače... :?: :wink:
  • 0

#3 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 02:57:11

ustalovač byl úplně čerstvý, nově namíchaný, pravda trochu digitální neboť rychloustalovač, nová láhev, ustalováno cca 2min s nepřetržitým pohybem...

pokud je to tak, nemáš tip co s tím, bratře? začínám dostávat stíhu....
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 5 červen 2008 - 08:19:02

zkusil bych přefiltrovat vývojku
  • 0

#5 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červen 2008 - 09:36:13

Ehm, no, a není to filmem? Nějaká špatná várka? Že by, elementálové ve Fomě nebyli nakloněni? Asi před rokem jsem měl podobné pocity z dvou svitků fomy 200, dráty a bordel na filmu (ikdyž to asi nebylo tak hrozný, jak líčíš ty), počítám, že občas se to prostě stát může...
  • 0

#6 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 červen 2008 - 09:54:48

Pánové, jsem zděšen! Na právě vyvolaném (korektně) negativu Foma 100 (v Xtolu 1:1, 25st C, 5:30, 1x 30s) se nalázají černé tečky, spousta černých teček, jsou prsotě všude. Velké, po celé ploše negativu. částečně černá/šedá je i perforace. Proboha, co to je??? Nějaké okem neviditelné sraženiny ve vývojce nebo co??? Mám tu dvě FP4+ určené pro XTol a teď mám strach je tam dát...


Ahoj, vzal jsi ten film mezi prsty, není to nahmatatelné? Pokud ano, tak je to z vody.
  • 0

#7 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 11:36:45

na svetle, po uschnuti jsem zkoumal film dale...a perforace je krom toho jeste misty jakoby prozrana, jsou v ni male dirky. nejak zvlaste jsem na film nehrabal, ale neprijde mi ze by to slo nahmatat, jeste prozkoumam...videl bych to ale nejspise na elementaly z Fomy. Je to kinofilm z metraze...a uz jsem s touhle davkou mel jiste velke problemy...dirky v emulzi, dalsi ale byly v poradku a ted zase tohle. Opravdu toho uz mam dost, zadny jiny film (Kodak, Fuji, Ilford) mi neco podobneho nikdy neudelal...

Ustalovac byl cerstvy, vyvojka je bez srazenin, kazdopadne i ji znovu prozkoumam...vse rozmichane v "destilce", prerusene kyselinou citronovou - v normalni vode (ze by tohle? - s Ilfordy FP4+ a Pan 400/HP5+ zatim bez problemu...)...opravdu nevim...normalne volam filmy v Brne, ted poprve v Praze, ze by zdejsi elementalove mi nebyli nakloneni?

Rozhodne dekuji za prispevky.
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 11:42:51

jeste mne napadlo...nema nekdo z prazske sekce cas treba v pondeli/utery? ze bych se tou hruzou pochlubil osobne...

vubec mam ted problemy, barevne filmy mi podruhe poskrabali...nastesti tak ze to nebude videt na fotkach...ale i tak :-)
  • 0

#9 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 červen 2008 - 11:53:23

Uz jsem zažil smetí z vody. Velmi drobné ostře ohraničené černé tečky. Na mokré emulzi bylo smetí při protahování v prstech cítit.

Šlo to později vyprat delším praním a jemným protahováním mezi prsty.
  • 0

#10 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červen 2008 - 11:56:02

Neviem presne či to je to isté, ale pred nejakým časom / myslím tak 3 roky dozadu / mal podobný problém - malé čierne bodky po negatíve Ilford XP2 - je to síce iný film, ale vtedy to skončilo tak, že ide o vadu filmu v jednej celej várke. Mal som tiež jedno trojbalenie, kde sa to vyskytovalo a naozaj ma to vtedy strašne vytočilo, lebo ako obyčajne sa to stalo na filme, kde mi naozaj na fotkách záležalo.
  • 0

#11 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 12:11:18

ony ty tecky nejsou bohuzel nejak male...nektere jsou podlouhle a maji i nekolik mm, vypada to opravdu jako nejaka sloucenina vysrazena stribra, jak zminoval Mamiak. jen puvod bych nehledal v ustalovaci. kazdopadne zkusim vymyt...vzhledem k bordelu na perforaci apod. ale neocekavam nejaky pozitivni vysledek.
  • 0

#12 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červen 2008 - 12:22:17

Tak to bude asi iná príčina, lebo tie na XP2 boli naozaj malé / tak 1 mm / a viacmenej rovnaké. Keď sa ich snažil vtedy zbaviť tak vypieranie vôbec nepomohlo a pri druhom filme vyvolanom v úplne inej chémii tam boli znovu.
  • 0

#13 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červen 2008 - 13:35:34

Černé kazy v tomhle množství jsou jedině mechnické nečistoty. Nepřefiltrované roztoky, nečistoty v prací vodě (v Praze při poruše potrubí a pod.) nebo, řekl bych pravděpodobně, nečistoty nalepené na film při sušení. Píšeš vyvolávání při 25 stupních, to bych film rozhodně před praním a hlavně sušením utvrdil (3% kamenec chromito draselný jako přerušovací lázeň). vrstva může být naboptnalá a mnohem choulostivější než při 20 stupních.
  • 0

#14 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 14:24:45

pri suseni to neni, film takhle vypadal uz na spirale, prvni prispevek jsem napsal jeste pred pranim...
  • 0

#15 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 červen 2008 - 15:00:16

Předpokládám, že tu pixlu s mentráží u sebe nemáš. Jestli jo, tak si kousek filmu vem, prohlídni a popřípadě vykoupej.
  • 0

#16 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 16:31:34

spis celou pikslu osvitim a bude pokoj. :-)
  • 0

#17 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červen 2008 - 19:04:59

nebylo by možné dát sem zvětšený obrázek té závady? Rozhodně to nemůže být vada filmu, leda že by ve Fomě vyráběli film v prašném prostředí, když jim zrovna vedle mašiny sbíječkou bourali podlahu. retikulace vrstvy, šupinky stříbra a pod. vypadají přece jinak.
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 5 červen 2008 - 19:16:34

Na baktérie jste ogaři nemysleli?
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 červen 2008 - 22:03:57

sekundární kontaminace zbytkama starýho ustalovače schovanýho v málo vymytý láhvi?

a nebo vopravdu ta voda...?
  • 0

#20 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 23:30:10

v oné lahvi nikdy žádný ustalovač předtím nebyl. takže buď voda nebo přerušovač. z Brna mi přijede ona piksle metráže, zítra nebo pozítří vyzkouším jak navrhoval Zdeněk a dám vědět. Pravdou je že jsem zpruzený maximálně...Ilford, Kodak ani Fuji mi tohle ještě neudělali a to je používám častěji než Fomu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních