Přejít na obsah


Fotka

Rollei


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:01:43

fotografuji už moc let aparáty jako Kiev, Moskva, Pentacon Six... poslední roky Canon EOS 5D.
Teď k 60tým narozeninám splnil se mi celoživotní sen, dostal jsem od potomků novou dvouokou zrcadlovku Rolleiflex 2,8 FX s Planarem 2.8 a diaprojektor Rolleivision 66 dual P pro rámečky 5x5 i 7x7. Oprášil jsem Magnifax, nakoupil Ektachrome a Fuji Across,těším se jak budu fotit krajinky.
Jenže nikdo to neocení, dvouoká zrcadlovka? Na film? A kolik to stálo? Kriste pane to jsou vyhozené peníze! Teď mi kolega v práci (LKM) poradil vaší stránku a tak prosím o názor:
fotografujete ještě někdo dvouokou zrcadlovkou, nebo dokonce nějakým Rolleicordem nabo Rolleiflexem?
promítáte diapozitivy, zvětšujete na baryty, nebo už se dneska všechno skenuje?
digitální full frame 24x36 v porovnání s filmem 6x6, co si o tom myslíte, má to nějaké prokazatelné přednosti?.
existuje někde nějaký fotokroužek "zpátečníků" kde bych našel spřízněné duše?
Děkuji za případnou podporu a rady.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:11:15

Zdravím. Zkuste(třeba s pomocí kolegy LKM) se registrovat pod vlastní přezdívkou(či jménem). Dále doporučuji prohlédnout tohle vlákno. A dodám, že dvouoká zrcadlovka je mezi uživateli temnakomora.cz velmi populární.
p.s. Rolleiflex upřímně závidím. :)
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:20:13

Dost me zarazila ta touha po oceneni, touze to porovnavat s digi FF a tak. Jestli on to opravdu nebyl nevhodny darek. Doufam, ze ne, protoze jste dostal spickove vybaveni. Lidi venujicich se "klasice" je stale dost....
  • 0

#4 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:31:44

Nebojte, jsou i horsi pripady. Treba ja si ted Rolleiflex koupil sam sobe, jen tak pro radost :)
Vitejte v klubu...

Bohousek
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:38:53

koupit si rolejflex, navíc novej, je počin hodnej vosobnosti... :?:

bez nadsázky - ten přístroj beze vší pochybnosti nabízí vlastnosti, který sou podle mně, alespoň v některejch ohledech prakticky nedostižný a stejně jako pavel ve vší vážnosti dodávam - srovnávat s digitálem? :) to snad ne! to je esenciálně nesrovnatelný :?:
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2008 - 14:53:22

Mne to prijde az neeticky :)
  • 0

#7 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 listopad 2008 - 15:00:27

děkuji, k registraci: nemám vlastní počítač, v zaměstnání ani doma

šlo mi zpíše o konkrétní zkušenost a skutečné srovnání, "kam se hrabe digitál" to říkám i sám. :)

myslím že u velkých formátů černobílých zvětšenin na barytu je pořád oproti digitální technologii propast,

mezi kvalitním tiskem a fotkou na umělé hmotě to už si tak nejsem jist, RC papíry nepoužívám

dia proti digitálu, to zatím neumím posoudit, používal jsem na diapozitivy jenom kinofilm a nejlepší co bývalo k sehnání a ne vždy byl Agfachrome professional

na nějaké rodinné obrázky 10x15 je asi nejlepší digitální kompakt a minilab ale o to mi nejde.

hlavně šlo o to, existuje li v Praze, na jižní Moravě nebo i kdekoliv v Čechách nebo nějaký fotokroužek kde by bylo možné si o tom u piva nebo při skleničce vína popovídat.
  • 0

#8 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 listopad 2008 - 15:06:41

Rolleiem nefotím, protože jsem si ještě nestihl udělat takové dobré potomky, ale promítám (krátce takže málo) s Rollei P66S (předek toho Rolleivisionu), a sice 6x4.5. Přednosti jsou jasné: potenciál pro úchvatné promítání na velké plochy. Kinofilm může vypada úžasně, ale jen do určité velikosti. Tonalita a detailnost svitkového diáku je parádní. Gratuluju k možnosti používat něco z toho nejlepšího co na středoformátové focení a promítání vůbec je.
  • 0

#9 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 18 listopad 2008 - 15:07:59

Tak treba ja fotim Rolleiflexem 2,8 F s Xenotarem. Jiny fotak ani nemam... Predtim jsem dlouho fotil s kinofilmem, Bronicou 6x4,5 a Minoltou Autocordem. Nez bylo vse nahrazeno Rolleiflexem.

Nedam na nej dopustit :) TLR jsou skvele strojky a sdilim Mamiakuv nazor, ze v mnoha ohledech nedostizne.

Kazdopadne osobne s nim fotim jen na CB a zvetsuji ve vlastni temnokoupelne. Pokud nemate ambice ukazovat sve pociny na webu, tak ve spojeni s projektorem si myslim, ze mate vystarano.
  • 0

#10 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 listopad 2008 - 16:42:25

...koupit si rolejflex, navíc novej, je počin hodnej vosobnosti...

Novej......???? To se ještě vyrábí?
No, mě kdyby někdo nabídnul zcela novou Flexaret VI v původní kvalitě tak bych taky možná koupil. Jiná věc je, že dneska už asi nezaplatil :)
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 listopad 2008 - 17:00:06

já vlastně nemusím nic psát, viz ten řádek dole :)
  • 0

#12 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 18 listopad 2008 - 17:48:26

Gratuluji, kolego. Šílenců tu je dost...např. teď před Vánoci asi bude nějaký srázek v Praze, v Brně je také tak 2-3x do roka. A pak je dvakrát ročně temnosraz. Při všech těchto příležitostech se najde někdo kdo má, měl nebo by chtěl Rollei....a na ČB baryty se snažíme dělat skoro všichni. Takže pokud kolega LKM bude sledovat fórum, minimálně jednou za dva měsíce nějaké je :) Rádi uvidíme dalšího temnokomorníka.
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 18 listopad 2008 - 18:10:14

http://www.franke-heidecke.net/
http://www.rollei.de
Nenaslintat do klávesnice!!!
  • 0

#14 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2008 - 18:36:02

Jen par dotazu, ktere mi nejak nedaji spat -
Jak je mozne mit par let Canon 5D a nemit vlastni pocitac?
Jak je mozne fotit leta stredoformaty a pak mit otazky ktere byly na vrcholu vlakna polozeny? Jak je mozne obdrzet Rollei, mit tim splneny celozivotni sen a pritom o Rollei nic moc nevedet? Omlouvam se za svou paranoiu, ja jen aby nekdo LKM nesebral ucet, pac mi cele toto vlakno prijde prinejmensim podivne. Urcite to bude vse ok, nicmene, je to fakt krapet podivny :)
  • 0

#15 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 18 listopad 2008 - 18:44:14

Rollei :?: A novej :?:
Gratuluju! A tiše závidím :)
  • 0

#16 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 listopad 2008 - 10:15:48

Jen par dotazu, ktere mi nejak nedaji spat -
Jak je mozne mit par let Canon 5D a nemit vlastni pocitac?
Jak je mozne fotit leta stredoformaty a pak mit otazky ktere byly na vrcholu vlakna polozeny? Jak je mozne obdrzet Rollei, mit tim splneny celozivotni sen a pritom o Rollei nic moc nevedet? Omlouvam se za svou paranoiu, ja jen aby nekdo LKM nesebral ucet, pac mi cele toto vlakno prijde prinejmensim podivne. Urcite to bude vse ok, nicmene, je to fakt krapet podivny :lol:


musim se i já přiznat k určitý paranoi, taky mně cosi zasvědilo pod kůží... ale možná je kolega jenom tak trochu rozdvojenej... :roll:
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 listopad 2008 - 10:25:32

takovej foťák by stál za samostatnej sraz
prostě bysme se na něj přijeli podívat, sehnal by se pevnej stativ, udělala kolem skleněná ochranná bedna, dobře nasvítilo
no a pak ve finále by se odstranila bedna a jeden po druhém by přistupovali žasnoucí fotografové k tomu přístroji, někteří by se ho i mohli dotknout
  • 0

#18 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 listopad 2008 - 10:54:52

Odpovídám za kolegu z práce, ani mu to nebudu říkat.

V zaměstní počátač nepoužívá ale doma nějaký má, nemá internet. Jeho děti žijí v zahraničí, Rolleiflex je tam také drahý ale asi pro ně není tak nedostupný jako kupř. pro mě.

Je to starý Pan Fotograf, o klasické fotografii, fotoaparátech i Rolleiflexu toho ví spoustu, chtěl si jen s někým přátelsky popovídat, protože jeho kamarádi fotografové se kterými chodíval na pivo už mu všichni umřeli. Neví ale nic o diskusích na netu, poradil jsem mu paranoidní vlákno, lituji.

A ještě k nějakému předchozímu dotazu, dvouoký Rolleiflex se v malých seriích dosud vyrábí, dokonce ve třech verzích. 2,8 FX s Planarem 2.8/80, 4,0 FT s Tele-Xenarem 4/135 a 4,0 FW se Super-Angulonem 4/50.

L.K.M.
  • 0

#19 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:22:00

pokud nevi nic o diskuzich na netu, doma internet nema a nema ani vlastni ucet, tak je to potom tezke, to se nesmi starsi pan zlobit. My si tady na prdel nesednem, jenom kvuli tomu, ze ma noveho rolleje. Jestli si chce pokecat, tak at prijde na nejaky sraz nebo treba ve ctvrtek do LGP, kam par lidi odsud (minimalne ja s Vencou) relativne pravidelne chodime. A kdyz bude chtit, tak pokecame a mozna mu i ukazu telerolleje z doby, kdy jeste za neco staly...

akorat moc nechapu to slintani okolo toho rolleje, vzdyt je to porad jenom nastroj fotografa :roll:
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:36:19

LKM: nono... ještě jednou sem to pročetl a myslim, že to vysvětlení paranoiu snad zahnalo a to litování (se) je skoro zbytečný, ne? :roll:
  • 0

#21 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 listopad 2008 - 22:53:11

"My si tady na prdel nesednem"

co je mi do toho na co si sedneš. Starý pán se slušně zeptal kde by si mohl popovídat o Rolleiflexu s nějakými fotografy, místo toho se mu tady dostalo jenom nadutých sprostot a obviňování.

Myslím že můj příspěvek správce tohoto vlákna vymaže, nadávat slušným starým lidem se tu ale smí. Zaplať pánbůh, já už žádný foťák na film nemám a tak čtu tuhle hlídku zpátečníků málo kdy. Vlastně vůbec.

LKM
  • 0

#22 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 19 listopad 2008 - 23:04:51

2 LKM: jen ať přijde na sraz, třeba na ten, co se teď teprve plánuje v Praze. myslím, že nikdo z nás v reálu nebude tak nepříjemnej, jak by se mohlo na internetu zdát (mimochodem - taky jsem dlouhou dobu měl počítač bez internetu a chodil jsem na net do knihovny).
  • 0

#23 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 listopad 2008 - 23:15:00

říkám si kolego, čím to je, že tolik zrovna vašich příspěvků na tomhle, dle mýho názoru, přece jen nadstandartně přívětivym webu, končí tan nějak pořád podobně nedůtklivě anebo dokonce trpce? může to bejt jen pitomá náhoda a nebo to může bejt taky podnět k zamyšlení i pro vás. já zase za sebe musim konstatovat, že kolega sbriza byl vopravdu zbytečně příkrej a dokonce i sprostej a vomlouvam se, že sem ho jako moderátor nenapomenul dřív - přehlíd sem se a činim tak teď, byť z vašeho příspěvku vodvozuju, že "starýmu pánovi" (s prominutim) už to asi náladu nespraví a náš web svou přítomností stejně nepoctí, což může bejt škoda jeho i naše... sem přesvědčenej, že by se zrovna s takovym sbrizou vo rolejích krásně pobavili
  • 0

#24 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 19 listopad 2008 - 23:16:39

Ach jo.. to sou ty nove internetove moresy. My (rozumej stari chatari s pocatky v 97) kdyz jsme se s nekym chteli bavit na netu, tak jsme ho nejdriv pozvali do hospody na sraz, a pak s nim komunikovali. Protoze jen tak se daly poznat jemne nuance toho kdo co jak napise, nebot kazdy se vyjadruje jinak, nacoz byla ta hospoda jako nastroj poznani skvela. Je fakt ze jsme v tomto pristupu ale byli dost ojedineli... no a taky z toho mam zlozvyk psat bez diakritiky.. toz tak
  • 0

#25 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 listopad 2008 - 23:50:06

dal sem si tu práci a prošel celý vlákno i starší příspěvky uživatele L.K.M. znova a... nechci ukvapený závěry, ale při vší úctě neznámej "starej pán" se s "parametry" staršího pána - uživatele L.K.M. shoduje v tolika ohledech 8-O že bych to už jednou mnou naznačený možný rozdvojení zas až tak úplně nevyloučil... skoro bych řek, že to byl v zárodku zmařenej pokus navázat na starej nick novym stylem a vo těch krásnejch starejch strojích si s těma zpátečníkama přes veškerý generační a jiný animozity přece jen pokecat, co? 8-)

ať už si kolego budete řikat jakkoliv, klidně přijďte a věřim, že společnou řeč najdete. třeba i s náma hrrr zobákama :wink:
  • 0

#26 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 listopad 2008 - 23:57:30

Mamiak

Tak už na závěr. Já už jsem taky starší, s aparáty na film jsem prožil několik desetiletí a tak když jsem našel tuhle stránku začal jsem sem psát nějaké rozumy. O ty dědkovské rozumy nemusí nikdo stát to chápu.

Kolega má nový Rollei, dost vzácnou věc a když se zeptal že by se rád sešel s fotografy a ukázal jim ten aparát, tak jakápak paranoia? Buď o to stojíte nebo ne.

Já už mám jen DSLR, filmové aparáty jsem prodal, pan doktor zase nemá internet, tak už je to jedno. Patříme zřejmě do jiné generace a tak nás popuzují výrazy a pohrdavý způsob vyjadřování které jsou snad na netu běžné.

No nic ve zlém, hezky si tu popovídejte kolik minut v Rodinalu.
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 listopad 2008 - 00:09:20

myslim, že bez ohledu na věk a případný náhlý hnutí mysli vyjádřil pavel p. ty možný pochybnosti docela přesně a nebyl evidentně sám koho napadly... je-li to jenom nedorozumění - jen dobře a myslim si, že následný setkání nad krásnym rolejem vše jen douhladí i s mírnym rizikem, že ne vše bude úplně podle představ všech zúčastněnejch; pokud ne, je další dokazování si pravdy, nároků apod. zhola zbytečný a kolega si nepopovídá a nikdo z místní komunity si pěkný stroj nepolaská. za sebe musim říct, že bych zrovna kvůli tomuto stroji do prahy kdykoliv rád přijel i bez dalšího programu... budou-li nádavkem navrch vzpomínky starýho praktika, pak neváhám ani minutu...
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 20 listopad 2008 - 00:24:35

kolego LKM, byl jsem velmi přívětivý a pochyby kolegů jsem nesdílel...ale není to zbytečná aférka? co jsme si, to jsme si...přijďte i s panem doktorem na vánoční besídku, hezky si popovídáte s panem Erikem, my mladí zobáci, kterým ani není třicet, vás budeme s úctou poslouchat...a já si vzpomenu na oba dědečky, kteří byli tak půl až celou generaci starší od vás...jeden měl Flexaretu a druhý Exu...zdědil jsem oba aparáty...a zasním se nad těmi starými časy...

nový rollei rád uvidím a hlavně pána kterému se splnil jeho sen, ba i svůj prastarý rollei donesu s sebou.
  • 0

#29 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 20 listopad 2008 - 12:26:34

nevymlouvejme se na věk, ať už vysoký nebo nízký, na něm nesejde.
Já si jenom myslím, že ten dotyčný, co dostal Rolleje se chtěl jen POCHLUBIT a nic víc. A to mě irituje ze všeho nejvíc. Pokud chtěl položit konkrétní dotazy, měl a stále má možnost to udělat v konkrétním vláknu. Nehledě na to, že na všechny položené dotazy si může, po krátké úvaze a hledání na fóru, odpovědět sám Tedy pokud tady zase někdo nechce načít téma digi vs. analog... :D
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 listopad 2008 - 12:35:02

standa: mně by asi v zásadě takový to normální, běžný chlubení vůbec nevadilo - dělam to sám :D to co píšeš dál, je druhá věc. to mně třeba v legraci tak moc nevadí taky, když je to na přímo, s nadhledem a vědomim, že to nemusí a nemůže skončit nějakym jednoznačnym závěrem nebo dokonce vítězstvím někoho... uražení se je většinou vo potřebě mít poslední slovo a nemuset si to přitom vyargumentovat...
  • 0

#31 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 20 listopad 2008 - 19:59:40

že vy mu toho roleje tak trochu závidíte, cooo :) :)
  • 0

#32 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:17:37

já bych to chtěl hlavně vidět a třeba si smět i cvaknout. už před lety sem čet na netu, že třeba takový efko je v zásadě po výměně matnice lepší než nový géiksko. například údajně má daleko "lehčí" spoušť a tim menší šanci na roztřesení snímku a další. ale věřte tomu, žejo - na netu se toho napíše :roll: není nad osobní zkušenost

zase je to novej stroj... na druhou stranu ani tak slavná firma by nebyla zdaleka první, která by postupnym vylepšovánim a zdokonalováním původní konstrukce dosáhla v zásadě horšího výsledku :lol: u foťáků zvláště těch slavnejch je to kolikrát skoro pravidlo
  • 0

#33 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:59:52

já bych to chtěl hlavně vidět a třeba si smět i cvaknout. už před lety sem čet na netu, že třeba takový efko je v zásadě po výměně matnice lepší než nový géiksko. například údajně má daleko "lehčí" spoušť a tim menší šanci na roztřesení snímku a další. ale věřte tomu, žejo - na netu se toho napíše :roll: není nad osobní zkušenost

zase je to novej stroj... na druhou stranu ani tak slavná firma by nebyla zdaleka první, která by postupnym vylepšovánim a zdokonalováním původní konstrukce dosáhla v zásadě horšího výsledku :lol: u foťáků zvláště těch slavnejch je to kolikrát skoro pravidlo


podle p. Dolezala (mechanik Rolleju) byl nejlepsi rollej rada E, to ostatni po nem u byla degradace. Jednak prilisnou slozitosti konstrukce a jednak kvalitou zpracovani ( u novych rolleju). Hooodne dlouho mi vypravel, jak opravoval noveho rolleje (typ nevim, ale byl to novej rollei), kterej spatne pocital snimky. Velmi se rozciloval nad zpracovanim, ktere pripominalo nektere cinske vyrobky...
  • 0

#34 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 listopad 2008 - 09:38:16

standa: doba je zlá - nedivil bych se nic
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2010 - 12:01:13

Zjistil jsem včera zajímavou věc. Můj Rollei(Automat model 2, 1939) nedělá čtverce nýbrž obdélníky. Na výšku je snímek o cca 3mm vyšší. Zkoušel jsem lehce googlit, ale nikde jsem k tomu zatím nic nenašel. Docela mě to překvapilo.
  • 0

#36 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 leden 2010 - 13:08:08

Zjistil jsem včera zajímavou věc. Můj Rollei(Automat model 2, 1939) nedělá čtverce nýbrž obdélníky. Na výšku je snímek o cca 3mm vyšší. Zkoušel jsem lehce googlit, ale nikde jsem k tomu zatím nic nenašel. Docela mě to překvapilo.


No, já myslím, že Mamiak Tvůj problém už nadčasově vystihl :) :
.. doba je zlá - nedivil bych se nic
  • 0

#37 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 leden 2010 - 21:15:40

Zjistil jsem včera zajímavou věc. Můj Rollei(Automat model 2, 1939) nedělá čtverce nýbrž obdélníky. Na výšku je snímek o cca 3mm vyšší. Zkoušel jsem lehce googlit, ale nikde jsem k tomu zatím nic nenašel. Docela mě to překvapilo.


Věšíš na negativ při sušení moc těžký závaží :) :) :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních