Přejít na obsah


Fotka

Co se mi podařilo zničit, ztratit, přetvořit k nepoznání...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#51 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:11:54

Myslím, že zase vyhraju, je to tak prosté (zadržte dech):

Leica M6 + Summicron 35/2 + brašna Billingham Serie6

zapomenuto v kině


:lol:

Asi začnu chodit do kina... :lol:
  • 0

#52 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:14:02

A sakra, tak tohle asi nikdo neprekona...... tomu se rika smula

Doporucoval bych sledovat vlakno "nejlepsi kaufy" jestli posledni prispevek nebude zacinat "nasel jsem v kine Leicu M6....". Ja vim ze to neni vtipny, ale tehle aparatu zase tolik neni a je tu jista sance ze se najde.

Ja jsem sice osobne zadny fotak neznicil, jedina prda co jsem videl byla kdyz v praci prejela firemni kompakt jesterka (znicila toho vic nez ten fotak..)

O pretvoreni k nepoznani bych mohl napsat knihu, nektere fotoprjekty jsou i dost zajimave (Pentacon Six predelany na dalkomer, Flexaret s vymennym objektivem)
  • 0

#53 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:21:23

ivane: šak leica m6 je kinofilmák ne? to tam museli lidi nechat, obešels kontejnery a zastavárny? tak kolem litru bys ju mohl vykoupit zpátky.

já jsem přemýšlel jestli neudělat pokus - nějak přimontovat ke stolu bronicu a nějaký digikompaktík, po čem lidi sáhnou když se to tam zapomene...





(to byl pokus o zlehčení v této truchlivé situaci)
  • 0

#54 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:22:35

Návštevu biografů rozhodně doporučuji! Tenkrát to myslím byla obsluha kina, kdo měl novou Leicu... jo a stalo se to před cca 5-7 lety.

Drobnosti, jako z auta ukradené komplet profesionální vybavení (všechno) hodinu před kšeftem, to ani nepočítám...

Totéž se mi stalo znova cca předloni: komplet vybavení ukradeno z šatny hostem z večírku. Rozhodil jsem e-maily, zalarmoval kdehoho. Policie to našla, na základě mých e-mailů a mobilu, který si zloděj nechal a volal z něj. Měl celej batoh foťáků doma - prý to vzal z šatny omylem a chtěl to vrátit (po 2 měsících, když ho chytli). Dostal 8 měsíců natvrdo.
  • 0

#55 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 srpen 2009 - 21:26:09

Ten pokus by dopadl nasledovne:

1. Prvni kolemjdouci vezme do ruky Bronicu
2. Rotluce s ni digikompakt
3. Vyhodi Bronicu z okna
  • 0

#56 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 srpen 2009 - 08:02:36

Ten pokus by dopadl nasledovne:

1. Prvni kolemjdouci vezme do ruky Bronicu
2. Rotluce s ni digikompakt
3. Vyhodi Bronicu z okna


hmmm, možná v jiný zemi....
u nás bych to viděl takhle:
kolemjdoucí zaregistruje volně ložený movitosti, rekognoskuje terén, pohledem kontroluje únikový cesty a pokouší se brát oboje. nejde to. opět se bedlivě přesvědčí o tom, že je sám, vytahuje z kapsy čínskou kopii victorinoxu, demontuje oba přístroje a spěchá pryč. v tom okamžiku mu do cesty skočí zděšený ypress, skrejvající se doposud za bukem. je inzultován a život mu zachrání jen to, že bronice se těsně před tím než mu roztříští lebku uvolní diletansky připevněný hendgrip. ypress je přesto skolen, ale stačí ještě zachytit za nohu prchající individum. to zakopne a následně si způsobí těžký vnitřní zranění pádem na ocelový monolit bronicy... záchranka, policie atd.
ypress je obviněn z vážný újmy na zdraví, nepřiměřený obrany, vytvoření nástražnýho systému a díky tomuhle vláknu taky ze zločinnýho spolčení. je obžalován a ve ve všech bodech obžaloby kromě posledního, kde ho zachráníme my, tím, že místopřísežně prohlásíme, že ho vůbec nikdo neznáme, také pravomocně odsouzen. bronica se ocitne v policejním skladu, kompakt se mezitím někde ztratil. po letech se zde bronicu podaří objevit policejnímu élevovi hlaváčkovi, který si podivně vypadající přístroj s pohnutou historií zamiluje a drobným podvůdkem (výměnnou za bezcenný a již dávno nefunkční digikompakt nalezený kdysi na ulici) se stane dalším šťastným majitelem. časem, protože mu digikompakt stejně nikdy nešmakoval a všas objevil tk, se stane nadšeným temnokomorníkem, přitáhne díky fenomenálním portrétům ve zlatym formátu 6x6 donášenejch do zaměstnání mnoha dalších kolegů a příběh se šťastně uzavírá. a to vše díky krvi ypressovy oběti
  • 0

#57 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 srpen 2009 - 08:08:15

mamiaku, tak jak vzdycky trpim u tvych prispevku diky tve infantilni potrebe pouzivat "vo" misto "o" (voběť), tak ted jsem se vyborne pobavil.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 srpen 2009 - 08:14:21

mamiaku, tak jak vzdycky trpim u tvych prispevku diky tve infantilni potrebe pouzivat "vo" misto "o" (voběť), tak ted jsem se vyborne pobavil.

A vo tom to je! :lol:
  • 0

#59 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 srpen 2009 - 08:18:49

mamiaku, tak jak vzdycky trpim u tvych prispevku diky tve infantilni potrebe pouzivat "vo" misto "o" (voběť), tak ted jsem se vyborne pobavil.


já nevim, vodkud seš, ale u nás se tak mezi lidma prostě mluví. jenom některý chytrolíni maj neinfantilní potřebu, když se prezentujou na veřejnosti mluvit bez na začátku, zato ale s é na konci :lol: ty nejlepší z nich (baby) u toho maj ještě malíčky vod sebe... :lol:
ale jak řikam, jinj kraj jinej mrav :lol:

s asi eště nigdá nečet kerkonošský poudačky f originále, co? :lol:
  • 0

#60 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 srpen 2009 - 10:54:24

Kdo jste si v Temném Expresu prohlédl mojí stereosoustavu z 2x Beroquick KB 135, možná jste si všilmli, že jeden z nich je dost otlučený. Takhle nějak to bylo: Na začátku 90. let 20. století, coby dítě školou povinné, jsem s ním usilovně fotil v kombinaci s mým dalším tehdejším koníčkem - jízdou na kole. Nemaje futrál, jen krytku uříznutou z láhve od Ironu, jsem ho vozil přes rameno na originálním popruhu na jedné karabince. Nebylo vyjímkou, že se ten jediný šroubek co držel očko povolil a vyšrouboval. Obvykle když jsem se řítil na dlažbě. Foťáček se pak několik metrů kutálel. Po jednom z těchto pádů se otevřel víc než je běžné. Doma jsem se pak ze zvědavosti podíval hlouběji. Na funkčnost a obrazovou kvalitu to kupodivu nemělo vliv.
Jinak mi jednou ve vychřici spadl plastový stativ a praskl hned pod hlavou. Opravil jsem ho, ale neměl jsem to dělat, stál za starou bačkoru už jako nový.
Jednou se mi dokonce podařilo zničit cizí objektiv. Bylo mi asi 11 a na nějaké akci jsem se fotografa ptal proč má několik objektivů. Ne že bych to tehdy pochopil, ale on mi jeden půjčil do ruky. Mačkal jsem na něm nějaké hejblátko a venvitř se něco hejbalo. A pak se to hejbat přestalo a už nezačlo.
No a mnohem později jsem si takhle hrál se Sputnikem. Natahuju, spouštím, natahuju a najednou lup a natahovací páčka závěrky mi zůstala v ruce. A tak jsem vzal nefunkčního Lubitela a vypreparoval z něj páčku, upravil jí a instaloval do Sputnika. Od té doby natahuju opatrněji. Ze zbytků Lubitela jsem pak vyrobil dírkovou komoru.
  • 0

#61 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 21 srpen 2009 - 12:47:00

tak to se me podarilo znicit asi 30 eRCecek od fomy tim ze sem je hazel po ustaleni do vody v kyblu ktera mela 15°C a po asi 1 hodine co jsem byl na jidle samovolne vzrostla teplota na neco kolem 50°C a fotky se rozlepily
  • 0

#62 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 srpen 2009 - 14:44:56

Přesně to samý se mi kdysi povedlo s barytma FORTE - plnej kýbl "diáků" 18*24, velká sranda. A pak se mi povedlo taky jeden kýbl fotek připravenejch na leštění rozkopnout na koberci.Kupovalsem rodičům novej :) A taky mi týden novej, ještě nesplacenej EOS 5 skákal po dlažbě, to ve mě byla fakt malá dušička, odnesla to naštěstí jen sluneční clona a UVčko. A stržený přetáčení na Praktice BC1 v roce 90 (když měla být opravená vykradli opravnu) A tátova WERRA, taky kaput. A 3 miuII za 2 roky. A zaplavenej podvodní Canon. A minolta prolitá burčákem. A několik blesků našrot - jeden dostal pěstí od dědka na demomstraci komunistů, pak dostal dědek pěstí odemne a brali nás policajti.
No koukám, že kazim nejenom stříbro v materiálu, ale i v oboru foťáků mám "slušný" výsledky.
  • 0

#63 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 srpen 2009 - 15:03:18

Zatim se mi nic poradneho nepovedlo :) jen kdyz jsem jednou vystoupal na posed asi 8m vysoko a vytahl fotak z brasny, tak se spatne zacvaknuty objektiv proletel az dolu, pevna padesatka od canonu to byla :) Ale dopad byl do travy, tak se nic nestalo a funguje doted 8-)
  • 0

#64 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 22 srpen 2009 - 13:43:57

já jsem měl incident zatim jen jeden, v Řecku mi na beton spadnul FM2 se světelnou padesátkou, naštěstí se mi jen zničil závit na filtry a ostření a sklo je ok, občas mi chybí polarizák, ale jsem rád, že jsem nemusel kupovat novej, těžko se shání pěknej za normální peníze.

jo a taky jsem zlikvidoval převíjení filmu na praktice nova, nějak se mi tam zaseknul ilford pan, byl to můj první film, no...
  • 0

#65 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 srpen 2009 - 07:14:08

nu, že bych byl přímo účasten na tom zničení, to ne. ale včera jsem byl na vysočině, jeden den. tak si tak přemýšlím, co vzít sebou za aparát. vědom si toho, že jen s magnolou bych se třeba pouze trápil - páč prostředí pro mě bylo zcela nové, chtěl jsem vzít ještě nějaký aparát. volba mezi presskou a bronicou byla obtížná, no nakonec vyhrála bronča díky skladnosti, pohotovosti a většímu počtu snímků.

že celý den pršelo jste asi také kde kdo zažil. týrat magnolu tedy npřicházelo v úvahu, fotil jsem jen bronicou. staré nádherné švestky, pokřivenou malou jabloň, vápnem bílené statky ve vsi o 16cti popisných numerách a rovněž skupionové foto u jedné takové zdi.... no zkrátky všechno to vycházelo nějak na tu padesátku, jen dva snímky jsem střelil na 200. a to jsou také jediné snímky, které z vysočiny mám. hlučné zrcátko mi nedalo poznat, že závěrka nefunguje. jsem z toho celkem rozmrzelý, kdo ví, zda se tam ještě někdy dostanu a případně budou-li přestárlé stromy stále na svém místě. chjo...

otázka na konec - kam poslat broničí sklíčko na opravu? tam co posíláte své mamiye?

díky.
  • 0

#66 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 srpen 2009 - 07:55:39

včera se se mnou rozloučila závěrka v symmaru, jak jinak, můžu si za to do značné míry sám - zapomněl jsem ji nataženou, otevřenou a pružinka to dál odmítla snášet (nebyla původní). Tak trochu mě to vytočilo, protože jsem s ním chtěl dneska fotit :D . Mám sice ješt jedno sklo v #1 závěrce, jenomže mi nejde povolit ani jeden člen a lámat přes koleno to nehodlám. Dost zvažuju namísto opravy nákup jiné závěrky a zatím to vypadá i s nějakým tím sklem (samotná závěrka bývá často dražší než namontovaná). :D
  • 0

#67 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 srpen 2009 - 22:53:06

mamiaku, tak jak vzdycky trpim u tvych prispevku diky tve infantilni potrebe pouzivat "vo" misto "o" (voběť), tak ted jsem se vyborne pobavil.


já nevim, vodkud seš, ale u nás se tak mezi lidma prostě mluví. jenom některý chytrolíni maj neinfantilní potřebu, když se prezentujou na veřejnosti mluvit bez na začátku, zato ale s é na konci :D ty nejlepší z nich (baby) u toho maj ještě malíčky vod sebe... :lol:
ale jak řikam, jinj kraj jinej mrav :D

s asi eště nigdá nečet kerkonošský poudačky f originále, co? :lol:


U nas se to taky pouziva, bud v klidu. Jen nemam potrebu to foneticky prepisovat na net. Kdybych psal jak mluvim tak se vetsina z vas nechytne.... Jednou jsem kamaradum z Prahy rekl "solviny hrnó do fachy" a neprelozili si ani jedno slovo :)
  • 1

#68 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 listopad 2009 - 17:55:50

Se mi zasejc povedla věc. Jak už jsem řešil v jiném vlákně, mám nafocení PAN100@400, nafotil jsem druhý na testy. Podobný světlo, rozstříhnul. V FX11 jsem čas odhadnul, jo je to víc než dobrý. Pak pro porovnání RODINAL. 1+100 stand. Včera těsně předpůlnocí jsem to hodil do tanku. Světlo měkký, tak ne úplnej stand, občas zakvrdlám. Čas tak nějak odhadem, Nějak to vyjde. No, ve 4 ráno mě žena budí, jestli prej nevyvolávám. Vylít jsem, vylil vývojku, přerušil. Upřímě jsem čekal něco černýho. Ustálím ráno. Ráno naleju ustalovač, během odchodu do práce stím občas zatřepu. Vím, že málo, ale stejně tam nic nebude. Výsledek, film je ustálenej blbě, to se spraví. Ale kresba tam je, není to tak hrozný, je to málo krytý, měký jak sviň. Ale něco z toho vytluču.
Takže FX11 ano, lepší. Rodinal to taky umí, jen to chtělo neusnout a občas překlopit. Poučení, pořádně ustálit, ikdyž to zdánlivě nemá cenu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních