Přejít na obsah


Fotka

Foma Fomalux


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
221 odpovědí na toto téma

#51 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 10:01:54

sem jedinej, kdo si na kontakty neumí moc představit lesk...?
  • 0

#52 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 únor 2009 - 10:06:00

sem jedinej, kdo si na kontakty neumí moc představit lesk...?

na 131 (tj. lesk) dělá kontakty Jirka Kozubík - a vypadají úžasně - zrovna včera jsem nějaký ty kontakty viděla :) takže představu mám :lol:
  • 0

#53 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 únor 2009 - 10:06:51

už to mám... musíme rozjet poptávku i na APUGu a largeforamtforum atd..
ale k tomu je potřeba, aby někdo udělal na pár kousků, které tady někdo má nějakej totálně nej print aby bylo na co lidi nalákat.
  • 0

#54 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 únor 2009 - 10:10:06

už to mám... musíme rozjet poptávku i na APUGu a largeforamtforum atd..
ale k tomu je potřeba, aby někdo udělal na pár kousků, které tady někdo má nějakej totálně nej print aby bylo na co lidi nalákat.

ty venco, aby tady na nás taky něco zbylo :) :lol: :lol:
  • 0

#55 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 10:17:18

k formátu 18x24 bych se přidal, ta třicečtyřicítka je mi, ehm, malá.... :)

povrch bych si dovolil navrhnout strukturovanej mat (aspoň jemně)
  • 0

#56 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 únor 2009 - 10:21:38

k formátu 18x24 bych se přidal, ta třicečtyřicítka je mi, ehm, malá.... :)

povrch bych si dovolil navrhnout strukturovanej mat (aspoň jemně)

no s tím strukturovaným matem nevím - myslím, že asi v současné době foma nemá strukturovanou podložku (ale třeba se pletu) - proto taky přestaly dělal původní chamois a 532

No a co 40x50? jako 3. formát? nějakou větší škatulku snad časem rozchodí i jkcz...
  • 0

#57 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 únor 2009 - 10:28:12

Jste blázni, víte to? :)))
  • 0

#58 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 únor 2009 - 10:30:40

30x40 papíry považuju za optimum pro 8x10" (20x25cm), s odřenýma ušima pro 24x30cm. Formát papíru ale snad nebude to, na čem by se vše lámalo.

Osobně bych volil povrch lesklý - strukturovaný ztrácí dech ve stínech -> což znamená, že pak jaksi nemá smysl vůbec do fomaluxu jít. Od fomaluxu přece očekáváme maximalní možnou škálu šedi, proč ji "zabít" povrchem. Luxusní strukturovanou podložku máme na 532I a 542I fomatonech.
  • 0

#59 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 únor 2009 - 10:31:54

Jste blázni, víte to? :)))

to jsme, ale mít papír na kterej nikdo vlastně moc nedělá není úplně blbej nápad

navíc mi to od včerejška, jak jsem to viděl na vlastní oči nějak leží v hlavě
myslim, že jde o papír, kterej dá člověku novou inspiraci navíc jestli se s ním dá ještě dále dobře pracovat (tónovat atd...) tak s tím půjdou udělat jak oldschoolový tak moderní náměty
  • 0

#60 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 10:31:54

naše ministerstvo se ostatně domnívá, že podle jistých zpráv z jistých zdrojů nelze znovuobjevení se strukturované podložky na trhu zcela vyloučit :)
  • 0

#61 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 10:42:06

strukturovaný ztrácí dech ve stínech -> což znamená, že pak jaksi nemá smysl vůbec do fomaluxu jít. Od fomaluxu přece očekáváme maximalní možnou škálu šedi, proč ji "zabít" povrchem


je to otázka, neviděl bych to tak jednoznačně, i když svym způsobem to zní velmi logicky, co píšeš. já bych od týhle kombinace, možná trochu neuváženě, ale přece jen čekal něco jako "třetí" cestu se zcela specifickou charakteristikou podání. jestliže dneska vnímam chlorobrom jako poloviční vykročení na cestě ke klasickýmu kontaktnímu papíru, pak bych chlorostříbro viděl i s tim povrchem jako možný pokračování. je ale pravda, že bych si možná ještě trochu víc než extra dlouhý tonality chtěl užívat ten třidé efekt. to je ale pravda moje čirá fantazie, tady sem na tenkym ledě svejch bujnejch představ a ubohejch zkušeností...
  • 0

#62 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 únor 2009 - 10:47:32

jinak já na to hodlám i zvětšovat, i kdybych kvůli tomu měl kupovat spec. kondezor a vrtat do zdi
  • 0

#63 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 únor 2009 - 10:54:32

strukturovaný ztrácí dech ve stínech -> což znamená, že pak jaksi nemá smysl vůbec do fomaluxu jít. Od fomaluxu přece očekáváme maximalní možnou škálu šedi, proč ji "zabít" povrchem


je to otázka, neviděl bych to tak jednoznačně, i když svym způsobem to zní velmi logicky, co píšeš. já bych od týhle kombinace, možná trochu neuváženě, ale přece jen čekal něco jako "třetí" cestu se zcela specifickou charakteristikou podání. jestliže dneska vnímam chlorobrom jako poloviční vykročení na cestě ke klasickýmu kontaktnímu papíru, pak bych chlorostříbro viděl i s tim povrchem jako možný pokračování. je ale pravda, že bych si možná ještě trochu víc než extra dlouhý tonality chtěl užívat ten třidé efekt. to je ale pravda moje čirá fantazie, tady sem na tenkym ledě svejch bujnejch představ a ubohejch zkušeností...


no muselo by se to videt. a stejne je to tak, ze pro kazdy namet je vhodny trochu jiny povrch. Zeleny je strom zivota :)
Mozna by bylo zajimave zjistit, na jakych papirech a s jakym povrchem se delaly ty AZO papiry.
  • 0

#64 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 11:00:52

v lesku se tušim dělá art contact vod bergra a maj i ty 40x50....
a azo prej ještě furt nějaký takový podobný nadšenci, jak sme tady my, držej - ukončení výroby se prej konalo akorát u prodejců... :-(
  • 0

#65 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 6 únor 2009 - 23:16:38

Jestli se eště trochu jedná o ty fomaluxy, tak 24*30 nebo 18*24 mi přijdou spíš použitelný než ty velký,
  • 0

#66 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 únor 2009 - 08:49:26

jak pro koho, goro :-(
  • 0

#67 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 únor 2009 - 08:58:22

A co třeba že by jste si to nechali dodat v rolích? Na formátu se stejně nedohodnete... :-(
  • 0

#68 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 únor 2009 - 18:31:52

a kdo to bude řezat? 8-)

něco bych vzal, primárně něco jako 18x24 a 10x15, možná i 30x40, tam ale fakt nevím.
  • 0

#69 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 8 únor 2009 - 22:05:37

Ač chudý student vzal bych - při té ceně řekněme pět balíčků v navrženém formátětak si mě můžete připočíst. Jenom nevím, proč chcete lesklý. Přece když člověk prohlíží toho pradědečka v zaprášeném albu, občas pěkné fotky na krajinek a kostelů, co mívají v antikvariátech na prodej, tak jsou všechny na hladkém matovém, či spíše polomatovém papíře. Na lesku je poznat více tónů, taky jsem to pozoroval, ale myslím, že nejde jen o to. Třeba nemám pravdu, ale nejdu tu i o to pravou poctivost kontaktů z vf, bohatých na tóny, ostrých, a přitom sametově hebkých nezvětšovaných. Lesklé papíry jsou takové moc řezavé, až brutálně, hlavně když se vyleští. A když se nevyleští, nejsou zase lesklé, tak k čemu je... Je to ale jen povzdych amatéra, který zatím nic nedokázal, takže vězte, že já(a jistě mnoho dalších) to vezmou, ať to bude lesklé, matné, nebo třeba gevaluxe 8-) .
  • 0

#70 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 únor 2009 - 08:48:26

no ploci tu moji "nechuť " ke kontaktnímu lesku docela přesně definoval... ale platí i to, že lepší lesklý než žádný, kdyby to měl bejt nepřekonatelnej problém
  • 0

#71 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 únor 2009 - 09:00:38

no a čím se ten lesk řídí? předpokládám, že emulzí...
Pokud ano, tak nemáme o čem přemýšlet, protože emulze je nachystaná na RC a jen by jí polili papírovou podložku...
Pokud se to řídí papírem, tak to je jiná...to bychom mohli dáti hlasovati 8-)
  • 0

#72 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 únor 2009 - 14:10:36

no a čím se ten lesk řídí? předpokládám, že emulzí...
Pokud ano, tak nemáme o čem přemýšlet, protože emulze je nachystaná na RC a jen by jí polili papírovou podložku...
Pokud se to řídí papírem, tak to je jiná...to bychom mohli dáti hlasovati 8-)


Nejsem na toto odborníkem, ale když zatím nikdo další neodepsal - zdá se mi, že půjde o míru utvzení želatiny a je to i věc podložky. Ale třeba se dopouštím omylu.
  • 0

#73 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 únor 2009 - 22:11:16

chlapi a kdo si vezme na starosti ten APUG případně i jiný temnovhodný cizokrajný fóra?
  • 0

#74 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 únor 2009 - 22:21:11

nojo, ale jaký by z toho měl být výstup? nějaká petice nebo objednávka? kolik procent z toho množství jedné várky je třeba zaručeně objednat (zbytek si prodá foma sama...)?
  • 0

#75 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 únor 2009 - 22:23:22

nojo, ale jaký by z toho měl být výstup? nějaká petice nebo objednávka? kolik procent z toho množství jedné várky je třeba zaručeně objednat (zbytek si prodá foma sama...)?

mno, pro začátek by stačilo vyvolat zájem :)
  • 0

#76 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 únor 2009 - 20:58:40

No a pokud by se zájem vyvolat nepodařilo(jakože upřímně doufám, že se vše podaří), tak zde je řešení:

http://www.michaelan...Azo_Notice.html

Neumím moc anglicky, ale to co nabízejí je z té kategorie, co potřebujeme. Nevém, jak zasílájí či nezasílají do Evropy, ale pokud by se nepovedlo s fomaluxem, tak můžme vykoupit je. Vzhledem k tomu, že jde o papír na kontakty, mi cena nepřipadne nepřijatelná.
  • 0

#77 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 únor 2009 - 09:16:40

jo to je ta stránka, co sem vo ní psal...
  • 0

#78 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 13:45:45

...Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty.


Goro, z jakého negativu a jakou hlavou, případně druhem žárovky?
  • 0

#79 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 13:52:22

myslíte, že bychom zvládli pokoupit cca 200 až 300 krabic 30x40/50 za cca současnou cenu fomatone MG?
samo píšu o fomaluxu na baryru :D


Otázka by to byla i kdyby se jednalo o balení jen po deseti kusech.
  • 0

#80 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 14:04:47

no a čím se ten lesk řídí? předpokládám, že emulzí...
Pokud ano, tak nemáme o čem přemýšlet, protože emulze je nachystaná na RC a jen by jí polili papírovou podložku...
Pokud se to řídí papírem, tak to je jiná...to bychom mohli dáti hlasovati :D


Lesk je daný papírem, případným matovadlem v emulzi a případným matovadlem ochrané vrstvy.

Povrch je asi nejuniverzálnější lesklý. Mamiaku představ si fajnové lesklé kontakty od Sudka a ono to půjde.

Rozměr 30x40 je braný jako základní. K němu mi přijdou vhodné alternativy 18x24 a role.
  • 0

#81 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 14:34:10

No a pokud by se zájem vyvolat nepodařilo(jakože upřímně doufám, že se vše podaří), tak zde je řešení:

http://www.michaelan...Azo_Notice.html

Neumím moc anglicky, ale to co nabízejí je z té kategorie, co potřebujeme. Nevém, jak zasílájí či nezasílají do Evropy, ale pokud by se nepovedlo s fomaluxem, tak můžme vykoupit je. Vzhledem k tomu, že jde o papír na kontakty, mi cena nepřipadne nepřijatelná.


Tady mají čerstvější informace:
http://www.michaelan...p/newpaper.html

Kdo jim ten papír asi dělá?
http://store.michael...1&products_id=1
  • 0

#82 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 18:42:23

...Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty.


Goro, z jakého negativu a jakou hlavou, případně druhem žárovky?


Inu bylo t neopan 400, nijak zvlášť tmavej, na magnifaxu 4 se 100W halogenem a bez iltrů (naco taky) clona 5,6 na fomatonu to vycházelo kolem 10 sec na clonu 8
  • 0

#83 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 únor 2009 - 18:45:21

...Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty.


Goro, z jakého negativu a jakou hlavou, případně druhem žárovky?


Inu bylo t neopan 400, nijak zvlášť tmavej, na magnifaxu 4 se 100W halogenem a bez iltrů (naco taky) clona 5,6 na fomatonu to vycházelo kolem 10 sec na clonu 8

hm, dvě minuty je dost :) ale zasejc ten fomalux je výzva - třeba k tomu, abys pořídil alespoň nějakej pohledničák :) na ty kontaktíky :)
  • 0

#84 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 únor 2009 - 19:02:32

...Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty.


Goro, z jakého negativu a jakou hlavou, případně druhem žárovky?


Inu bylo t neopan 400, nijak zvlášť tmavej, na magnifaxu 4 se 100W halogenem a bez iltrů (naco taky) clona 5,6 na fomatonu to vycházelo kolem 10 sec na clonu 8


Dík za informaci. Původně jsem myslel velikost negativu a tím zvětšení, ale porovnání s Fomatonem rychlost papíru dokonale ilustruje.
Tak to bude kvalita. Vše rychlé je mi podezřelé. I zrychlení emulzí Fomatonů mi nepřijde jako dobrej nápad.
  • 0

#85 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 únor 2009 - 20:20:49

S citlivostí emulze asi nic nenaděláme, je taková, jaká je, buďme za to rádi...určitě se nakonec ta delsí doba osvitu promítne do kvality obrázků :)

A protože jsem optimista navrhuji po projednání s jkcz následující formáty

pro negativ
13x18 cm - papír 8x10"
18x24 cm a 8x10" - papír 24x30 cm nebo 10x12"
8x10" a 10x12" - papír 11x14"
  • 0

#86 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 11 únor 2009 - 21:26:12

Edo, to vypadá zajímavě. Dělám i na 9x12, tak bych nepohrdl i formátem papírů 13x18. Ale asi budu hooooodně v menšině :) Myslím si, že ta 18x24 ..resp. 8x10 by mohla vyhovovat mnoha lidem. Jak to bude vypadat cenově za tu 18x24?
  • 0

#87 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 únor 2009 - 21:37:38

Edo, to vypadá zajímavě. Dělám i na 9x12, tak bych nepohrdl i formátem papírů 13x18. Ale asi budu hooooodně v menšině :) Myslím si, že ta 18x24 ..resp. 8x10 by mohla vyhovovat mnoha lidem. Jak to bude vypadat cenově za tu 18x24?


to zatím přesně nevím, ještě je vůbec v jednání, jestli se bude baryt polévat :)
Ale každopádně musíme být připravení - štěstí přece přeje připraveným, ne? :)

Ale uvažuju, že by se cena možná mohla pohybovat něco mezi fomabromem a fomatonem - těžko říct; určitě bychom byli rádi, kdyby byla co nejnižší, že jo...na druhou stranusi říkám, že by byl výrobce proti sobě, kdyby stanovil cenu nějak moc vysoko.
  • 0

#88 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 únor 2009 - 07:36:16

to zatím přesně nevím, ještě je vůbec v jednání, jestli se bude baryt polévat :)
Ale každopádně musíme být připravení - štěstí přece přeje připraveným, ne? :)
.....


Edo, držim palec. Stejně si ale řikám, že je hrozný, že s tim Foma dělá takový hrachy. Kdyby to prostě polili a zkusili prodat, tak těch 300 skátulí se nutně musí ve světě ztratit, jak když prdne do móře né? A kdyby i ne, emulzi maj vyvinutou, baryt maj taky, tak je podle mě hřích nezkusit s tim najít díru na trhu. Inu nevím, školy na to nemám, ale tak nějak mi celkovej přístup týhle naší hradecký kompánie připadá neprogresivní a neprozíravej a nevím ještě jakej a tak mam vobavu, že dyby začal odbyt v tomhle odvětví nějak drhnout, tak voni budou s tou svojí flexibilitou první na ráně. A to by mě teda bylo jako i dost líto.... Mno nic, sem se potřeboval po ránu vykecat :)
  • 0

#89 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 únor 2009 - 10:15:23


to zatím přesně nevím, ještě je vůbec v jednání, jestli se bude baryt polévat :)
Ale každopádně musíme být připravení - štěstí přece přeje připraveným, ne? :-D
.....


Edo, držim palec. Stejně si ale řikám, že je hrozný, že s tim Foma dělá takový hrachy. Kdyby to prostě polili a zkusili prodat, tak těch 300 skátulí se nutně musí ve světě ztratit, jak když prdne do móře né? A kdyby i ne, emulzi maj vyvinutou, baryt maj taky, tak je podle mě hřích nezkusit s tim najít díru na trhu. Inu nevím, školy na to nemám, ale tak nějak mi celkovej přístup týhle naší hradecký kompánie připadá neprogresivní a neprozíravej a nevím ještě jakej a tak mam vobavu, že dyby začal odbyt v tomhle odvětví nějak drhnout, tak voni budou s tou svojí flexibilitou první na ráně. A to by mě teda bylo jako i dost líto.... Mno nic, sem se potřeboval po ránu vykecat 8-)


Asi je zatím zajímaj jen velké a jisté zakázky,
ale 10cm svitek do panoramu nám malozakázkově dík Petrovi
taky nakonec uřízli. Jednalo se o pouze drobné desetitisíce.
Takže šance je.
  • 0

#90 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 12 únor 2009 - 10:24:59

Zdendo, takže by jsme měli na důkaz vděku olepit panoramy reklamní samolepkou FOMA :)
  • 0

#91 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 únor 2009 - 10:28:11

ještě jsem zapomněla připsat ohledně té citlivosti, že ISO fomaluxu je něco mezi 8 až 12ti
  • 0

#92 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 únor 2009 - 10:40:24

No už jsem to tu chtěl jednou napsat, ta citlivost Fomaluxu vzhledem k citlivosti Fomatonů podle technických listů a vzhledem k spektrální citlivosti chlorostříbrných emulzí celkem vysvětluje ty Gorovy doby svícení ve zvětšováku.
  • 0

#93 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 únor 2009 - 10:47:47

No už jsem to tu chtěl jednou napsat, ta citlivost Fomaluxu vzhledem k citlivosti Fomatonů podle technických listů a vzhledem k spektrální citlivosti chlorostříbrných emulzí celkem vysvětluje ty Gorovy doby svícení ve zvětšováku.

však jo, ale s citlivostí opravdu nehneme, to mají nastavené na ty mexický laby. Mexikáni jsou velký odběratel a rozhodně nechtějí ty svý mašiny nějak přelaďovat...
  • 0

#94 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 únor 2009 - 10:58:12

No já s tím hýbat nechci, myslím že to prostě chce kontaktovat na sluníčku :-D nebo chodit s kopírovacím rámečkem do solárka :)
Prostě je to papír primárně na kontakty, při zvětšování se stím musí počítat.
  • 0

#95 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 únor 2009 - 10:58:47

co je pomale to je dobre. nechtejme z toho udelat digitalni tvorbu. pekne si to vse vychutnejme. ty pomale emulze se daji krasne doladovat dobou vyvolavani ve vyvojce. je to uplne neco jine, nez obycejne bromy. fomatony dojizdi 5, 8 minut, porad se tam neco deje. Ale ke zvetsovani bych si ten fomalux nebral, jen na kontakty.
Verim Edo, ze se to podari. Drzim palce!
  • 0

#96 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 únor 2009 - 11:19:06

Mi u těch kontaktů přijde potřebnej pořádnej rámeček. Ty Jirkovi práce mě o tom přesvědčujou a dělalo se to takhle i dřív.

Vidím to spíše na:

13x18 cm - na papír 8x10"
18x24 cm a 8x10" - na papír 11x14" nebo 30x40 cm
10x12" a 30x40 cm – na papír 50x60 cm (20x24") nebo role
  • 0

#97 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 únor 2009 - 11:41:58

Mi u těch kontaktů přijde potřebnej pořádnej rámeček. Ty Jirkovi práce mě o tom přesvědčujou a dělalo se to takhle i dřív.

Vidím to spíše na:

13x18 cm - na papír 8x10"
18x24 cm a 8x10" - na papír 11x14" nebo 30x40 cm
10x12" a 30x40 cm – na papír 50x60 cm (20x24") nebo role

to sice ano, ale předpokládám, že ne všichni budou nechávat fotku tak, jak je bez pasparty, tudíž uvažuju-li o paspartě u negativu 8x10" nebo 18x24cm, tak je potom papír 24x30 nebo 10x12" plně dostačující a papíru 30x40 je na to škoda...tudíž o papír 10x12"(resp. 24x30) bych nerada (a myslím, že nejsem sama :) ) přišla
  • 0

#98 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 12 únor 2009 - 12:03:14

Osobně si myslím, že bychom měli vybrat dva nejčastější formáty a zbytek do role. Bude to nejlevnější a řezačku jistě někdo zapůjčí.
  • 0

#99 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 únor 2009 - 12:03:33

Mi u těch kontaktů přijde potřebnej pořádnej rámeček. Ty Jirkovi práce mě o tom přesvědčujou a dělalo se to takhle i dřív.

Vidím to spíše na:

13x18 cm - na papír 8x10"
18x24 cm a 8x10" - na papír 11x14" nebo 30x40 cm
10x12" a 30x40 cm – na papír 50x60 cm (20x24") nebo role

to sice ano, ale předpokládám, že ne všichni budou nechávat fotku tak, jak je bez pasparty, tudíž uvažuju-li o paspartě u negativu 8x10" nebo 18x24cm, tak je potom papír 24x30 nebo 10x12" plně dostačující a papíru 30x40 je na to škoda...tudíž o papír 10x12"(resp. 24x30) bych nerada (a myslím, že nejsem sama :) ) přišla


Eduško Tvé přání je nám samozřejmě rozkazem. Já jen škemrám po těch větších rozměrech. Mamiak to už asi vzdal, tak jsem zřejmě osamocen.
  • 0

#100 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 únor 2009 - 13:03:25

ale určitě nevzdal
předpokládám, že půjdou domluvit 4 rozměry...pokud bude vůbec polito :-D
(berte, prosím, na vědomí, že toto je věc nedořešená a zásadní 8-) :) )


S jedním hodně velkým formátem počítám, ale tam se budete muset domluvit mezi sebou vy, co takový plachtičky potřebujete - jestli 50x60 nebo 40x50 a možná by potom bylo na místě uvést i přímo množství, které plánujete v tomto formátu odebrat...ale to už opravdu předbíháme. Výrobce asi podle množství usoudí, jestli má cenu nastavovat nože na takový formát, či nikoliv.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních