Přejít na obsah


Fotka

Seagull


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 15:46:38

Narazil jsem na tuto stránku:

http://www.camerachi...p?categoryid=92

Krom dvouoček vyrábějí i jiné zajímavé věci - nejvíce jsem se zarazil nad jejich "3D přístrojem"(stereoaparát) s celkem šesti objektivy. Nevíte o této firmě více? Nějak jsem nenašel obchodní zastoupení pro nějakou nám blízkou oblast, a psát jim nechci - česky ani německy asi nerozumí, čínsky nebo anglicky zase neznám já. Pokud by ty zrcadlovky byly levné, stály by jistě za úvahu. Vypadají jako solidní kopie rolleiflexu, ten nejjednodušší s oběma objektivy 3,5/75 a kontrolou posunu filmu červeným okénkem u mně vyvolal takřka nadšení, že se něco tak jednoduchého ještě dělá. Také bych chtěl spíše rolleiflex, ale nemohu si ho dovolit(jestliže je Franke a Heindecke tam, kde je, mohou si za to sami - mají vyrábět nějaká levnější provedení, třeba nový rolleicord apod.). Pokud by tedy by jejich přístroje zakoupit, uvažoval bych vážně o rozšíření svého vybavení, protože i když je zde široká nabídka bazarových přístrojů, mít aparát či cokoliv jiného jako úplně první majitel, přímo z továrny, to je úplně jiný pocit, byť je to výrobek hnusných čínských bolševiků. Ach jo... :lol:
  • 0

#2 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 15:57:00

A teď nacházím další krásné věci, které asi už nevyrábějí. Takový Seagull 203, čili Certo Six. A ty jejich velkoformátové přístroje. A stejně jsou to hnusní bolševici...
  • 0

#3 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 červen 2008 - 16:04:20

nějaké dvoučko od Seagullu najdeš na paladixu. zadej do vyhledávání: "čínský rolleiflex". Ale já bych to nekupoval. Jde přeci jen hlavně o optiku a tu bude mít lepsí ta Yashica nebo Rolleicord. Navíc tyhle stroje některé fungují už padesát let a ještě nás všechny přežijou. Tady u toho nevíš...

Jo a jeden sem taky viděl na fotoburze v Praze. Vypadal fajn, ale stejně jsem si raději koupil Rolleicord.
  • 0

#4 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 červen 2008 - 16:05:34

jinak řešilo se to na FA, takže doporučuju hledat takovéhle věci asi nejprve tam
  • 0

#5 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 16:07:38

Mně je jasné, že to asi nebude nic moc. Proto tu pořád píši o těch čínských bolševicích, abych sám sebe přesvědčil, že to nemá smysl. Na druhou stranu, taková nová - jakákoliv - dvouočka. Já to snad nakonec budu schánět. Jak málo uvědomělosti ve mně někdy zbývá...
  • 0

#6 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 červen 2008 - 16:11:50

Tak pokud je to do sbírky, tak proč ne, že? Ale pokud jde o focení, z toho Rolleicordu mám solidnější pocit i když je starý. Doporučuji vyhlédnout si některý z řady V (Va nebo Vb). Prodávaj je snad ještě levněji než Yashicu.
  • 0

#7 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 16:32:08

Na internet moc nechodím - co je to FA?(nesmějte se) Jinak už vidím, jak mne někteří po přečtení toho, co jsem na počátku nahodil, máčejí v roztoku B pextralu(krásně leptá - strčil bych do toho tikitálisty), a mlátí dederonskými stativy(taký palcát ani Žižka neměl - a drží jako přibitý).
  • 0

#8 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 červen 2008 - 16:39:30

FA = fotoaparat.cz - především pak sekce fórum
tam se více řeší technika a podobné věci
smysluplné debaty se ale vesměs přesunuly sem

Co se týče Číny a jejích výrobků nemám nikterak vyhraněný postoj. Sám fotím na ruské kopie kvalitních německých aparátů. Navíc myslím, že větší otevřenost ekonomická je pro Čínu a její demokratickou budoucnost jedině prospěšná. To už jsme ale úplně jinde, že...
  • 0

#9 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 červen 2008 - 16:43:09

zkus tohle:

http://www.fotoapara...r=7001&rp=2&f=2[/url]
  • 0

#10 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 červen 2008 - 16:44:13

no jo, nejak se mi to pozde obnovuje :lol:
  • 0

#11 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 16:53:46

Ještě si seženu nějaké informace, a promyslím to. Pokud to koupím, asi vyměním cedulku za jinou, s nápisem řekněme "Plociflex" apod. Ať se tak nestydím... :lol:
  • 0

#12 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 26 červen 2008 - 17:23:07

Pouze v rychlosti: kdysi (asi před půl rokem) jsem sháněl o dvouočkách Seagull více informací a našel jsem nějaké porovnávací testy (už nevím kde, zkusím ještě pohledat). Závěr byl: nefotí to špatně, ale je potřeba se smířit s měkčí optikou a mírnou vinětací. Pokud toto budete vydávat za záměr, je ten foťák v pohodě.
  • 0

#13 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 17:38:06

Pouze v rychlosti: kdysi (asi před půl rokem) jsem sháněl o dvouočkách Seagull více informací a našel jsem nějaké porovnávací testy (už nevím kde, zkusím ještě pohledat). Závěr byl: nefotí to špatně, ale je potřeba se smířit s měkčí optikou a mírnou vinětací. Pokud toto budete vydávat za záměr, je ten foťák v pohodě.

Možná si ho nakonec přece pořídím. Že ho vyrobil čínský dělník, je nepodstatné. Hlavní je, že prapůvodcem myšlenky je jistý německý výrobce. Vinětace ve zdravé míře nevadí, na měkčí optiku jsem zvyklý. Nakonec, pro dokonalou ostrost můžeme volit mnohem větší formáty. A bude nový. Plociflex...
  • 0

#14 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 26 červen 2008 - 17:43:37

Moc se v těchto aparátech nevyznám, ale před týdnem jsem u Pazdery vzal do ruky Yashicu Mat 124 . Byla úplně netknutá – nikdy nepoužívaná – zlatá samolepka na boku nová. Neodolal jsem a za 4000 odnesl. Nevím jestli to byl dobrý obchod, ale měli k tomu i clonu a ČB filtry. Měření trochu utíká, ale to asi půjde korigovat.

Neumím tady v té sortě porovnat kvalitu, ale možná bych něco podobného z bazaru ještě proti novému „číňanovi“ zvážil.
  • 0

#15 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 červen 2008 - 18:06:13

Já zvažovat nepotřebuju. Zaprvé to nehodlám pořizovat nyní, a za druhé slušnou dvouočku už stejně mám - Flexaret VI. Jestli budu kupovat ještě nějakou jinou, budou to další flexarety a možná nějaký z těch prvních rolleiflexů. Jinak pro zajímavost - v jakémsi čísle ČSF, ročník 1958 nebo 1957, jsem našel článek tvrdící, že není podstatného rozdílu mezi optikou flexarety a dobového rolleiflexu - autor zde dokonce píše, že některé jednotlivé kusy flexarety jsou znatelně lepší, než některé jednotlivé kusy rolleiflexu. Tato informace sice možná patří spíše do jiného fóra - jaký tlr, či jaky to mělo nadpis, ale prostě jsem si vzpomněl. Možná i najdu to konkrétní číslo
  • 0

#16 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 červen 2008 - 22:14:18

Kubikulo, co máš v té 124 za baterku?
  • 0

#17 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 červen 2008 - 06:52:02

zdravím,

jsem se taky mrknul na ten seagull... ale kde se najdou ceny?
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 27 červen 2008 - 07:54:34

Ceny jsem hledal, zpočátku marně, pak jsem zřejmě narazil na britské zastoupení - - levnější model s tříčočkovým snímacím objektivem 189,95 liber, dražší, jenž má zřejmě čínský tessar pak 229,95. Vrcholný model se závěrkou do 1/500 za 259,95. Bohužel je opravdu problém nalézt něco o kvalitě zpracování, na pohled jsou to pěkné a bytelné aparáty, ale u čínských produktů zdání klame. I když na těch stránkách je chválí - otázka, jestli kvůli obchodu, či objektivně. Špatné ale nutně být nemusí, a při dnešní hodnotě libry...
  • 0

#19 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 27 červen 2008 - 07:56:06

to britské zastoupení - http://www.kauserint...gull 4A-105.htm
jsem se přehmátl...
  • 0

#20 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 červen 2008 - 08:07:59

jj díky.

mě spíš zajímaly ty VF... ale k cenám jsem se prostě nikde neproklikal
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 červen 2008 - 08:21:50

Kubikulo, co máš v té 124 za baterku?

kubikula je sběratel, nepředpokládám že by s tím strojkem v průběhu dvou tří let něco cvaknul. ;) ale nedivím se mu, já mám taky takovou úchylku, když je něco pěkné, pořádně udělané ...
  • 0

#22 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 červen 2008 - 09:01:27

pěkné, pořádně udělané ...
což skoro určitě nebude tenhle případ, myslim
  • 0

#23 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 27 červen 2008 - 11:49:19

Kubikulo, co máš v té 124 za baterku?


nějakej tlustší knoflík
  • 0

#24 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 27 červen 2008 - 11:53:06

Kubikulo, co máš v té 124 za baterku?

kubikula je sběratel, nepředpokládám že by s tím strojkem v průběhu dvou tří let něco cvaknul. ;) ale nedivím se mu, já mám taky takovou úchylku, když je něco pěkné, pořádně udělané ...


to je ošklivá pomuluva, v pátek jsem koupil, v sobotu fotil, ČB zatím však nevyvolal, barvu v labu zatím nevyzvednul
  • 0

#25 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2008 - 12:48:26

jj díky.

mě spíš zajímaly ty VF... ale k cenám jsem se prostě nikde neproklikal


Ty VF jsou Shen Hao, jednak podle typových označení, jednak podle obrázků (znám je). Navíc při detailnějším pohledu na obrázky je "Shen Hao" čitelné.

Shen-Hao má vlastní stránky zde.

5x7 (13x18cm) Shen-Hao FCL-57 je obvykle okolo $1300. A je udělaná solidně.
4x5 (9x12cm) Shen-Hao bývá okolo $600-$700.
  • 0

#26 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 červen 2008 - 14:26:30

Kubikulo, co máš v té 124 za baterku?

kubikula je sběratel, nepředpokládám že by s tím strojkem v průběhu dvou tří let něco cvaknul. ;) ale nedivím se mu, já mám taky takovou úchylku, když je něco pěkné, pořádně udělané ...


to je ošklivá pomuluva, v pátek jsem koupil, v sobotu fotil, ČB zatím však nevyvolal, barvu v labu zatím nevyzvednul


kubikulo fakt? nekecaj ;)
tož tos mňa překvapil, zostávám z otevřenú hubú a valím očiska
  • 0

#27 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 červen 2008 - 15:15:51

jj díky.

mě spíš zajímaly ty VF... ale k cenám jsem se prostě nikde neproklikal


Ty VF jsou Shen Hao, jednak podle typových označení, jednak podle obrázků (znám je). Navíc při detailnějším pohledu na obrázky je "Shen Hao" čitelné.

Shen-Hao má vlastní stránky zde.

5x7 (13x18cm) Shen-Hao FCL-57 je obvykle okolo $1300. A je udělaná solidně.
4x5 (9x12cm) Shen-Hao bývá okolo $600-$700.



aha, díky za info.
  • 0

#28 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červen 2008 - 09:42:59

Seagull vyráběla resp. vyrábí nejen TLR ale také kinofilmové SLR a j. většinou se jednalo o licenční Minolty. v Evropě je najdete ještě pod mnoha různými názvy, ku př. B.I.G. jsou to dobré jednodušší aparáty, pro amatérské fotografování jistě vyhovující.

Shen hao jsou pěkné klasické dřevěné aparáty jaké už dělá málokdo, mají i velkánské formáty aj. Ostatně u takových VF foťáků záleží hlavně na tom jaký si koupíte objektiv.

Jenže v přepočtu na koruny je to dost drahé. Flexaret nebo Yashica D z bazaru vám může udělat stejnou službu a bazarové VF taky nejsou drahé, dnes se toho hodně profíků zbavuje protože jsou okolnostmi nuceni, nebo je výhodnější, používat digitál.
  • 0

#29 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červen 2008 - 10:23:12

jj, přesně tak. ale vypadají krásně (ty VF)
  • 0

#30 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2008 - 10:44:55

jj, přesně tak. ale vypadají krásně (ty VF)


Jo, a ve skutečnosti vypadají ještě líp. Ale třeba taková "blonďatá šamanka", to je taky něco...

Z nových rozšířenějších VF kamer je Shen-Hao spolu s Tachiharou a Chamonix (aspoň ve velikosti 4x5) nejlevnější.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních