Přejít na obsah


Fotka

Co se mi podařilo zničit, ztratit, přetvořit k nepoznání...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 leden 2009 - 00:25:17

Napadlo mne (no narazil jsem na to na jiném serveru), že by nemuselo být špatné se pochlubit kdo o co už přišel... taková forma solidarity když si něco zničím, tak že nejsem jediný komu se to stalo.
a navíc se dá vysledovat na co si dát pozor...

klidně začnu!
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 leden 2009 - 00:27:36

byl jsem fotit večerní zasněžené pardubice - chtěl jsem využít dokud je okolí kolejí prázdné a sníh je netknutý...no a urval jsem si drátěnku - měl jsem ji ani ne 14dní...

jinak jsem roztavil lampičku, a přetavil kamarádův homemade komínek
ztracené a prasklé krytky mám zatím -3



jo a taky by to tu mohlo být vhodné ke konešení...
  • 0

#3 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 08:07:46

No, radeji se snad ani nechlubit :o)

Me se kdysi podarilo upustit ve spechu pri nakladani auta muj, jiz tehdy dost otluceny, Nikon FA a spadl zrovna na hranol, ktery tim praskl (tedy jen to oplasteni hranolu, ne hranol samotny). Odjizdeli jsme zrovna kamaradovi na svadbu a slibil jsem mu, ze budu i fotit. Navic uz jsme meli slusne zpozdeni, protoze jsem akorat dorazil ze zahranici, letadlo melo zpozdeni, zkratka, kazilo se co se dalo. Tak jsem rychle zalepil hranol pomoci duct (gaffa) tape, protoze byla stribrna na cernym fotaku, tak zacmaral cernym centrofixem at to nebije do oci a vyrazil. Na tu svatbu jsme dojeli asi dve minuty pred startem a Nikon nezklamal: http://www.fstop.cz/.../1/172/otud.jpg

Pozdeji jsem tu pasku sundal a hranol zalepil dvouslozkovym lepidlem a slape dodnes jak svycarsky hodinky, ikdyz spis vypada jak fotak svycarskeho bezdomovce :-(). Tedy, ted malinko prehanim, neni to tak hrozne, ale nove jiz davno nevypada. I kdyz jsem ted temer vyhradni dalkomernik, na nikony nedam dopustit, vydrzi temer vse.
  • 0

#4 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 4 leden 2009 - 13:27:37

Jak říká msl, raději se nechlubit :o

První digitál - někdy před čtyřmi lety - mi spadl díky neopatrnosti při vyslékání bundy v terénu přímo na beton "hranolem", takže šlo špatně vidět skrz, přestala fungovat hot-shoe, měření se posunulo někam do kšá a nesvítily zaostřovací body v hledáčku, to vše hned druhý den po vybalení z krabice :-(

Drátová spoušť zařvala už dvakrát. Výměna matnice u TLR a následné zničení přítlačných plíšků také k nezaplacení - ale zde je na vině únava materiálu.

Vykradené auto se zrcadlovkou s battery gripem a objektivem taky moc nepotěšilo, naopak menšinového opáleného spoluobčana jsem podpořil ve fotografické tvorbě (já vím, jsem naivní, automaty a chlast jsou lepší)

Tož tak, ogaři :-)
  • 0

#5 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 leden 2009 - 13:36:27

Pro mne by rozepsání se nad tímto tématem bylo velmi bolestivé, proto pouze symolicky vyjadřuji svoji podporu. Nejste v tom rozbíjení fotografické techniky osamoceni.
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 leden 2009 - 13:42:25

Mne v mych kinofilmovych casech spadnul EOS 3 na hranol a to tak ze neopravitelne. Tehda to byla jeste docela palka... :o
Dratenek uz jsem taky par potratil, ale to jsou nastesti minimalni finacni ztraty :-(
  • 0

#7 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2009 - 13:51:50

Ogaři, dyž nad tim tak přemýšlám, tož možu byt eště rád. Jediné, co sa podařilo bylo polét měsíc starý foťák pivem a hupnút prdelú na sluneční clonu, kerá teďkaj už drží enom silú vúle. Což na to, že foťák tahám z polovičky času nahňápaný je eště dobré
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 leden 2009 - 13:53:32

jeden z mych fotaku jsem videl letet nekolik set metru dolu - nastesti to byl jen Himatic ale i tak...tu ranu uz jsem neslysel ani ten dopad, ale rychlost to byla slusna :o...no a mohl bych pokracovat, prevraceni stativu s nasazenym fotakem atd. Nastesti ty Nikony fakt hodne vydrzi (F3,FE2) - nyni jsem take plne dalkomerizovan. Tam je to horsi, bojim se rany, abych si nerozhodil dalkomer.
  • 0

#9 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 4 leden 2009 - 14:20:11

Já osobně jsem si jen šlápl na UV filtr od nikonu, stalo se tak na písčité cestě takže mu to věru neprospělo.

Ale kamarádovi se podařílo když manipuloval u mě v kanceláři s židlí strhnout FM2 + Tokinu 19-35 fotoaparát je netknutý mám ho dodneška, celá sestava dopadla na objektiv a ten se mírně zarazil dovnitř nešlo ostřit a uvnitř to při zoomovani divně chroustalo. :o Byl odevzdán k likvidaci. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal, nikomu to nepřeju.
  • 0

#10 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 leden 2009 - 15:54:48

To já jednou převrhnul můj oblíbenej bytelnej kinofilmovej NIKON FM3a, postavenej na nevytaženým stativu. Spadnul tedy z asi 50 cm vejšky na hranu šuplíku. Foťák nemá ani škrábnutí, zato šuplík má od tý doby zdaleka viditelnej zásek... železo je železo :o
  • 0

#11 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 leden 2009 - 15:58:22

Fotil jsem v Temelíně strojovnu (cca 60m vysoká hala) z přízemí směrem do stropu. Stativ vytaženej nadoraz, na něm Canon 10D s nějakou širokou Sigmou, v hale vedro jako kráva, já měl na hlavě přilbu a potil jsem se, takže mi furt padala (přilba neměla pásek pod bradu). A jak si tak komponuju, cítím, že mi přilba začíná kloouzat, tak jsem se ohnal, abych jí chytil - a současně s tím jsem shodil stativ i s foťákem na betonovou podlahu. Sigma to nerozchodila (resp. odešel AF a na některých clonách se zasekávala, na MF to jakž takž šlo), z 10D vyskákaly nějaké přebytečné šroubky a prasknul odlitek těla, ale fotil, odešel až půl roku nato... Zaplaťpámbu, jinak bych se tam už nikdy nemohl vrátit (na nafocení elektrárny jsem dostal celé tři hodiny času!), takhle jsem to mohl dodělat - sice s určitým nepohodlím, ale alespoň nějak.
  • 0

#12 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 4 leden 2009 - 17:15:40

Mě zatím zásek typu foťák na betonu naštěstí nepotkal (musím zaklepat :roll: )

Takže největší adrenalin jsem zažil, když jsem fotil s RB67 a šíbr z kazety si dal do otevřené kapsy u bundy. Fotil jsem z ruky a jak jsem tak nadšeně běhal po terénu (vysoká suchá tráva), došlo mi, že bych ho mohl ztratit. A fakt už tam nebyl. Následovalo 30 minut bloudení travou, ale nakonec jsem tu blyštivou mršku našel :evil:
  • 0

#13 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 19:22:58

Jednou jsem chtěl vyfotit včely jak vylétávají z úlu, celkem si mě nevšímali tak jsem šel blíž a blíž. Problém je v tom, že když si vás nevšímaj tak si vás nevšímaj, ale když si všimnou tak ne jedna ale hned několik :roll: . Utíkal jsem jak to šlo a kdybych zakopl asi by to můj foťák nerozdejchal. Tehdy jsem to naštěstí koupil pouze jen od jedné včely.
  • 0

#14 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 leden 2009 - 20:27:44

hodil sem si óemko na žulovou dlažbu v plný rychlosti (chůze) snad z metru a půl - holt dynamickej strýt - roh foťáku deformovanej celkem fest, film sem dofotil, ale dovnitř už sem musel se šroubovákem. považoval sem ho za vodepsanej, ale místní servisman ho prostě jenom vyklepal, srovnal a běhá dál. sklo má nepatrnej vryp na filtrový obrubě a kreslí čim dál líp :roll:
  • 0

#15 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 leden 2009 - 20:46:50

Mám v tomhle ohledu snad jen jeden "zářez na gripu". Vlastním pleistocénní dřevěný stativ značky Meopta (kráva těžká nevohrabaná, ale mám k němu silnej citovej vztah a uhlíkem ho nějak ne a ne nahradit) a někdy je potíž nohy řádně utáhnout, bo plastový bazmeky nalisovaný na utahovací šrouby se krapet protáčej. Takže si takhle jednou před lety fotím v Litomyšli dílko pana Alliprandiho a když se vohejbám do kabely pro drátěnku slyším za sebou zlověstněj svistot. Ještě jsem se stačil ohlídnout, abych viděl jak si to six s flektogonem po kružnici volnopádí vstříc žulový dlažbě. Six to přežil bez úhony, zato sklo dostalo šupu z boku do barelu a chytlo mírnou (zato ovšem trvalou) krátkozrakost v levý půlce obrazovýho pole :roll:
  • 0

#16 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 5 leden 2009 - 14:58:18

Zatím mám v tomto směru – ťuky ťuk – celkem štěstí. To nejzáznámenáníhodnější se mi přihodilo před lety v Krkonoších. Stál jsem i se stativem na hraně Labského dolu, já i stativ jednou nohou ve vodě Pančavského vodopádu, nasazoval jsem Nikona F70 na stativ a po dokomponování jsem dospěl k nutnosti nasazení bajonetové sluneční clony na objektiv. Pokus o nacvaknutí nebyl úspěšný a clona mi spadla do vodního proudu. Dodnes ji vidím, jak zakroužila po dně žulového hrnce, projela mi mezi nohama a lhostejně vyjela z hrnce a přes hranu vodopádu zmizela asi metr ode mne v Labském dole. Hlavou mi jen blesklo „chytni clonu nebo spadne dolů“ a „ani se nehni, ať nespadneš dolů“. Dal jsem přednost druhé myšlence a zachránil si jen to zdraví. O to jsem ovšem málem přišel následně, když jsem zjistil, kolik ta samotná sluneční clona stojí - pídil jsem s v pražském zastoupení Nikonu, zda to není omyl a že se mi to zdá neodpovídající ceně kousku toho plastu, deseti vteřinám ve vstřikolisu a trochy snahy nějaké thajské baličky. Z Nikonu mi blahosklonně odpověděli, že na takovýto názor mám právo, oni s ním ale nesouhlasí a že cena clony odpovídá ceně objektivu (!). A tak mám dodnes jen vzpomínku a již ne novou clonu – nemám ani odhad, zda ta původní dosud znečišťuje Labský důl, či zdobí dno labské přehrady nebo snad při povodních vycestovala mnohem dále..
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 5 leden 2009 - 15:15:41

také zaklepávám, neboť zničit fotovybavení se mi ještě pádem apod nepodařilo
když je řeč o originální sluneční cloně, dodnes mi v uších zní lehký plastový dopad nečeho na podlahu kupé ve vlaku, ze kterého jsem právě vystupoval, nevěnoval jsem tomu pozornost, ovšem až doma zjistitl, že to byla orig. clona na zům kanon za několik set
tak jsem ji vyrobil i s bajonetem ze závitové, trocha krájení a broušení, zas tak nepodobná té původní nebyla
zřejmě někde ještě slouží, přidal jsem ji u pazdery k prodávanému objektivu, dodnes si vybavuju, jak pan pazdera ji prohlížel a otáčel ze všech stran.... hmm, tady jste to ubral kvůli vinětaci.. hm
:D
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 leden 2009 - 15:33:11

vo ztrácení ani nemluvím...já už jsem ztratila kde co...a ani nemá cenu to všecko vyjmenovávat..no a dopoledne jsem něco vyvrbila s šachtou své nové s2a (chtěla jsem ji sundat, to se zadařilo ale špatně jsem ji tam nandala, nejdřív předkem místo zadkem)...šachta teď drží vpředu, vzádu je volná a vpředu se nechce vůbec pustit - potvůrka :D
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 15:52:45

Ty máš taky Broňu? Kam ten svět spěje? :)))))
  • 0

#20 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 leden 2009 - 16:03:47

Ty máš taky Broňu? Kam ten svět spěje? :())))

jo 8-) je krásná :D
až na to, co jsem jí provedla :D nevíte někdo, co s tím?
  • 0

#21 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 16:07:02

nevíte někdo, co s tím?


No buď sundat, nebo se těšit tím, že už tu šachtu neztratíš :D Já vím, nekonstruktivní kecy, ale nedalo mi to...
  • 0

#22 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 16:13:24

tož já jsem jen:
- urazil jedné 3D hlavě jednu páku (neznámo jak...)
- ulomil nohu stativu (manfrotto 055), ketrý jsem upustil na asfaltový chodník :D 8-) :D
- zručný nacpáním (a přišlápnutím kvůli zaření) fotobrašny jsem trochu upravil filtrový závit (Fabius vyklepal) :D
- zuiko 21/3,5 letělo na podlahu a začalo v něm něco cestovat - Fabius opravil :D
- kiron 28/2 se tak nějak sám rozložil/povolil :(
- Minoltě MC 50/1,4 jsem omylem odšrouboval zadní člen (a zase přišrouboval...). :D
- zničil jsem MLU u jednoho foťáku :?
- rozložil jsem clonu u zvětšovacího objektivu :cry:
- spustu věcí jsem dodřel...krytek poztrácel.

Stačí to na titul Pat-Mata?
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 16:20:34

:Gorgi
Při množství fototechniky, kterou vlastníš, to ještě není tak hrozné. :D
Ale jinak pěknej seznam. 8-)
  • 0

#24 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 16:23:42

Gorgi :
to jsi byl kde ze jsi prislapoval brasnu kvuly zareni? V Cernobylu ?:D
  • 0

#25 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 16:26:49

Gorgi :
to jsi byl kde ze jsi prislapoval brasnu kvuly zareni? V Cernobylu ?:D


zavření....já vůl...slepý jsem...
počítají se do nemocí fototechniky i dodřené brýle tak, že už z toho mám mžitky před očima?
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 16:27:45

Gorgi :
to jsi byl kde ze jsi prislapoval brasnu kvuly zareni? V Cernobylu ?8-)


zavření....já vůl...slepý jsem...
počítají se do nemocí fototechniky i dodřené brýle tak, že už z toho mám mžitky před očima?

Určitě je to dodřenýma brejlema? :D
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 leden 2009 - 16:27:46

nevíte někdo, co s tím?


No buď sundat, nebo se těšit tím, že už tu šachtu neztratíš :D Já vím, nekonstruktivní kecy, ale nedalo mi to...


tady seš, mezi svejma, tady můžeš :D 8-)
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 16:28:41

Gorgi :
to jsi byl kde ze jsi prislapoval brasnu kvuly zareni? V Cernobylu ?:D


zavření....já vůl...slepý jsem...
počítají se do nemocí fototechniky i dodřené brýle tak, že už z toho mám mžitky před očima?

Určitě je to dodřenýma brejlema? 8-)


su v práci, tady jen piju, neopíjím se.... :D
  • 0

#29 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 16:31:46

Já byl zlej akorát na OMka.
OM1 jsem chtěl zrenovovat - místo toho jsem mu odpravil měření.
OM2 jsem si vůl vzal na výroční ples, ožral se a upustil ho na mramor. Objektiv to nepřežil, zarazil se napevno do sebe. Po několikadenním postupu systémem - když to nejde vem si větší kladivo jsem rozdrtil zadní člen :) Tělo se zdálo ok, prodal jsem a následně nový majitel volal, že mu nefunguje měření v manuálu - snad nekecal, vracel jsem mu většinu peněz.

Jo a vlastně mi ještě v Praze u Muzea na schodech vypadl Rokkor 50/1,4, kutálel se přes chodník dolu na dlažky, ujel asi 18 metrů :) Natlučený byl jen trochu, horší bylo ostření, šlo ztuha. Ale i tak se našel zákazník .)
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 leden 2009 - 17:06:30

tak už je to OK - Mamiak už má S2A v ruce i oku, hned věděl, co s tím :D
  • 0

#31 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 18:41:00

Já na to mám fakt talent ,největší strach jsem měl asi o 100 macro od canonů,když jsem po zadku brousil horní diery na Malé Fatře ,přežil to naštěstí jen s malinkým škrábanečkem,zato muj zadek utrpěl šrám,ale to se zahojilo.
  • 0

#32 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2009 - 18:52:12

Mě sletěl v kanclu na linoleovou podlahu Pentax 6x7, jenom tělo bez objektivu, a nic se nestalo.
Ale to vlastně nestojí ani za řeč.
  • 0

#33 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2009 - 18:55:44

Jo a jednou mi pod vypůjčenou Magnolou s Largorem praskla noha takovýho umělohmotnýho stativu na kterém je nápis photo professional. Naštěstí jsem to chytil, takže se zase nic nestalo.
Ale to je vlastně taky úplně jedno.
  • 0

#34 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 5 leden 2009 - 20:08:26

zatim musim zaklepat, nerozbil jsem nic.... a to jsem včera bruslil botama na zamrzlym rybníku s kamarádama, foťák přes rameno (a dal jsem si i jeden autoportrét za jízdy). vůbec se k tomu snažím jako chovat slušně, ale tahám to všude a dávám tomu zabrat. ale naštěstí ještě všechno žije, žádný pády a tak. jsem rád a doufám, že to tak zůstane (olympus e-20p podlitej pivem a d100 + 105/2 dc při focení v dešti bez ochrany se nepočítá, žejo?)
  • 0

#35 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 leden 2009 - 11:12:00

(olympus e-20p podlitej pivem a d100 + 105/2 dc při focení v dešti bez ochrany se nepočítá, žejo?)


ne nepočítá
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2009 - 11:15:20

(olympus e-20p podlitej pivem a d100 + 105/2 dc při focení v dešti bez ochrany se nepočítá, žejo?)


ne nepočítá


Počítalo by se do vlákna "Kterak jsem se (taky) zasadil o záchranu světa".
  • 0

#37 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2009 - 11:41:49

ale počíta... no nie je podľa vás toho piva škoda??? :lol: :lol:
  • 0

#38 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 leden 2009 - 11:49:43

Jo, to tedy je. Proč plýtvat pivem, když na to stačí dupnout....
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 leden 2009 - 12:40:50

takže konečnej rozsudek:

jako zásluha se ti to počítá, ale za to rozlitý pivo musíš na příštim sraze prowlerovi a pavlovi dvě celý zacálovat, protože na to přišli, kde si pochybyl :lol: :lol:
  • 0

#40 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 6 leden 2009 - 13:06:19

no moment, kdo říká, že sem tu mrchu tim pivem podlil já a že bylo moje? :lol:
  • 0

#41 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2009 - 13:40:39

Už sa nevyhováraj.. Keď Mamiak, ako morálna autorita, rozhodol..tak to tak bude :lol: :lol:
  • 0

#42 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 leden 2009 - 14:30:50

No poslední zásek.... Objektiv 400/5.6 plus telekonvertor x3, H-alfa filtr, EOS300 s IR filmem, to vše na paraliktické montáži se poroučelo k zemi při focení slunce. No škody, filtr přežil bez úhony, konvertor zničenej (rozlámanej bajonet), EOS má vytrženej bajonet z těla a zničenou závěrku a zrcadlo, film osvícený, objektiv má o další vryp na těle víc. No, aspoň už vím, že fotit v nestřízlivém stavu není nejlepší nápad. EOS je ve šrotu, konvertor mám objednaný nový, film s nafocenýma mlhovinama je vyvolaný (jen škoda, že tam nic není). Stativ je rozšlapán..... Montáž je naštěstí OK.
PS pro širokou sekci.... Vím, že vás mrzí přeživší objektiv, ale je to poctivá ocel. Ta něco vydrží. To snad lze jedině ukrást, jak mi psal Georgi
  • 0

#43 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 6 leden 2009 - 16:30:02

Asi nejkurioznější, co se v mé blízkosti stalo lze stručně popsat takto: Kamarádovi jsem na jeho žádost doporučil a posléze zakoupil dost dobrý SLR na kinofilm , a to Pentax MZ5N. Načetl jsem si o něm dost chvály (tenkrát i od Karbusického ap.) a ač Nikonista, poměr cena/výkon byl jasný. A také jsem mu dal radu, aby nečistil objektiv ušmudlaným hadrem nebo kapesníkem a podobné pitomosti.
Za 2 dny za mnou přišel, že je asi prů_er. Foťák si lehce zaprášil a tak na něj vzal lux. A aby byl důsledný, tak otevřel zadní dvířka a ... asi tušíte co bude následovat: Najel hadicí luxu k závěrce a ejlhe, ono mu ji to vycuclo ven. Tak přišel za mnou velmi vážně, jestli mu ji nenacpu zpátky. Foťák v haj_lu a já se tedy začal dost smát. Nějak to nepochopil a odešel. Až za dva dny jsem ho dokázal do servisu, ale pokud vím, tak jej mají asi v krabici na hračky jeho děti dodnes.
Tož tolik k veselým příhodám fotografickým. Zdraví a dobré světlo všem tady přeje v novém roce Luigi.
  • 0

#44 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2009 - 18:12:52

Tak sleduju ze jsem divny a tim padem i ostuda vseho temnokomornictva.

Ja zatim nic neztratil, nic neznicil, ani mi nebylo nic odcizeno ( Jak se pres internet klepe na drevo ? )

A to dokonce ani krytku.
Ze by nejake spatne znameni ?
  • 0

#45 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 14 leden 2009 - 18:35:27

No tak to konečně shrnu, a budu doufat, že mě nepotká nic horšího:
2x ztracená krytka Hama
3x drátěnka - jedna ale měla dost když jsem k ní přišel
1x objektiv Pentacon 1,8/50 - "zmuchlaná" přední obruba po pádu
1x expozimetr WeimarLUX CdS (po pokusu o opravu-marné, mrtvý čidlo)

No a poučný příběh nakonec :D
1x Praktica LB-To jsem na gymplu fotil v hospodě po dni stráveným ve městě s Flexou.Flexu jsem nosil na řemeni přímo, bez brašny, Praktica byla v brašně.Ve flexe jsem vyměnil za den pár svitků. No a jak jsme šli z té hospody, napadlo mě přetočit film do kazety a vyndat. Pak jsem zase zavřel záda a Prakticu pustil :D, protože s Flexou jsem to tak dělal celý den :D . No rána jak z děla,dlažba byla tvrdá, ale zas tak moc se nestalo. Chytla to plastová sluneční clona a horní dekl praskl u počitadla. A od té doby vím, že L-kový prakticy mají dekly z plastu,i když silně pokovený.Jo a do té doby i po opravách na tisícinu a pětisetinu zatmívala, po pádu ji to přešlo. Ale už jen sedí ve skříni.

Pár věcí jsem změnil i v dobrém slova smyslu, ale o tom tohle vlákno není.
  • 0

#46 anical

anical

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2009 - 21:48:28

V době ,kdy jsem fotil Zenitem,jsem při jedné vycházce k rybníku, kde jsem fotil skokany při rozmnožování, přeskakoval strouhu - botky podjely, foťák spadl do strouhy a jak jsem padal na hubu, tak dalekohled pověšený na krku mi rozrazil dolní pysk a načal dolní zuby. Zenit vodu nerad a už to nerozchodil, dalekohled přežil, pysk srostl a zuby jsem už vyměnil. Pak jsem taky rozebral padesátku Pentacon a už když jsem ho dával dokopy, tak mi bylo divné, že něco přebývá - už taky nechodí.
  • 0

#47 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 5 březen 2009 - 14:46:44

Tak dnes jsem tloukl hlavou o zeď, když jsem v noci vyvolal 4 negativy a pořád byly nějak šedivé a já nevěděl proč. Myslel jsem si, že jsou neustálené apod... A ono prd - odhalil mi to dnešní pohled na lahvičku s nápisem VÝVOJKA POZ., kde bylo podezřele málo tekutiny :!:
Holt za blbost se platí.. :!:
  • 0

#48 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 5 březen 2009 - 14:58:40

Mě spadl po zakopnutí o stativ Praktisix se 120 na parkety. Roztříštil se uv filtr (japan). Tak jsem jej odšrouboval a fotím dál. Holt DDR je DDR. To by ty japonský hračky nevydržely. :!:

Otec
  • 0

#49 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 20 srpen 2009 - 18:10:46

Mě zatím jenom ukrutně vypekly dva sovětské dálkoměry. Začneme tím normálnějším - Zorki C při jednom focení vydal zvuk, jak když se rozjíždí autíčko na klíček a někdo u toho chroustá špejle (ne, nemotal jsem časama před natažením). Od toho okamžiku jsou všechny časy cca 1/10, závěrka se otevírá jenom do 2/3 a u Bčka se nezavírá. Stalo se někdy v březnu, doteď mi dělá dekoraci a čeká, až se sežene schopný opravář.

O něco vypečenejší byl v červnu FED 5, ze kterého se po stisknutí spouště ozvalo podivné žuchnutí, načež se uvolnil celý dálkoměr (skvrna v hledáčku odjela někam do řiti). Další těžítko :lol:
  • 0

#50 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:03:11

Myslím, že zase vyhraju, je to tak prosté (zadržte dech):

Leica M6 + Summicron 35/2 + brašna Billingham Serie6

zapomenuto v kině
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních