Přejít na obsah


Fotka

ANGULON 65/6,8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 7 prosinec 2008 - 13:31:43

Mám možnost koupit angulon 65/6,8 linhof. Chtěl by jsem jej použít pro 6x9. Mám dojem, že tento bjektiv je pro použití na požadovaný rozměr akorát tak malý. Zajímal by mě názor lidí, co mají s tímto objektivem zkušenosti, popřípadě něco o tomto objektivu slyšeli. Nerad by jsem koupil něco, co by pak leželo v šuplíku ( mám jej skoro již plný).
  • 0

#2 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 prosinec 2008 - 19:08:43

Osobní zkušenost nemám, nicméně jsem o něm kdysi přemýšlel, ale po nastudování diskusních příspěvků na SF/VF fórech jsem došel k názoru, že tohle sklo ne. Objektiv patří mezi starší, což specielně u širokáčů znamená, že jejich kvalita je proti moderním slabá. Nakonec jsem pořídil Grandagon 65 mm s tím, že budu mít rezervu obrazového kruhu, kdybych někdy NÁHODOU chtěl zkusit i větší formát.... ;)
Na 6x9 cm párádní sklo, jenže do VF jsem se zakoukal natolik, že na svitek už nefotím vůbec.
I kdybych nefotil na větší formát, tak bych považoval investici do Grandyho smysluplnou, protože objektiv je vynikající optika a má velkou rezervu vykresleného kruhu (což Angulon 6,8/65 mm nemá) :)
  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 8 prosinec 2008 - 19:22:59

Dík
Mě ten svitek láká neboť mám na něj zvětšovák - 6x9. Zároveň mě láká i 18x24, ale sehnat v bazaru sklo se mi zatím nepodařilo. Až jej seženu, tak se pustím do stavby VF. Jelikož léta modelařím na větroních, tak by mi precizní práce neměla dělat potíže. Pokud by někdo chtěl, mohlo by se udělat i více kamer. To ale sem již nepatří a bylo toho napsáno mnoho ( nedozvěděl jsem se jest-li realizováno).
  • 0

#4 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 8 prosinec 2008 - 20:30:02

Tak prunik skel mezi 6x9cm a 8x10" se obavam limitne blizi nule... Na 8x10 je snad nejsirsi Nikkor SW 120, coz je na 6x9 uz skoro telatko. Jak jsem ti psal v SZ, neco jako Super Angulon/Grandagon/Nikkor SW ci Fujinon SWD 65mm ti udela spoustu radosti i na tom Sinarku 4x5, byt cena bude asi nejmene trojnasobna...
Hromadna stavba se tu tusim resila a nevyresila. Ale pokud bys udelal vykresovou dokumentaci, muze si ten fotacek nekdo na zaklade toho nechat udelat...
  • 0

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 prosinec 2008 - 21:43:43

podstatne je, kolik do toho chces investovat. 65/6,8 stoji vyznamne mene, nez vyse zminovane grandagony nebo superangulony. Na 810 mam nejsirsi superangulon 121/8, vykryje to s dost odrenyma usima, pohyby nulove. Samozrejme ze zalezi na vzdalenosti zaostreni.
  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 9 prosinec 2008 - 12:53:11

Pokud nejsou peníze, tak se musí došetřit, jen nechci si pořídit něco, čeho by jsem pozděj litoval. Chci širokáč na 6x9 a na 9x12. Je mi jasný, že to musí být dva kousky.Cenu by jsem možná tížejc rozdejchával, ale respektoval.
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 9 prosinec 2008 - 13:50:33

Pokud nejsou peníze, tak se musí došetřit, jen nechci si pořídit něco, čeho by jsem pozděj litoval. Chci širokáč na 6x9 a na 9x12. Je mi jasný, že to musí být dva kousky.Cenu by jsem možná tížejc rozdejchával, ale respektoval.

neni mi jasne proc potrebujes 2 skla. V pripade nakupu skla s dostatecnym kruhem (napr. grandagonu 65) pokryjes krasne 9x12, tim padem i 6x9. Coz angulon65/6.8 nesplnuje, ten vykryje jen 6x9.
  • 0

#8 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 květen 2009 - 23:04:18

Pátrám po nějakém širokém skle pro Horseman 970, máte někdo zkušenosti s Angulonama? Která 65 je dobrá? , 6,8 - 5,6 - 8 ? Zkoušel jste někdo 8/90?
Jirka
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 23:07:00

Pátrám po nějakém širokém skle pro Horseman 970, máte někdo zkušenosti s Angulonama? Která 65 je dobrá? , 6,8 - 5,6 - 8 ? Zkoušel jste někdo 8/90?
Jirka

Zkušenost nemám, ale "kdosi" :-) prodává na Paladixu.
http://www.paladix.c....php?adid=85720
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních