Přejít na obsah


Fotka

prošlý Fomadon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 prosinec 2008 - 11:43:31

Zdravím, dostal jsem 1/2L 2 roky prošlého fomadonu LQN a zajimalo by mne jestli se to dá ještě použít nebo to mužu rovnou vylít do kanálu??? je to originál balení nikdy neotevřené .díky za odpověd
  • 0

#2 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 prosinec 2008 - 12:17:54

Zdravím, dostal jsem 1/2L 2 roky prošlého fomadonu LQN a zajimalo by mne jestli se to dá ještě použít nebo to mužu rovnou vylít do kanálu??? je to originál balení nikdy neotevřené .díky za odpověd


osobně bych vývojkama Foma (vyjma pozitivní GD-L a již nevyráběného klonu Atomalu, ty jsou k nezaplacení...) neztrácel čas...
  • 0

#3 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 prosinec 2008 - 13:01:44

jestli v tom něco má smysl máchat... tak maximálně nepřítele. i když sme teď s kámošem dělali 30x40 na fomaspeed v starym LQN (dojel sem zbytek) a nevypadalo to tak hrozně. no, pravda, se selectolem nebo dektolem se to nedá vůbec srovnávat....
  • 0

#4 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 prosinec 2008 - 13:36:15

takže vylejt?? no tak vylejt než abych něco sku*vil to si raději počkám na Id11 ,až přijde příští tejden.
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 26 prosinec 2008 - 13:59:20

takže vylejt?? no tak vylejt než abych něco sku*vil to si raději počkám na Id11 ,až přijde příští tejden.

jsem pro všechny druhy češtiny, ale vulgárním výrazům bych se zde raději vyhýbal
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 prosinec 2008 - 17:23:53

takže vylejt?? no tak vylejt než abych něco sku*vil to si raději počkám na Id11 ,až přijde příští tejden.

jsem pro všechny druhy češtiny, ale vulgárním výrazům bych se zde raději vyhýbal


Je to tak. Nahradil jsem jedno písmenko hvězdičkou.

martins: Pro příště se, prosím, vyvaruj používání takových slov, máme přece v češtině tolik jiných, která vystihnou podstatu neméně přesně.
  • 0

#7 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 prosinec 2008 - 19:06:02

Zdravím, dostal jsem 1/2L 2 roky prošlého fomadonu LQN a zajimalo by mne jestli se to dá ještě použít nebo to mužu rovnou vylít do kanálu??? je to originál balení nikdy neotevřené .díky za odpověd


osobně bych vývojkama Foma (vyjma pozitivní GD-L a již nevyráběného klonu Atomalu, ty jsou k nezaplacení...) neztrácel čas...


K vývojkám Foma bych zas tak skeptický nebyl. 2 roky prošlou lqvéenku ale rozhodně rovnou do kanálu.
Ale třeba Foma 100 a Foma 400 v R09 vypadají velice dobře.... Nicméně nedávno jsem se hrabal ve svém archivu a prohlížel negativy, které jsem před 15 lety volal v negativní LQN. Přišly mě lepší, než když jsem měl majkrofenní období ca 5 let zpět. Tak jako není zazračná vývojka, tak není ani vyloženě špatná...
  • 0

#8 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 prosinec 2008 - 20:29:47

Pro příště už si dám pozor slibuji .

Tož teda vylejt ,ještě že jsem ji nekupoval ,to bych asi litoval.
Kdzž už jsme u toho,jak je to s práškovými např.ID11. Vydrží i déle když ještě nejsou umýchány ?V jednom obchudku kam chodím jsem prej jedinej co si to v posední době koupil a mají jich pár co jim budou končit.Třeba když jim zahraji na notu tak mi to dají cely se slevou aby se toho zbavily.Jen teda jestli to má smysl se o něco snažit ...
  • 0

#9 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 prosinec 2008 - 22:53:56

btw možná by bylo slušný tu LQN odnést do sběrnýho dvoru (tzn. nelejt do kanálu)....
ID11 v sypkém stavu vydrží v podstatě věčnost
  • 0

#10 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 prosinec 2008 - 00:15:05

btw možná by bylo slušný tu LQN odnést do sběrnýho dvoru (tzn. nelejt do kanálu)....
ID11 v sypkém stavu vydrží v podstatě věčnost


hmmm, pokud v sypkém stavu zůstane...mám i nějakou kamennou... :)
  • 0

#11 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 prosinec 2008 - 00:16:09

Zdravím, dostal jsem 1/2L 2 roky prošlého fomadonu LQN a zajimalo by mne jestli se to dá ještě použít nebo to mužu rovnou vylít do kanálu??? je to originál balení nikdy neotevřené .díky za odpověd


osobně bych vývojkama Foma (vyjma pozitivní GD-L a již nevyráběného klonu Atomalu, ty jsou k nezaplacení...) neztrácel čas...


K vývojkám Foma bych zas tak skeptický nebyl. 2 roky prošlou lqvéenku ale rozhodně rovnou do kanálu.
Ale třeba Foma 100 a Foma 400 v R09 vypadají velice dobře.... Nicméně nedávno jsem se hrabal ve svém archivu a prohlížel negativy, které jsem před 15 lety volal v negativní LQN. Přišly mě lepší, než když jsem měl majkrofenní období ca 5 let zpět. Tak jako není zazračná vývojka, tak není ani vyloženě špatná...


tož R09, to je jiné kafe. vokopčené, staré dobré rodinálek... :)
  • 0

#12 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 29 prosinec 2008 - 11:23:23

než to vyleješ, tak bych Ti doporučil v tom pár filmů vymáchat, ať poznáš rozdíl.
  • 0

#13 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:42:01

to dělat nebudu škoda filmu :lol:)
  • 0

#14 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 29 prosinec 2008 - 18:13:29

to dělat nebudu škoda filmu :lol:)


škoda je zkušeností o které se tak připravíš, ale dělej jak chceš...
  • 0

#15 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:37:27

Taky bych nic nevylejval. Když už tak zkusit vymáchat v tom papíry a podobné skopičárny...
  • 0

#16 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:49:20

[

tož R09, to je jiné kafe. vokopčené, staré dobré rodinálek... :D[/quote]

No jisťéééé......... :lol:
  • 0

#17 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:51:10

Kurnikšopa...to jsem ty závorky nějak vymazal a už to vypadá ouplně jinak. Já se s tím počitáčem snad nezkamarádím... :lol:
  • 0

#18 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 30 prosinec 2008 - 00:26:04

ale já to rozumím ogaro
  • 0

#19 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 31 prosinec 2008 - 13:43:16

negativní bych se docela bál (dělám v tom akorát tak pinhole filmy),

ale pozitivní LQN jsem nedávno použil půl roku starou v postatě vyčerpanou (před tím půl rokem použitou tak na 1 m2 papíru) a udělal jsem v tom ještě další cca m2 papíru (vč. barytu) a výsledek naprosto OK. Jen lezla krapet pomaleji, což mi osobně celkem vyhovuje. Inspiraci jsem tenkrát našel v nějakém vlákně o jetých [b] pozitivních [/u] vývojkách.. takže to sem ani moc nepatří.

Použitelnost těch fomadonů bych možná odhadával podle barvy. Pokud je čirá, tak je ok; pokud žlutá, tak pořád ok; pokud už je hnědá jak bota, tak už bych začal váhat.[/u]
  • 0

#20 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 březen 2009 - 02:29:42

to že je to napoužitelné platí i na neotevřené nové flaštičky skladované při pokojovce v temnu? (do 9/06)

na R09 (do 10/2002) se ani ptát nemusím, tak by měla držet v pohodě, ne?
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 březen 2009 - 09:14:12

to že je to napoužitelné platí i na neotevřené nové flaštičky skladované při pokojovce v temnu? (do 9/06)

na R09 (do 10/2002) se ani ptát nemusím, tak by měla držet v pohodě, ne?


Foma R09(stará) nemá takovou trvanlivost jako Rodinal. Asi bych to nejprve vyzkoušel. Nebo vyhodil, při ceně Rodinalu nemá asi smysl to pokoušet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních