Přejít na obsah

Fotka

Opálová žárovka

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#351 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 489 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 328

Publikováno 15 březen 2017 - 20:53:18

uff uff

viděl bych to spíš na nějakou tu žárovku, ale i takovou digitálnost můžeš zakoupit ze studijních důvodů že áno

a pak se uvidí, vždy může někde v bytě / dílně svítit

• 0

#352 Stříbrokaz

Stříbrokaz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 215 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 129

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:43:59

Včerejší pokusy s led žárovkama, technologie i ceny se za ty 4 roky dost posunuly. A stará ledžárovka ze zvětšováku je v lampičce.

Fyziky prosím o přivření obou očí, uší atd... Vím, že ledžárovka není tepelně vyzařující absolutně černé těleso, má diskrétní spektrum + luminofory a Max Planck  by na jejím spektru asi postupoval jinak. To čtyřmístný číslo před velkým K berte jako obchodní značení.  :cool:

Ledžárovky jsou z prodejny v Ječné, Opemus 6 Matnice v šuplíku na filtry, svitek 6*6, pyrocat HD, papíry fomaspeed pevné gradace ( S, SPC, N, C), náhledovkové zvětšení na 13*13 (LIN 2*) ,normální vývojka.

Ledžárovka E27 12W studená bílá 6000K - Papíry černají jak o život, teprve až v průhledu je při expozici 2s/f8 náznak kresby, podezírám je z osvícení, test čistého papíru při ochranném osvětlení dopadá OK,. 

Ledžárovka E27 16W studená bílá 6000K - Netestována.

Ledžárovka E27 6W studená bílá 6000K - Na expozice kolem 20s jsem se dostal až při f11 - f16, rovnoměrnost osvětlení v pohodě, při nižších clonách s tím budu ještě pokusničit světelným tunelem a matnicema.

Takže na běžnou práci mi postačí 6W a v rezervě 12W / 6000K, díky své studené barva světla neskončí v lampičce, stojí pod stovku, zvětšovák se nehřeje a tak se dá omotat hadrem proti parazitnímu světlu.

Papíry jsou na Modrou fest citlivý, a tak otázka parazitního světla vystupuje do popředí. 

Akorát si nemůžu už hřát ruce o zvětšovák, budu muset přitopit a úspora je v ...... V tahu :-)

Co říci závěrem? Wolframový opálovky už na pevnou gradaci  používat nepotřebuju a nebudu, a pro MG papíry se na TK krásně rýsuje nadějný projekt inteligentního řízení poměru B/G. 

Tak, s trochou nostalgie, se s klasickou wolframovkou loučím. Čest její památce, pro dnešní civilizaci odvedla spoustu nedoceněné práce.

• 0

#353 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 927 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 146

Publikováno 17 prosinec 2019 - 11:34:10

Ahoj. Díky za postřehy. Ty žárovky jsou typu globe nebo takové ty menší klasické LEDky jako např. tady: https://www.svet-svi...xoC8RUQAvD_BwE?

• 0

#354 Stříbrokaz

Stříbrokaz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 215 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 129

Publikováno 17 prosinec 2019 - 16:30:31

Ahoj. Díky za postřehy. Ty žárovky jsou typu globe nebo takové ty menší klasické LEDky jako např. tady: https://www.svet-svi...xoC8RUQAvD_BwE?

Jsou to ty menší, 12W velikosti skleněné klasiky, 6W menší, kondenzor a matnice to pobrali, u té menší jsem měl obavy, ale nevinětuje. Kupoval jsem tady : https://www.t-led.cz...ed-zarovky-e27/

• 0

#355 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 927 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 146

Publikováno 17 prosinec 2019 - 21:09:06

Dekuji. Slo mi prave o tu vinetaci.
  • 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma