Přejít na obsah


Fotka

M645Pro-závada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2008 - 12:46:42

Ahoj,
dnes se mi stalo to, že tělo odmítlo další práci. Začalo to tak, že jsem poprve nasadil z ebay pořízenou rezervní film. kazetu. Po prvních snímcích jsem zjistitil, že nejde počítadlo snímků. Proto jsem otevřel záda, vyjmul vozík a zpětně nasadil a nic..
Před exponováním jsem měl zapnutou fci M.UP. Po několika pokusech, kdy jsem se zlobil s počítáním snímků (ruční posunování kolečkem na zádech), jsem zjistil závadu, která znemožňuje další používání fotoaparátu. Nynější stav je následující - zrcátko je zvednuté trvale nahoře, závěrka zůstala otevřené cca z 1/3, vůbec nejde otáčet kličkou a také nejde exponovat. Baterie je v pořádku, protože svítí kontrolka a také je slyšet cvakání, při pokusu o expozici. Nevím co s tím. Závada mně velmi štve, zvláště proto, že dosud vše šlapalo jako hodinky. Fotoaparát byl koupen v létě jako "zánovní", údajně před odesláním do ČR byl ještě v USA servisován.
Pokud někdo umíte poradit budu rád. V případě zaslání do servisu totiž očekákám pěknou "pecku", kdy by asi bylo možná výhodnější koupit druhé tělo ?!
Předem všem děkuji za případnou pomoc.
  • 0

#2 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 říjen 2008 - 13:08:45

Zkus přece jenom vyměnit tu baterii. Mně se stalo něco podobného s M645 - taky kontrolka svítila a po výměně bylo vše v porádku.
  • 0

#3 bagira

bagira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 říjen 2008 - 17:03:09

nekdy když je kousnutá zaverka stačí jemne zespodu tuknout dlaní do tela fotaku,u Canonu EOS,Nikonu taky se mi to parkrat stalo,takže skusit vymenit baterii.,a tuknout dlaní pokud to nezaskočí tak hold jen servis.PS:ten uder by mel kratky ale trochu energický.
  • 0

#4 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2008 - 17:03:19

Stalo se, bohužel to nepomohlo.
  • 0

#5 bagira

bagira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 říjen 2008 - 17:08:25

a skusit tam dat B,prip.B na samospoušt?
  • 0

#6 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2008 - 17:36:43

Pánové dělám co můžu, ale zatím nic. Ani baterka, ani údery zespod, ani "B". Ono kromě zaseknuté závěrky se mi nelíbí hlavně to zrcátko úplně zvednuté nahoře. Každopádně děkuji za Vaši snahu.
  • 0

#7 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 31 říjen 2008 - 18:18:39

Aparát se očividně zasekl ve stavu, kdy zrcádko má být nahoře tak jako tak. Jestliže nepomohla ani výměna baterky (u mé M645 zůstane otevřená závěrka, pokud se z ní vyndá baterka a jakmile se vrátí zpět, okamžitě se zavře) tak nejspíš půjde o nějakou mechanickou věc, což může být jen nějaká prkotina, kterou zkušený opravář vyřeší za pár minut.
  • 0

#8 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2008 - 12:38:48

Přátelé, podařilo se.
Udělal jsem poslední pokus a zatočil kolečkem na náhradní kazetě filmu, která nepočítala snímky a vše zase funguje. Nyní jsem začal porovnávat chování obou kazet, tj., orig. a náhradní. Chovají se rozdílně. U původní při točení kolečkem převíjení ve směru šipky se ozubené kolo otáčí, zpět ale ne. Když totéž udělám u náhradní, která vše způsobila, ozubené kolečko se otáčí v obou směrech.Takže pokud něco půjde do servisu, tak to bude náhradní kazeta, kterou jsem koupil na KEH.com s označení Ex+ (tj. mám dojem kondice na 96% nového). Reklamovat nebo vracet nemá vzhledem k poštovnému smysl. Jak je vidět u použité věci asi nepomůže ani označení téměř nové. Odhaduji, že celý problém je tedy v mechanice kazety (brzdy, třecí elementy vozíku ap.). Proto také zřejmě nešlo počítání a já málem pohřbil foťák. Tímto byl chtěl ještě všem poděkovat za dobře míněné rady.
  • 0

#9 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 listopad 2008 - 15:28:44

tak nefunkční kazetu z kehu mám také...také EX+, navíc to měla být kazeta na Pro a je to na Superku...nic s tím dělat také nemíním.
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 listopad 2008 - 09:04:37

No, pokud jeste planujete neco kupovat, tak jde se s nimi dohodnout na sleve pro pristi nakup, nebo pro zaslani pomerne castky. Ja toho tedy nevyuzil, jelikoz to co mi nabidli bylo tak smesne, ze jsem se s nimi prestal bavit. (Matnice za 150 dolaru LN+ stav s dvema ohromnymi vrypy pres celou plochu) Nabidli mi vraceni 25 dolaru...
  • 0

#11 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2008 - 15:45:17

Jak vidím, američtí obchodníci začínají přebírat metody podobné našim. Měl jsem za to, že mám smůlu jen já. Z předchozích dvou příspěvků, s označováním stupně kvality použitého zboží je zřejmé, že si s tím na KEHu hlavu nelámou. Tak jako cca před 2 lety bazar jedné velké, až největší nejmenované firmy u nás. Ti mi prodali zoom (pro změnu jako nový). Když jsem chtěl začít v terénu fotit, posuvná část objímky mi samovolně sjela dolů !!
Jen k tomu KEHu ještě dodám, že také komunikace s touto firmou je otřesná. Na dotaz mi odvětili za týden. Když jsem požadoval tracking number, řekli, že Fedex to nepoužívá - světe zboř se :( Z výše uvedeného plyne - KEH (alespoň pro mne ) už nikdy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních