Přejít na obsah


Fotka

Ideální dovolená 2008


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 červenec 2008 - 13:38:54

Vážení kolegové , jaká je Vaše představa o ideálně strávené dovolené ?
Erik
  • 0

#2 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 červenec 2008 - 14:05:40

Měsíc strávenej bez rodiny v blízkém okolí deseti vybydlených továren (ideálně těžký průmysl) s volným vstupem, přelom jara - léta, občas nějaká ta bouřka, občas nějaká ta mlha. Neomezený limit na nákup fotomateriálu (nejlépe on-time dodávky). Jo a slušně vybavenou temnou komoru v místě ubytování, to samozřejmě :wink:
  • 0

#3 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 červenec 2008 - 14:09:32

Měsíc strávenej bez rodiny v blízkém okolí deseti vybydlených továren (ideálně těžký průmysl) s volným vstupem, přelom jara - léta, občas nějaká ta bouřka, občas nějaká ta mlha. Neomezený limit na nákup fotomateriálu (nejlépe on-time dodávky). Jo a slušně vybavenou temnou komoru v místě ubytování, to samozřejmě :wink:

Dodatek - A NIKDE ANI NOHA! Můžu vylítnout z kůže, když mám krásné fotografické industriální zátiší a promenuje se mi před objektivem stádo nějakejch otrapů...
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 1 červenec 2008 - 14:12:26

Já bych rád jezdil z místa na místo, jen tak, jak by mě napadlo. Po Evrope. Ideální by byla motorka, stačí auto, s báglem by si mi tentokrát nechtělo...
  • 0

#5 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 červenec 2008 - 14:13:15

pro mě ideální by byla hodně dlouhá,
třeba 2 měsíce,
v ostatním bych už nebyl nijak náročnej
  • 0

#6 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 1 červenec 2008 - 14:55:32

ideální dovolená?? Vrchovina...hory....batoh a pohory...fotovýbava....večer u ohně....pečené buřty.....spát pod širákem... málo komárů, a jiného otravného hmyzu... déšť nebo bouřky přečkat v hospůdce, kde není jukebox a hrací automat, ale starý rádio, kamna na dříví, voní guláš a utopenci, pivo hnané komresorem ne kysličníkem....ranní rosa a voňavá louka, když se ráno probudíš (a žádná kocovina..)....jízdí řád, který platí....a hromada času....

Tak dotoho šlápni, ať vidíš kousek světa,
vzít do dlaní dálku zase jednou zkus,
telegrafní dráty hrajou ti už léta,
to nekonečně dlouhý monotóní blůůůz.
Je ráno, je ráno nohama stíráš rosu na kolejích...... :wink:
  • 0

#7 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 červenec 2008 - 15:03:44

a hele, staci udělat 1/tomas a mám svojí ideální...
  • 0

#8 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 1 červenec 2008 - 15:07:55

To: kdoco :wink: jo tomu věřím - a taková Šumava na trempování.... hmmmmm - ale spíš k podzinmu nebo na jaře - teď je tam mooooc lidí.. Z Plzně to máte taky kousek což?!? Já jsem na Šumavě skoro každý měsíc na výletě.... Krása...
  • 0

#9 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 červenec 2008 - 15:23:41

trampování... chceš mě zabít? co se nedá vyfotit z balkonu, verandy či auta. tady to bylo porád, poď na brdy. ale kdepak já. jak ztratim teplý pelech z dohledu, propadám panice.
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 1 červenec 2008 - 16:07:12

Já letos na čundr nějak nemám chuť. Chtělo by se mi jen tak courat po přístavech, ochutnávat jídlo, popíjet víno...
  • 0

#11 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 1 červenec 2008 - 17:27:03

idealna dovolenka? cestovanie po európe(alebo inom kontinente kde sa dohovorím)..autom alebo vlakom..ľahká fotovýbava..dobrý parťák..dostatok kinofilmov a piva a viac ani nepotrebujem...
  • 0

#12 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 1 červenec 2008 - 18:37:37

Ideální?

Toš to je ta, kde nenosím žádnej fotovercajk a nestresuji se že něco prošvihnu vyfotit.

S rodinou, v klidu, v čistém ohozu, oholenej a navoněnej.

Místo je mi celkem fuk.

Už se vidím jak ležérně debatuji nad sklenkou dobrého vína o nějaké skvělé hudbě.
Jak s pobaveným úsměvem na rtu kroutím hlavou nad počínáním adrenalínových feťáků co šlapou na kole v třicetistupňovým vedru.
  • 0

#13 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 červenec 2008 - 19:09:33

Ideální dovolenou jsme měli teď v neděli. Třešňový sad, prakticky liduprostý, (polo)stín, deka, ubrus, talíř, olivy, klobása, sýr, takové zakulacené skleničky na stopce a asi litr výborné Frankovky odkudsi z Makedonie.
Příště to víno přeliju do skla, místo batohou vezmem košík a bude to už úplně dokonalý.


2009 jsem chtěl jet na měsíc do Ladakhu, ale asi si místo toho koupím 8x10 :wink:
  • 0

#14 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 červenec 2008 - 21:07:32

ideální dovolená je dovolená dlouhá, někde kde to není narvaný helmutama nebo podobnou hlučnou havětí. Ač to nerad říkám, taková dovolená je i bez foťáku. Aspoň se nestresuju, že jsem nestihl správné světlo, že mi tam něco překáží a že bych chtěl každou chvilku zastavit a blejsknout to. Na druhou stranu je mi vždycky líto foťák nevzít a tak se dobrovolně stresuju :wink:
Já prostě ideální dovolenou asi hned tak neprožiju :lol: :lol: :lol:
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 červenec 2008 - 09:46:21

dovolená je zřejmě vod slova si dovolit - tak pro mně je to navopak - mít práci, kde nemusim mít státem garantovanej výnos na to, že si vůbec něco smim dovolit - třeba vodjet na rok do pryč... no, to už je asi hodně svobodný povolání... ale aspoň se tomu přiblížit taky neni špatný. postupně se k tomu dopracovávam a to je vysloveně výborný - moct sledovat, jak si každej rok můžu v práci dovolit víc a víc - a pak přijde určitě den, kdy přijdu do práce a řeknu šéfovi - zejtra už mě nečekej, du fotit starý stromy k řece a děti co pobíhaj pod nima a nemam čas... tak sem zvědavej, jak dlouho mi to bude trvat, než k týhle svobodě dospěju. možná mi to vyjde akorát na důchod :lol:
  • 0

#16 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 červenec 2008 - 15:20:36

Ideální dovolenou jsme měli teď v neděli. Třešňový sad, prakticky liduprostý, (polo)stín, deka, ubrus, talíř, olivy, klobása, sýr, takové zakulacené skleničky na stopce a asi litr výborné Frankovky odkudsi z Makedonie.
Příště to víno přeliju do skla, místo batohou vezmem košík a bude to už úplně dokonalý.


2009 jsem chtěl jet na měsíc do Ladakhu, ale asi si místo toho koupím 8x10 :lol:


ach jo, mě to nedá, letošní květen:
http://www.fotoandro...Thumbnails.html
http://www.fotoandro...Thumbnails.html
(prosím jsou to jen pracovní náhledy z dovolené)
ta červená chatka je kamaráda z Valašska, elektrika ne, voda z pramene
kecání do večera u slivovice, focení ve velmi blízkém i vzdálenějším okolí,
krásná krajina a dobří lidé
  • 0

#17 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 10:43:01

Ideální dovolená je, když už vůbec nějaká je.
Poslední tři roky jsem byl bez dovolené, neboť
všechna padla na denní studium (holt jsem byl
blbej, když jsem byl mladej a vzdělání jsem
dohnal až teď). Takže letos (už zítra) mě uspokojí
i jen týden volna, kdy budeme s velmi drahou
polovinou a juniorem v České ráji. Skály, stromy,
potůčky, koupání v řece nebo rybníce, večer
buřtík na ohni, k tomu nějaký pivečko. No a už se
hodně dost těším, navíc když jsem si objednal
luxusní počasí na celý týden. :-)
BTW foťák beru s sebou, ale že bych se nechal
stresovat tím, že jsem nestihnul něco vyfotit, to ne.
Budu si to volno užívat a stejně tak i focení, jen tak,
pro sebe a radost z toho, jak třeba junior na fotkách
pěkně vyšel... :-)
  • 0

#18 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červenec 2008 - 11:08:09

Kubikulo nemuc me, asi si dam filtr na tve prispevky, kde ukazujes veci z toho panaromu.
  • 0

#19 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 11:36:39

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.
  • 0

#20 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 11:49:22

To Michal: A co se dá v takovym autě dělat po večerech za věci... :-) :lol:
  • 0

#21 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 12:40:26

To Michal: A co se dá v takovym autě dělat po večerech za věci... :-) :lol:

Spat? 8-)
  • 0

#22 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 12:43:31

To Michal: A co se dá v takovym autě dělat po večerech za věci... :-) :lol:

Spat? :lol:


Že by i spát???? 8-)
  • 0

#23 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:05:35

Já si ideálních dovolených letos docela užívám. Jednu v Rumunsku už mám za sebů. Pivo, příjemní lidi, krásné počasí, krásné dívky, slivovica, krásná krajina, dobré jídlo... Potom přišla práce na fesťáku, cos je ale taky taková jedna veliká dovolená - zas pivo, hromada slivovice, víno, ženy (tisíce žen), dobrá muzika, pouze sem tam nějaké povinnosti, nové známosti....
  • 0

#24 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:11:17

no a eště snáď bude čas aji na neco ve stylu - půl představy Prowlera a půl Tomáša. Každopádně nikdy u toho nesmí chybět pivo, spacák, dobrý spolucestující a příjemní kolemproplouvající lidé
  • 0

#25 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:17:33

no a eště snáď bude čas aji na neco ve stylu - půl představy Prowlera a půl Tomáša. Každopádně nikdy u toho nesmí chybět pivo, spacák, dobrý spolucestující a příjemní kolemproplouvající lidé


O ty vhodné spolubydliče a okolokolemjdoucí jde především.
Neboť nejhorší je, jak je obecně známo, srážka s blbcem. :lol:
  • 0

#26 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:24:00

Pravda, proto sů potěšený, že sme sa v Rumunsku zformovala docela dobrá banda. Eště je na příští rok dokopat na měsíc do Indie a bude vyřešené ^__^
  • 0

#27 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:35:12

Já odjíždím na svou ideální dovolenou za týden a to do Ádru. Tentokrát na celý srpen. Jenom doufám že vyjde počasí. Je tam ještě spousta věží na kterých jsem nebyl a pískovec - to je můj nejoblíbenější materiál na lezení. Foťák beru samozřejmě s sebou, budu muset přefotit znova některé snímky, které jsem minule naplácal na fomu 200 a ta byla celá poškrábaná takže z toho nic nebylo.
  • 0

#28 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:41:50

Já odjíždím na svou ideální dovolenou za týden a to do Ádru. Tentokrát na celý srpen. Jenom doufám že vyjde počasí. Je tam ještě spousta věží na kterých jsem nebyl a pískovec - to je můj nejoblíbenější materiál na lezení. Foťák beru samozřejmě s sebou, budu muset přefotit znova některé snímky, které jsem minule naplácal na fomu 200 a ta byla celá poškrábaná takže z toho nic nebylo.


Jj, Ádr, to je moje srdeční záležitost. Sic nelezu, ale užil jsem si tam náramně. Byl jsem tak 5x nebo i vícekrát. Stanovali jsme v kempu hned u skal (jak oni se ti majitelé jmenovali.... - Stránských a měli v Hronově klenoty a opravnu hodin). To bylo ještě v době, kdy se dalo na ádu koupat v jezírku.... :lol:
  • 0

#29 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:27:11

Kubikulo nemuc me, asi si dam filtr na tve prispevky, kde ukazujes veci z toho panaromu.


pockej, pockej ja nic - ta stoleta bednicka me ovlada - nekolik dalsich dopadlo uplne stejne, fakt!
  • 0

#30 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 červenec 2008 - 15:02:19

Kubikulo nemuc me, asi si dam filtr na tve prispevky, kde ukazujes veci z toho panaromu.


pockej, pockej ja nic - ta stoleta bednicka me ovlada - nekolik dalsich dopadlo uplne stejne, fakt!


Fakt pavle dej si na nej filtr, protoze s Kubikulou radsi nemit nic spolecnyho :lol:.

Od doby co se zname jsem na ebay poruznu pro sebe (to jeste drive), pro nej, a uz schanim pro dalsiho clovicka celkem jiz 3 panoramy...

Chytlo me to taky, ted zkoumam jak s panoramem na reportaz. Je to jeste nenapadnejsi nez TLRko :-). Filmu to zere jak svina, cloveku se nechce fotit nicim jinym, nemusis ssebou tahat nic, jen tuhle skatuli a spoustu filmu. Zadny expozimetr, dve rychlosti, odpocitavani otacek pri previjeni...

proste hruza....a droga 8-)
  • 0

#31 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 červenec 2008 - 15:26:54

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... :-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...
  • 0

#32 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 červenec 2008 - 15:30:40

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... :-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...


slibuju, já budu moc hodnej, můžeš si mě někam poznamenat?
  • 0

#33 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 červenec 2008 - 15:35:44

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... :-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...


slibuju, já budu moc hodnej, můžeš si mě někam poznamenat?


apropo Kubikulo, ten Panoram na co jsi myslel na motoricky pohon uz nekdo koupil - moc se tam neohral.

Prijde mi, ze posledni dobou vsechny tyhle krabice miri do Cech...a
  • 0

#34 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 červenec 2008 - 16:08:56

Ádr je fajn, taky se tam někdy výhledově chystám (mám tam kámoše). Číslem jedna je ale u mě momentálně Český Ráj. Mám to za humnama, Prachov a Hruboskalsko nejsou jediná pěkná místa, jsou i hezčí, mimo turistický ruch a šrumec, bez zábradlí a s úchvatnými výhledy... [docela by se hodilo pořádný tele, mám vyhlédnutý pohled na jeden zámek se Středohořím, je to ale kua daleko]. Už se těším, až zase po neděli někam na pár dní vypadnu... :lol:
  • 0

#35 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2008 - 16:35:58

Vlcak: panorama na reportáž - taky mňa to napadalo. A tak si říkám : Kubikulo až sa střetnem na nejaké akci, že mě tu krabičku na chvilku pošťáš? Chtěl bych si ju vyzkůšat na trošku inačí fotky než na krajinu...
  • 0

#36 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 červenec 2008 - 17:20:48

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... 8-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...


slibuju, já budu moc hodnej, můžeš si mě někam poznamenat?


to je zbytečný - už tam seš :-)
  • 0

#37 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 červenec 2008 - 19:19:05

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... 8-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...


slibuju, já budu moc hodnej, můžeš si mě někam poznamenat?


to je zbytečný - už tam seš :-)


bratře, doufám, že nezapomeneš na rodinu ;o)
  • 0

#38 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 červenec 2008 - 19:37:52

bratře, doufám, že nezapomeneš na rodinu ;o)


Rodina, rodina, počkej, to myslíš jako naši velkou, temnou rodinu? :lol: :-)
  • 0

#39 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 červenec 2008 - 19:40:15

bratře, doufám, že nezapomeneš na rodinu ;o)


Rodina, rodina, počkej, to myslíš jako naši velkou, temnou rodinu? :lol: :-)


ne tak úplně 8-) těžko vysvětlovat...to musíš odpozorovat
  • 0

#40 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 červenec 2008 - 20:50:43

jenda: a máš doma rodinal? a agfu a óemko a superpresku, kontaxe, jašiku... a co by sis dal na sraze k večeři? tatarák? jestli jo, tak seš rodina :lol: :-)
  • 0

#41 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 červenec 2008 - 21:14:49

jenda: a máš doma rodinal? a agfu a óemko a superpresku, kontaxe, jašiku... a co by sis dal na sraze k večeři? tatarák? jestli jo, tak seš rodina :lol: 8-)


Rodina-l? mám akorát R09, která nejde otevřít (asi budu muset koupit originál), místo agfy ilford a foma, oly nahrazen Pentaxem (+ kompakt oly 35RC), super 23 taky Pentaxem (ale větším než v prvém případě), na contaxe G se mi tu poflakuje sonnar 90/2,8 (nechceš?) a jašika je suplovaná flexaretou, v budoucnu možná rolleiem. Jedinej zádrhel je s tím tatarákem, leda až v zimě - maso mají připravené v řeznictví, v létě myslím nevedou z obavy o zdraví svých zákazníků :-) :lol: :lol:
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červenec 2008 - 21:23:33

A že ten tataráček byl dobrej, co? Jen málo topinek...
  • 0

#43 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2008 - 20:33:48

Idelani dovolena? Starej obytnej VW T3 a v nem mit vse...veci na lezeni, turistiku, vodu, foceni, na zadi kola. A takhle si jen tak jezdit po sveta. Nikam nespechat.


jestli budou nakloněný elementálové, tak nejhodnější členové temný strávěj třeba příští léto ve vobytnym vagóně napříč republikou nebo i dál... 8-) :lol:

p.s. pro ultra velkoformátníky bejvá vobyčejně auťák malej...


Tohle preci musi byt sen kazdeho fotografa. Kdyz jedu nekam na kole, tak je to hlavne o kole (jezdim na tezko a delsi streky). Clovek na foceni nema moc cas. Kdyz jedu nekam do hor trekovat, je to zas jen o chozeni a foceni je jen jako doplnek. Ale obytnak....to by bylo foceni na plny uvazek. A k tomu ty ostatni, doplnkove, veci jako je chozeni po horach, kolo, lezeni... Kdyz by se mi nekde libilo a uznal bych, ze by bylo dobre pockat treba den na dobre svetlo, tak bych tam zustal. A pak zase popojel...
No proste je to sen...:-)

Ale ja si sny tak nejak plnim. Zmenil jsem zivot a vi si ho uzivam.
  • 0

#44 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 27 červenec 2008 - 18:45:23

To já si svou dovolenou prožiju až v temný komoře...Na horách v Rumunsku jsem neustále řešil jak to mám nafotit,s jakým filtrem,atd.Když jsem tohle vyřešil,tak následovalo proměřování spotmetrem a rozhodování o expozici.Po cvaknutí závěrky už stačilo jen vše sbalit a o par set metrů dále,za dalším vrcholkem,objevit a neodolat dalšímu záběru.Vše tedy mohlo začít nanovo :lol: .Kdyby na mne kamarádi občas nepočkali,snad bych je během horského putování ani neviděl,s tímhle tempem.A to nemluvím o fotovýbavě,která se mi také pronesla.I přes všechno trápení to ale bylo fajn a těším se,až předemnou budou opět vyvstávat horské hřebeny,tentokrát však ve vývojce.Příště to ale již provedu jinak,dovolená má být dovolrná :wink:
  • 0

#45 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 28 červenec 2008 - 09:33:40

A že ten tataráček byl dobrej, co? Jen málo topinek...


jasně, taková blbost nosit topinky na půlmetrovejch mísách, proč nevzali rovnou necky...
  • 0

#46 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 červenec 2008 - 14:32:42

idealni dovolena je pro me vetsinou takova jakou si zaridim:)

Od doby co pracuju, zjistuju ze mesic a tyden je fakt malo...

Na podzim se tesim na 3 mesice do mexika, predtim v zari do Bosny i Hercegoviny a za 2 tydny jedu lezt na Monte Rosu...Hurrraaa uz se tesim...

Shaneni letenek do mexika byl lehce opruz, behem tydne me ty nejlevnejsi zdrazili o 3 tisice a pres USA se mi nechce, s jejich vizovou politikou.

a predbezne na 2009 Iran.
  • 0

#47 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 29 červenec 2008 - 15:19:47

To si teda stěžuje ten pravej, Mexiko, Irán, Monte Rose, to ani nevím, kde je :wink:

já teda jedu za 2 týdny do Chorvatska. Ještě jsem tam nikdy nebyl a pomalu ze cítím méněceným čechem :lol:
Ale ideální dovolenou bych to nenazýval, jedem tam autem a s moji drahou, takže se zas budem celou dovolenou hádat
  • 0

#48 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 červenec 2008 - 15:27:30

Vlčáku, a kde to vlastně pracuješ, já jsem ráda, když dostanu tejden dovolenou, no a o třech měsících si můžu opravdu nechat jenom zdát.
Každopádně si to tam pěkně užij.

Sbriza: to by chtělo něco dobroudružnějšího, aby vás dovolená semkla a ne rozhádala :wink: i když takový italský hádaní taky někdy není špatný. Ale dávej bacha, ať lítají jenom talíře a foťáky zůstanou nedotčeny :lol:
  • 0

#49 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 červenec 2008 - 18:33:10

Na podzim se tesim na 3 mesice do mexika, predtim v zari do Bosny i Hercegoviny a za 2 tydny jedu lezt na Monte Rosu...Hurrraaa uz se tesim...

Shaneni letenek do mexika byl lehce opruz, behem tydne me ty nejlevnejsi zdrazili o 3 tisice a pres USA se mi nechce, s jejich vizovou politikou.

a predbezne na 2009 Iran.


Ticho závidím :wink:
  • 0

#50 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 srpen 2008 - 23:56:55

Vlčáku, a kde to vlastně pracuješ, já jsem ráda, když dostanu tejden dovolenou, no a o třech měsících si můžu opravdu nechat jenom zdát.
Každopádně si to tam pěkně užij.

Sbriza: to by chtělo něco dobroudružnějšího, aby vás dovolená semkla a ne rozhádala ;) i když takový italský hádaní taky někdy není špatný. Ale dávej bacha, ať lítají jenom talíře a foťáky zůstanou nedotčeny :D


dovolená je úžasný zážitek, zvláště s drahou/drahým. Moje letošní Mexiko dokonalo zkázu mého zkorodovaného vztahu...a sestra se včera rozešla s přítelem...tři dny po návratu z dovolené :lol:

nejlepší je jet na dovolenou s kamarádem - fotografem, který má pochopení pro rychlost cca 500m/hod ve městě po svých a 10km/hod v autě. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních