Přejít na obsah


Fotka

popruh na krk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

Anketa: na čem nosím foťák - ten pro častý používání (38 uživatel(ů) vložilo hlas)

na čem nosím foťák - ten pro častý používání

  1. na tom, co mi k tomu dali, neřeším (3 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  2. poutko na ruku, na krku mívám jen občas partnerku/partnera, ale ne foťák... (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. koupil jsem si opravdu pěkný popruh, který splňuje moje nároky (3 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2008 - 09:07:49

potřeboval bych nějak řešit dlouhodobej pobyt kinofilmového fotografického aparátu na krku
něco neutrálního, nejlépe tmavého odstínu, nebo aspoň ta pohyblivá vsuvka, co rozšiřuje popruh v místě krku nositele
jak to řešíte? v létě ta kšanda 2cm široká občasně dře
ještě přidám dotaz na karabinky, malé a pevné, co by umožňovaly popruh vyměnit za poutko na ruku a naopak - v rychlosti
  • 0

#2 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 červen 2008 - 10:03:55

Vážený kolego , dovoluji si Vás upozornit na dokonale zpracovaný závěs
pro reportážní použití / dvě SLR těla s dvěma rozdílými ohnisky / firmy: OpTech - Gurt Neopren - Art.Nr.450031 - Brenner.de - EUR : 33:00
Vrchní závěs je stavitelný v rozsahu 76 - 98 cm , dolní 72 - 143,5 cm .
Polstrování v oblasti krčních obratlů je vyřešeno velmi dobře . Erik
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2008 - 10:24:43

hledám, hledám, jediné, co se mi podařilo objevit je
tohle
uvítám i další odkazy od zkušených pátračů, třeba s detailními snímky
dík
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2008 - 10:25:07

potřeboval bych nějak řešit dlouhodobej pobyt kinofilmového fotografického aparátu na krku
něco neutrálního, nejlépe tmavého odstínu, nebo aspoň ta pohyblivá vsuvka, co rozšiřuje popruh v místě krku nositele
jak to řešíte? v létě ta kšanda 2cm široká občasně dře
ještě přidám dotaz na karabinky, malé a pevné, co by umožňovaly popruh vyměnit za poutko na ruku a naopak - v rychlosti


Ti reknu to je strasna uchylka do kazdeho tveho postu dat hlasovani :lol: je to nezbytne nutne?
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2008 - 10:41:04

no není to nutné, myslel jsem, že na tom nezáleží
  • 0

#6 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 26 červen 2008 - 11:02:05

Já jsem celkem spokojený s popruhama od Canonu. Sedí mi dobře a neškrábou. Ale to jsi asi nechtěl slyšet... :D

Táta si kdysi koupil EVF od Panasonicu, u které si někdo dal tu práci v popruhem tak, aby maximálně škrábal :lol: To bylo fakt za trest. Tak jsem mu místo toho koupil neoprénový popruh od Tamracu, který sedí opravdu dobře, je příjemný a nedře. Akorát se hůře skládá, ale ani to není neřešitelné díky rychloupínacím sponám. Ale z nich bych měl strach, aby někdy nepovolily... :lol: Přeci jenom EVF je lehčí než solidní zrcadlovka.
  • 0

#7 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 červen 2008 - 11:38:42

Na foťákách, co se daj nosit na krku, mám neopreny (tyhle, akorát je na nich nápis ROWI) a nedám na ně dopustit. Jsou to ty odepínací typy, původně jsem měl strach, co kdyby nějaká ta přezka povolila, ale jednak za cca 9 let nepovolila ani jedna, druhak už mi "do řemenu" upadnul Canon 10D s gripem, dvěma baterkama a s nasazeným Orestogorem 300/4, tedy sestava, která má cca 3.5kg - a řemeny to ustály...

Když je vedro a člověk se potí, neznám nic příjemnějšího, s tím neoprenem je to v pohodě, stejně tak za deště, mrazu, sněhu, prostě fakt můžu jen doporučit. Nemluvě o tom, že ten řemen docela slušně pruží, takže i když si tam ten foťák odložíš, tak nejsou rázy na krční páteř ani do techniky tak nepříjemné, jako u těch hadrových.
  • 0

#8 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 červen 2008 - 11:39:36

Radime, zas to beztak chceš na Bessu, co? Já ji nosím na lavinovce přes rameno tak, že foťák mám u boku. Nenápadný, pohodlný a docela pohotový. Dření mě netrápí, je to lehký foťáček a šňůrka je hladká.
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2008 - 12:18:29

no já jsem si oblíbil takový to nošení, jako batoh chlebník, křížem - když jsem chodil na pochodová cvičení, coby základoškolák - na dobu, kdy nefotím, ale mám s sebou
a když jsem v pohotovosti, tak na krku
asi to bude chtít pořádně osahat, ale kdy se zase dostanu do prahy...
mám ještě orig. širokej popruh eos, ze 300V, kdyby ho nějakej canonář chtěl vyměnit za bezejmennej - taky širokej, nebo něco do komory, tak se jistě domluvíme, mě leží jenom na regálu
  • 0

#10 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 červen 2008 - 13:11:17

no já jsem si oblíbil takový to nošení, jako batoh chlebník, křížem - když jsem chodil na pochodová cvičení


To jsem myslel tím přes rameno - teď mi došlo, že jsem napsal, že ji nosím jak kabelku :lol:
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 červen 2008 - 22:22:09

no ja mam u Leicy origos popruh od Leicy, je sirokej cca 1,5 cm a na krk ma gumove zdrsnene rozsireni. A pohoda.

Jinak k tomu chlebniku, resil jsem pro Leicu nenapadnou brasnicu a nakonec jsem u baty koupil nejakou sedou osuntelou "in" brasnu (vypada fak semlete, ale to je dneska asi in ;) ) cca za 600Kc, do ni dal bublinkovou folii, do predni casti davam objektivy, vzadu mam Leicu, pohoda...
  • 0

#12 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 27 červen 2008 - 10:41:59

Já k Leice dostal popruh Domke, šíře cca 1". Z vnitřní strany je nanesena pogumovaná vlnovka. Velmi příjemně se to nosí.

Jako brašnu používám plyntašku KOZÁK 4 z armyšopu za 74,- Kč, polstrováno karimatkou ;))


To Vlcak: Summicron kresli vyborne ;)
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 27 červen 2008 - 11:42:51

To Vlcak: Summicron kresli vyborne ;)

Tak to jsem moc rad ;), divil bych se kdyby ne
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních