Přejít na obsah


Fotka

Ostření s Prakticou MTL-3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#1 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 červenec 2008 - 13:58:38

Princip ostření myslím už chápu (mám ten fot'ák od včerejška:-)), jenže řeším problém, jak nevyrábět jenom fotky - středovky:-) díky ostřícímu bodu uprostřed matnice...

Nenapadá mě, jak u bližších objektů (např. portréty) bez možnosti namáčknutí spouště dosáhnout ostrosti objektu mimo střed snímku...

U objektů vzdálenějších by snad nemusel být jemnej pohyb fot'ákem kvůli překomponování záběru problém, na bližší vzdálenost si nevím rady:-)...
  • 1

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 15 červenec 2008 - 16:22:01

U objektů vzdálenějších by snad nemusel být jemnej pohyb fot'ákem kvůli překomponování záběru problém, na bližší vzdálenost si nevím rady:-)...

...na bližší vzdálenost je to stejný, zaostříš klínem a potom si objeť šoupneš třeba do zlatýho řezu a u portrétu aby nekoukal do zdi.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 červenec 2008 - 16:41:29

Už tady na to téma něco proběhlo, ještě pohledám. Každopádně je to ve špatný sekci, tohle moc s exponometrií společného nemá. Přesouvám.
  • 0

#4 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:25:55

ahoj Janycto...
napadlo tě prostě při ostření na ten střeodej klín nekoukat?
já ho měl třeba na FE2 v základu. a protože sem zvyklej ostřit všude, a dost často mimo střed, tak sem tam musel dát jinou matnici, aby mně ten zmetek neiritoval....

fakt... normálně se díve a ostři. ten klín uprostřed jejenom pomůcka. to neni jako AF.... tim nemusíš mířit na to, co chceš mít ostrý.
a mimoto... středovky jsou dobrý.
  • 0

#5 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:40:10

Omluva, blbě jsem se podívala, kam to postuju, sorry, jsem zaregistrovaná holt teprve ode dneška:-)

K ostření: hm... hm... čeká mě hodně experimentování, zdá se mi:-D zatím dík
  • 1

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 červenec 2008 - 20:00:31

ahoj, vítej na temný. středovej klín je ideální antistředovkový vopatření - jak píše lukáš, když budeš ostřit všude vokolo, kromě toho pitomýho kolečka, tak ti pudou zlatý řezy a kompozice ouplně bezbolestně :lol: :lol:
  • 0

#7 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 31 červenec 2008 - 15:30:44

http://janycta.blog....akticky-obrazky

Mám jetě co dělat, zblízka mi to zatím moc nejde, ale je na filmu pár cvaků, na kterých je vidět, že jestli se nedaří, je to fakt rukama, protože se povedlo zaostřit úplně brilantně, ale na něco jinýho, než jsem chtěla:-D

No nic, nakoupím pár prošlejch filmů a jde se trénovat:-D
  • 1

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 červenec 2008 - 17:17:09

Hlavu si s tím nelámej, po těch pěti letech, co si člověk hraje se starými foťáky, pořád nemám všechno zaostřený tak, jak bych si představoval. V krajině jakž takž, tam mám čas, ale lidi, to je kumšt. Jednotlivci ještě ujdou, ale jak jsou dva a více, tak je to k neuhlídání. Spousty záběrů jinak zajímavých jsem musel nemilosrdně vyřadit jenom kvůli nepřesnému zaostření. Lítost je o to větší, když je to jinak celkem slušně zachycený okamžik, s hlubším posláním než jenom výcvak.
  • 0

#9 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 31 červenec 2008 - 17:24:13

krajinářský ostření je v pohodě, když to potřebuju ostrý z Olomouce až do Prahy, celkem se daří, šlo i středem zaostřit na objekt kolem 2..3 metrů vzdálenej a pak opatrně překomponovat, ale jakmile je to na metr, s nižší clonou než 5.6, dopadá to až moc "umělecky":-D
  • 1

#10 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2008 - 09:22:39

Praktica má tvrdý chod spouště, takže je problém nepohnout se s foťákem při stisku spouště z předem nastavené pozice, kdy bylo dokonale zaostřeno.
Řešením je stativ - jedině pak to bude dokonalé, u focení rovnou z ruky pomůže natrénované správné držení fotoaparátu s využitím přirozených možností stabilizace polohy fotografujícího, podepřít lokty a podobně. Dokonalé to nebude, ale použitelné ano.
PL
  • 0

#11 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 21:26:46

Hodím to sem, protože mi připadá zbytečný kvůli tomu zakládat další vlákno (snad jsem někde nepřehlídla, že by se to řešilo už dřív...)

Ostření s krabičkou nadále poctivě trénujeme (odkazy na fotky sem dávat nebudu, vy byste mě zbili, protože si to sama nevolám:-D), ale přemejšlíme, jak budeme nasazovat na pentacona 50mm 1.8 filtry, což by se nám hodilo...?

vyrábělo se na to sklíčko něco?

Nevidím závit...
  • 1

#12 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 17 září 2008 - 21:30:53

pentacon filtr na filtry nepochybne mel...,tak hledej lepe :wink:
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2008 - 21:32:34

Mno nějaký ten závit by to mít mělo, ne? :wink:
Poud je to stejný jako v odkazu, tak je tam 49mm. Doporučuju mrknout po bazarech po DDR filtrech Panchromar. Za pár penízků. Případně ruské.
  • 0

#14 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 21:38:51

no pravda, mělo by to mít závit:-), ale asi ten filtr nebude vypadat tak, jak jsem zvyklá u moderního fot'áku, takže se po tom průměru mrknu a snad to pude našroubovat:-D

(P.S.: to bude prima, až sem jednou postnu aspoň trochu nelamoidní příspěvek, že?:wink:)
  • 1

#15 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2008 - 21:46:46

no pravda, mělo by to mít závit:-), ale asi ten filtr nebude vypadat tak, jak jsem zvyklá u moderního fot'áku, takže se po tom průměru mrknu a snad to pude našroubovat:-D

(P.S.: to bude prima, až sem jednou postnu aspoň trochu nelamoidní příspěvek, že?:wink:)


A jak jsi zvyklá u moderního foťáku? To by mě docela zajímalo. :lol:
  • 0

#16 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 21:52:54

no byl zatím závit vždycky... ehm.. patrnější:wink:

(by mě zajímalo, kde si vlastně myslíš, že závit hledám:-D:-D)
  • 1

#17 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2008 - 21:57:22

no byl zatím závit vždycky... ehm.. patrnější:lol:

(by mě zajímalo, kde si vlastně myslíš, že závit hledám:-D:-D)


No ještě jsem nad tím ani nepřemýšlel. 8-O Každopádně oproti "moderním" aparátům je situace při hledání závitu komplikována faktem, že tento Pentacon obsahuje závity hned dva. :wink:
  • 0

#18 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 21:58:51

jůůůůůůůů

:wink:

skvělá zpráva:-D
  • 1

#19 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 22:01:00

ale nebudeme započítávát i ten, kterým se sklíčko šroubuje na fot'ák?:wink:

:lol:
  • 1

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2008 - 22:04:27

ale nebudeme započítávát i ten, kterým se sklíčko šroubuje na fot'ák?:wink:

:lol:


Tak přesně ten jsem měl na mysli. 8-O
Vážně: nemáš tam už náhodou nějakej (podivnej) filtr našroubovanej? UV, Skylight? I když i ty mají další vlastní závit...
  • 0

#21 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 září 2008 - 22:07:17

kdepak, nemám

cosi, co mi hned ze začátku jako závit na filtr připadalo, jsem zaregistrovala:-D, ale ač to bude vypadat hodně hloupě: jistá jsme si tím zkrátka nebyla, proto se radši rovnou (blbě) ptám, jestli to fakt závit má, no:-). Tak ted' už vím, že se pídit po filttrech můžu, fajn:-)
  • 0

#22 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 09:08:17

píšeš, že sama nevoláš - fotíš na monochrom, nebo na čb klasický negativ? nebo na barvu?
nelamoidní příspěvěk - nádherné sousloví!
vždycky jsem rád, že náš rodný jazyk umožňuje taková neobyčejná vyjádření :wink:
  • 0

#23 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 09:17:29

Mám za sebou vycvakání teprve 3 negativů, prostřední byl čb. Momentálně fotím přesně půl na půl - digi a analog, tahám všude dva fot'áky, digitálem jsem před 3,5 rokama úplně začínala a už delší dobu o sobě vím, že černobílý fotky obdivuju u druhejch, ale sama do odstínů šedi fotím málokdy - podvědomě všude hledám barevný souvislosti a stávalo se mi to i s tím založeným Ilfordem:-D, kolikrát jsem se musela hlídat "toto ted' nefot', v nebarevným podání ten záběr nebude mít smysl".

Mám zkrátka ráda ráda barvy, je to hlavní důvod, proč mě zatím nijak zvlášt' nevzrušuje možnost si volat negativy doma. Černobílejch zkrátka očividně naexoponuju za rok minimum.

Říkám si, že nechám všemu úplně volnej průběh, zatím jsem ve fázi, kdy bych si to volání chtěla třeba jednou někdy někde zkusit, "at' neumřu blbá", čistě ze zvědavosti:-).

A časem se uvidí...:wink:
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 10:14:11

no volnej průběh je asi nejlepší cesta v takovým případě
tak ať se daří
  • 0

#25 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 10:17:34

děkuji:-)
  • 0

#26 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 11:43:55

to máš dobrý výcvaky - takový echt filmový - líbí :wink:
  • 0

#27 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 12:08:14

dík:-)

krabička na mě sice zkouší různý věci (zaseklá závěrka, zpočátku nefungující samospoušt', ztrouchnivělý těsnění), ale má smůlu, prázdniny kdesi na půdě měla asi celkem dlouhý, ted' bude muset začít poslouchat:-D
  • 0

#28 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 12:51:20

nejdřív sem ti chtěl poradit, ať si za pár korun koupíš nějaký óemko, káčkovýho pentaxe a nebo efdé kanona... že by se ti líp vostřilo a tak... ale teď sem zase po pár letech prohnal film starou praktikou, co sem ji dostal darem vod tajemníka, nasadil sem na to ještě starší a fest poškrabanej tátův širokáč a... řikam si, maj něco do sebe tyhlety enderácký zázraky. že by duši? 8-O :)

tý radosti, že sem v tý tmě na vernisáži na tý děsivý matnici nakonec vůbec dokázal zavostřit - to ti žádnej jinej foťák nenabídne :lol:

p.s. foťák (filmovej) - to chce vosobní vztah :wink:
  • 0

#29 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 13:14:29

ANO, radost, že se něco povedlo dobře zaostřit a navíc TAM KDE SE PŮVODNĚ CHTĚLO, je v mým případě přímo dětská:lol:

Jinak, jsem ženská - neumím mít doma jen tak věci... Fot'áky jsou moje děti, mateřskej vztah k nim mám, k oběma:-). Když jeden oproti druhýmu víc zahálí, je mi to dokonce líto:-D
  • 0

#30 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 13:35:21

co potom běžnej fotograf, co má doma asi tak 5-7 opravdu jenom těch nejnutnějších a nejpoužívanějších foťáků (různých formátů)
ten musi litovat každej den nějakej ten foťák, protože stihnout s tím fotografovat pravidelně je skoro vyloučeno
  • 0

#31 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 13:48:23

Definuj pojem "běžnej fotograf":-).

Já nechci doma železářství, snažím se pořizovat věci střídmě:lol:
  • 0

#32 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 14:00:15

běžnej fotograf má zrcadlovku, je to rozšířenej systém a má svoje výhody
taky má nějakej dálkoměrnej přístroj, malej a levnej, nebo nějakej lepší
pak má středoformát, kdyby něco chtěl vyfotit ze stativu anebo z ruky, ale chtěl by to mít na tom širokým filmu
pak má dvouokou zrcadlovku - důvod je dole pod příspěvkem
na něco výjimečného, nebo na tvorbu se zatajeným dechem při expozici a prohlížení usušeného planfilmu - velkoformát

tak to je tak těch pět opravdu nejnutnějších foťáků, mě chybí ten poslední, jinak je mám, ale používám nejvíc dva, ostatní zahálí
  • 0

#33 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 14:06:50

ach...

odcházím pro lopatu: potřebuju se jít zahrabat pod zem:-)
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 14:13:37

o tom to není!
koukal jsem ti do toho bloku na nějaký snímky a zajímavý nápady tam jsou a jestli to vyfotíš praktikou, či něčím jiným je fuk
  • 0

#35 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 14:22:38

Právě...

Mě baví hlavně ten proces "heletojezajímavýudělámsifotku", zkrátka mám potěšení z focení samotnýho, technický hračky jsou až na druhým místě, moc se jima nezavaluju, jakkoliv jsem na výlohách s fot'ákama samozřejmě nalepená (jedno, jestli vystavujou moderní digitály nebo historický kousky, který leccos pamatujou):lol:.

Ono je náhodou fajn obojí: jak úcta ke klasice a vědomí, že furt to kurnik má cosi do sebe, tak vývoj digitálů, mně tahle doba vyhovuje úplně maximálně - možnost volby, možnost kombinování:-P

Ze mě nebude nikdy zarytá analogistka a rozhodně nebudu ani zapřísáhlá digitálistka, ze mě bude prostě hybrid:-D
  • 0

#36 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 14:49:09

no doporučuju v rámci takyodpoutáníseodtechniky hledět spíš do těch bazarových regálů, v regálech s novýma kusama toho moc k vidění není, jen takové veliké, divné, otlačítkované mohutnosti
výjimkou je fotoškoda - nahoře vzadu, pak ringfoto, ale jinej obchod mě nenapadá
  • 0

#37 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 14:51:54

Momentálně mám zhruba pokryt co se fot'áků i ohnisek k nim týče okruh mých zájmů, fotit makro, stojí mě výbava podstaně větší balík, toho budu asi ušetřena, na výtvarnou fotku, sem tam strítovku a portrét stačí víceméně jedno slušný pevný sklíčko:-)
  • 0

#38 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 září 2008 - 15:21:16

janycta to umí všude rozparádit. zvlášť v takový výrazně přemužštělý společnosti :lol:

ale na dvouočku dojde, věř mi.
  • 0

#39 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 15:22:46

:lol:

ehm:-)

se uvidí ještě:-P
  • 0

#40 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 15:29:42

ale na dvouočku dojde, věř mi.

ámen
:lol:
  • 0

#41 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 září 2008 - 15:32:07

:lol: janycto... promiň, ale ty mi na ní přijdeš jak dělaná! opravdu, až to zkusíš, uvidíš, že to je opravdu foťák stvořenej přímo pro tvorbu. žádný rušivý vlivy.
  • 0

#42 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 15:33:24

nemít dvouvočku to je ... ehm... něco... jako... no, pomozte mi... nevim, no třeba jako mít jenom jedno ňadro, co? třeba... bych to pro větší pochopitelnost tak nějak definoval... :lol: :-P
  • 0

#43 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 15:40:56

aha:-)

no jak už jsem řekla, volnej průběh všemu nechám (sem je nnzpečný lozit, zdatně naočkováváte:-D)...

btw, kolik je tady bab? Jako zatím neplatič to nemám jak zjistit
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2008 - 15:42:56

aha:-)

btw, kolik je tady bab? Jako zatím neplatič to nemám jak zjistit


Aktivně jste tady dvě. :lol: Celkem asi 5.
  • 0

#45 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 září 2008 - 15:51:45

aha:-)

no jak už jsem řekla, volnej průběh všemu nechám (sem je nnzpečný lozit, zdatně naočkováváte:-D)...

btw, kolik je tady bab? Jako zatím neplatič to nemám jak zjistit


Jo to je pravda. Taky silham po dvouocku. VF mě zatim moc nelaka, uz takhle jsem byl na dovce oznacen za blazna. Prej na co potrebuju obrovskou zrcadlovku a 5 objektivu. Ale po vyrobe fotek a porovnani s zeny digizazrakem je to jasny.

No pokud se nemylim jste tu uz 2......
  • 0

#46 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 15:56:33

aha:-)

(sem je nnzpečný lozit, zdatně naočkováváte:-D)...


no a vo to tady právě de, to my umíme :lol:
  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2008 - 16:07:35

:lol: janycto... promiň, ale ty mi na ní přijdeš jak dělaná! opravdu, až to zkusíš, uvidíš, že to je opravdu foťák stvořenej přímo pro tvorbu. žádný rušivý vlivy.


dovolím si ještě připomenout, že člověk držící dvouočku v normální pracovní poloze jakoby lidem před sebou ze svých rukou (dlaněmi nahoru) cosi dával, celkově obohacoval nejen sebe, pohledem na matnici, ale i je - pohledem na krásnej foťák, tak je to
  • 0

#48 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 září 2008 - 16:12:08

Aaaa, to je strašný tady:-D

Uděláte člověku do hlavy díru:-)

jen dvě? Tak to je ostuda teda:-(

A škoda, my ženský umíme jemný fotečky:-)
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2008 - 16:46:50

Aaaa, to je strašný tady:-D

Uděláte člověku do hlavy díru:-)

jen dvě? Tak to je ostuda teda:-(

A škoda, my ženský umíme jemný fotečky:-)


Je to strašný tady, je. Ale tím příjemným způsobem. :-P A přidám se. Dvooučka (MAT) byl můj první opravdovej foťák. Předtím jako bych ani nefotil. :lol:
  • 0

#50 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 září 2008 - 16:48:40

Aaaa, to je strašný tady:-D

Uděláte člověku do hlavy díru:-)

jen dvě? Tak to je ostuda teda:-(

A škoda, my ženský umíme jemný fotečky:-)


Hele ty fotky jsou super. Myslim, ze ti to docela jde. Hele kdyz budes potrebovat filmy tak se ozvy. Neco mam.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních