Přejít na obsah


Fotka

Kopírování barevného diapozitivu na ČB negativ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 6 listopad 2008 - 16:38:15

Nezkoušel jste to někdo? ČB fotky z barevných negativů občas dělám. V poslední době jsem udělal něco na barevný diáky (samozřejmě 6x18) a zvažuju to kontaktně překlopit na ČB negativ. Popřípadě by asi bylo zajímavé užít barevného světla při překlápění.
  • 0

#2 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:13:44

Nezkoušel jste to někdo? ČB fotky z barevných negativů občas dělám. V poslední době jsem udělal něco na barevný diáky (samozřejmě 6x18) a zvažuju to kontaktně překlopit na ČB negativ. Popřípadě by asi bylo zajímavé užít barevného světla při překlápění.


Člověče, bereš mi myšlenky.Dva dni z5 jsem o tomhle přemýšlel. Kontakty z filmu na film jsem nedělal, zajímá mě jak na to......
  • 0

#3 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:21:48

A dělali jste někdo kontakt z čb negativu na čb negativ - vznikl by tedy čb diapozitiv, který by se dal promítat?
  • 0

#4 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:29:07

Kopírovat ČB negativ / ČB negativ /ČB negativ, diák/diák, papír/ČB negativ – to vše a další jsou běžné postupy.

Zvětšování barevného negativu na ČB multigradační papír lze někdy dobře a někdy skoro ne. Ale to co mi nejde, by asi mohlo jít na pevné gradace a popřípadě s barevným světlem.
  • 0

#5 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:33:18

A dělali jste někdo kontakt z čb negativu na čb negativ - vznikl by tedy čb diapozitiv, který by se dal promítat?


Nevím jak na promítání. Spíše se tyto postupy používají pro duplikace, či úpravu kontrastu, či jiné zvláštní techniky. Je to například cesta na přípravu tvrdého negativu pro alternativní techniky. Už jsem zkoušel zvětšovat do negativu a tím vlastně vzniknul diák 18x24. Ten jsem zas překlopil na negativ kontaktním kopírováním.
  • 0

#6 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:39:24

Myslel jsem promítání v promítačce:D Prostě ten vzniklý diapozitiv dát do rámečku na diapozitivy, šupnout do promítačky a promítat na plátno.
  • 0

#7 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 listopad 2008 - 18:42:48

Kamarád dělá na Barrandově a říká mi, že filmy se točí na negativní barvu a ty se potom na stejný materiál přeexponovávají - to je ta duplikace, vznikne vlastně diapozitiv z negaativního filmu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních