Přejít na obsah


Fotka

aké rukavice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 21 prosinec 2008 - 20:13:34

Dobrý večer fšeckým.. Tak som minule prišiel večer z mesta pekne uzimený, so skrehnutými rukami. Ani varené vínko ruky poriadne nezahrialo. Fotil som si taký podvečerný strítik, mesto je teraz plné svetla aj večer..sú vianočné trhy..veľa výzdoby a tak.. ale zima jak sviňa a v rukaviciach, ktoré bežne nosím sa fotiť nedá, lebo foťák v nich je veľmi neistý..stále mám pocit že už už ide vykĺznuť. Máte niekto podobý problém? Prípadne máte nejaké riešenie? Koženné rukavice by to asi vyriešili..ale to je tak nejak mimo moje finančné možnosti..
  • 0

#2 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 prosinec 2008 - 20:16:45

Ahoj,
já používám na focení když je zima vojenské pletené vlněné rukavice, zatím sem neměl problém.
  • 0

#3 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:29:02

Osobně uvažuju ještě o něčem takovým, s rukavicem a si taky rád nechám poradit :wink:
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:40:11

Pokud nehledíš na vzhled ale funkčnost, kup si ty pletené vojenské rukavice a ustřihni jim konečky prstů:wink: Zahřejí sice trochu míň, ale foťák bude relativně jistě sedět v rukách. A pokud na vzhled hledíš, kup si takové tenké rukavice z Moiry a udělej jim nůžkami totéž:lol:
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:43:23

co ty, jak jsme měli v tanečních?
ale byly vesměs bílý :wink:
  • 0

#6 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:45:38

tie vojanské rukavice asi skúsim.. nejaký army shop by v meste mal byť. Na vzhľade nijak extre nezáleží :lol: Modifikáacia s ustrihnutím končekov asi nie je zly nápad. Predpokladám, že to ale bude treba nejak zapošiť, aby sa to nepáralo. Ale to by som mohol ešte zvládnuť :!:

Karel, ten ohrievač sa dá do istej miery nahradiť Zippo zapaľovačom :wink:
  • 0

#7 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:56:20

No a taky se prodávají rukavice, co ty prsty mají ustřižený už z výroby a mají takový "kapucky", co z nich udělají palčáčky. Znám člověka, co v nich fotí a nestěžuje si. Jinak já používám to co bylo zmiňováno výše, ustřižený špičky prstů. Jo a není hned nutný odstřihávat všechny, stačí postupně vyzkoušet, co je potřeba.
  • 0

#8 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 prosinec 2008 - 22:00:28

Takový? Ty si chci koupit... jen na strít mi to přijde nepraktický, jak tam ta kapucka bude plandat.
  • 0

#9 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 21 prosinec 2008 - 22:03:40

Něco podobnýho, ale kolega má pletný, vypadaj jak vojenský.(I když asi nejsou) A tu kapucku maj na hřbětě ruky chycenou suchým zipem a fakt to neplandá. :wink:
  • 0

#10 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2008 - 00:13:17

od kohosi jsem dostal rukavice, ktere maji zevnitr na velice kratko ostrihany kozisek - asi tak tridenni strniste bych rekl - a zvenci maji upravu semis (wildleder).
Jsou tenounky, a teply. Kolik staly nevim, ani kde je dotycna osoba pro mne koupila. Fotit v nich jde, ale stejne fotim nejradeji bez niceho a hreju si ruce v kapse bundy.
  • 0

#11 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 22 prosinec 2008 - 00:16:36

...ale stejne fotim nejradeji bez niceho a hreju si ruce v kapse bundy.


no a to je práve to, čo pri stríte dosť dobre nejde..ideálne je totiž mať foťák stále v ruke. Aspoň mne sa to teda zatiaľ celkom osvedčilo..
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 prosinec 2008 - 08:18:01

Takový? Ty si chci koupit... jen na strít mi to přijde nepraktický, jak tam ta kapucka bude plandat.

U techto vidim nedostatek v tom, ze jsou ufiknute konce prstu, ktere pri foceni nepotrebujes a naopak neni ufiknuty palec.
Mam nejake levne pletene, ustrihnuty palec a ukazovak, zaposite. Pres ne pretahuju dalsi silnejsi. Silne sundavam jen pri samotne priprave kamery.
Anabazi s vojenskymi jsem si taky uzil, pokud se ustrihnute konce nezaposiji, tak jsou vsude cucky, vsude znamena skutecne vsude - v kamere, objektivy zasvinene, filtry, atd... :wink:
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 prosinec 2008 - 09:09:17

http://www.armyshop....TM=759905831133 za necelých 180,- Kč

Daleko luxusnější dělá i Lowepro a naprostou bombou jsou rukavice, které "topí" - používají je paraglajdisti. U těch posledně jmenovaných to chce asi nějaký akumulátor... !!! :wink:
  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 22 prosinec 2008 - 10:02:02

nikdy nezapomenu na ty samopalní, zimní, noční střelby, když jsme museli sundat rukavice a ládovat kvéry, to byla teprve kosa na ruce!
a ještě to bylo vlastně tele v rukách...... uff
  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 116 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 22 prosinec 2008 - 15:33:53

Taky by jsem se přidal k hlasům podporující vojenský výprodej. Doporučil by jsem ale vojenské důstojnické hnědé - koženné. Jsou vyrobeny z pravé kozinky. V civilní prodejně asi těžko seženete takovou kvalitu.Po zakoupení by jsem je namazal vhodným tukem, aby změkly a pak běžně používal. Oproti textilním mají vlastnost, že nekloužou!!!!!!!! a jsou příjemný.
Pak je zde ještě jeden poznatek z modelářů, kteří potřebují cit pro ovládání páček dálkového ovládání. Ty si dávají ruce do igeliťáku. Docela to pomáhá a v nouzi lze použít i pro focení. :wink:
  • 0

#16 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 22 prosinec 2008 - 20:12:36

Zdravim
a co ta skusit rukavice od Lowepro tie su priamo urcene na fotografovanie su z vnutra pogumovane aby sa fotoaparat nesmykal
http://prolaika.insh...o-gloves-l.html
  • 0

#17 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 prosinec 2008 - 01:59:06

tie Lowe vyzerajú síce fajn, ale ta cena už nie je moc pre mňa.. najmä preto, že pri mojej pamäti a šťastí by som ich určite niekde zabudol :wink: Ale možno časom zistím, že mi vlastne ani nič iné neostáva :lol:
  • 0

#18 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 23 prosinec 2008 - 09:31:40

jako krajinář až tak dlouho foťák v ruce nedržím, takže mi bohatě stačí čajík s rumem :wink:
  • 0

#19 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 253 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 23 prosinec 2008 - 21:39:16

Ty LowePro vypadají luxusně akorát kde je si je vyzkoušet na živo? Nevím jakou mám velikost rukou.
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 prosinec 2008 - 21:38:35

si představte, že moje dobrá ženy mi tyhle luxusní rukavice dala pod stromeček a to sem si vo ně ani neřek... :) :D
  • 0

#21 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 253 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 26 prosinec 2008 - 21:57:48

To je super žena, můžeš pak na ně napsat recenzi, asi je taky pořídím. Přeci jen jsem včera měnil při 1 stupni film v kazetě a promrzlými prsty nic moc.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních