Přejít na obsah


Fotka

snímky s vest. bleskem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 6 listopad 2008 - 10:19:42

ano, je to kacířské a proti všem mým zásadám, ale vedle bessy a širokáče jsem použil na třídním srazu mjůčko s bleskem a trixem nabité
za a) je v hospodě u koně taková tma, že i 6400 je málo a za :lol: některé spolužačky stále vypadají k světu! a já jejich obrázky chtěl mít...
už jsem si vyvolal několik zkoušek, něco v atomalu, něco v půl standu rodinalu, jen mě napadlo, jak takové placaté plošně silné světlo vývojkově řešíte vy, jsteli tací zde
hlasování nepřikládám :(
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2008 - 10:27:22

Teeeda. Radimovo téma a bez hlasování. Necheš si to rozmyslet? Já to tam klidně doplním. :(
K tématu: S bleskem jsem za podobných podmínek fotil jednou. Ale to jsem s tím začínal. Takže jsem použil kombinaci T200 a Rodinal 1+50. :lol: Výsledky si dokáže asi každý představit. Dneska bych zkusil asi Rodinal ve standu nebo možná ještě lépe dvoulázňovku. Např. diafine. Ale záleží na expozici, že jo.
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 6 listopad 2008 - 10:46:58

kousek s jinými záběry udělanej v rodinalu 1+100 už mám ve zvětšováku a dneska se podívám na papírovou podobu, dávaj přece večer ordinaci a tak mám tuplem volno :( za půl hodiny jsem to překlopil asi třikrát, zrno pěkný, uvidíme
co je zajímavý, ze 17 lidí jsem tam fotografoval jako jedinej, všichni maj foťáky, všichni, bez výjimky, jsou zvědaví na fotky, ale nikdo nefotil
divnej svět
nejlepší bylo, když jsem snímal skupinu a všichni říkali, dej si ten foťák dál, to tam nebude a já se jen usmíval, přátelé, to je patnáctka, dívá se hodně zeširoka a jste tam všichni i s tím pánem u vedlejšího stolu :lol:
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 listopad 2008 - 11:01:56

fotky blejskané na tvrdo se mi ještě nepodařilo zvládnout tak, aby lidi nevypadaly jako z vosku :( Je ale pravda, že to zas až tak často nezkouším.
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 6 listopad 2008 - 13:40:33

dám sem pak nějakej sken a postup do sběrnýho vlákna, neboť mjůčka fotí všechna stejně, tak to musí fungovat
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 listopad 2008 - 13:53:35

a co nějaký šméčko typu polopropustná páska přes mjůčkovej blesk jako difuzor, co?
  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 listopad 2008 - 15:12:47

Tohle jde dobře, zkoušeno s jiným kompaktem, ale chce to korekci expozice, jinak podexponuješ:( Což nevím, esli nějaký kinofilmový kompakt takovéhoto ražení umí..
  • 0

#8 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 listopad 2008 - 23:08:00

Tohle jde dobře, zkoušeno s jiným kompaktem, ale chce to korekci expozice, jinak podexponuješ:D Což nevím, esli nějaký kinofilmový kompakt takovéhoto ražení umí..


Ano, umí. Ricoh GR21, Contax T2 - oba mají možnost korekce.
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 listopad 2008 - 09:40:52

Proč si Radime na tyhle akce nepořídíš ext. blesk k dvouočku? Šák na tom Aukru co ty tak rád nakupuješ to nemůže být drahé! A sejmeš tím dvě až tři mouchy jednou ranou...
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 7 listopad 2008 - 11:43:51

herdek to je nápad :D

no tohle byla to naprostá výjimka, ale historická hodnota snímků je neoddiskutovatelná, tak je beru i z mjůčka, že bych na srazech blejskal předsedovi u nosu, to nejde, nakonec bych mohl být zbaven funkce :D
příští setkání udělám v místě, kde se bude dát dělat na 1600 a šmitec :D
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 7 listopad 2008 - 13:35:37

Proč si Radime na tyhle akce nepořídíš ext. blesk k dvouočku? Šák na tom Aukru co ty tak rád nakupuješ to nemůže být drahé! A sejmeš tím dvě až tři mouchy jednou ranou...


jedine zarovkovej blesk :D - pekne stylove...
mejte se, utikam na letadlo
  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 listopad 2008 - 14:43:29

Ano, umí. Ricoh GR21, Contax T2 - oba mají možnost korekce.

Nj, ale tyhle kompakty jsou cenově trochu jinde..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních