Přejít na obsah


Fotka

20 let nafoceny diak - vyvolat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 červenec 2008 - 10:13:54

Narazil jsem na diak (Fomachrom II - D20) ktery byl nafocen priblizne 20 a vice let zpet. Ma vyznam pokouset se ho nejak vyvolat? Pokud ano, jak? Diky
  • 0

#2 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 červenec 2008 - 10:36:44

Vyvolat jistě ano - už pro ten zážitek z objevování. :(

Otázka je jak. Pokud vím, tak to je speciální proces Fomy - který už Foma nedělá. Teoreticky to jde namíchat a udělat doma (to asi nebude stát za tu námahu, že ano).

Poslední možnost (ale opravdu krajní) je vyvolat to v E-6. Kdysi mi tak omylem jeden Fomachrom vyvolali. Barvy sice byly zcela nemožné (tuším že to bylo celé fialové), ale něco na tom vidět bylo. V případě potřeby by se snad dal původní obraz rekonstruovat ze skenovaného diáku.
  • 0

#3 benedict

benedict

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 červenec 2008 - 19:57:03

když jsem byl jednou ve Fomě tak tam prodavačka dávala kontakt na nějakého pána, který to prý ještě vyvolává až tam půjdu tak se můžu poptat.
nebo si tam můžeš zajít sám Jungmannova pasáž teta hned naproti hlavnímu vchodu do magistrátu
:(
  • 0

#4 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 červenec 2008 - 20:17:25

Jsa z Brna ti budu neskonale vdecny pokud se tam prilezitostne zeptas. Dekuji predem i zadem!
  • 0

#5 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 červenec 2008 - 21:44:49

Mám némlich stejnej problém - tedy Fomachrom nevyvolaný, leč před drahnými lety (cca 24) exponovaný. Když se pozeptáš na "toho pána", budu také vděčen...
  • 0

#6 Meudon

Meudon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2008 - 15:00:39

... prodavačka dávala kontakt na nějakého pána, který to prý ještě vyvolává ...


Zkuste: p. Pokorný; 222 726 891; Žižkov

Mně vyvolal asi 25 let prošlý ORWOCHROME.
  • 0

#7 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 červenec 2008 - 16:16:02

crossnul bych to
cili C41

ja a par znamych pouzivame 20 let prosle diaky na cross s tim, ze exponovane jsou az dnes. crossy vychazeji pekne, ale vyvolane v E6 to prave chytne fialovy nadech

obecne se radi preexponovat to o 0,5-1EV, ale osobne jsem zjistil, ze to plati u ruznych (a ruzne starych) filmu ruzne.. u toho 20 let stareho staci 0,2-0,5EV push. 1EV by uz bylo moc.

takze otazka je, zda i takto davno exponovany diak by se nemel pri vyvolani povazovat jako podexponovany rekneme o 0,5-1EV
  • 0

#8 seykb

seykb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 148 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2008 - 10:00:24

řeším zrovna pododobnej problém...
poradíte mi, kde nechat vyvolat diák ve svitku cross procesem? ne všude zpracovávají svitky a cross už vůbec ne:-(
  • 0

#9 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 červenec 2008 - 13:09:58

labů, co dělají svitky je snad ještě dost.. stačí, když obejdeš pár labů v centru svého města a určitě na něco natrefíš.
obsluha většinou ani netuší, co to cross process je.
zbytečným pindům se vyhneš tak, že odstřihneš 1 námot krycího papíru toho svitku, abys zamezil jeho identifikaci (nápisy), a přelepíš nějakým lepítkem s označením "C41" a ISO filmu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních