Přejít na obsah


Fotka

na plech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 28 říjen 2008 - 07:50:38

Zdravim ve spolek, urcite se nekomu z nas stala ta nemila vec,kdyz zalozim film,poridim spoustu jedinecnych zaberu a po case se me nezda,ze pocet exponovanych policek,jaksi prevysuje bezny ramec. Pak si zalezu do temneho kouta,otevru fotak a zjistim,ze mam pretrzeny film nebo diky spatnemu zalozeni ...proste FOTIM NA PLECH. A co vy,mate podobne deprimujici zkusenosti?
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 28 říjen 2008 - 08:42:25

ano, jednou, před lety - vícekrát se to stát nemůže, nebot od té doby film zakládám pozorněji a sledují souběžné otáčení kolečka na levý straně
bylo to s praktikou mtl3
  • 0

#3 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:11:17

jo. i Nikon F3 tohle v mých rukách dokáže
  • 0

#4 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:14:48

Poslední dobou se mi to stává až příliš často.
Horizont - přetrhnutý film. Zde se levé otáčející kolečko pozoruje velmi špatně, jelikož je přímo pod hledáčkem, tedy není vidět.
F3 - špatně založený film. Moje chyba. První založený film a hned jsem přišel o záběry lidí, které jsem léta neviděl a zase léta neuvidím.
Vždycky si namlouvám, že ty záběru o které jsem přišel nebyly zase tak nenahraditelné, ale nejde mi to.

Chce to prostě techniku, u které se to stát téměř nemůže.
  • 0

#5 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:15:37

jo. i Nikon F3 tohle v mých rukách dokáže

no vida, nejsem tak levej
  • 0

#6 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:36:24

Ano, u superpressky občas zapomenu šíbr.
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:45:08

Před pár lety v Londýně jsem půl dne fotil na plech. Naštěstí byl čas a mohl jsem to oběhnout znova; nicméně stejně ty fotky stojej za...

Z Zenitu jsem si film přetrhnul několikrát, u Pentaxu chybné založení. Od té doby asi nikdy. Už dvakrát se mi ale při vyndávání exponovaného svitku povedlo trochu ho rozmotat a zničit si posledních pár políček. Když se daří, tak se daří.
  • 0

#8 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 28 říjen 2008 - 09:52:04

ano, jednou, před lety - vícekrát se to stát nemůže, nebot od té doby film zakládám pozorněji a sledují souběžné otáčení kolečka na levý straně
bylo to s praktikou mtl3


Praktica MTL3 me taky vypekla. Nedavno jem ji ziskala a puvodni majitel me upozornil,ze blbne pocitadlo snimku,coz jsem brala jako kosmetickou vadu.Sledovat kolecko me nenapadlo,soustredila jsem se na expozici,pretaceni slo lehce,tak jsem se nedeptala technikou. Pri zhruba 28 snimku jsem si uvedomila,ze mam zalozenou 24. Film se pretrhl hned na zacatku a i po blizsim ohledani mista cinu jsem neprisla na vinnika. Dalsi film mam strach zalozit,tak radsi trapim flexu a zenita.
  • 0

#9 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 28 říjen 2008 - 10:29:44

Přesně, taky se mi to stalo "jednou" s FM2 od té doby dávám pozor na zakládání a ze začátku filmu sleduju otáčení kolečka. Větší legrace je když se ti vytrhne na konci filmu špatně přilepená metráž. Ale na to už si taky dávám bacha.
  • 0

#10 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 28 říjen 2008 - 10:58:32

:lol: u praktiky, první film, blbě založenej, přišel jsem na to když jsem fotil 38 snímek, to už bylo divný. U OMka se mi to taky stávalo, vždycky veliká skepse a vztek :( . Stávalo se mi to u fomy, asi silnější podložka. Teď vždy když zakládám film, tak ho při otevřeném foťáku natáhnu dvakrát a je to tutovka :wink: . 36 obrázků se tam vejde taky. Přetrhnout film se mi ještě nepovedlo, snad po tom ani netoužím :)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 říjen 2008 - 11:10:23

Jojo, přetrženej film v zenitovi. 1x
A nedávno jsem na plech odfotil pár záběrů ve sklopce 6x9. :wink:
  • 0

#12 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 říjen 2008 - 11:42:53

Přetrhnout film, to chce sílu, toho si člověk většinou všimne. Blbě založený je záludnější. Asi nejtrapnější bylo, když jsem špatně založil film při focení svatby své sestry. Naštěstí to nebyly fotky přímo z obřadu, ale z nácviku den předem. Na obřad už ale farář (teda, on je to husita, takže farář asi nebude to správné označení) v kraťasech nedošel... Od té doby si u prvních snímků na filmu dost paranoidně hlídám, jestli se mi při natahování točí kolečko, kterým se zamotává naexponovaný film zpátky do kazety.
U svitků je ještě jedna záludnost - dají se založit obráceně - člověk pak fotí na ten krycí pás papíru. I to se mi povedlo. Taky na svatbě :wink:
  • 0

#13 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:28:14

Přetrhnout film, to chce sílu, toho si člověk většinou všimne.


...prave ze me to slo docela lehce,zadny odpor,ona ta praktica ma trochu tvrdsi natahovani,tak se to tam nejak ztratilo. Stejne mam podezdreni,ze musel byt film poskozeny
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 28 říjen 2008 - 14:01:36

Yashica Elektra35, taky si od jisté doby hlídám otáčení kolečka.
  • 0

#15 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 říjen 2008 - 14:32:34

Přetrhnout film, to chce sílu, toho si člověk většinou všimne.


...prave ze me to slo docela lehce,zadny odpor,ona ta praktica ma trochu tvrdsi natahovani,tak se to tam nejak ztratilo. Stejne mam podezdreni,ze musel byt film poskozeny


u Zenita se mi cca 2x podarilo pretrhnout film pri zpetnem previjeni, osicka se mi zasekla, roztrhla perforaci, a pak ten film jde pretrhnout snadno.

U leicy se mi stalo, ze jsem spatne dobrel spodni dvirka, film byl celej osvicenej
  • 0

#16 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 28 říjen 2008 - 15:33:12

U leicy se mi stalo, ze jsem spatne dobrel spodni dvirka, film byl celej osvicenej


neco podobnyho me postihlo u Exy Ihagee,film byl sice exponovan,ale na kazdem policku v cele leve spodni ctvrtine se rysoval nepatrny lichbeznik,takze mi tam nekudy leze svetlo,mrcha...zkusim dvirka nejak utesnit,napadlo me pouzit cerny samet z vykuchanych kinofilmovych kazetek
  • 0

#17 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:12:05

Už jsem párkrát zapomněl planžetu v kazetě u Superpressky, přetrhnul film při přetáčení (OM-1), blbě ho založil (Contax 167 - nemá kolečko svině...jinak to pečlivě kontroluju) a nafotil svitek na papír. Taky jsem omylem otevřel záda kinofilmového foťáku i středoformátu a na barevný film fotil s červeným a oranžovým filtrem.
  • 0

#18 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 říjen 2008 - 21:10:50

Před mnoha (33) roky po mně chtěli kolegové v práci, abych jim nafotil nějaký srandamač v hokeji. Neměl jsem tam svůj foťák, tak jsem si od někoho půjčil, jenomže jsem neměl v ruce ten správný tah převíjecí páčky. A tak jsem běhal po kluzišti i mimo a snažil se ulovit dobré záběry, abych pak nakonec zjistil, že se začátek filmu nezachytil v navíjecí cívce.
  • 0

#19 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 29 říjen 2008 - 05:13:03

... a na barevný film fotil s červeným a oranžovým filtrem.


to se mi taky povedlo,oranzovy a zeleny, ale na musim uznat,ze par fotkam to dodalo netradicni nadech,v originale by asi staly za prd
  • 0

#20 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 29 říjen 2008 - 11:48:25

... a na barevný film fotil s červeným a oranžovým filtrem.


to se mi taky povedlo,oranzovy a zeleny, ale na musim uznat,ze par fotkam to dodalo netradicni nadech,v originale by asi staly za prd


v Istanbulu jsem bral omylem byzantské mozaiky přes oranžový, bylo to pak krásně zlaté
  • 0

#21 conanek

conanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 říjen 2008 - 05:52:23

hm, jak tak pozoruji tak hodne lidi ma nemilou zkusenost se Zenitem

u me se tak stalo nas az pri previjeni filmu a to hned nekolikrat(Zenit 11)
nekdy se film premotal zpet bezproblemu, casteji byl ale vytahovan v temnici :D
  • 0

#22 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 8 únor 2009 - 00:29:19

Oboji se mi uz povedlo a oboji u prakticy mtl-5, na plech se tam foti pomerne lehce a pretrzeni filmu pri navijeni zpet (a opomenuti zmacknuti toho cupliku) mi taky nedelalo velky problem 8-) to pak byla panecku sranda to po tme vymotavat, no nakonec jsem vetsinu fotek zachranil.. :)
  • 0

#23 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 8 únor 2009 - 08:45:10

Ano, ano, na plech jsem nafotil svoje nejlepsi zabery 8-)
Pravda, zase tato metoda foceni vede ke znacne uspore fotomaterialu...
  • 0

#24 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 únor 2009 - 11:43:26

dobrá ukázka idiotismu je, když si pečlivě spotmetrem proměříte scénu, na kolečku si určít tu jistě ideální kombinaci času a clony a pak ji už nenastvíte na foťáku. I to se mi stává, kupodivu čím dál častěji:( Na diáku se pak divím, co za tvůrčí expozice já používám 8-)
  • 0

#25 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2009 - 13:17:48

Mně se poměrně často stávalo, že jsem si exponovaný film popletl s novým a založil ho znovu. Má to tu "výhodu", že nepřijdete jen o 36 záběrů, ale rovnou o 72 8-)
  • 0

#26 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 8 únor 2009 - 15:55:53

Oboji se mi uz povedlo a oboji u prakticy mtl-5, na plech se tam foti pomerne lehce a pretrzeni filmu pri navijeni zpet (a opomenuti zmacknuti toho cupliku) mi taky nedelalo velky problem :) to pak byla panecku sranda to po tme vymotavat, no nakonec jsem vetsinu fotek zachranil.. :)


Mno mě se u MTL-5B ani u LB fotit doslova "na plech" nepodařilo nikdy a abych vytrhl film z kazety, to bych musel sakra zabrat... No ale jedna zajímavá nehoda :) na toto téma se mi s první jmenovanou stala taky. Film byl Konica VX 200. Po asi 32 snímek šlo všechno v pohodě. Při převíjení na 33 snímek šlo všechno nějak víc ztuha, tak jsem oproti normálu trochu zabral 8-) a dotáhl. Další tři záběry v pohodě. I další tři. No a tady ve mě začalo hlodat podezření. Vyfotit 37 i 38 záběrů nebyl problém. Ale 39? Říkám si-to sem vytrhl film z kazety :). Tak ho zkouším převinout a ejhle, jde to, cítím odpor.Film jsem vyndával radši potmě, ale přetočil jsem ho dobře. Byl jsem z toho zmatenej. No jak se ukázalo po vyvolání, někde od 25 snímku šla šejdrem perforace a u 32 snímku jsem ji protrhl :x-všechny zbylý snímky byly pěkně přes sebe. Naštěstí byla ale ztráta fakt minimální, prostě mi ze série těch 9 snímků na konci zbyly jen 2 použitelný. :)
  • 0

#27 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 únor 2009 - 17:05:42

to já jsem teď v Dolomitech fotil kostolík aj s gulou na streche - byl mráz jako trám a tak jsem natahoval v rukavicích - trošku méně citu vyvolalo více síly a utrhl jsem perforaci na fp4ce na 25 snímku 8-) takže jsem to holt namotal do kazety a dal nový film...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních