Přejít na obsah


Fotka

prodloužení dr. spoušti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 srpen 2008 - 10:10:35

proč se ptám - často používám tu vzduchovou, devítimetrovou, kdy expozici přímo uprostřed skupiny mám (maje balónek v ruce) plně pod kontrolou
a ona má na konci takovej plastovej válec s pístkem a u tlr mi to zasahuje do záběru
tak bych potřeboval malou drátěnku, která se normálně našroubuje a na jejím konci není tlačítko, ale vnitřní závit, do kterého dám tu s tím pístkem
obávám se, že bude nutno vyrobit ze starších komponentů, nebo se to dá koupit?
pneuspoušť
  • 0

#2 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 srpen 2008 - 06:45:14

Při čmuchání na eBay jsem narazil na úhlovou redukci na drátěnku, bylo to pro velkoformátové objektivy v zapuštěných destičkách, ale jako na potvoru se mi to nedaří teď najít.

Předpokládám, že by to mohlo tvůj problém vyřešit - byla to relativně malá věc (podle fotek, v ruce jsem to neměl), tak 15mm to rameno, co se šroubovalo do závitu na objektivu a tak 40 mm to delší rameno toho elka, do kterého se šroubuje drátěnka.

Tak popis bych měl, ještě to tak někde najít :lol:
  • 0

#3 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 srpen 2008 - 06:55:23

Takže jsem něco našel - Cambo to dělá pro zapuštěné desky, akorát cena je taková... Cambovská :lol:

Viz tutady, koukal jsem do ceníku k panu Šedovi a má to tam za 738 s DPH...
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2008 - 09:32:42

aha
no díky!
asi zajdu do kovárny k nám a uvidíme, co na to venda kovář řekne, protože hledat takovou věc po českých bazarech bude marné :lol:
a ta cena nového kusu grrrrrrrrrr
i když, na druhou i další strany, taková pomůcka se kupuje jen jednou, znáte lidi ty úvahy, jak si vysvětlujete sami sobě výši zaplacených částek za všelijaké drobnosti...
  • 0

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 srpen 2008 - 19:13:09

Ta pneuspoušť mne VELMI zaujala. Je to spolehlivá věcička? Zrovna něco takového bych potřeboval, i když těch 600kaček, co chce škoda..:lol:
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2008 - 20:51:43

funguje několik let bez problému
i kdybych tím měl udělat jen jediný společný snímek s předsedou, tak se pořízení vyplatilo
ukázka
  • 0

#7 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2008 - 05:42:18

Kupoval jsem prodlužení i pneuspoušt samotnou před 2 lety a cena byla poloviční - od jiného výrobce. Bohužel více neporadím, bo značku na výrobcích nevidíma a od té doby mám jiné PC. Ale vše funguje pořád OK. Hledat na netu.
  • 0

#8 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 srpen 2008 - 09:32:14

Ta pneuspoušť mne VELMI zaujala. Je to spolehlivá věcička? Zrovna něco takového bych potřeboval, i když těch 600kaček, co chce škoda..:)


u Pazdery v Praze se objevujou ve stavu "nova" za 200
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 srpen 2008 - 09:52:19

hm!
za 200,- bych koupil do zásoby, jednu bych mě doma, jednu v práci, kdyby přijela náhle skupina japonských turistů, se kterou bych se chtěl vyfotografovat :)
  • 0

#10 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 29 duben 2009 - 14:42:37

Můžu mít dotaz k pneuspoušti? Jak je to na B, neuteče vzduch předčasně? A neviděli jste na to rozdvojku? To by bodlo na hyperstereo. Akorát se bojím, že by vzduch šel cestou nejmenšího odporu a spustil nejprve ten bližší a až pak ten vzdálenější. To bych musel mít k oběma stejně dlouhou hadici a rychle mačkat balónek, aby rázová vlna spustila oba současně...
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 duben 2009 - 15:01:05

béčko jsem držel nejvíc asi minutu, ale ruka bolí, neboť tiskne balonek s obavou o povolení tlaku značnou silou
(byl to samocvak)
dělám to tak, že nemáčknu asi do půlky a pak silnějším stiskem uvedu v činnost
rozdvojení jsem nikdy neřešil, tak nevím
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních