Přejít na obsah

Fotka

Kodak Panoram

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#351 Dalis

Dalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk
Reputace: 44

Publikováno 27 únor 2019 - 21:23:31

Mám několik dotazů k poněkud vrakovitému výsledku prvopokusu s Panoramem 4. Zvlněná rovina vloženého negativu je mi jasná. Podexponovanost taky. Ale jaxe xakru vyrobil ten zdvojený obraz v pravé části je mi kapku záhadou. Je to pohyb při stlačení spouště? Jde poněkud ztuha...

• 0

#352 Dalis

Dalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk

Publikováno 27 únor 2019 - 21:32:21

Hmm tak snad ho včil vložím...

Přiložený soubor (y)

• 0

#353 David

David

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 809 příspěvků(y)
Reputace: 141

Publikováno 27 únor 2019 - 22:52:00

Že by dírka v měchu? Pak by to fungovalo jako dírkovka. Zkus jej zkontrolovat?
  • 0

#354 Dalis

Dalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk

Publikováno 27 únor 2019 - 23:27:44

Zrovna jsem to našel a zalátal. Byla tam mrška šikovně schovaná. Snad už to bude ok. Zítra ještě vytuním šprajcy na plan ať se to nevlní a hurá na další pokus.

• 0

#355 HCST

HCST

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 064 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 544

Publikováno 28 únor 2019 - 04:49:32

Paráda! Jen do toho.

Hmm tak snad ho včil vložím...

• 0

#356 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 138

Publikováno 1 březen 2019 - 08:15:11

Panoram je doma, na čudlení bude čas nejspíš až v neděli, zatím jsem jej jen vybalil z balíku a přesunul do skříně, když jsem však jen tak mimochodem zkusil natáhnout a spustit, tak se objektiv někdy dal do pohybu sám od sebe a jindy naopak vůbec nereagoval na spoušť. Předpokládám, že příčinu problému naleznu a tento vyřeším, přesto - je více panoramatiků s podobným zážitkem, nebo mám v rukách nasraté sám?

• 0

#357 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 080 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 951

Publikováno 1 březen 2019 - 09:05:24

Ruský minipanoram je doma, čudlit se bude hned o víkendu. :-)

• 1

#358 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 251

Publikováno 1 březen 2019 - 09:13:24

Ploci, mechanizmus je veľmi jednoduchý (aspoň môj, bez brzdy). Objektív v krajných polohách zaskakuje za takè 'poistky' - na pružných ramienkach. Tie môžu byť ohnutè a nedržia. Skontroluj.
(Píšem z pamäti, rozobratè som to mal niekedy pred 10timi rokmi tak brz s rezervou)
  • 1

#359 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 1 březen 2019 - 09:34:46

Ďuříče, děkuji, kontrolu provedu, snímek na rtg film provedu, cívky nechám provést, svitky namotám, snímky na svitky provedu.

(Ale Vergrößerungsgerät, to bude výzva na přístí dvacetiletku.)

• 0

#360 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 1 březen 2019 - 13:31:45

Ploci,
To aj bez filmu sprav - ak je teda závada v tých poistkách tak na to film nepotrebuješ kaziť.
Ak tak sa rýchlo pýtaj kým mám Panoram doma, kuknem ti. Za chvíľu sa bude sťahovať na Slovácko.

P.s. Vergrößerung? 17cm ti je už málo? ;)
  • 0

#361 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 1 březen 2019 - 15:11:13

Snímek provedu po kontrole a opravě, třicet cm mi pak málo není, ovšem 40x120 se někdy může hodit, sklo které můj panoram má kreslí jistě dost dobře, aby bylo smysluplné zvětšovat.
  • 0

#362 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 1 březen 2019 - 15:13:23

Ha. Ty máš ten veľký!
  • 0

#363 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 1 březen 2019 - 17:03:16

Mám z něj jak udělat opakovačku. Koupil jsem ten film před skoro devíti lety, sice jsem ho chtěl seříznout do o cosi menšího foťáku(film 122), ale nakonec mám ten nejširší(dobře, cirkut nepočítám, ten koupím až najdu ropu).
  • 0

#364 Dalis

Dalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk

Publikováno 1 březen 2019 - 19:49:55

Panoram je doma, na čudlení bude čas nejspíš až v neděli, zatím jsem jej jen vybalil z balíku a přesunul do skříně, když jsem však jen tak mimochodem zkusil natáhnout a spustit, tak se objektiv někdy dal do pohybu sám od sebe a jindy naopak vůbec nereagoval na spoušť. Předpokládám, že příčinu problému naleznu a tento vyřeším, přesto - je více panoramatiků s podobným zážitkem, nebo mám v rukách nasraté sám?

Podobný binec mi to dělalo když jsem blbě sesadil osku objektivu se zubaticí natahování. Jednak středově a druhak výškově (vypadávalo to z ozubení). Mě na něm zas jde ztuha spoušť v levé poloze objektivu...

• 0

#365 HCST

HCST

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 064 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 544

Publikováno 2 březen 2019 - 06:53:03

Ploci,
To aj bez filmu sprav - ak je teda závada v tých poistkách tak na to film nepotrebuješ kaziť.
Ak tak sa rýchlo pýtaj kým mám Panoram doma, kuknem ti. Za chvíľu sa bude sťahovať na Slovácko.
P.s. Vergrößerung? 17cm ti je už málo? ;)

Ani na Slovácku nebudou mít problém co se týče Panoramu cokoliv probrat a nafotit.
Ďuri kdybys vyděl včera ráno tu atmosféru v polích kolem Syslova (Ostrožská Lhota)! Na nudle jak dělané.
  • 0

#366 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 6 březen 2019 - 10:07:35

Chystám se objednat si ke svitku, který mám, i jednotlivé lístky. Indux R7 se mi už před lety ukázal dostatečný svou citlivostí i pro momentní snímky, jak je vidět výše, kolega Dalis jej užil. Pokud by to někoho zajímalo, přikládám platný ceník, který mi včera poslali z fomy.

Přiložený soubor (y)

• 0

#367 pavelp

pavelp

Nováček

• Předplatitel
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 52

Publikováno 6 březen 2019 - 11:35:02

Ploci: mohl bych poprosit o info ohledně dostupných variant induxu? jaký je mezi nimi rozdíl při používání v praxi?

chápu dobře, že komorové balení je normálně balený listový film? má oproti němu denní balení nějaký praktický význam?

a co rollfilm? bylo by ho možné po navinutí na cívku používat stejně jako 220 film?

moc bych ocenil nějaké rady a doporučení při výběru typu a provedení rentgenového filmu...

díky!

• 0

#368 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 897 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 6 březen 2019 - 12:15:40

O rollfilmu nevím vůbec nic, sám jsem měl několik kusů onoho denního balení(„vakuované jednolistové balení s olověnými fóliemi tloušťky 0,025 mm“), že komorové balení značí listy v sáčku a krabici jako u běžného planfilmu předpokládám, ale třeba se po doručení objednávky budu divit :-D.

Z dostupných variant jsem zkusil pouze onen R7, několik exposic, těžko tedy velice druhým radit. Pokud naleznu nějakou kopii z tehdejších pokusů, dám ji sem, pokud ne, něco ještě zbylo, možná udělám ukázku novou. 

Platí však: není to film určený výrobcem k piktoriální fotografii, není citlivý k barvám, je kontrastní. Komu se to líbí, ten ať se baví, komu ne, ten ať si na mne nestěžuje :-). Zkušených uživatelů rtg filmů tu několik bylo, pilných včelek, já jsem čmelák přistávající dle momentální nálady tam či onde. 

• 0

#369 mars

mars

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 7 březen 2019 - 09:09:45

Cau Vlcku,

snad te aspon trochu uklidnim :) Inspisrovan Panoramem a Acerovymi dirkovkami sestrojil jsem si dirkovku se zakrivenou rovinou filmu :cool: Format to ma 54x165 mm pri uhlu zaberu 120° v horizontalni rovine (dirka ve vzdalenosti 77mm od filmu). Na ukazku posilam prvni testovaci fotky delane dirkou 0,4 mm. Nezdalo se mi to idealni, tak jsem udelal jeste dirku 0,36 a dnes budu testovat znovu.

Zdravím -- a měl bych dotaz na provedení filmové dráhy (pokud to není patentově chráněno :-). Mám polotovar něčeho takového, ale zdá se mi, že tam bude značné tření... A za druhé, pro vlnovou délku 560 nm a nechcete-li fotit makro, by dírka ve vzdálenosti 77 mm měla mít optimálně průměr 0.324 mm.

• 0

#370 Dalis

Dalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk

Publikováno 7 březen 2019 - 21:08:23

Chystám se objednat si ke svitku, který mám, i jednotlivé lístky. Indux R7 se mi už před lety ukázal dostatečný svou citlivostí i pro momentní snímky, jak je vidět výše, kolega Dalis jej užil. Pokud by to někoho zajímalo, přikládám platný ceník, který mi včera poslali z fomy.

Abych pravdu řekl, zas tak odvařený z poměru cena/výkon u té R7 nejsem. Pro Panoram mi to připadne málo citlivé. I na čas "pomalu" za jasného popoledního slunce to je podexponované. Prubuju modrocitlivé RTG, ale tam zas bojuju s pruhama a mapama (snad bromidovýma)...

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních