Přejít na obsah


Fotka

Bronica SQ-a a ETRS objektivy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:02:59

Ahoj lidi, tak jsem tu zas po dlouhe dobe. Fakt vam dekuju za vaše nazory a pripominky. Diky vam jsem si koupil Bronicu Sq-a. Ale problem mam, bez objektivu. Chci 40mm nebo 50mm potoze potrebuju mit velky uhel zaberu. DAJI SE KOMBINOVAT OBJEKTIVY Z ETRS NA SQ-A? Jinak receno muzu si na svoji Bronicu koupit objektiv na ETRS? myslim ze to je stejny ale radeji se zeptam odborniku... Diky moc za rady...
  • 0

#2 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:05:27

Jo a kdyz uz vam pisu a zalozil jsem tento blok mam jeste jednu otazku. Nevíte někdo jak velký rozdíl je ve zdreslení mezi 40mm a 50mm objektivem. Jde mi o to jestli jsou kraje hodne zkreslene... opet diky...
  • 0

#3 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:08:58

No, mám za to že to nepůjde.
  • 0

#4 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:13:31

no ja jsem to hledel a nidke jsem nenasel rozměry "diry". jinak zámky na objektivu vypadaji stejně..
  • 0

#5 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 říjen 2008 - 21:53:49

Zdravim,

odpoved je jednoducha - nikoli!

Jsou to rozdilne bajonety. Tedy porad je to 4 claw Bronica bayonet, ale jinych rozmeru. ETR je 6x4,5 a SQ 6x6.

Navic mam pocit, ze presne na toto se tu uz nekdo ptal.

Zkusenost mam jen s radou ETR a 50mm. Nevim presne, o jake zkresleni Vam jde. Jestli o zkresleni dane perspektivou ("protazeni napr. hlav do stran"), ktere je dano "prevodem" trojrozmerneho sveta do dvou dimenzi sveta prumetny -svitku, tak se klidne vsadim, ze 40 na tom bude hur. Co se tyka zkresleni, jako vady objektivu (soudkovitost), tak to nemuzu rict :-)
  • 0

#6 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2008 - 21:58:26

No tak s tim bajonetem nic nenadelam. Holt musim nasit 40mm na Sq-a. no zkreslenim jsem myslel: např pri použití rybího oka (což bronica nema) sou okraje značně zkresleny, tak moc, ze oko pozna že to neni zkutečné. nevim ale zda u 40 mm to zkresleni bude tak velké, aby na fotografiích bylo poznat ze byla focená širokouhlým objektivem a že fotografie naodpovídá zkutečnosti kvůli vzniklé chybě při převodu 3d na 2d. Ale i tak diky za tu 1.informasci ze to nejde...
  • 0

#7 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 říjen 2008 - 13:15:46

Rybi oko neni rektilinearni objektiv a z toho vse plyne. Proste je to rybi oko :-)
Pozor, Bronica rybi oko ma, ale jen v ETR. Obcas se objevi na Ebay, ale cena je znacna a oproti jinym Bronica objektivum dosti zavratna. Dalsim takovym "spekem - objektivem" na Bronicu je tilt-shift Schneider Super Angulon 55 mm (tusim) pro ETR, ktery se objevuje o neco casteji, ale cena je taky dosti vysoka....

Nez jsem si poridil ETR radu (nyni uz ji nemam), premyslel jsem i o SQ. Odradilo me ale, ze 40mm a 50mm objektivy pro SQ jsou uz znacne kravy s velkymi prumery zavitu pro filtry, kdezto vsechny objektivy ETR maji jeden prumer zavitu a to 62 mm (s vyjimkou posledniho makra se zvetsenim 1:1)a zoomu.

Celkove vzato jsou Zenza Bronica fotaky a objektivy vyborne a s prihlednutim k cene naprosto vynikajici :-)
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 11 říjen 2008 - 14:01:35

No tak s tim bajonetem nic nenadelam. Holt musim nasit 40mm na Sq-a. no zkreslenim jsem myslel: např pri použití rybího oka (což bronica nema) sou okraje značně zkresleny, tak moc, ze oko pozna že to neni zkutečné. nevim ale zda u 40 mm to zkresleni bude tak velké, aby na fotografiích bylo poznat ze byla focená širokouhlým objektivem a že fotografie naodpovídá zkutečnosti kvůli vzniklé chybě při převodu 3d na 2d. Ale i tak diky za tu 1.informasci ze to nejde...


Zdendo - posli mi svuj mail na kamil.vlk@gmail.com

40ku S mam a vubec ji nepouzivam.
  • 0

#9 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 říjen 2008 - 15:06:35

No vida, jak se to mozna pekne vyresi :-)
  • 0

#10 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 11 říjen 2008 - 19:04:19

No vida, jak se to mozna pekne vyresi :-)


ok tak se ozvi - ja ti poslu fotky :-)
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 říjen 2008 - 09:17:43

Nez jsem si poridil ETR radu (nyni uz ji nemam), premyslel jsem i o SQ. Odradilo me ale, ze 40mm a 50mm objektivy pro SQ jsou uz znacne kravy s velkymi prumery zavitu pro filtry, kdezto vsechny objektivy ETR maji jeden prumer zavitu a to 62 mm (s vyjimkou posledniho makra se zvetsenim 1:1)a zoomu.


ono objektivy pro SQ -50(S, pozor ne PS verze), 65, 80, 150, 250 - vsechny maji prumer 67 mm, coz je pohoda - 40ka ma myslim prumer pres 80mm.

Prakticky pro celou radu (krom te 40ky) existuje mechova slunecni clona.
  • 0

#12 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2008 - 19:56:13

Tak Vam všem diky za rady. Už vím co hledat, a vím jak jsem na tom. Diky. Ještě mám jednu otázku pro fajnsmekry. Sháním lepší zaostřovací matici. (mluvím o tom sklíčku s půleným kroužkem uprostřed). Otázka je zda u etr a u SQ-A jsou stejné. A zda někdo nemáte dvě???? diky
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 říjen 2008 - 19:58:22

Tak Vam všem diky za rady. Už vím co hledat, a vím jak jsem na tom. Diky. Ještě mám jednu otázku pro fajnsmekry. Sháním lepší zaostřovací matici. (mluvím o tom sklíčku s půleným kroužkem uprostřed). Otázka je zda u etr a u SQ-A jsou stejné. A zda někdo nemáte dvě???? diky


rozhodn nejsou stejne - preci jenom jedna je 6x4,5 cm a druha 6x6 - ja mam v SQ-A tu puvodni, nicmene myslim ze Accute Mate delala i nejakou vyvonenou - ta originalni ti nevyhovuje?
  • 0

#14 zdenda

zdenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2008 - 20:10:37

NO nevyhovuje. Zda se mi ze je vse proti mě... dik
  • 0

#15 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 říjen 2008 - 14:08:55

NO nevyhovuje. Zda se mi ze je vse proti mě... dik


Ahoj Zdendo plati ten ctvrtek vecer? tel na me je 602 315 138
  • 0

#16 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 9 únor 2012 - 14:40:24

Chtěl bych se zeptat, k čemu slouží na objektivech přepínání A nebo T? Jak se používají tyto režimy v praxi? Děkuji předem všem za odpověď.
  • 0

#17 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 9 únor 2012 - 15:46:27

Bronicy nemají na voliči čas B a když je potřeba použít delší čas než těch 8 nebo 16 sec. vyšroubuješ šroubek, dáš do polohy T a exponuješ Závěrka zůstává otevřená dokud nevrátíš do původní polohy A.
  • 0

#18 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 9 únor 2012 - 17:10:02

Jo, tak už je mi to jasné. Díky moc.
  • 0

#19 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 únor 2012 - 10:17:58

Nepredávate niekto objektiv na SQ-Ai 250 alebo 500mm.
  • 0

#20 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 únor 2012 - 10:34:01

zaznělo tu, že rybí oko je dostupné pouze pro řadu ETR - toto není pravda, řada SQ ho má taky, leč drahé (naposledy jsem jej viděl na ebay jít za 700euro) a těžko dostupné. jak je na tom řada GS nevím.

Nepredávate niekto objektiv na SQ-Ai 250 alebo 500mm.

na to je tu bazárek;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních