Přejít na obsah


Fotka

Destilovaná voda ze sušičky na prádlo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 leden 2009 - 12:46:03

Přátelé! Dá se považovat odpařená a zpětně zkondenzovaná voda ze sušičky na prádlo za vodu destilovanou vhodnou k ředěni foto-chemikálií?
  • 0

#2 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 leden 2009 - 13:08:05

Nikoliv. Při sušení se uvolňuji i jiné látky. Kdyby jsi vzal tuctovej měřák na odpor, tak by jsi naměřil malej odpor, tedy vodivost způsobenou abpsorcí látek do vody.
Na destilce se šetřit nedá. Stojí minimum.
  • 0

#3 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 leden 2009 - 13:09:24

OK. Díky.
  • 0

#4 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 leden 2009 - 13:18:22

Zde nám prodali destilku za 3Kč/l:
http://www.filmet.cz/
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 13:20:54

Mno. Jestli ona je ta destilka nezbytně nutná. Měla by stačit převařená a odstátá voda. Aspoň táta Kulhánek to říká. Nicméně destilku sám používám. Ale mám ji zadarmo, takže ...
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 13:24:12

Ono záleží jaká voda ti doma teče. Nám teče čistá, chutná azurová. Destilku tak používám málokdy. Dany který má stejný zdroj ji alespoň převáří. Nicméně po shlédnutí a hlavně ochutnávce vody v některých Pražských bytech bych nic jiného než destilku nepoužil :)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 13:26:45

Nám doma teče taková voda, že se divím, že vlastně teče. Dá se i kousat. Možná ale že po odstátí by byla použitelná. Zase ale je to práce navíc.
  • 0

#8 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 6 leden 2009 - 21:00:50

co mám přidat do vody, abych výsledek co nejvíc zprasil?
nevím sice, o kterém procesu tady uvažujete.. zřejmě negativní.
moje odvaha zatím nedosahuje takové hodnoty, abych chtěl prasit přímo film.. ale to taky jednou přijde.. možná tady bude výsledek markantnější (ale riziko je furt moc velké.. chtělo by to už experimentálně ověřené postupy)

ale u pozitivu by to mohla být zábava..
tak co do té vody nasypat? nejsem přes chemii úplný laik, ale tak dalece, abych dokázal určit, co s čím bude reagovat a jaký to bude mít vliv na fotochemický proces, té chemii nerozumím. takže to bude muset zůstat na metodě pokus/omyl.
  • 0

#9 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 7 leden 2009 - 10:09:46

Mi napadá. Vem Fomatony. Dej trochu ustalovače do vývojky a obráceně něco vývojky do staršího ustalovače. Nepřerušuj a vytáhni to brzo z ustalovače. Pak si to pěkně na světle prohlídni jestli je to ono, opláchni a řádně doustal. Pokud to nebude furt dost umění, tak to vymáchej v horké vodě a zkus dostat dolů kousky emulze.
S tonovačema by ses ale jistě vyřádil daleko více.
  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 7 leden 2009 - 12:41:39

Nebo vem vyvolanej film. Do mikséru dej vodu a prášek na nádobí, cca 1 kávovou lžičku a film. Míchej několik vteřin. :) :D

Nyní vážně. Kromě sabatiéra bez dobré přípravy nic neuděláš. :mrgreen: :wink:

Prostě mokrejma dětma nezatopíš a staří lidi špatně chytaj a topit cikánama je nemorální. Prej.
  • 0

#11 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 7 leden 2009 - 13:15:48

DOPRASIT? DEJ TO VYVOLAT DĚTEM!
  • 0

#12 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 leden 2009 - 14:04:08

Mi napadá. Vem Fomatony. Dej trochu ustalovače do vývojky a obráceně něco vývojky do staršího ustalovače. Nepřerušuj a vytáhni to brzo z ustalovače. Pak si to pěkně na světle prohlídni jestli je to ono, opláchni a řádně doustal. Pokud to nebude furt dost umění, tak to vymáchej v horké vodě a zkus dostat dolů kousky emulze.
S tonovačema by ses ale jistě vyřádil daleko více.


díky :mrgreen: občas se mi něco takového povede omylem, jen nikdy nevím, co bylo v čem, čím jsem to umazal atd..
toner jsem si nedávno sehnal (foma indigo). ještě jsem s ním ale nic netónoval.
  • 0

#13 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 7 leden 2009 - 15:56:19

...
díky :mrgreen: občas se mi něco takového povede omylem, jen nikdy nevím, co bylo v čem, čím jsem to umazal atd..
toner jsem si nedávno sehnal (foma indigo). ještě jsem s ním ale nic netónoval.

Pozor, modrý docela zatahuje stíny.
  • 0

#14 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 únor 2009 - 12:22:10

Zde nám prodali destilku za 3Kč/l:
http://www.filmet.cz/


Prosím tě, kdy jsi tam nakupoval naposled?? Právě jsem tam byl - areál se likviduje, firma Filmet uz tam prý dáávno nesídlí a nikdo nevěděl, kam se přestěhovali. Telefon na stránkách uvedený nefunguje-nikdo nebere.

Pokud by někdo měl ověřený zdroj destilované vody v Praze za rozumné ceny (i do vlastních nádob), sem s ním.
  • 0

#15 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 3 únor 2009 - 12:27:11

Zde nám prodali destilku za 3Kč/l:
http://www.filmet.cz/


Prosím tě, kdy jsi tam nakupoval naposled?? Právě jsem tam byl - areál se likviduje, firma Filmet uz tam prý dáávno nesídlí a nikdo nevěděl, kam se přestěhovali. Telefon na stránkách uvedený nefunguje-nikdo nebere.

Pokud by někdo měl ověřený zdroj destilované vody v Praze za rozumné ceny (i do vlastních nádob), sem s ním.

http://www.temnakomo...iewtopic&t=1984
  • 0

#16 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 únor 2009 - 12:55:03

Zde nám prodali destilku za 3Kč/l:
http://www.filmet.cz/


Prosím tě, kdy jsi tam nakupoval naposled?? Právě jsem tam byl - areál se likviduje, firma Filmet uz tam prý dáávno nesídlí a nikdo nevěděl, kam se přestěhovali. Telefon na stránkách uvedený nefunguje-nikdo nebere.

Pokud by někdo měl ověřený zdroj destilované vody v Praze za rozumné ceny (i do vlastních nádob), sem s ním.


Dej prosim vedet, kdyby jsi se nima domluvil. Taky uz jsem na suchu.
  • 0

#17 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 3 únor 2009 - 21:37:06

Kolega mi vyprávěl, jak na vysokoškolské koleji vyráběl destilku systémem "zapocené okno":
Na radiátor ústředního topení dal plochou nádobu s vodou. Nad ni na okno připevnil Izolepou igelitový pytel "dnem vzhůru" a tak, aby okraje pytle dosahovaly něco málo pod nádobu ("navlékl pytel na nádobu a jeho dno 'vyvěsil' na okno).
Fungovalo to tak, že topení hřálo vodu, ta se teplem intenzívněji odpařovala, na oknem chlazeném pytli kondenzovala a po vnitřní stěně pytle stékala do jiné "podstavené" nádoby.
Zadarmo (nepočítáme-li topení), ekologické, tiché a nevzhledné. Tvrdil, že za noc dokázal takto vyrobit až 1,5l destilky.
Já jsem to zkoušel před cca 25 lety v létě na zahradě na slunci ("destilační stan") - kupodivu - fungovalo to. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních