Přejít na obsah


Fotka

Foto Slama v Brne? Nikdy vic!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2009 - 16:50:02

Potkal jsem na ulici kamarada. Pokud znate reklamu na jogurt za tri koruny tak se tvaril zhruba stejne. V ruce drzel igelitaky od rohliku a v nich byly videt barevny svitky srolovany do rulicky. Pytliky drzel dva, nemluvil, ziral, snezilo na nej. Po chvili z nej vypadlo co je duvodem jeho stavu - vyvolani barevnych negativu ve fotu Slama na Uvoze. Normalne si je vola sam, ale byly tam 2 zabery z jeho "projektu", fotky ktere dela strasne dlouho a nejdou opakovat. Tak si rekl ze to necha na profesionalech. Profesional pry pri vyzvednuti zakazky rekl "jo, to sou ty dva filmy, ze?" a odesel do utrob podniku. Za chvilicku se vracel, v kazde ruce drzel jeden film za kolicek a vece: "ja to nestrihal, nevedel jsem co s tim budete delat". Uz to ho pry tak odrovnalo ze prestal mluvit. Prodavac mu vrazil jeden film do ruky a druhy zacal o svou dlan smotavat do rolicky. Tu nacpal do igelitoveho pytliku a pokracoval s druhym filmem. Evidentne zadne trezorky na prodejne nebyly, chteli setrit tak to davali do pytliku. Kolega si jen stacil vsimnout spousty prachu a nejakych fleku, byl obran o 140,-Kc a vypadl ven. Tam jsem na nej narazil. Zasli jsme ke mne domu a filmy prohledli. Nevim jak to ve foto Slama delaji, ale za dva dny drzeni negativu na ne dostat tolik prachu, to museli vytrit i sklepni prostory. To se neda popsat, to se musi videt. Smouhy a nedovolani jako bonus. Oba volavame E6 a C41 a nechapeme jak to mohli zvladnout. I pri maximalne vycerpane chemii a suseni na balkone v pruvanu nemuzete nikdy dosahnout vysledku foto Slama. Proto az tam nekdy zabrousite a uslysite "jo to je C41, to udelame tady" tak vemte filmy a rychle utikejte. V jakekoliv drogerii to zvladnou lip.
  • 0

#2 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 20 únor 2009 - 17:36:59

Kolega si jednou také nechal u Slámy vyvolat fotky. Fotil asi půlroční dceru, pochopitelně neopakovatelné záběry. Zpátky dotal negativy zcela zničené - prý v průběhu vyvolávání vypli proud... :wink:

--
Pepa
  • 0

#3 fuji

fuji

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 63

Publikováno 20 únor 2009 - 19:19:47

Podobné dobytky buch střílel !
PS: Motání negativů přes dlaň ruky je poslední dobou novinkou taky v kdysi vyhlášeném podniku Fotografia Zlín.Podle všeho u toho snad ještě i žerou vlašák nebo něco podobného.
  • 0

#4 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 únor 2009 - 20:13:12

volil bych sice mírnější formulaci, ale v profi foto Vavruška v plzni mi udělali totéž. jsem nehádavý tip a navíc jsem byl tak v šoku, že jsem se nezmohl na slovo.
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 20 únor 2009 - 20:42:53

tyhle firmy neznám, ale nezbude, než se všemi se kterými se neznáme osobně jménem (obsluhami labů) jednat, jako s potencionálními pitomci

prosím vás, tady je film, dost mi na něm záleží, rádně ho chci vyvolat, neznečistit, nastříhat a zaarchivovat do téhle, mojí folie, rozumíte češtině, kterou na vás mluvím?
  • 0

#6 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 20 únor 2009 - 20:58:45

tyhle firmy neznám, ale nezbude, než se všemi se kterými se neznáme osobně jménem (obsluhami labů) jednat, jako s potencionálními pitomci

prosím vás, tady je film, dost mi na něm záleží, rádně ho chci vyvolat, neznečistit, nastříhat a zaarchivovat do téhle, mojí folie, rozumíte češtině, kterou na vás mluvím?

Tak ani tohle nemusí stačit. Film můžou nastříhat, ale určite ne přesně mezi snímky, jak by jsi to udělal ty. A může se ti stát že těmi nůžkami zastříhnou i tam kam nemají. No a v neposlední řadě se může stát, že zapomenou na folii kterou si přinesl na film.
Já to už zažil...
  • 0

#7 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2009 - 21:06:11

Nemam iluze o tom jak to vypada jinde, videl jsem uz i horsi. V Tesku stojim ve fronte na pokladnu a vidim v mini minilabu v obchudecku pred sebou jak obsluha vytahne negativ, konec se vali po zemi, a mota a mota. Ten konec vytrel podlahu a cely film byl opatlan od prstu. Ale tam by podobny postup cekal kazdy soudny clovek. Tam kde ale sami volaji barevny svitky bych cekal ze bude pristup jiny. Kdysi jsem nosil barevny negativy v Brne do Kodaku u Komercni banky a i kdyz to valili masove tak jsem nikdy nedostal prestrihly policko nebo zapatlanej film. Ve Zline se hodne pohorsili, to jsem se dozvedel od meho "labisty" ktery s nima uz nespolupracuje. Pry to zacali mrsit a tak to skoncil.
  • 0

#8 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 20 únor 2009 - 22:54:47

Já nevím, čemu se divíte, tenhle stav tu byl i v době, kdy laby byly na každém rohu a digitální foťák nikdo neviděl jinak, než na fotografii v časopise. Dnes je to horší o to, že na film fotí stále méně lidí, takže už labistům vůbec nestojí za to se nějak zvlášť snažit kvůli těm pár zákazníkům.

Závěr je jasný: pokud chci fotit na film, vše si zpracovávám sám.
  • 0

#9 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 21 únor 2009 - 08:22:22

Vážení kolegové , motání do klubka přes dlaň , či zaprasená emulze ? Co
jsem osobně zažil , to překročilo snad nejfantastičtější možné představy :
Brigádnice / VIP-dcera profesionální fotografky / na pokyn " Můžeš to již
nastříhat ..." vzala nůžky a před doslova zelenajícím profesionálem , jež
ohromen nebyl schopen vlastního slova a který si osobně po celou dobu čekal na vyvolaný negativ přímo u minilabu , mu s apatickým VIP-xicht- výrazem nastříhala celý kinofilm po jednotlivých políčkách . Nebuďme v
těchto situacích platícími otroky , udržujícími při životě idioty !!! Erik
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 únor 2009 - 08:41:57

mě to nepřekvapuje proto, že by se tak dělo vždy, páč jsem to tehdy nezažil. ale prostě vidím tenhle přístup všude kolem sebe. ať jsu ke svému distributorovi elektrické energie, volám kvůli problému s telefonem, objednávám řemeslníka.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2009 - 09:03:20

Já nevím, čemu se divíte, tenhle stav tu byl i v době, kdy laby byly na každém rohu a digitální foťák nikdo neviděl jinak, než na fotografii v časopise. Dnes je to horší o to, že na film fotí stále méně lidí, takže už labistům vůbec nestojí za to se nějak zvlášť snažit kvůli těm pár zákazníkům.

Závěr je jasný: pokud chci fotit na film, vše si zpracovávám sám.


Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital :-)
  • 0

#12 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 únor 2009 - 09:13:32

Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital :)


však Tebe tu taky zase rádi vidíme ;) Slavilo se dnem i nocí? :-)
  • 0

#13 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 únor 2009 - 09:40:51

Já nevím, čemu se divíte, tenhle stav tu byl i v době, kdy laby byly na každém rohu a digitální foťák nikdo neviděl jinak, než na fotografii v časopise. Dnes je to horší o to, že na film fotí stále méně lidí, takže už labistům vůbec nestojí za to se nějak zvlášť snažit kvůli těm pár zákazníkům.

Závěr je jasný: pokud chci fotit na film, vše si zpracovávám sám.


Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital :-)


Děkuji za milé přivítání, pane nejhodnější admine :)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2009 - 10:42:27



Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital :)


však Tebe tu taky zase rádi vidíme :) Slavilo se dnem i nocí? :-)


JJ ale jen mirne ;) baby uz mam doma tak si uzivam klidu a pohody.

Moje damy.
  • 0

#15 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 únor 2009 - 10:48:56

...gratuluji a přeju hodně zdravíčka mrňouskovi....
  • 0

#16 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 21 únor 2009 - 11:18:29

Dany gratuluji.
Ta moje se zrovna začala plazit... :-)
  • 0

#17 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 21 únor 2009 - 11:25:25

Moje damy.


hezkýý, tak gratulace jako sviňa :-)
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 21 únor 2009 - 11:26:57

Děkuji za milé přivítání, pane nejhodnější admine :)


Jéé a Přecedá ! Vítej nám Přecedo náš milený. To jsou věci dneska :-) ;)
  • 0

#19 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 únor 2009 - 11:29:35

připojuji se s gratulací. to je pecka, mnoho zdraví. a místo panenek malý kardánek
  • 0

#20 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 únor 2009 - 11:43:19

gratuluju dany a přeju hodně zdravíčka oběma holkám
  • 0

#21 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 únor 2009 - 13:25:05



Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital ;)


však Tebe tu taky zase rádi vidíme :D Slavilo se dnem i nocí? :)


JJ ale jen mirne :) baby uz mam doma tak si uzivam klidu a pohody.

Moje damy.


Tož vítej Dany v Klubu otců :-) A veliká gratulace k tomuto přelomovému kroku a hodně zdraví tvým ženským!
  • 0

#22 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 únor 2009 - 17:42:03



Dobry den pane predsedo, jsme radi ze jste zavital ;)


však Tebe tu taky zase rádi vidíme :D Slavilo se dnem i nocí? :)


JJ ale jen mirne :) baby uz mam doma tak si uzivam klidu a pohody.

Moje damy.


Tož vítej Dany v Klubu otců :-) A veliká gratulace k tomuto přelomovému kroku a hodně zdraví tvým ženským!


každopádně GRATULUJEME :D
  • 0

#23 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2009 - 22:14:47

Filmy v labe vyvolavam , vlastnoručne, tak sa hanbím za akože kolegov, čo takto vyvolávajú, ale...

Dat si vyvolat film, v malom mestečku, malej zberni, labe, atd, je hazard, ktorý si tu musí každý uvedomit , kedže je toto temna komora a nie nejaké okno o digitaloch.. a sú tu skúsený borci v mnohom.

V opačnom prípade váš film poslúži na prečistenie valcov!!!, osobne ked volám 6x6 tak najprv dva , tri krát prebehnem najprv planžetou+čistý film,/ide o už vyvolané filmy/ ktorý nám slúži práve na toto, na prečistenie a zistenie prípadných problémov,až potom ide film zákaznika...
Hm, vypadla elektrika, skor by som vymenil ozubené kolečká v negatívke, najskor im preskakuje vodici plást, ktorý vedie film , porušia sa predpísané časy a problém je na svete a výhovorka je jednoduchá..
Inak kluka, cca 15 otačok za minútu a film dostanete z chémie von minimálne použitelný.. Ak vypadne elektrika. Verte mi, že ak sa spýtate, tak ju určite nemajúú..
Kontakt a odtlačky prstov ? Film ak viete chytit, neuškodíte mu..
Osobne mám tak suché ruky v labe, že po sebe nenechávam odlačky, xi
Moj názor, napr. v POLUSE v Bratislave, už mali sa tri laby dávno dohodnúť a vyvolávat len v jednom, nehrozil by tu prepad chémie a podobné veci, čo sme tu popísali.. ale to by sa majitelia nemohli chovat ako pšrosy a negovat konkurenciu, miesto spolupráce..
  • 0

#24 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 únor 2009 - 23:57:04

Tak se nám téma trošku stočilo:) :lol: Také ode mne putují gratulace, otče!

Ty filmy, to je hnus, velebnosti. Vyvstává ale otázka, kde teda volat? V Praze je jistá ThaliaPicta, ale kvůli jednomu či dvěma filmům se člověku přecijen trmácet do Práglu nechce že. Takže otázka zní, existuje v Brně důvěryhodný lab?
  • 0

#25 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 22 únor 2009 - 08:36:23

......Takže otázka zní, existuje v Brně důvěryhodný lab?


Těžko se dá na takovou otázku jednoznačně odpovědět.

Já mám dlouhodobě dobré zkušenosti s labem na Kozí 4. Chodím tam už dlouho a zatím se mi nestalo,že by mi při vyvolání film nějak zkazili. Nastříhají ho (ne nůžkama) po šesti políčkách a předají v průhledných trezorkách. I když si jdu nechat udělat zvětšeninu , tak se mi zatím nestalo, že by mi film vrátili poškozený.

Minilab na Křížové nebýval za „starého pana vedoucího“ taky špatný. Od té doby, co se tam změnilo vedení tak tam už nechodím I když na tento lab někdo nadává, někdo zase chválí tak si myslím, že patří mezi ty lepší, které v Brně máme.

V minilabu ve Vaňkovce jsem si nechal dělat fotky jen asi dvakrát. A zase. Někdo tento lab chválí, někdo na ně nadává. Podle mě je tento lab takový standard. Filmy si tam vyvolat nedávám, protože je stříhají jen po čtyřech políčkách a já archivuju filmy po šesti políčkách. Co je určitě plus v tomto labu, že když člověk potřebuje, tak udělají fotku prakticky na počkání.

Fosh foto na České je taky takový standard. Osobně s nima zkušenosti nemám. Znám pár lidí, kteří si nechávají u nich dělat fotky a nějaké negativní zkušenosti jsem neslyšel.

Minilab U Jakuba byl vždycky můj oblíbený, ani nevím proč. Obsluha ochotná, příjemná a je to snad poslední lab v Brně, kde se dají koupit papíry a chemie pro černobílou fotografii. Vyvolávat filmy ani dělat fotky si tam ale už nenechávám. Když jsem tam ještě chodil, tak třeba dvacetkrát mi udělali perfektní zvětšeninu a vrátili film v pořádku a po jednadvacáté ten film poškrábali tak neskutečným způsobem, že si nedovedu představit co s ním mohli dělat. Jo a dělají tam zvětšeniny jen do velikosti 20 x 30. Větší velikosti pro ně někdo dělá.

Ještě existuje minilab na Antonínské. Tam si svého času nechával vyvolávat filmy George. Už ani nevím jestli byl spokojený a nebo nadával. Nechával si tam myslím vyvolávat hlavně barevné svitky.

Nedovedu říci který minilab v Brně je nejdůvěryhodnější. Já osobně jsem nejspokojenější s labem na Kozí 4. Dle mého mínění je dobré si vybrat jeden minilab a tam si nechávat vyvolávat filmy, popřípadě dělat fotky. Když za nějaký čas obsluha minilabu zjistí že se k nim člověk vrací pravidelně tak se snaží vyhovět jaksi víc.
  • 0

#26 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 22 únor 2009 - 08:49:28

Já mám dlouhodobě dobré zkušenosti s labem na Kozí 4. Chodím tam už dlouho a zatím se mi nestalo,že by mi při vyvolání film nějak zkazili. Nastříhají ho (ne nůžkama) po šesti políčkách a předají v průhledných trezorkách. I když si jdu nechat udělat zvětšeninu , tak se mi zatím nestalo, že by mi film vrátili poškozený.


Je to taky můj nejoblíbenější, ale jednou mi tam přestříhli políčko, ani se pak neomluvili, a jednou mi ztratili celý pásek kinofilmu :lol: . Přesto lepší v Brně neznám.

Minilab na Křížové nebýval za „starého pana vedoucího“ taky špatný. Od té doby, co se tam změnilo vedení tak tam už nechodím I když na tento lab někdo nadává, někdo zase chválí tak si myslím, že patří mezi ty lepší, které v Brně máme.


No bývalý majitel je můj soused, dělali tam věci pořádně, a to se dneska nevyplácí. Takže to prodali.

Nedovedu říci který minilab v Brně je nejdůvěryhodnější. Já osobně jsem nejspokojenější s labem na Kozí 4. Dle mého mínění je dobré si vybrat jeden minilab a tam si nechávat vyvolávat filmy, popřípadě dělat fotky. Když za nějaký čas obsluha minilabu zjistí že se k nim člověk vrací pravidelně tak se snaží vyhovět jaksi víc.


Tak tak, na Kozí mě už znají podle xichtu a v podstatě bez ptaní ví, co budu chtít. Ale to je obsluha u pultu, do ruky to pak dostane jiná paní. Nejvíc mi tam vadí, že zpracování dělají ve stejné místnosti, kam chodí zákazníci, otevírají se tam dveře a dost se tam musí prášit. Ale zase ty dveře nevedou na ulici, takže to je taková malá útěcha...

--
Pepa
  • 0

#27 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 únor 2009 - 09:52:16

Už dlouho nechávám vyvolávat v Thalia Picta (většinou b inverzi + fotky). Předtím u pana Sovičky ve Zlíně (tam byl před lety nějaký problém - vyhořeli či co...).
Když máte nějaké spešl přání a do TP zavoláte, je velká šance, že se domluvíte...
Prostě mám pocit, že je to skoro poslední firma, kde dělají lidi, kteří vědí, co vlastně dělají a co se od nich očekává.
P.S. Jsou-li ještě jiné podobné firmy, omlouvám se jim.
  • 0

#28 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 22 únor 2009 - 12:03:40

Už dlouho nechávám vyvolávat v Thalia Picta (většinou b inverzi + fotky). Předtím u pana Sovičky ve Zlíně (tam byl před lety nějaký problém - vyhořeli či co...).
Když máte nějaké spešl přání a do TP zavoláte, je velká šance, že se domluvíte...
Prostě mám pocit, že je to skoro poslední firma, kde dělají lidi, kteří vědí, co vlastně dělají a co se od nich očekává.
P.S. Jsou-li ještě jiné podobné firmy, omlouvám se jim.

jo pan sovička vyhořel společně s celou tržnicí...
chvilku se prý ještě drželi, ale pak to vzdali.

a když už píšu...
ve zlíně se vyvolává ještě naproti kostela ve Fotografii, ale nevím proč nějak bych jim to nesvěřil. pak se volá v ArtPhoto vedle zlíňanky. dále na čepkově v CZfoto, když bych si dával dával volat tak asi tam, protože to jsou sice očividně digitálisti ale stejně očividně je vidět že svému oboru rozumí.
no pak je na tržnici fotoobchůdek té paní co to převzala po panu sovičkovi, tam si myslím že nevolají, ale posílají. ale s tou paní je výborná domluva a prý když budu něco potřebovat, tak mi to sežene. ale je to spíš prodejna filmů a vzadu mají zařízení na pasovky
-------------------------------------
v pardubicích jsem to ještě moc neprozkoumal, ale asi bych to zanesl "k moškovi" kde svému oboru rozumí a vyjdou vstříc. dalším myslím důvěryhodným labem je konica na sladkovského (když se jde po ulici, tak jsou tam asi 4laby, tak pozor)
první na který narazíte je interfoto na třídě míru a tam ne, tak se na mne dycky dívali děsně opovržlivě když jsem chtěl něco na film, ale zase se tam dá nakoupit chemie a papíry

DO LABU JSEM JEŠTĚ NEDÁVAL, TAKŽE MNE BERTE S REZERVOU
  • 0

#29 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2009 - 13:41:42

Podobné dobytky buch střílel !
PS: Motání negativů přes dlaň ruky je poslední dobou novinkou taky v kdysi vyhlášeném podniku Fotografia Zlín.Podle všeho u toho snad ještě i žerou vlašák nebo něco podobného.


Toš totok?To je celkem nemilé, potřeboval bych vyvolat nějaké diáky a řeším klasickou Nerudovskou otázku...kam s nima?Ze Vsetína vozíja vesměs všecko tam...

Ogaři, Gottwaldovjáci, nemáte nekdo opravdu dobrou zkušenost s labem ze zlína?Myslím s diákama?Fakt nerad bych o ně přišel/nechal zk__vit...Díky
  • 0

#30 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 únor 2009 - 19:31:18

Ogaři, Gottwaldovjáci, nemáte nekdo opravdu dobrou zkušenost s labem ze zlína?Myslím s diákama?Fakt nerad bych o ně přišel/nechal zk__vit...Díky


Je to jednoduché, ve Zlíně diáky už nikdo nevolá. Naposledy (na podzim po Šumavě) jsem to dával do Fotografie proti kostelu, pro ně to dělá Foto Morava a oni jenom předají sáček a zinkasují peníze. Film přijde nastříhaný v košilce. Foto Morava mi diák nikdy vyloženě nezprasili, ale mapy už jsem měl. Labem první volby je pro mě Thalia Picta v Praze (pokud mám cestu), ale do Foto Morava via Fotografia dávám film celkem bez obav (lab druhé volby, pokud cestu do Prahy nemám). V dávných dobách potvrzuji kvalitu Sovičky, ale na sklonku jejich éry (po přestěhování do 22. budovy) už to bylo problematické, a raději jsem to dával to Foto Morava (tenkrát ještě fungovali ve Zlíně přímo).

Toliko moje zkušenost.
  • 0

#31 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 únor 2009 - 22:07:45

Můžu potvrdit dlouhodobou dobrou zkušenost s labem na Kozí 4 v Brně, i když v poslední době už tam moc nechodím, protože si volám černobílé i barevné filmy sám (kromě diáků - zatím - taky bych si je volal, ale fotím na ně sporadicky. Na Kozí 4 jsem nechal vyvolat nedávno diák 6x4.5, posílají to tuším do Zlína nebo do Teplic a výsledek byl velmi dobrý).
Myslím, že každý, kdo si volá sám černobílé filmy, zvládne i C41 a výdrž chemie je dost dobrá, v jedné sadě na 1l se dá vyvolat 16 filmů, a je po problémech s laby.
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 23 únor 2009 - 08:50:10

Onehdá tu byl na temnej nejaký temnokomorník a měl někde v Kopřivnici lab. Zkúšal to nekdo dávat k němu? Sakra jak on sa enem jmenoval. Poté co mi ve Zlíně zprasili 5 filmů, tož přemýšlám, že bych to dal k němu.
  • 0

#33 Jozo

Jozo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 únor 2009 - 09:11:37

Zde jsou jeho netové stránky: http://www.janhubafoto.cz .
  • 0

#34 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 23 únor 2009 - 14:02:12

Moje damy.


Připojuji se ke gratuluci Dany. Mnoho zdraví a štěstí přeji Barborce.

(Mi přijde todle vlákno hezky namíchaný. Takový hodně analogový, že z toho může vzejít jen to nejlepší.)
  • 0

#35 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 únor 2009 - 17:27:11

To JOZO :

Máš nejake skusenosti s labom janhuba ?? hm?
  • 0

#36 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 únor 2009 - 20:07:36

Podobné dobytky buch střílel !
PS: Motání negativů přes dlaň ruky je poslední dobou novinkou taky v kdysi vyhlášeném podniku Fotografia Zlín.Podle všeho u toho snad ještě i žerou vlašák nebo něco podobného.


To jsi asi nebyl ve Zlíně u pana uměleckého fotografa mistra super digi fotografa v ArtFoto vedle Potrefené Husy či zlatictví Eligius naproti náměstí, já jsem tam byl jednou a také naposledy, když mi nějaký mladý ogárek před mýma očima začal namotávat svitek na stole a za každým pootočením film potáhl po špinavým stole. Mít u sebe sečnou zbraň, tak teď píšu z Valdic.
A tehdá tam také dotaz na Fomapan byl něco jako urážka, na jiné filmy jsem už raději se neptal. (smajlík zvracení)
  • 0

#37 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 únor 2009 - 20:12:09

Když už tedy diáky, tak ve Fotografii do FotoMorava, nebo bych, jak říká YpresBass, do CZ Foto na Čepkově, tam je rozumná domluva (na to že to jsou digitálisti kua dobrá :) ).

S pánem bohem :?
  • 0

#38 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 445 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 24 únor 2009 - 00:04:03

Zde jsou jeho netové stránky: http://www.janhubafoto.cz .

u pana Janhuby jsem delal nekolik cca 80 zvetsenin a je to machr, nejlepsi bylo, ze jsem tam byl s nim a rikal mu jak si to barevne predstavuju, filmy jsem u neho ale nevolal, jelikoz si je volam sam
  • 0

#39 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 08:47:58

kraken : Pan Janhuba je, myslím, mistr svého oboru. Barevné negativy i foto na solidní úrovni. Vstřícnost a ochota. Radost spolupracovat. Individuální přístup. Toto není reklama, ale osobní zkušenost /svitek/.
  • 0

#40 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 únor 2009 - 08:51:12

Hm, ja mu psal par tydnu zpet tady na TK soukromou, precetl si ji a neodepsal. Chtel jsem udelat nejake velke cb tisky bud z dat nebo primo planfilmu...
  • 0

#41 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 08:55:33

Hm, ja mu psal par tydnu zpet tady na TK soukromou, precetl si ji a neodepsal. Chtel jsem udelat nejake velke cb tisky bud z dat nebo primo planfilmu...


Tak ho zkus kontaktovat primo, ma na strankach telefon.
  • 0

#42 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 24 únor 2009 - 09:47:59

Asi všude platí, že někdo je spokojený a někdo nespokojený. Já byl nespokojený i v Thalii. Chtěl jsem oskenovat film ze Sterea 35, které má dost zvláštně rozmístěna políčka. Slečna na příjmu nevěděla, tak zavolala odborníka, který mi obtiskl oba palce na film tak krásně, že bych ho hned mohl zanést do policejní databáze.
E6 nechávám volat na Petřinách a jsem spokojen.
  • 0

#43 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 11:11:46

Na janhubu lab som sa pýtal len preto, čo mi odpoviete..

Svojho času, ked som to "zabalil" začali propagovat digitalne hlavy na velkost 40x50 cm a tuším aj viac, som si povedal, že v tomto už nepofičím,lebo roky plynuli a stále fotky !!! 30x45 z digitalov vobec nevychádzajú dobre napriek tomu, že megapixely za pár rokov pribudli.
A to robím na 570 frontieri, takže viem o čom hovorím a píšem.. A tento smer ma nejako nateraz neoslovil.

Potom začal niekto na fotoaparate.cz hlasno propagovat tento lab, až som si myslel chvílu, že to je majitel.. :))) Nech mi prepáči.. saospravedlnujem..
A toto som mohol urobit aj ja ,a to mam odlaborovaných zvacsenín, aj vítazných , aj na Vašom CZECH PRESS PHOTO minimalne 8.. aj tento rok mám.. Skor som tichý muž v pozadí, s kvalitnou prácou ,ako robusná reklama.. potom sa práce nestíha, púšta sa, ludovo povedané... hm

Ešte raz,proti labu nič nemám, prajem mu vela úspechov..

/Len učite by som z titulnej stránky stiahol slová o praní fotiek vodou. Ono to nieje len o tom, či chémiu vyperiete z fotky von, ALE aj o tom, ako fotka bude žit dalej.. a to je o tom, že nan u posobia aj iné okolnosti, vlhkost, násladne baktérie, atd.. PRETO sa perú fotky v 30-38 stupnoch v roztokoch tabliet, dichlorových, kde sa tieto postupy zastavia. Pri nižších teplotach tieto tablety nezaberajú../ xi

Takže tradične som sa v téme dostal úplne niekde inde...jako vždy :oops:))

A v labe treba tlačit na kvalitu, prirodzene, jemne a vytrvalo, argumentami.. ono potom aj oni dvihnu prdelku,začnú robit lepšiea ako sa hovorí, až Vás zbadajú vo dverách, majú polach ! xi
Potom si toho svojho laborantíka nájdete a budete spokojný..

Takže tradične som sa v téme dostal úplne niekde inde...jako vždy :)))
  • 0

#44 Ventillo

Ventillo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • Location49.215957,16.598999
Reputace: 10

Publikováno 19 únor 2012 - 15:36:42

Nevim jestli to tu nekde bylo, ale i v r. 2009 i ted, DVF na pekarske. Pani ma k tomu velice zdravy pristup. Nesprasene, jak treba fotoantik na Mendflaku...

A kdo by si rad pokecal o temnokomore, tak je na to taky pani dobra. :-)

Akorat v r.2008 se mi vratil jeden dia stredoformat trosku vic zapraaseny. Pry se omlouvaji, ale neuvedomili si, ze ten stroj dlouho stal. Od te doby svitky lezou ciste a spravne volane.
Jenou nenastrihane, ale fotil jsem ve tme, tak nebylo jasne co vlastne strihat.

Jinak svitek dodaji v dileracku, kino v rukavu. Asi nej o cem v Brne vim.
  • 0

#45 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 únor 2012 - 19:42:25

Nevim jestli to tu nekde bylo, ale i v r. 2009 i ted, DVF na pekarske. Pani ma k tomu velice zdravy pristup. Nesprasene, jak treba fotoantik na Mendflaku...

A kdo by si rad pokecal o temnokomore, tak je na to taky pani dobra. :-)

Akorat v r.2008 se mi vratil jeden dia stredoformat trosku vic zapraaseny. Pry se omlouvaji, ale neuvedomili si, ze ten stroj dlouho stal. Od te doby svitky lezou ciste a spravne volane.
Jenou nenastrihane, ale fotil jsem ve tme, tak nebylo jasne co vlastne strihat.

Jinak svitek dodaji v dileracku, kino v rukavu. Asi nej o cem v Brne vim.


Filmy nevyvolávají přímo v DVF, ale posílají je na Antonínskou.
  • 0

#46 Ventillo

Ventillo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • Location49.215957,16.598999
Reputace: 10

Publikováno 22 únor 2012 - 11:02:32


Nevim jestli to tu nekde bylo, ale i v r. 2009 i ted, DVF na pekarske. Pani ma k tomu velice zdravy pristup. Nesprasene, jak treba fotoantik na Mendflaku...

A kdo by si rad pokecal o temnokomore, tak je na to taky pani dobra. :idea:

Akorat v r.2008 se mi vratil jeden dia stredoformat trosku vic zapraaseny. Pry se omlouvaji, ale neuvedomili si, ze ten stroj dlouho stal. Od te doby svitky lezou ciste a spravne volane.
Jenou nenastrihane, ale fotil jsem ve tme, tak nebylo jasne co vlastne strihat.

Jinak svitek dodaji v dileracku, kino v rukavu. Asi nej o cem v Brne vim.


Filmy nevyvolávají přímo v DVF, ale posílají je na Antonínskou.


Vedel jsem, ze to nekam posilaji, ale kam? Ted uz vim a zas zapomenu. Myslim ale, ze diacky tam nedelaji. Stejnak mam rad DVF pani (promine, ze sei nepamatuju jmeno).
  • 0

#47 zorin

zorin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 21

Publikováno 22 únor 2012 - 16:45:10

Tak jsem na zdejší doporučení nechával vyvolávat v labu na Kozí. Jsem spokojený, i s cenou. Neúčtují si 5,- za igelit pro nastříhaný negativ, jako třeba U Jakuba. Ale zákazníkovi přede mnou obsluha smotávala film o dlaň také, jak se zde kritizuje. :idea:
  • 0

#48 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 12 červen 2012 - 08:49:50

Všechny fanoušky Kodaku na Kozí musím zklamat, tento minilab už neexistuje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních