Přejít na obsah


Fotka

AstroFotografie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 listopad 2008 - 15:35:28

Zdravím,
fotí někdo ze zdejších lidí astro? CHtěl jsem se zeptat, zda někdo provádí Hypersenzibilizaci filmu a jaký nárůst citlivosti mám očekávat? Případně jaký fil, jde mi o mlhoviny vyzařující v H-alfa. Tedy přednostně o filmy IR, případně o konvenční filmy citlivé na záření H-alfa (656,3nm). V případě Rollei IR filmu mám dlouhé expozice a i pointovanou montáž (HM) těžko uržím s dostatečnou přesností. Potřebuju cca 4EV, což asi bude problém. Ale senzibilizace plus push+2 by asi byl ještě unosný.
Děkuji za reakce, aspoň bych rád věděl, že tohle tu někoho zajímá.
  • 0

#2 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 listopad 2008 - 21:13:26

Tento dotaz bych zkusil dát na Paladix. Dřív tam přispíval Tobík (věděl jsem i jak se jmenuje, ale to už jsem zapomněl) a ten podle některých příspěvků se hodně astrofotografií zabýval.
  • 0

#3 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 listopad 2008 - 17:37:53

tady najdeš vše potřebné http://www.astro-forum.cz
  • 0

#4 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 srpen 2010 - 21:35:52

Ahoj, máte měkdo zkušenosti s focením meteorů ? Vavřinečky se blíží, prima odkaz tak bych rád udělal další pokus. Zatím to dopadalo neslavně, co si o mých pokusech o širokoůhlou astrofotku myslí vesmír, mi zatím vysvětlily pouliční lampy, mraky, letadla a opilci v parku :!:
Zajímalo by mě, jaký použít film (citlivost X zrno), jak clonit (plná X optimální kresba) a jak volat (co nejvíc X závoj).
Snad se mi zadaří líp.
  • 0

#5 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 srpen 2010 - 05:57:39

Zde jsou zajímavé stránky o astrofotografii http://foto.astronomy.cz/ pro další info bych se nebál kontaktovat autora, je to asi nejlepří amatérský astrofotograf u nás,
  • 0

#6 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 srpen 2010 - 07:37:06

Mně astrofotografie připadá úžasná,ale nějak se mi do ní nechce pouštět. Raději hledám fotografii zde na Zemi.
Rozhodně ti však fandím :!:
  • 0

#7 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 srpen 2010 - 08:13:31

astrofotografii fandím, neboť se se jí věnují bratránci, ale už fotí jenom na digi.
Nerada přiznávám, ale zdá se mi, že u tohoto typu fotografie lepších výsledků v současné době fotograf dosáhne pomocí digi, než klasiky :wink:
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 srpen 2010 - 08:16:16

Jaký přiznávání, to je prostě fakt .)
  • 0

#9 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 10 srpen 2010 - 08:32:26

Stoprocentně je to fakt, jen si to chci zkusit (nemám ani montáž) a zatím sem to pokaždý pro.... prošvihnul. Škoda, že mě nikdo nenatočil jak chytám foťákem na stativu přelet ISS, mohlo se to jmenovat "Neurotický magor čumí na nebe" :wink: Samozřejmě jsem omylem nejdřív fotil Venuši. Haj hou...
  • 0

#10 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 srpen 2010 - 15:30:26

No ano, zde Digi válcuje. Hlavně na mlholvinách, kde skládají hodně fotek dohromady. U konvenčního digitálu je problém, že ořezává IR. Což má vyřešeno asi jediný stroj co znám EOS20Da, pak to řeší hodně lidí likvidací tohoto filtru. Sice mám i Digi (tedy žena....), ale astro fotím výhradně na film.
Ad meteority. No jde to bez montáže. Film nejlépe kolem ISO 100/21, pevnej stativ, širokej objektiv. Namířit do místa, odkud meteority "vylétají". Expozici nastavit tak, aby obloha byla ještě černá. Jinak, pokud to budeš fotit, objektiv zaclonit na nejlepší kresbu. Tyhle fotky jsoudocela hezký. Počítej s přítelem Schwardsihldem. Je to hodně podobný s focením blesků. Fotit doporučuji v maximu meteoritického roje, je to zanžší. Doporučuji fotit na režim B, ukončit expozici když je nachytáno dost meteoritů. Čím delší expozice, tím nižší kontrast vlastního děje.
  • 0

#11 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 srpen 2010 - 15:34:21

ISS je jiný žák z úplně jiné třídy. Nejhezčí fotku jsem viděl jako přelet přes (teď nevím, myslím že to byl měsíc, možná slunce..... Fakt nevím) jasný objekt. Jinak tohle se fotí krátkým časem, dlouhým sklem, pokud to tedy nemá být rozmazaná čára. Zde je montáž zbytečná. Přelet těchto objektů je řádově sekunda, tedy jede se na sekvenci a člověk se modlí, aby to tam bylo. Zatím jsem neměl štěstí.......
  • 0

#12 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 srpen 2010 - 07:24:15

Zde je montáž zbytečná. Přelet těchto objektů je řádově sekunda, tedy jede se na sekvenci a člověk se modlí, aby to tam bylo. Zatím jsem neměl štěstí.......


Montáž je naopak nezbytná........Vlastním automatickou značky MEADE, ta ti umožní takové objekty fotit. :idea:
  • 0

#13 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 srpen 2010 - 11:15:05

Lukáši dík za rady, zase mi to vysvětlily mraky, mám dojem, že létavice přitahují oblačnost :D Však já nějakej roj jednou trefím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních