Přejít na obsah


Fotka

stihnete aspoň trochu "ofotit" svoji techniku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 červen 2008 - 12:54:52

já nejsem žádnej sběratel, postupně jsem obměnil, nebo prodal, co nepoužívám
ale stejně - nejvíc fotím bessou 3 s jedním ohniskem
pak mám ještě jednu se širokáčem a do ní vložím film občas
pak 2x dvoočku v dobré kondici a sixe taktéž a poslední zrcadlovku - f70
vezmu li poslední tři měsíce tak:
bessou 3 proběhlo tak patnáct filmů
bessou L jeden
f70 jeden
tlr dva
sixem žádný

celkem to vypadá, že všechno krom typu 3a se to dost ulejvá, ale já fakt nevím, jak bych těch foťáků měl používat víc, zašel bych někam se stativem a 6x6, ale času je málo

a co vy?
fotíte na vlastěné škatulky?
nebo jen leštíte a zahrnujete obdivem?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 13:00:01

mam toho dost a co zrovna nerozbiju, tak je v tý pověstný vitríně a čeká na svuj den. prodávam jen nerad a v nutnosti - užívam si toho, že si kupuju většinou jen hezký (starý) foťáky a že mam na každou práci ten správnej nástroj. novější věci ale neskladuju ani nevystavuju - jestli mně přestane jednoho dne bavit dělat s erzetou, pude z domu - tady neni na ukazování a těšení se skoro nic - halt plasťák
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 červen 2008 - 13:02:20

M645 rocne tak 50-60 svitku mozna i vic 5 z dovci (Norsko a pod) zbytek portrety a akty.
4x5" cca 200 listu za posledni 2 roky tak 70% jsou dubleri
8x10" cca 30-40 listu za pulrok.

vic stroju ani nemam :oops:

ale s objektivama je to horsi u mne ke kazdemu stroji jich mam slusnou sadu ale pouzivam minimum
M645
50shift + 80 + 150 zbytek vyjimecne
4x5"
210 nebo 121 obcas 480 zbytek vyjimecne
U 8x10 se neda jeste mluvit o preferencich ale bude to podobne jak 4x5"
  • 0

#4 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 13:13:07

Začínal jsem kdysi dávno Zenitem, mám ho do teď, ale už ho leta nepoužívám.
Dále jsem v roce 1995 dostal Minoltu 500si + 28-80 + 70-210, mám do dnes, šlape jako hodinky, používám na barevné dia, většinou rodinné fotky. Proleze jím tak jeden diák (36) měsíčně.
Další kino Minolta X-700, 28, 50 a 135, střídavě čb nebo barevnej negativ...tak 3 filmy měsíčně. Všechna možná témata.
V listopadu 2007 zakoupen DSLR Olympus a po šesti měsíčním trápení a zjištěním, že tudy cesta nevede dnes nevyužit ve skříni, včetně dvou objektivů Zuiko. Měsíčně cvakne tak 10 fotek, dokumentace odrůd růží na zahradě.
Flexaret Standard, ideální foťák na rodiné foto, zátiší, zákoutí...do něj používám výhradně Fomu 100 (85% nebo 400 (15%)...měsíčně tak 5 svitků.
A posledním je Mamiya Super 23 s obj. 50mm a 100mm a kazetami na 6x7 a 6x9. S tím dělám portréty, stodoly a ploty. Výhradně čb Foma 100, tak ..průměrně 5 svitků / měsíc.
Co se fototechniky týče tak jsem plně uspokojen a v současné době po ničem netoužím. Ačkoli jeden nikdy neví, že :oops: Myslím, že výše uvedené stroje nejsem schopen "ofotit".
V komoře mám jeden Opemus a jeden Magnifax 4 a měsíčně zvětšuju tak 20 vybraných snímků, ze všech formátů.
  • 0

#5 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 červen 2008 - 13:13:20

Více fotoaparátů mám hlavně kvůli používání několika typů filmů naráz. I v horách s batohem, pokud to alespoň trochu jde, mám vždycky 2 - 1x dia, 1xčb nebo barvu. Trojici typů ale už nezvládám, pak vždycky zůstává jeden trvale v batohu, 2 foťáky na výpravě jsou přesně akorát.
Taky mám foťáky tak trochu do zásoby, kvůli poruchám, abych to pak nemusel dávat opravit.
A jeden Nikon mám už tak nějak na přímé spotřebování. To znamená, že přístroj je používán bez ohledu na počasí a na situaci, klidně i bez brašny, jen tak s řemínkem a objektivem na krku, prach neprach. Je to už starý kus (Nikon FM), má za sebou evidentně několik pádů na tvrdo, částečný ponor do bláta, odřený, lehce namáčklý plech nad hranolem, ale je to nezdolný stroj, dobře dimenzovaný, dokonale funkční, naprosto přesně měří i s baterií vyndanou z jiných typů už jako nefunkční - vybitou, s tímhle typem pořizuji nyní většinu čb snímků. Foťák už byl koupený starý - velmi levný, a tak nemám strach, že se rozbije nebo zmizí, a fotím s tím zcela bez zábran.
A 2 kusy FM2 mám výpravové, jsou ověřené, že nikdy nespadly na zem nebo do vody, takže jsou naprosto důvěryhodné, ne jako neznámý kus koupený na inzerát.
A až mne někdy třeba focení naprosto přestane bavit, mám už doma vyhlédnutou poličku, kde si udělám výstavku techniky 80-tých let. Bude to vypadat určitě dobře. PL
  • 0

#6 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 12 červen 2008 - 13:30:46

Doplňuji vlastní situaci, nikoliv pro potřebu presentace - zatím nemám na co poukazovat, ale proto, že v podobné situaci se zřejmě více nebo méně bude nacházet každý studentský nadšenec. Techniku moc neopotřebuji, ale mohu tvrdit opak, protože už všechno více či méně opotřebované je. Přístroje mám tři - kijeva III, flexaret VI a certotrop. Kijeva skoro nepoužívám, protože nemám než základní objektiv a docela válčím se zpracováním kinofilmu - jednoduše jsem v podmínkách, kdy hodně improvisuji, samozřejmě jenom z nutnosti - vytáhnu-li jej, pak někde, kde je třeba více snímku v rychlosti a světelný objektiv. Flexaret je zákledem, protože formát 6x6 mě tolik netrápí potřebou naprosté přesnosti při vyvolání, neboť stejně zatím nezvětšuji přes 24x30. Objektiv je vcelku krátký, proto potřebu širšího příliš nemám, teleobjektivu netřeba a pokud ano, výřez nepředstavuje problém. Je pohotový, dík světlíku nenápadný a dosti lehký. Spotřeba několik svitků do měsíce. Certo zatím spíše zkouším, musím se dovybavit, abych mohl tak velký přístroj spolehlivě užívat a zvětšovat z něj. Myslím, že když se dokážu ukáznit, budu velký formát zbožňovat. Teď mám vyhlédnutý ještě jeden, pak 3000 na magnitaurus(nechce se ho někdo zbavit levněji? :oops: ), je-li jistý inzerát platný, a hurá do toho.
  • 0

#7 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 14:59:59

No, posledního třičtvrtě roku jasně vede kino, nejdřív OMka, teď Bessa se 40/1,4. OM jen zřídka. Od doby co mám Bessu to byly asi 2 filmy. S kinem se dostanu přes 100 filmů za rok, valná většina Bessou. Vesměs rodinopřátelské fotky, občas chytnu nějakou dokumentární ataku, ale (naštěstí) to vesměs rychle ztrostkotá na tom, že se před cizíma stydím :oops:.
Pak M645 + 80/1,9 , 150/2,8 a 50/4 ze sixe. Mamči mají trochu útlum kvůli tomu, že nestíhám zpracovávat ty kinofilmy, ale to se už srovnává, kino jsem omezil. Tam to bude tak kolem 50 svitků za rok. Krajiny/zátiší a portréty.
Občas vytáhnu Flexu, tak kolem 10 svitků/rok. Občas bych možná i sixe vyvětral, ale mám zaseklý clony v objektivech krom 50 a 180. 50 mě na na 6x6 až tak nebere a 180 je děsná kráva, takže six je na dlouhodobém odpočinku.
Zbytek leží v krabici a nepoužívám ho vlastně vůbec (je tam Zenit, dva Sokoly II, a asi ještě něco).

Ještě si každý sudý měsíc říkám, že pořídím 8x10 dřevák (každý lichý si říkám, že je to nakonec jen manýra a že M645 mi musí stačit :)), to by pak asi znamenalo omezení provozu na M645, přinejmenším co se krajin a zátiší týče.
  • 0

#8 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 15:01:07

fotografuju dlouho a foťáků jsem měl hodně, ale protože jsem do nedávna neměl dost peněz musel jsem vždycky ten horší nebo starší prodat. Lituju toho, rád bych je měl všechny ve vitrince.

Hodně mě kupř. mrzí Kiev 2 a příslušenství. Moc jsem za něj nedostal a dnes bych ho rád měl. Trochu i Magnola kterou jsem prodal nedávno. Nebo vybavení na barevné fotky, teď bych si rád občas nějakou velkou klasickou fotku udělal abych zjistil jak to se současnými materiály jde. jenže jsem to musel včas prodat, dokud byl ještě někdo ochoten barevnou fotokomoru koupit.

Mám především (stydím se to tu říci) drahý digitální Canon se dvěma pevnými ohnisky a jedním zoomem. Kvůli němu jsem musel prodat Magnolu. potřebuju ho na práci, nemilosrdná ruka trhu. Omlouvám se ale to mi asi nepomůže.

A pak mám pro radost a potěšení Bronicu SQ-B se dvěma objektivy a dvě kazety. To není moc a používám jí pro soukromé fotografování rád a pořád. Za rok kdy jí mám asi 50 čb a 5 inverzí.
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 15:02:06

karel: bessa ti sedla líp než óemko?
  • 0

#10 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 15:06:23

Když tak přemýšlím o tom kinu, 100 filmů za rok, to asi bude pravda jen pro první rok, holt počáteční nadšení. Při současné spotřebě mi to počítám bude vycházet kolem 50ti, jestli vůbec.
  • 0

#11 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 15:12:02

karel: bessa ti sedla líp než óemko?

Jo :D Strašně se mi líbí ten zrcátkem nepřerušený jasný pohled skrz hledáček. Když fotím na delší časy mám lepší představu, jestli jsem to udržel, jak se mi lidi hli a tak. Jinak je to dost podobný, tvar těla, ovládání, držení, zvuk...

Co mi trochu vadí je ten velký hledáček - se 40 prostě nemám přehled o celé fotce najednou, což u živějších situací je na fotkách vidět. Ale tam si říkám, že to je otázka cviku, ona zas ta možnost fotit s oběma očima otevřenýma není k zahození.
  • 0

#12 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 15:17:28

a co to vostření...? mně ti tam střašně štve ten malej pindik místo kroužku pod objektivem - mně se ti tam blbě šahá...
  • 0

#13 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 15:30:32

a co to vostření...? mně ti tam střašně štve ten malej pindik místo kroužku pod objektivem - mně se ti tam blbě šahá...


Mně se to strašně líbí, ono se s tím dá kroutit i jedním prstem, s místem tam problém nemám. Trošku nepraktický je to při focení na výšku, ale to jsem si skoro až zakázal - mám ti pocit, že mezi "výškovýma" fotkama mám mnohem víc odpadu, nebo aspoň nedotažených kompozic...
  • 0

#14 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červen 2008 - 15:33:50

Spíš mě občas vadí, že je ta dálkoměná skvrna vprostřed - užil bych i nějaký rohový :D
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 15:39:52

no to bych řek. to mně vadí snad ještě víc, že ty rohy tam sou nepokrytý...
  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 červen 2008 - 15:42:03

jj to je další položka do vysnívaných kamer
možnost ostřit dálkoměrem jinde, než uprostřed!

ulice je široká a fotit ji na výšku je divný, taky skoro focení na vejšku nepoužívám, co nejde vyfotit na šířku, to prostě nešlo vyfotit no... :D

aktuální můj poznatek s tím tělem = exponovat nikoli špicí ukazováku, ale položením místa mezi prvním a druhým článkem ukazováku na spoušť
je to lepší a to ještě ani nemám ten ďublík za patnáct dolarů :)
  • 0

#17 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 červen 2008 - 15:43:40

Spíš mě občas vadí, že je ta dálkoměná skvrna vprostřed - užil bych i nějaký rohový :D


...mno tohle mi taky štve, nejradši bych ji po celý ploše, to by se to potom ostřilo. Jen jestli by z toho pak člověk nechyt nějakou jednooční šilhavost :)
  • 0

#18 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 červen 2008 - 16:10:43

jenomže s takovým celoplošným rozmlženým dálkoměrem bys pak neměl tu hlavní výhodu - zaostřím na metr, ale obraz vidím jasný, čistě ostrý a v celém zorném poli, tedy i tu paní vzadu vlevo, co vystupuje z drátoplazu hradeckého a upadla jí ta taška s banány například
  • 0

#19 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 červen 2008 - 16:16:01

ja vetsinou ani neostrim a fotim na hyperfokal, pokud je dostatecna clonu, ale u 21 i 25 mi to vychazi vcelku fajn, ono je to podstatne rychlejsi.

U novych Voigt. (mam 21,25) objektivu i u Leitzovych ocenuju ostrici vystupek do ktereho se mi presne vejde brisko ukazovacku a ja muzu jednoduse otacet.

Co mi naopak vadilo bylo u Ultronu 28 takovy sroubovaci cudlik na ostreni, ten mi do ruky opravdu nesedl.

Foceni na vysku s dalkomerem moc rad nemam, nevim proc ale vetsina obrazku mam lehce nakrivo :).

Jinak za pul roku co mam Leicu M6 jsem s ni prohnal asi 50filmu.
Predtim jsem pouzival Nikon (F2, F3, FE2) ale komplet jsem to prodal, protoze dalkomer me opravdu uchvatil. Nosim ji v baglu do prace.
Protoze nejsem zadny teletar, tak mam jenom 21,25,35mm objektivy a plne me dostacuji. (Summicron 50 prave prodavam - ackoliv to byl muj prvni objektiv na Leicu a bral jsem ho jako zakladak, nakonec ho vubec nepouzivam, neb je na me moc dlouhy)


Na 6x6 mam Bronicu SQ, kterou obcasne pouzivam, tou jsem prohnal asi 30 filmu + Rolleiflex Automat, u toho filmy nepocitam, beru ho ssebou jako kompakt kdyz mam naladu, jinak Leicu

a pak 24x30 india kamerku, ktera je zatim ve fazi cekani na film. Ale uz mam Dagor 250mm a Heliar 360mm, u te nepocitam nejake extra foceni, spis takove odpocinuti, zatisi a tak...proste 1 fotka za mesic :D

A nakonec (jeden z podnetu byly i prispevky od Kubikuli ) jeste Kodak Panoram No.1 - ktery je v soucasnosti na ceste z Asie ke me.
  • 0

#20 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 červen 2008 - 16:56:43

...8x10" cca 30-40 listu za pulrok.

vic stroju ani nemam :D
...


Dany, tak to je teda slusnej vykon, kdyz si vemu kolik to je asi stelovani...
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 červen 2008 - 19:13:56

(Summicron 50 prave prodavam - ackoliv to byl muj prvni objektiv na Leicu a bral jsem ho jako zakladak, nakonec ho vubec nepouzivam, neb je na me moc dlouhy)
ani nevíš, jak ti rozumím, stačí když přepnu hledáček ze 40 na 50 a vidím, že by to nemělo smysl :D
  • 0

#22 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 červen 2008 - 20:00:07

(Summicron 50 prave prodavam - ackoliv to byl muj prvni objektiv na Leicu a bral jsem ho jako zakladak, nakonec ho vubec nepouzivam, neb je na me moc dlouhy)
ani nevíš, jak ti rozumím, stačí když přepnu hledáček ze 40 na 50 a vidím, že by to nemělo smysl :D


a jak jsi spokojen s ohniskem 40? me to prislo ani ryba ani rak, proste neco mezi, jako max. beru 35mm.

40 jsem mel dlouha leta na Himaticu ale neprslo mi to stastny
  • 0

#23 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 12 červen 2008 - 20:09:15

no, tak u mne je to s vyuzitim techniky takove vselijake...pocet systemu co vlastnim je trosku vysoky (18)...mam to rozdelene asi takto:

- používané středoformáty - Mamiya 645 Super - od Vánoc cca 20 svitků, dalších 10 přes starší Mamiyu 645 a cca 20ks Mamiya Super 23
- OM-systém - celkem 140 filmů
- Contax/Yashica - celkem 43 filmů
  • 0

#24 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 červen 2008 - 20:46:21

Jsem asi pěknej žabař. Za jednu fotovycházku nejsem schopnej vyfotit ani jeden svitek, a ty víkendy jsou tak krátký :cry:

No. 1 je už několik let Pentax 645 + několik skel (45 - 55 - 75 - 150 a 200), diáků asi tak 15 - 20 ročně, víc ne, čb negativů asi o chlup víc, asi těch 20. Jenom z dovolené si přivezu většinou tak 6 + 6 svitků - na zbytek roku toho už moc nezbývá...
Mám tu pak ještě všelijakou MF výbavu: Pentax ME-super, P30t + 28/3,5, 50/1,7 a 135/3,5, Kieva IV s 50/2 a Olympus 35RC. Olyho nosím pořád u sebe, ale naposled jsem spoušť zmáčknul už hodně dlouho zpátky... Kiev odpočívá, ale dávám mu ještě šanci, kromě váhy nemám co bych vytknul, možná je to i plus. Pentaxy už skoro nepoužívám, buďto jdu fotit a beru střední nebo jdu na vycházku a neberu nic. Párkrát je ale vytáhnu (hlavně ME-super, má exkluzivní hledáček), fotí se mi s ním dobře, chybí mi ale 35mm sklo; nechci ale do kina investovat víc než je nutné. Beru ho na koncertovky (párkrát ročně když dělám fidlalům řidiče), rodinné akce = asi 10, 15 kinofilmů ročně, možná i míň (často stříhám takže nemám přehled).
Jo a ještě mám ve skříni Flexaretu 6, možná bych ji mohl někdy zase provětrat, už je ve skříni asi rok :D

PS: Gorgi, čekal jsem obsáhlejší výpověď vzhledem k rozsahu muzea :) :lol:

PPS: možná to je trochu zkreslené minimální letošní aktivitou, ani nevím proč. Možná to půjdu zejtra napravit - pokud ovšem vstanu - dělal jsem podlahu v komoře a dalo mě to pěkně zabrat.
  • 0

#25 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červen 2008 - 20:49:24

Ahoj,
Asi tak necelý rok zpátky kdy jsem začal s focením na film jsem k tomuto účelu pořídil Pentax Me Super s 50/1,7. Nedávno mi přibyl ještě 28/3,5. Fotím jenom s tímto aparátam, ale doma mám ještě nějaké další stroje které ale nestojí za moc. Je to ruská Smena, Sokol, měcháč Belca Belfoca pokud se mi podařilo dobře přečíst zašlý nápis, nějaký ten Flexaret a jednu Prakticu Mtl 5. Všechny z těchto přístrojů mají nějakou závadu tak je nepoužívám, Praktica funguje, ale nepoužívám ji neb Pentax je lepší. Zatím jsem nafotil 4 filmy, pátý mám založený a je na 21. snímku. Jeden z nich byla bohužel foma 200 s nechutným škrábancem po celé délce filmu.
  • 0

#26 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 červen 2008 - 20:51:43

si rikam, proc tady vlastne do takoveho nesmyslneho vlakna prispivam.
aha, uz padla nejaka ta deci veltlinu :D

kino - contax t3 a eos33+35/2.0 - cca 20 spulek rocne
SF - pentax 67 - cca 10 svitku rocne
9x12 - linhof tech IV - cca 150 listu rocne (50% jak rika Dany dubleri)
8x10 inch - kodak - necelych 50 listu za pul roku (cca 40% dubleri)
  • 0

#27 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 12 červen 2008 - 21:14:40

No asi za to može to andréé...

Mám všechny formáty a s každým větším si říkám: jsi hňup, že si to nefotííl hned na ten větší!

Včílkáj už seru na vše jiné a fotím jen na 4x5"! Větší už asi nezvládnu finančně. Snad jen rolka (6x9) na farbu se občas šikne?
  • 0

#28 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 21:33:29

vy ňa serete, víte co, esli ste co k čemu, tak další akcija je ve sklípku, co?
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 21:36:16

radim, karel - takže sme se prostou syntézou menovanejch ideálních parametrů dokonalý kamery zase dostali k téelerku, žejo :D
  • 0

#30 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 červen 2008 - 21:45:03

vy ňa serete, víte co, esli ste co k čemu, tak další akcija je ve sklípku, co?

mamiaku, ja sem to vedel, ze ten pristi vyrocni sraz mosi byt zasej nekde na tom nasem konci :D
  • 0

#31 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 12 červen 2008 - 21:50:10

No nevím esli by to ti čížci přežili!
  • 0

#32 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 červen 2008 - 21:56:24

šak neni čížek jako čížek, kdoví s kama máš přízeň ty. ta moja je aj z valachů...
  • 0

#33 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 12 červen 2008 - 22:20:00

Konica C35 AF2..taký malý smiešny point&shoot....tak 2-3 filmy ročne
Praktica MTL3 + 50/1,8 prípadne 29/2,8...dokedy fungovala tak takých 5-6 filmov som s ňou dal..
Minolta 505si super + 24-105....používam na drvivú väčšinu fotenia...za minulý rok asi 20 filmov..tento rok to bude zdá sa menej..nejak je zatiaľ menej času na fotenie..
  • 0

#34 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 červen 2008 - 22:20:53

kurnik šopa mamiaku, neříkaj, že sedíš enom tak na suchu. :)
z vínem nemožu moc slúžit, ale estli pomožeš zehnat nejaké blázny na ty veliké medixy, tož si výhercem flaše slivovice
:lol:
  • 0

#35 gringo

gringo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červen 2008 - 05:25:03

...mám už druhou FE2 od Nikonu. První na ČB, druhou na barvu.Skvělé aparáty, dají se nosit po kapsách a jsou(zatím) spolehlivé. Skla mám 50/1,8, 28/2,8 a 135/2,8. Kina mám nafoceno asi 40 filmů ČB a barvu možná 15 od začátku roku. Na středoformát mám Flexaret, Yashicu 124G Mat(předsádku 1,5x) a čerstvou Bronicu SQ-Ai zatím s 80/2,8 a dvěma kazetami - běhám s ní po poli stejně jako po atelieru(je poměrně malá a lehká). Svitků nafotím asi podobně jako kino... jsem z ní zatím nadšený. K filmu jsem se vrátil díky kamarádovi(studnici informací), protože jeho výsledky na film měly něco co digitál zatím (už) nemá...
  • 0

#36 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 červen 2008 - 06:10:22

Pořádně ofotit to nějak ani nestíhám :)

Canon EOS 630 - dejme tomu 20 filmů za rok
Minolta Hi-Matic F, Minolta AL-F, Revue 400 SE - dohromady tak 10 filmů za rok,
Welta Weltur 6x4.5 - 2 ročně,
Ljubitel 166B 6x6 - 2 ročně,
pinhole 6x9 (tělo Agfa Billy Record) - 2 ročně,
nejnověji Magnola 13x18 (zdravím Mamiaka :) ) - zatím cca 15 filmů

no a -nebít- Canon EOS 10D - asi 10.000 cvaků ročně, ale to je spíš na práci, náhledy a na sport, umění se dělá na film :lol:
  • 0

#37 Saky

Saky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 červen 2008 - 07:34:23

- Kino Fujica STX1N + Fujinon 50/1.9 - momentalne cca 5 filmu rocne(btw. namte nakdo volnou redukci na zavit, v zime jsem ztratil a tak uz mi tam nejde Flektogon 20 :) )

- Nejakej podedenej Zenit, ale ten mam jen kvuliva tomu, ze k tomu byl ten Flektogon :lol:

Pak prisla fotopauza, ktera vedla k zmateni smyslu, prodeji tehdy vlastneneho Penatxu MZ5 a nakupu Canonu 350 (klidne bijte) a pak zachrana kamaradem, ktery mi znovu otevrel oci..

- PSixem (tak 20 svitku rocne a stale vzrusta :) )

...no a Sixe planuju nahradit, anzto jedno telo uz se odporoucelo (teda funguje, ale jenom s jednim a to jeste neznamym casem), a bojim se, za ho nekde uprostred foceni bude nasledovat i druhe...takze nejspis M645 (i kdyz to neni ctverec :) )...dokonce jsem stopnul nakup optiky na Canona s tim ze usporene prostredky pouziji na tu Mamcu...ale vzhledem k tomu ze jsem se jeste neodhodlal se sverit ebaji tak zatim preslapuju...
  • 0

#38 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 13 červen 2008 - 07:37:46

nu, i já přispím....

kino:
Praktica MTL5 - pořád tam mám nějakou pohotovostní 400vku, cca 6 filmů/rok
Minolta HiMatic F - nu, tu mám vyloženě jako KPZ - když už si opravdu nechci vzít žádný aparát, mám v kapce aspoň tuhle. taky tak 6/rok
Nikon F70 - dlouho základ výbavy - 50 filmů/rok i víc.

ovšem od doby co mám (14 dní)
Bronica ETRS (zatím 1-2 svitky týdně) jsem žádný kino nenaládoval.

nu a D70 - občas na kvetoucí kaktusy.

a snad bude s menšími formáty ještě hůř :)
  • 0

#39 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 13 červen 2008 - 07:47:20

Za posledni rok to bylo asi 10 ks CB a 2ks diaku na kino. Mamcu 645 mam asi od brezna a ted je v ni (skoro dofoceny) paty svitek
O dovolene v Norsku se snad rozsoupnu zase vic a privezu si tak 6+6 kinofilmu...
  • 0

#40 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červen 2008 - 08:03:18

radim, karel - takže sme se prostou syntézou menovanejch ideálních parametrů dokonalý kamery zase dostali k téelerku, žejo :)


No fakt že jo :lol: :)
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 13 červen 2008 - 08:40:48

radim, karel - takže sme se prostou syntézou menovanejch ideálních parametrů dokonalý kamery zase dostali k téelerku, žejo :)


No fakt že jo :lol: :)

co se mě tejká, tak za 2/3 ceny vyhlíženého širokáče na bessu jsem nakonec zakoupil autocord, tak nejsi daleko od pravdy
sice se tam do toho čtverce všechno naskládat nedá, ale je to nejlepší koncepce na světě, to je jasný
  • 0

#42 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 13 červen 2008 - 08:49:44

(Summicron 50 prave prodavam - ackoliv to byl muj prvni objektiv na Leicu a bral jsem ho jako zakladak, nakonec ho vubec nepouzivam, neb je na me moc dlouhy)
ani nevíš, jak ti rozumím, stačí když přepnu hledáček ze 40 na 50 a vidím, že by to nemělo smysl :)


a jak jsi spokojen s ohniskem 40? me to prislo ani ryba ani rak, proste neco mezi, jako max. beru 35mm.

40 jsem mel dlouha leta na Himaticu ale neprslo mi to stastny


no týdny jsem přemýšlel, nakonec rozhodl hledáček s nezmenšeným zobrazením a pohled na tenhleten obyčejnej snímek z dálkoměru revue
40 není široké, ale nejedná se o tele
dá se s tím vyfotit člověk zblízka, dá se s tím i pracovat na ulici
ještě mi přišlo na mysl koupit 35 mm, nepoužívat ten rámeček a brát to "že všechno co vidím bude na negativu a dost možná ještě něco navíc"
jinak se 40 mi sem tam nějaká ruka, noha někde uletí, ale to štreitovi taky i jiným slavným, co si prohlížíme občas jejich snímky, že jo
  • 0

#43 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 červen 2008 - 09:01:56

radim, karel - takže sme se prostou syntézou menovanejch ideálních parametrů dokonalý kamery zase dostali k téelerku, žejo :)


No fakt že jo :lol: :)


jj tyhle TLRka jsou krásná věc :)
  • 0

#44 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 červen 2008 - 09:27:24

A tohle znáte? :)

4X5 GOWLANDFLEX TWIN LENS REFLEX WITH 180 F5.6/315 F12 SYMMAR
Vložený obrázek
  • 0

#45 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 červen 2008 - 09:36:46

A tohle znáte? :)

4X5 GOWLANDFLEX TWIN LENS REFLEX WITH 180 F5.6/315 F12 SYMMAR
Vložený obrázek


Jen mi tam chybějí na zádech oka pro ramenní popruhy a bederák, jinak dobrý. Kdo tuhle obludu vymyslel, zasloužil by... léčení :lol:
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 červen 2008 - 09:42:11

Váží jen pět liber, tzn jak RZ nebo podobná potvůrka...
  • 0

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 červen 2008 - 09:47:30

A koukni, jak je prťavá
Vložený obrázek
  • 0

#48 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 červen 2008 - 11:02:04

Váží jen pět liber, tzn jak RZ nebo podobná potvůrka...


na Pražské fotoburze teď měli tajnou špionážní Meopta kameru pro pohraničáře

váha: no byl jsem rád, že po minutě držení jsem to mohl vrátit prodejci
formát: svitek na který se dělali takový asi 18x24
sklo: tajné Meopta - o výrobě nevěděla ani většina zaměstnanců
provedení: takové to solidně vojenské

prý se s tím plížili po hranici a ofocovali imperialistického nepřítele
  • 0

#49 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 červen 2008 - 11:44:43

no a ještě se svojí trochou do mlejna:

Kino: Minolta X-700, Nikon F70 – 2 roky nedělám, zapůjčeno kamarádům
Flexaret: teď nedělám, ale zas bych začal – ten čtverec mě provokuje do kontrastu k Panoramu
Kardany: Linhof, Horseman – rolky 6x7, 6x9, 6x12, 6x4.5-12, plany 4“x5“, skla různá 45, 55, 65, 90, 105, 150, 180, 210, 250, 270, 300 ještě loni jsem dělal moc – stovky svitků a desítky planů za rok, ale pak přišel Panoram a je skoro konec, teď jen zkouším Telearton 270 na malý formát 645 – asi bych měl něco prodat
Mentory a dřevák 13x18 – dělám občasně zátiší, jeden má půjčený kamarád, jeden je předsunut na chalupě, jeden doma, na dřeváka bych potřeboval někoho na repasování, skla Tessar 180, 210, 250 a nějaká mosaz, asi bych nějakého Mentora prodal
Rusák, dřevák 18x24 – zatím jen pokusy, sklo ruské 300

No a pak jiné kategorie:
Panoram No1 6x18 – dělám moc, prosinec – duben 300 svitků, hodně to „žere“ většinou 1svitek/1motiv, jak to odkvetlo a přišlo léto, tak mám zas trochu klid, sháním druhý kus (záložní tělo)
Panoram No4 10x30 – zatím jen testy – chtěl bych si motat svitky
Agfa Repromaster 50x60 – zatím jsem se neodhodlal ani k testům, u Magnitaru 13x18 mě to taky trvalo 2 roky, mám k tomu různý reproskla 210, 240, 300, chtěl bych s tím dělat takový to mezi fotogramem a fotografií a pak by se to asi hodilo na starý a zvláštní techniky
  • 0

#50 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červen 2008 - 13:18:27

Gowland není žádná obluda, ale výrobek firmy Alice and Peter Gowland, 609 Hightree Road, Santa Monica, CA 90402, U.S.A. :wink: , která zásobuje americké studiové fotografy dokonalými profesionálními nástroji, podívejte se na jejich stránku.

Mě se americké foťáky, Deardorf, Graflex atd. velice líbí i když - jejich pojetí je hodně neevropské.

Poslední fotka "jak je veliká" mi nejde otevřít. Je to tahle? Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních