Přejít na obsah


Fotka

lze vyrobit grip?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 10:13:01

nevíte někdo o hmotě, co by se vymodelovala podle konkrétní ruky, jako modurit, pak se dala vytvrdnout (třeba do trouby) a poté tvořila tuhý celek?
osobně jsem s moduritem nikdy nedělal a nevím, jestli je ještě na trhu
mám takovej nápad, vhodné držadlo nikde v dosahu a nechce se mi to dělat ze dřeva
  • 0

#2 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 červenec 2008 - 10:28:11

No já zadal dotaz a vypadla mi hromada odpovědí. Na tohle použití by se mi asi moc líbilo tohle. Takže ekvivalent moduritu se koupit asi dá.
  • 0

#3 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 červenec 2008 - 10:34:35

a nebude to moc těžké??? a co pevnost? Nebylo by lepší přeci jen staré a osvědčené tvrdé dříví??
Mně se to jako dřevomodeláři kecá co :)
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 10:42:33

No já zadal dotaz a vypadla mi hromada odpovědí. Na tohle použití by se mi asi moc líbilo tohle. Takže ekvivalent moduritu se koupit asi dá.


no to mě nenapadlo :)
přitom prodejna s nápisem výrobce sídlí hned vedle mě!
za půl hodiny se tam stavím, jdu na polívku
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 10:44:21

dřevo není problém, dokonce mám i ten vrtačkovej soustruh, někde v garáži, třeba to udělám výhledově ze dřeva, ale první musí být fungující model a na to bude lepší tu uhňácat a nechat na okně uschnout
  • 0

#6 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2008 - 12:07:29

..u mna sa o to z velkej casti postarala sama priroda http://img329.images...cture046jw6.jpg
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 12:28:22

cvičnou hmotu už mám
moje myšlenky se ubírají podobným směrem a vrtá mi to v hlavě už dlouho
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 červenec 2008 - 12:35:15

A k cemu ze to vlastne chces? Jinak klobouk dolu, jsi silenejsi nez jsem ocekaval :)
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:25:25

klíč pro práci s delšími časy je úchop komory (tlr) exponující rukou
pokud komoru položím do dlaně a mačkám ukazovákem, pracuje při expozici celá dlaň, tedy pohne se - nemusí to způsobit neostrost, ale může
bude li pravá, exponující ruka svírat grip, bude vyjma ukazováku při expozici nehybně - tolik moje teoretická úvaha
nemusí to být nic velkého a ze spoda se to přidělá na stativový závit
:)
ano, když dáte amafotografovi do vínku technické vzdělání a výrobní možnosti, bude vymýšlet i takové neobvyklosti :idea: :roll:
  • 0

#10 bagira

bagira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:52:00

da se modelovat i z dentacrylu,do sadry udelat formu,pak nalít do formy a zpracovat dokonce se z toho dají delat vylehčené panoramatické hlavice.:)
  • 0

#11 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:19:18

napadla mě jěště jedna věc, co by mohla fungovat - základ kovový (nejlépe trubka kvůli hmotnosti) a jako držadlo korek - viděl jsem špalek korku průměru tak 35mm a délky 100mm - ten provrtat a navléci a přilepit na tu trubku...
  • 0

#12 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:27:00

zkus vydrazit anatomicky grip pro Linhofky. Dokonale... Dratenka se protahne gripem a mackas palcem leve ruky. Musi se dat sehnat za rozumnou cenu..
hodne zdaru, Karel
  • 0

#13 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:28:50

tady jeden zrovna je: Linhof grip

K.
  • 0

#14 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:29:30

Také se na to chystám. Napadlo mě to někdy koncem zimy, když se Pražáci vraceli z jarních prázdnin. Říkal jsem si, že ideální by byla rukojeť lyžařské hůlky :-) Tak jsem se šel k večeru projít a hle: o dvě ulice dál se jedna hůlka válela. Sice odřená a potlučená, ale s krásně zachovalou černou rukojetí! Tak jsem ji opřel o plot, a když do večera nezmizela, tak jsem ji prohlásil za svůj majetek :-P

Takže vzhůru do lyžařských bazarů, páni fotografové :lol:
  • 0

#15 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:02:50

hle tak myšlenka není až tak zcestná
lyžařská hůlka mě taky napadla, ale ta hmota bude přesně dle ruky a bude to menší
musí to být malé, aby se to dalo dát do kapsy
originál grip jsem ještě v ruce neměl, naposled jsem nějakej registroval na aukru a prodal se za několik set - což je na vyzkoušení dost, ale zas by se dal potom prodat, to je pravda
  • 0

#16 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:55:44

..u mna sa o to z velkej casti postarala sama priroda http://img329.images...cture046jw6.jpg


2 misok: to je paráda ! Skoro umělecký dílo, řekl bych :-)
  • 0

#17 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2009 - 22:30:24

zkus vydrazit anatomicky grip pro Linhofky. Dokonale... Dratenka se protahne gripem a mackas palcem leve ruky. Musi se dat sehnat za rozumnou cenu..
hodne zdaru, Karel


Nezkoušel jste někdo čurou náhodou hoummejd výrobu botice k těm Linhof gripům? Většinou se dají sehnat bez botky (bo ta zůstala kdes pripevněná ke kameře) a když už i s boticí, tak za nekřesťanský prachy. Nemá někdo zkušenosť?
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2009 - 13:26:15

nevíte někdo o hmotě, co by se vymodelovala podle konkrétní ruky, jako modurit, pak se dala vytvrdnout (třeba do trouby) a poté tvořila tuhý celek?
osobně jsem s moduritem nikdy nedělal a nevím, jestli je ještě na trhu
mám takovej nápad, vhodné držadlo nikde v dosahu a nechce se mi to dělat ze dřeva


Tož já bych udělal z betona , enem to do nečeho nalét, nebo odlét a sochat.
Enem bych to nečím vyztužil, třeba králikářským pletivem.

Po osochání to chce ešče cementový glet a natřít to nejakú barvú, šikovnější si možů aj barvú fládrovat a budú mět jak dřevo. Je to jednoduché a betelné....

Tož tak.
  • 0

#19 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 13 leden 2009 - 18:30:12

Já jsem kdysi dělal držadlo (nikoliv k fotoaparátu) tímto způsobem:
Zaopatřil jsem si 1kg štukatérské sádry, 1ks prezervativu, lepidlo ChS Epoxy 1200 (nebo tak nějak), obvaz.
Do prezervativu jsem nalil rozdělanou sádru, popadl do ruky a držel tak dlouho, až se gyps vytvrdil (hřeje). Poté jsem ze sádrového předtvaru svékl gumičku, sádru izoloval krémem na boty, namíchal lepidlo a kopyto obtáčel fáčem za současného prosycování lepidlem. Po vytvrzení již stačilo sádru vyšťourat (to šlo špatně, takže příští sádrový model, který dělal kamarád, už měl v sobě vyvrtanou díru - gyps se lépe vyštipoval - ale i tak to byla nejobtížnější fáze výroby! Prý je možné sádru narušit varem..., nezkoušel jsem). Ošmirglovat, nalakovat, duté a lehké držadlo je k dispozici, ostatní spoje se snadno připojí lepením.
Ještě mě teď napadlo: do prezervativu strčit nejdříve polystyrenovou tyčku a tu "oblít sádrou".
  • 0

#20 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 13 leden 2009 - 19:39:01

Taky jsem to řešil. Tedy přesněji kýl k plachetnici. A co to má společného?
Z vosku jsem si udělal potřebný tvar. Což by šlo i z měkého vosku domačkat vhodný tvar. Ten jsem zalil do sádry. Jen asi jeden cm. Pak jsem to omotal vázacím drátem a znovu obalil sádrou. Po zaschnutí nahřál v otočeném stavu a nechal vykapat vosk. No a roztavil hliníkovou drť a zalil. Smrděl celej panelák, ale podařilo se. :-) :D
  • 0

#21 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2009 - 19:42:09

Beton, je beton.....
  • 0

#22 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 20:15:01

Modurit bych rozhodně nedoporučoval,když se vytvrzuje varem,tak ikdyž se zahřívá velmi pozvolna ,má tendenci / u trošku větších rozměrů,což ten grip už rozhodně je/ praskat a tvrost nakonec stejně není až tak výborná. V peci obdobně.Kdybych si od toho kutilství opravdu nemohl pomoct,volil bych určitě výše zmíněnou techniku ztraceného vosku,jen bych místo hliníku použil dentakril nebo epoxidovou pryskyřici / formu bych před litím ošetřil např. silikonovým olejem ve spreji.Ovšem když se sečtou náklady na to všechno + povrchovka,tak jsme určitě na nějakém origoš gripu.Podle vkusu a estetického zaměření bych asi volil spíše to hezky zpracované tvrdší dřevo / určitě rychlejší varianta než ta 1. možnost/ nebo bych se koukl např. po nějakém vhodném joysticku z Aukra / některé vypadají vcelku velmi střízlivě/ za pár šupů a do něj bych pryskyřicí zalil drátěnku / předtím opatřenou bužírkou/ a současně profil pro uchycení ke spodku TLR.Ale stejně si myslím,že když držím TLR levou rukou zespod,současně ji /na dostatečně krátkém řemeni,tj. matnice zhruba v dolní části hrudní kosti/ jakoby tahám dolů / napnelismus popruhu/ a lehce přitlačuji k tělu,přičemž exponuji ukazovákem pravé ruky/ která hřbetem palce ještě všechno trochu fixuje/ tak ten grip zase moc velkým přínosem nebude.
  • 0

#23 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 20:16:23

...praskat a tvrdost... :-)
  • 0

#24 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 20:17:44

...dentakryl ... :-)
  • 0

#25 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 21:03:37

prema: Nejsu si 100% jistej, ale mám pocit, že silikonovej olej do formy na dentakryl není moc dobrej nápad :-) , neb pak povrchová vrstva co je s tím ve styku má tendenci nevytuhnout. Možná šlo ale o jinou pryskyřici, nemám teď u sebe příslušné podklady. Celkem jistota je to nahradit mýdlovým roztokem. Ale jinak souhlas s tou levou rukou a napnelismem.
  • 0

#26 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 21:27:32

Bret 3. S tím silikonem na tom zřejmě něco bude.Koukal jsem do technického listu,kde veškeré oleje na odizolování nedoporučují vzhledem k negativním vlastnostem na tvrdnutí.Nemohu potvrdit,nic zvláštního mi to nedělalo,zřejmě to ta sádra dost natáhla do sebe.Každopádně podle výrobce je ideální sádrové formy před odlitím ošetřit Isodentem / roztok,ne moc drahý/.Člověk se furt učí.
  • 0

#27 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2009 - 21:35:42

No sláva, tak mi paměť slouží. Před pár lety jsem si cosi lil z Dentakrylu. Jako separaci jsem už používal nevímco(vodní sklo?-už se fakt nepamatuju) no a pak jsem si jednou řekl, proč to neudělat silikonovým olejem? Byl to takovej maličkej čudlík - no a z formy jsem vytáh jakousi podivnou plastelínu, co ani za dva dny neztuhla.
  • 0

#28 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 leden 2009 - 21:39:37

No a roztavil hliníkovou drť a zalil. Smrděl celej panelák, ale podařilo se. :-) :D


On si jen tak mýrnyx týrnyx řekne"roztavil hliníkovou drť". Proboha čím? Mě by tohle často hodně zajímalo, ale obloukovou pec doma zatím nemám :(
  • 0

#29 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 leden 2009 - 21:51:17

Ona by byla i legrace, kdyby ten hliník chytnul .)
  • 0

#30 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 13 leden 2009 - 22:07:09

Nejpracnější bylo naskřípat hliník na kousky podobné ostříhaným nechtům. Pak přes všechny bezpečnostní zásady jsem si donesl bombu s hořákem a udělal z písku a skelné vaty jakési hnízdo. Do něj dal železnou naběračku a ohřál. Do dvou decilitru se to dá i v paneláku. Pro jistotu, když je manželka v práci. Pánům, co mají před svatbou by jsem to nedoporučoval. Opravdu je po činu zanechaná pachová stopa.

Kutilům zdar
  • 0

#31 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2009 - 22:23:13

Radime, kdosi tvrdil, že TLR je nejlepší foťák na světě :-) Nevím přesně, jak se drží ten tvůj, ale jsem celkem přesvědčenej, že klíč k dlouhým časům nebude v gripu, ale v nalezení správného úchopu. Pochopitelně se můžu mýlit, ale vycházím z toho, že mám k rolleji rameno pro blesk, které funguje i vypadá podobně jako ten grip, a po jednom použití putovalo natrvalo do skříně - tak neohrabaně a nestabilně jsem se s tím při focení cítil.
  • 0

#32 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 leden 2009 - 22:40:15

Nejpracnější bylo naskřípat hliník na kousky podobné ostříhaným nehtům. Pak přes všechny bezpečnostní zásady jsem si donesl bombu s hořákem a udělal z písku a skelné vaty jakési hnízdo.


Teda já to snad půjdu hned vyzkoušet :lol: Trochu mě mate, že píšeš "z písku a skelné vaty", měl jsem za to, že sklo povolí dříve než hliník. Nemáš tušení, co to bylo za hliník nebo z čeho jsi ho porcoval? Ona je taky je možnost, že si z těch strojírenských technologií už houby pamatuju, přece jen to mám od průmky už dvacet let.
  • 0

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 14 leden 2009 - 11:32:33

Radime, kdosi tvrdil, že TLR je nejlepší foťák na světě :lol: Nevím přesně, jak se drží ten tvůj, ale jsem celkem přesvědčenej, že klíč k dlouhým časům nebude v gripu, ale v nalezení správného úchopu. Pochopitelně se můžu mýlit, ale vycházím z toho, že mám k rolleji rameno pro blesk, které funguje i vypadá podobně jako ten grip, a po jednom použití putovalo natrvalo do skříně - tak neohrabaně a nestabilně jsem se s tím při focení cítil.


no ovšem - správnej úchop je základ pro každou komoru!
taky jsem nakonec žádnej grip nevyrobil... kdo by se s tím taky tahal, ale jednoduchý držátko někde dospodu, no, zatím tu myšlenku nezavrhuju
mám nějaké použitelné, malé obrázky pracovně nazvané "pokusné hradecké půlvteřiny" jsou to 0,5 a jednovteřinové expozice na stovku po setmění , ale s oporou o zeď a když teda potmě, tak s exponováním drátěnkou - ono taky mrzlo a já jsem spíš létomilnej tvor...
  • 0

#34 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 14 leden 2009 - 12:19:59

Teda já to snad půjdu hned vyzkoušet :lol: Trochu mě mate, že píšeš "z písku a skelné vaty", měl jsem za to, že sklo povolí dříve než hliník. Nemáš tušení, co to bylo za hliník nebo z čeho jsi ho porcoval? Ona je taky je možnost, že si z těch strojírenských technologií už houby pamatuju, přece jen to mám od průmky už dvacet let.[/quote]

Jaká vata to byla nevím, dostal jsem ji od starého dědy a ten mi poradil i postup. Měl jsem větší obavy. Tím hořákem jsem samozřejmě pálil na hliník do mističky od naběračky. Písek a vatu jsem musel použít k zamezení chlazení.
Když jsem ten polotovar vytáhl, tak měl vošklivej povrch. Samozřejmě se musel dobrousit. Ten drát byl použit proto, aby se při nalití forma neroztrhla. Hliník jsem použil z plechu. Klasika. Šel by i ten z elektr. kabelu.
  • 0

#35 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 leden 2009 - 21:24:33

kostuju doma slivovici od JKCZ a nejak jsem se do toho zabral ze jsem si nazev clanku precelt jako :

"Lze vyrobit gripen?" :D)
  • 0

#36 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 14 leden 2009 - 21:26:38

No ve Švédsku určitě umí vyrobit grip i gripen :D
  • 0

#37 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 březen 2009 - 17:03:37

Tak jsem si myslel, že zdejší grip z kusu klacku jen tak něco nepřekná. Ale tohle je taky dobrý (Radimovi by se to mohlo paradoxně líbit) odkaz (digitalni zlo included)
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 5 březen 2009 - 17:46:43

ne, to radši budu pilovat obouručnej úchop dvojvočky než pilovat tydlety plasty :)
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 březen 2009 - 17:50:32

všimli ste si jak se digoše a plasty vzájemně přitahujou? tam musí bejt nějaká hlubší vnitřní kauzalita
  • 0

#40 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 6 březen 2009 - 15:39:51

ahoj ahoj,
no ako som si to tak čítal - nehodil by sa niekomu originál Rolleiflex grip na 2000F/3003? Ja ho veľmi nepoužívam, a má celkom príjemný tvar, origoš spúšť (dohora je taký cuplíček, čo vyskakuje pri stlačení). Síce to je hnusný plast, ale s prispením kovu a hlavne - Rollei :wink:

(pardon, viem, že by to malo byť skôr v bazáre, ale tá tematickosť!)

Ď.

foto 1

foto 2
  • 0

#41 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 6 březen 2009 - 17:41:52

Když to tady tak čtu z čeho všeho by jste ten grip dělali, mám návrh. Vysochejte si to přesně z polystyrenu, nebo lépe styroduru a pošlete mi to na přelaminování. Tím movitějším to můžu nalaminovat i uhlíkem, nebo kevlarem a budou to mít ze supr moderních materiálů. Zabudování stativového závitu z hliníku, nebo oceli taky není problém. Stejně tak jako poutko na řemínek a pod. Pokud máte zájem...
  • 0

#42 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 6 březen 2009 - 18:47:44

Nebo bych uměl udělat dělenou (rozebíratelnou) epoxidovou formu, ze které je možné dělat třeby gripy i tisíckrát. Ale to by muselo být víc zájemců, aby měla ta práce smysl. Je fakt, že na grip nevhodné, ale na cokoli jiného z laminátu a uhlíku nenahraditelná možnost výroby stejných kousků čehokoli. I s nepředstavitelnou přesností a povrchovou kvalitou.
  • 0

#43 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 únor 2010 - 19:52:03

Nejen ze lze vyrobit grip, on jde podomacku udelat i speed-grip (tedy grip s natahovanim). Jeden - na Mamiyu M645 - jsem dnes videl, potezkal a v nakonec si i odnesl. Timto vzdavam hold nadseni a talentu cloveka, ktery to vyrobil.
Pro upresneni - pro starsi Mamiye se delal jen levostranny grip bez natahovani a pak motorovy winder (+/- 1kg). Speedgrip na pravou ruku (a'la Bronica) se nikdy nevyrabel - resp. vyrobil se jeden a ten ted mam :-)
  • 0

#44 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2010 - 11:26:34

Jedna ilustracni...
(dira slouzi k protazeni dratenky)

Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních