Přejít na obsah


Fotka

skladování vývojek v chladu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 M

M

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2009 - 08:56:45

Doufám že nezákládám téma zbytečne, ale mně se zde nic o tomto nepodařilo najít.

Jde mi o názory na skladování vývojek jak práškových tak i koncentrátů nebo naředěných za nízkých teplot. Myslím tím v mrazáku asi kolem -15. Domnívám se, že chladem se všechny chemické procesy zpomalují, tedy by se mohla prodloužit doba trvanlivosti. Je tomu tak nebo je moje úvaha naprosto zcestá a vývojce to nepomůže, ba ji to i zkazí?
  • 0

#2 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2009 - 16:42:14

Chlad opravdu ovlivňuje trvanlivost vývojek. Ale je rozdíl v trvanlivosti vývojky už naředěné a koncentrátu ! Koncentrát a navíc třeba ošetřený netečným plynem vydrží možná i roky. Ředěná třeba o 14 dnů déle než v pokojové teplotě. Já dávám vývojky do ledničky, zastříknuté Protectanem
a Třeba Ultrafin Liquid mám už asi 3 roky a pořád je dobrej... Negativní A49 je prášková a po namíchání mi vydrží za stejných podmínek cca 2-3 měsíce.
Předpokádám, že ty doby budou pro tu kterou vývojku individuální, ale v zásadě uvažuješ správně...chlad trvanlivost ovlivňuje.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2009 - 17:39:50

Já to teda moc nehrotím.
Namíchaný Fotomal v PET, pokojová teplota, tma:vydrží í víc než rok. Postupně odebírám a vždycky vytlačím vzduch až po hrdlo. Beze změny vlastností, bez jakéhokoliv zabarvení, bez zakalení.

Namíchané roztoky Diafine A a B - stejné podmínky jako výše uvedeno:po čase(měsíce) zákal, po filtraci používám k plné spokojenosti.

Pracovní roztok Foma GD-l 1+4(5). Skladováno stejně jak výše uvedeno. Několikrát(i 10x) používám, po seanci vždy naleju zpět do flašky. Vývojak postupně hnědně, ale pořád jede. Koncentrát po odebrání z orig. 1l lahve vždy vyltačím po hrdlo, bez problému.

Koncentrát Rodinalu odebírám, vzduch nechávám. Postupně tmavne. Vlastnosti stejné.
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 únor 2009 - 17:45:58

AM 74 chlad nesnáší pod 10°C - udělá krystaly i centimetr velký - ale to je asi výjimka
loni se mi to při 6°C stalo
letos už ji dávám domů do chodby a problémy nemám
  • 0

#5 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2009 - 17:55:40

Pyro vody v koncentrátu dva roky v koupelně, kde manželka dělá každý den saunu a stále to vyvolává. ID-čko je sice trochu tmavší, než na začátku, ale taky stále stejně a spolehlivě jede.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních