Přejít na obsah


Fotka

Fujichrome Provia 400X


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 leden 2009 - 18:51:01

Před časem jsem se pokoušel s nijakým výsledkem vyzvědět nějaké zkušenosti se slejdovací Provií 400X.
Tento víkend jsem byl v hlavním městě a zkusil s ní nějaké obrázky (Mamiya 645 Super + Flegtogon 50/4). Večer jsem ještě udělal poslední obrázek v noční Kutné Hoře.
A teď se, vyvolávači domácí, podržte. Doma mám roztok naředěný na 1/2 litru a uschovaný v lahvích od piva s takovými uzávěry, jaké byly v šedesátých letech. Vše důkladně zastříknuté Protectanem - ale před 14 měsíci!
Risknul jsme vyvolání a zjistil, že roztokům se za tu dobu vůbec nic nestalo, film byl normálně korektně vyvolán. Tím pro mě padlo dogma, že roztoky na dia se rychle kazí.
Po naskenování (bez korekce zrna a nečistot) jsem opravdu usoudil, že se jedná o mimořádný film, jak praví reklama. Drahý, ale výtečný. Mohu se tedy bez obav vydat na cesty.
Přidávám ukázky.
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#2 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 leden 2009 - 21:59:25

širomile, s 400X jsem také převelice spokojen, je to významný pokrok proti 400F
Byl jsem v úterý pozván Nikonem na předváděčku tikitálního udělátoru, byla tam spousta žrádla, hezký holky a s kamarádem jsme tam prudili, já s F6+400X, Marek s FM3a+neopan 400 :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních