Přejít na obsah


Fotka

EOS 30 a ostření


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#1 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 říjen 2008 - 20:51:22

Mám fotoaparát Canon EOS 30 a již nějakou dobu pozoruji zaostření před objekt. U krajinek mi to nevadí, nezáleží na tom. Ale u portrétů focených z jednoho metru a míň zacloněných na 2,5, nebo 2, je to znát. Ujíždí to o několik cm. Jde o relativně nový objektiv, pevná 50/1,8.
Co s tím dělat? Poslat do servisu? To bych moooc nerad, bez toho objektivu, si focení ze zrcadlovkou neumím už představit, ani na den.
Nebo mi nezbyde nic jiného?
  • 0

#2 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 8 říjen 2008 - 21:02:27

Tohle, až na čestné výjimky dělají skoro všechny AF. Seřídit to do jisté míry lze. Nicméně jediná jistota je manuální ostření. Mám 1V, 1DS MKII, 1DS MKIII a 1D MKII. Dělají to všechny čtyři těla. U MKKIII lze samozřejmě uživatelsky zpřesnit rovinu zaostření pro knkrétní kus objektivu. Výsledek je znát. Nicméně pokud chci mít zaostřeno přesně jedu bez AF. Není pravda, že v krajině je to jedno. Odcloňte objektiv a ze stativu si udělejte fotku s AF a manuálně ostřenou. Rozdíl bývá překvapivý.
Luboš
  • 0

#3 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 říjen 2008 - 21:25:07

Existuje matnice pro presnejsi ostreni, ta puvodni neni moc dobra ... jak na EOS 3 tak 5D sem je vymenil a ostrim uz jen rucne (u portretu a podobne), na EOS 300 to ale neni uplne ono, tezko rict jak je velkej hledacek u 30ky (nikdy sem s ni nefotil)
  • 0

#4 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 říjen 2008 - 21:45:39

Jistě ostřit ručně... Tam mám ale další dva problémy.
První: někdy, když mám unavené oči vidím hůř a správně zaostřit je problém

Druhý: děti jsou moooc rychlé a pak je AF dobrá věc...
  • 0

#5 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 8 říjen 2008 - 22:07:44

Okolo roku 1996 jsem fotil s EOS 1n a měl k němu pár eLek. Všechny ostřily za roh a každé jinak. Dal jsem to do AWH, tam si s tím fakt dost hráli. A nepodezříval bych je z neumění. Nicméně ostřilo to za roh trochu méně. Bez AF naprosto přesné. Řešení neznám. Když už musím fotit něco rychle, samozřejmě AF zapnu, při mírném naclonění to bývá docela v pohodě. Pokud jde o portréty tak ostřím růčo a týrám si oči.
Nicméně jste se zařadil do menšinové kategorie lidí, kteří to zaznamenali a vadí jim to. Naprostá většina uživatelů, včetně kolegů profíků, to moc neřeší. Mám zkušenost, že pokud to má ostřit přesně, pak to ostří pomalu. Z kinofilmových zrcadlovek jem neměl dosud v ruce přesné AF. U středoformátu je situace o dost lepší. Všechny současné modely ostří dost pomalu, ale také velice přesně. To se ovšem týká hlavně digitálu, kde je čip v rovině. Film se prohýbá a nese to samozřejmě podobný efekt, jako nepřesné ostření. Nic není dokonalé. Ale o dokonalosti fotografie není.
Luboš
  • 0

#6 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2008 - 09:12:02

bych rekl ze to je problem objektivu nikoliv tel. mam elan I resp. stovku a ani s normalnimi skly, ani s elky nepozoruji ostreni za roh - a to mam velmi jasnou matnici.

Mel jsem pujceneho jakehosi tamrona, a ten ostril snad pulmetru mimo. Kdyz jsem ho s tim majiteli vratil at ho reklamuje, tak ho reklamoval a bylo mu to serizeno. Rozhodne bych reklamoval tu padesatku, u objektivu za 15 stovek je to normalni.

Dokonce jsem byl svedkem toho, jak clovek zkousel v kramu tri kusy totozneho objektivu a kazdy mel dle jeho slov jiny FF/BF.
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 říjen 2008 - 14:15:07

veškeré elektrické zařizení ve fotoaparátu toliko pro zlost dobré jest.... :)
  • 0

#8 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2008 - 14:23:38

veškeré elektrické zařizení ve fotoaparátu toliko pro zlost dobré jest.... :)

Presne tak, ani ty selenove clanky nejsou spolehlive :(
  • 0

#9 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 9 říjen 2008 - 20:02:57

Také fotím s EOSem 30 a problémy s AF občas pozoruji. Není to nic strašného, vetšinou to ostří bez problémů, ale občas...

Naposledy to bylo s objektivem EF 100/2.8 macro. V hledáčku se mi zdálo, že to není úplně ostré a taky že nebylo. Ale na druhou stranu to byla komplikovaná scéna (šnek mezi stébly trávy), prostě něco, na co AF vhodný není. Možná zaostřil dobře, ale na něco jiného :( (ostřicí bod jsem si zvolil)

Včera jsem vyvolal film, EOS 30 + ta makro 100, portrét hlavy, clona 2.8, zaostřeno přesně na oči. Takže o trvalých problémech nemohu mluvit. V mém případě bych řekl, že AF ostří dobře, ale občas na jiný objekt :)
  • 0

#10 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 13 říjen 2008 - 18:29:50

Tak začnu zkoušet ostřit ručně, častěji než doteď.
  • 0

#11 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2008 - 05:10:46

:oops: Ježišmarja, a to sem myslel že su sám.Ale já mám problémy aj s ručním zaosřováním.A to mám oči v pořádku.Pravil sem si jestli to nemože byť třeba posunutá matnica, nebo tak, protože AF zaostřuje dle mého sůdu jakš takš dobře...
  • 0

#12 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 květen 2009 - 07:26:06

Ahoj, rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenosti s redukcí EOS/M42 a čipem pro zaostření (jedná se mi samozřejmě o probliknutí bodu). Na aukru se píše, že ostření pracuje pouze s tiki. Cituji "opravdu jsou mězi objektivy velké rozdíly mnohdy se musely předělávat za několik tisíc (elektronika), aby ty z kinofilmu fungovaly, na digitálu redukce s čipem nejde ani na prvních digitálech jako je 10D, 1D, D30 první na kterém to jde je 300D".
Jiný prodejce pouze jednoho kusu-aukci jsem prohrál 8-O mi potvrdil, že na jeho EOS 300 V ostření funguje.
Jak to tedy je? Mám EOS 33 V a z aukra helios a pentacony. Momentálně mám redukci bez ostření.
Předem děkuji za vaši radu.
  • 0

#13 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 15 květen 2009 - 12:19:28

Já používám redukci bez ostření na 400D,ale kamarád,který má 33V si objednal (myslím,že na paladixu) redukci s čipem a nejela mu.Když ji nasadil a zapl foťák a ten mu začal úplně blbnout.Dělalo to,že má vybitou baterku a ještě mu tam cosi svítilo(je to skoro rok,tak už nevím).Měl strach,že si zničil foťák.Zabalil redukci a poslal tomu člověku zpátky.Ten se strašně divil,že mu to nejede.Kdyby to někoho zajímalo,tak se ho můžu zepta,jestli si vzpomene,kde ji koupil.Já ji tenkrát na 400D neměl odvahu zkusit.
  • 0

#14 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 květen 2009 - 08:20:32

díky, já to tedy taky nebudu riskovat, koupím redukce bez čipu.
  • 0

#15 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 květen 2009 - 12:54:50

Och Bože, ty digitálisti se serú už aji do redukcí, oni už nevijú kde by sa nacpali. No a prej že aji v občankách už budú čipy. Za chvílu je budú nastřelovat aji nám do báchorú čičo.

Enem měl pěkně ovečky pod kontrólú a oni pak tak moc nezlobijú, kór když je mezi nima ovčácký pes, stádo jedno tupé.....

---- a čipama do redukcí to začíná....
  • 0

#16 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 17 květen 2009 - 09:16:51

kdysi, jeste kdyz jsem mel eos 33, jsem si taky koupil redukci s ostrenim, redukce fungoval dobre, jenze stejne to jenom zdrzuje a navic zjistis, jak je to nepresna vec, ten autofokus, zvlaste pokud mas objektiv s velmi dlouhou drahou ostreni, typicky stare m42 DDR zeissy, kde jde otacet ostricim krouzkem skoro o 360 st., protoze zjistis, ze otocis o 3,4 mm a bod porad signalizuje, ze je zaostreno....
  • 0

#17 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 květen 2009 - 09:36:55

takže bez čipu, díky, už jsem kontaktoval prodejce, jestli mi zašle tři kousky.
  • 0

#18 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 10 srpen 2009 - 17:41:27

Tak jsem zjistil zajímavou věc.O víkendu jsem s kamarádem co má EOS33 byl fotit na kopcu a já sem sebou měl sice SF,ale pichl sem do batohu aj mir1V(m42) z redukců a pošťal sem mu to a ejhle.
Zase ta klasika- jakože vybitá baterka,zakůsnutý foťák,atd..
Tak sundám redukcu a hledím a nejde o to,že by kontakty byli zkratlé jak si kolega myslel,ale tím,že ta 33 má zrcdlo strašně blízko přední hraně těla,takže zrcadlo zachycuje za vyčnívající konec objektivu.
Tak jsme zjistili,že to není redukcí.Jde o to jaký m42 se do toho našroubuje.
A jsme za o něco chytřejší.
  • 0

#19 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 12 srpen 2009 - 12:56:53

Mám EOS50E a očipovanou redukci na Olympus OM. Po nasazení "Zase ta klasika- jakože vybitá baterka,zakůsnutý foťák,atd..", tak jsem kontakty na čipu přelepil páskem izolepy a všechno valí jak má. Problém bude opravdu na linii čip redukce – elektronika foťáku. Ten trik s izolepou, jen pro jistotu, vyzkoušej s nějakým objektivem, který nevypadá, že zasahuje do zrcátka :-)
  • 0

#20 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 12 srpen 2009 - 17:02:45

Zrovna tenhle případ jsem měl redukci bez čipu.Bylo to v tomto případě objektivem.Prošel jsem doma všechny M42 skla a některé trčí dozadu.
Zrovna ten Mir je docela ostrý objektiv.
  • 0

#21 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 12 srpen 2009 - 20:50:16

Aha! Tak to potom jo. Ve světle předchozí diskuse jsem pochopil, že se jedná o redukci s čipem. Ale že ty M42 skla můžou zasahovat až do foťáku, to je užitečná informace.

Nenechala ta srážka na objektivu a zrcátku nějaký stopy?
  • 0

#22 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 srpen 2009 - 05:07:05

To právě ne.Zrcátku se nic nestalo.Akorát začala blikat vybitá baterka a celý display.
  • 0

#23 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 13 srpen 2009 - 21:18:37

To právě ne.Zrcátku se nic nestalo.Akorát začala blikat vybitá baterka a celý display.

Některé redukce pro EOS můžou být malinko delší a můžou tak zasahovat do kontaktů na těle fotoaparátu. Je to dáno konstrukcí bajonetu a závitu v něm. Vím to, protože jsem tyto redukce dělal a každou (i tu odzkoušenou, že to nedělá) bych automaticky přelepil izolační (jakoukoli lepící) páskou v místě kontaktů. Blikání a indikace vybyté baterie je následek zkratu těch kontaktů. Nevím kterých, ale to není podstatné. Radši se tomu vyhněte a zalepte to.
  • 0

#24 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 srpen 2009 - 16:00:08

Někde mám stránku, kuoknu se později, kde je soupis objektivů a jestli to dělají, nebo ne. Problém je ale na zrcátku, mám jednu redukci, CZJ50/1,8 zebra to dělá, CZJ35/2.4 taky, objektivy nad 80mm to nedělaj. Zenitar50/1.7 taky ne. Na druhej redukci je všechno OK. Projevuje se to tak, že něpřeklopí z5 zrcadlo a zůstane temnej hledáček. Blikající vybitá baterka tam není. Prvně mě to hodně překvapilo, vpodstatě nefotím moc krajinky, ani nic co je daleko. Děje se to totiž jenom při ostření na nekonečno.
Jo a pokud děláš ty redukce podle té mé, tak to je ta dobrá.
  • 0

#25 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 srpen 2009 - 16:05:36

Link je tady
  • 0

#26 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 srpen 2009 - 19:06:46

Je to jak píšeš prošel jsem objektivy a nejvíc přetrčují,když ostříš nekonečno.Když se ostří třeba na metr tak to funguje :)
  • 0

#27 Alchymista

Alchymista

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2009 - 15:54:11

já už jsem vyzkoušl řadu těl od Canonu i řadu objektivů a jediné co neostřilo přesně byly některé Sigmy, s orig. objektivy, tokinou ani tamronem nemám s ostřením nejmenší problém
  • 0

#28 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 17 srpen 2009 - 07:02:39

Já psal o MF objektivech se závitem M42.
  • 0

#29 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 10:02:10

zdravím všechny, rád bych se zeptal, jestli je možný tuning fotoaparátu Canon EOS 33 V a to v lepší matnici pro ruční ostření. Používám pouze manuální objektivy a expozici měřím expozimetrem za každých podmínek. Díky digi expozimetru jsem konečně vyřešil můj problém s podexpozicí o které jsem tu také psal. Nyní řeším problém s ostřením. Když jsem začínal fotit tak jsem měl Panasonic FZ 20 díky malému čipu byla hloubka ostrosti od nevidím do nevidím. U kinofilmu např portrét se 135/2,8 na vzdálenost 2,6 m a clonou 5,6 jsem měl za to, že když zhruba zaostřím a pak přicloním dostanu hloubku ostrosti třeba 30 cm, každopádně jsem si myslel, že clona 5,6 mi proostří celou hlavu. Nestalo se, portrét dopadl tragicky a tak jsem začal experimentovat. Nasadil jsem si na baterku pauzák, kde jsem udělal čáry fixou, zaostřil jsem na ně, přiclonil z 2,8 až na clonu 11 a popošel se stativem o 30 cm čekal jsem, že při přeostřování nepoznám rozdíl, ale skutečnost byla taková, při hledání nejostřejších čar jsem se dostal na objektivu o daných třicet centimetrů dál. Přiznám se, že to pro mě bylo nepříjemné zjištění. Tedy rovina zaostření, jestli tomu dobře rozumím je jen jedna, vše ostatní je více či méně rozostřené podle daného zaclonění. Musím tedy ostřit přesně na oči a neulehčovat si to kontrastem mezi ramenem a osvětlenou stěnou nebo podobně. Je tedy možné u EOS 33 V si pomoci nějakou lepší světlejší matnicí ideální pro ruční ostření, kterou by mi tam v servisu dali?
  • 0

#30 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 březen 2010 - 11:08:58

U kazdeho fotoaparatu je mozna vymena matnice, lisi se to pouze slozitosti.
U EOSU 33V trva vymena matnice nekolik vterin, staci vycvaknout, vytahnout a neposkrabat. A zacvaknout zpet jinou. S takovouhle jednoduchosti bych do zadneho servisu nechodil, leda ze by to udelali zadarmo.

Nejjednodussi zpusob sehnani matnice s ostricim klinem je poridit na soucastky EOS EF-M, coz je EOS bez autofokusu, pouze s rucnim ostrenim a ma matnici s klinem. Telo se da v bazaru sehnat kolem 50-100 Kc (treba u Pazdery). Jen je nutne zkontrolovat jestli v nem zustala matnice. Nove matnice jsou podstatne drazsi, od 300 do 2000 Kc (treba z Ebay).

Vetsi svetlosti hledacku se dosahne svetelnejsim objektivem (F/1,4 a podobne).
  • 0

#31 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2010 - 10:06:17

Skutečně je výměna matnice u Eos 33 V tak jednoduchá? Myslel jsem, že výměné matnice měli pouze EOS 1 V,EOS 3 V. Jestli ano budu jen rád. Rád bych koupil matnici novou,nevíte,jestli by šla do EOS 33 V tato? http://eshop.photore...n-matnice-ec-b/ http://www.fotoskoda...eos1dds-markiii)
  • 0

#32 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 březen 2010 - 11:24:00

Vymenne matnice ma kazdy fotoaparat, lisi se to pouze tim zda to jde jednoduse (vycvaknout) nebo slozite (rozebrat cely fotak).

Pri pohledu zepredu do bajoteu je nahore takova mekka hmota co tlumi naraz zrcatka, a hned za ni nahore presne uprostred je takovy plisek ve tvaru U. Ten by melo stacit zatlacit smerem k bajonetu a mela by vypadnout matnice + dva kovove ramecky.

Pak uz je potreba jen zmerit rozmer matnice a jeji tloustku, obecne lze pouzit vsechno co ma stejnou tloustku a podobny rozmer, vetsi matnice se daji obrousit na potrebny rozmer.

Podle dokumentace by nemela existovat zadna jina matnice primo od Canonu, ale ciste technicky musi jit pouzit jajakoliv ktera bude mit stejny rozmer a stejnou nebo mensi tloustku (ta se musi podlozit, spodni strana matnice musi byt ve stejne rovine jako predtim).
  • 0

#33 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2010 - 12:06:53

už tomu rozumím. koukal jsem do aparátu od bajonetu a je to přesně jak říkáš. Díky za vysvětlení.
  • 0

#34 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 březen 2010 - 12:38:19

Pri vyndavani pozor - nesahat, neposkrabat - spatne se cisti.

Matnice by mela mit z jedne strany zarezy, aby nesla dat obracene.

Krome matnice se da jeste poridit folie s rastrem, takze krome ostriciho klinu muze byt v hledacku treba mrizka rozdelujici plochu obrazu na tretiny.
  • 0

#35 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 09:47:54

Ptal jsem se v AWH servisu na rozměry matnice od Canonu EC-B, kde mi napsali, že je vyráběná pro EOS 1 a 3 a rozměry jsou větší včetně tloušťky (přesto, že jsem je žádal o rozměry, neposlali je). Matnice u EOS 33 V má rozměry 24 mm* 37 mm* 2mm (změřil jsem). Zkusím tedy sehnat matnici z Canon EOS EF- M. Můžeš mi tedy Petře jestli máš s touto matnicí zkušenosti nebo někdo potvrdit stejné rozměry této matnice? Matnici se zaostřovacím klínem prostě v mém fotoaparátu už tak nějak vidím a nechci se této myšlenky vzdát :lol:
  • 0

#36 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 15:24:39

můžu poprosit, jestli tu někdo máte Canon EOS 1 nebo 3 rozměry vyměnitelných matnic. Děkuji moc.
  • 0

#37 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 15:36:27

Ciste teoreticky je to 18.8 x 14.8 x 1.5 mm
  • 0

#38 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 15:40:35

je nějak malá, ta je z čeho?
  • 0

#39 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 19:18:49

hallo, wer kann mir helfen?
  • 0

#40 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 20:16:54

Odkaz z Googlu, asi nejaka blbost

Ciste logicky ale vychazi ze nic nemuze byt vetsi nez originalni Canon Ec-CIII matnice. Tudiz musi byt pouzitelna, pokud ma spravnou tloustku.
  • 0

#41 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 07:52:25

Ciste teoreticky je to 18.8 x 14.8 x 1.5 mm

tahle bude asi k digitálnímu fotoaparátu s APS - C, je nějak malá. Matnici z 33 V jsem měl vyndanou a rozměry výše uvedené platí 24mm*37mm*2mm.
  • 0

#42 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 07:57:48

Odkaz z Googlu, asi nejaka blbost

Ciste logicky ale vychazi ze nic nemuze byt vetsi nez originalni Canon Ec-CIII matnice. Tudiz musi byt pouzitelna, pokud ma spravnou tloustku.

jenže kde najdu technická data k matnicím, rozměry mi neposlali ani z AWH!!!
  • 0

#43 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 březen 2010 - 10:19:34

Jedina moznost je ji zmerit

Rozmery jsem na netu nikde nenasel, ani v PDF datasheetu primo od Canonu
  • 0

#44 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 11:53:00

tak to je ale začorovanej kruh ;-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 12:15:48

Přečetl jsem si pořádně Tvoje zadání. Píšeš, že používáš externí expozimetr(je to tak?) a pouze manuální skla. V tom případě bych se vykašlal na EOS s matnicí a koupil M42 Pentax nebo obdobný slušný stroj(příslušné vlákno tu někde je). Dostaneš jasný velký hledáček a ostření bude hned snažší, bez redukcí a podobných zbytečností. Aspoň tak bych to pořešil já. Netuším, co Ti ještě přináší ten EOS v kombinaci z M42 oproti klasickému tělu. Motor?
  • 0

#46 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 13:31:34

no, zkusím se na Pentax podívat. Canon mám ale opravdu rád a nevím jestli se s ním dokážu rozloučit, nejspíše ne.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 13:43:03

no, zkusím se na Pentax podívat. Canon mám ale opravdu rád a nevím jestli se s ním dokážu rozloučit, nejspíše ne.

Mrkni do tohoto vlákna.
  • 0

#48 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 březen 2010 - 15:28:15

Přečetl jsem si pořádně Tvoje zadání. Píšeš, že používáš externí expozimetr(je to tak?) a pouze manuální skla. V tom případě bych se vykašlal na EOS s matnicí a koupil M42 Pentax nebo obdobný slušný stroj(příslušné vlákno tu někde je). Dostaneš jasný velký hledáček a ostření bude hned snažší, bez redukcí a podobných zbytečností. Aspoň tak bych to pořešil já. Netuším, co Ti ještě přináší ten EOS v kombinaci z M42 oproti klasickému tělu. Motor?


No pokud bych neměl i nějaká Canoní skla, TTL a E-TTL blesky, taky bych značku vyměnil. Ale čímdál víc pozoruju, že mě pohodlí TTL blesku a dalších vymožeností EOSu prostě vyhovuje. Tedy tazatele chápu. U mě je TTL velkej přínos. Hlavně na svatby. Ale další (doufám že poslední na několik let) budu fotit VF s 120 rolkou.
Ono co znamená změna značky..... Objektivy dané značky prodat. Blesky dané značky, prodat. IR dálkový, to asi vyhodit. TTL kabel, prodat. Přijdu o bodový expozimetr pro VF.
Co dostanu? Nativní podporu M42 skel (není nutný, na všech mám redukce....), možná robustnější tělo (netřeba, foťákem stanové kolíky nezatloukám, v extrémech nefotím)..... Atd. Na EOS 50 nemám problém ostřit ručně, i se světelnými objektivy. Taky jsem o výměně matnice přemýšlel. Ale proč? Jasně, klínová matnice má výhody. Ale za tuhle cenu? Ne, děkuji. Kino nechám tak, oto víc si užiju matnici na SF a VF.
  • 0

#49 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 15:54:11

závěrem: do 33 V matnici s klínem nedostanu a je to. Možná koupím časem EOS 3.
  • 0

#50 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 duben 2010 - 15:10:54

:D :twisted: :) svitla naděje na matnici s klínem, z EOS 3 by měla mít rozměry cca 39* 25,5* 2mm (tloušťka tedy stejná s eos 33 V) pak už ji jen doupravit zhruba podle článku Onačejší matnice z úvodu. Jestli je Pavel Petráň zde na temné komoře, rád bych mu tímto poděkoval za rozměry matnice.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních