Jak vyrobit negativ 8x10 ze svitku?

#51 prema

prema

Publikováno 1 září 2010 - 19:09:14

Hm, možná bych měl právě z toho dost obavu. Přece jen ta žárovka není monochromatická, raději bych si svítil velmi ,ale velmi decentně červenými diodami ( např. blikačka na kolo). Sice Foma tu červenou 15W žárovku uvádí v tomto případě jako možnost, ale i tak bych to svícení omezil na naprosté minimum.

#52 jkcz

jkcz

• LocationValašské království

Publikováno 2 září 2010 - 05:56:43

Nejsem si jisty, co znamena "stejne cerny". Je ten negativ zcela preexponovany, tedy skutecne tmavy/cerny nebo naopak podexponovany a tedy vubec nedoslo ke zcernani? Tipuji spise druhou moznost. Zkuste prodlouzit vyrazne expozici, klidne v minutach 4-5. Pak se uvidi. Papir sebere hodne svetla. Postup mate spravny.

#53 jkcz

jkcz

• LocationValašské království

Publikováno 2 září 2010 - 05:59:17

A v pripade varianty 1, tzn. extremne kryty negativ bych se zameril na to co pise prema, na Medix s cervenym svetlem opatrne.

#54 Stráníková Olga

Stráníková Olga

Publikováno 2 září 2010 - 13:38:08

Tak hurá,právě odcházím z fotokomory a snad už se blížím k nějakému výsledku.
Problémem asi bylo,že jsem vyvolávala krátkou dobu,takže teď vyvolávám 3 minuty,mám nastavenou největší clonu a ještě používám šedý filtr,protože se časy exponování pohybovaly okolo 2-3 s,světlo jsem ještě zakryla černým papírem,aby bylo opravdu minimální a jen jsem našla misku....
Všem moc děkuju za ochotu.Zatím zkouším jen fotky na ručním papíru s fotoemulzí,ale ráda bych šla dál a proto potřebuji větší negativy.A protože jsem staromilec,odmítám si dělat zvětšený negativ z PC,i když by to bylo určitě méně bolestné na nezdary a taky na finance :) :lol: :)

Ale to tady jistě všichni temnokomorníci znáte na vlastní kůži.

Nějaké pokusy s ručním papírem mám na fleru www.fler.cz/linka-o[/url]

#55 Kramsky

Kramsky

Publikováno 14 září 2010 - 19:26:11

Ahoj, koukam se tu hodne rozjely stare techniky, muzete mi poradit jak udelat ze svitku negativ 8x10 palcu? Mam nenaexponovane Fomy 100, ale netusim jak na ne prekopirovat/zvetsit to co mam na svitku. Diky za navod pro duchodce.

Vím, že je to na tomto fóru rouháním, ale s úspěchem tisknu negativ pro gumotisk z digitálních dat na tiskárně na "Fotografický papír pro každodenní použití".

Takže jako jednoduchou cestu pro získání negativu ze svitku navrhuji skenovat, digitálně zpracovat a vytisknou.

Expozice horským sluníčkem mi vychází na 10 minut.

#56 spooky

spooky

• LocationTrenčín, Slovakia

Publikováno 14 leden 2011 - 23:36:44

Tak som dnes kontaktoval Fomu ohľadne kúpi Medixu PT a bolo miovedané, že Foma už tento film prestala vyrábať.
Teraz dovážaju namiesto neho Agfa CP-VB. Tvrdia že je to prene to isté ako Medix. Máte s týmto filmom niekto skúsenosti ?

#57 Vlcak

Vlcak

Publikováno 14 leden 2011 - 23:38:23

hej, je to uplne stejne :-)
jednou mi dokonce prodali Medix PT 11x14 a prisla Agfa :), neni ceho se bat.

#58 Stráníková Olga

Stráníková Olga

Publikováno 15 leden 2011 - 17:58:28

A zkušenosti s ní mám velice dobré,negativy vyšly moc dobře a navíc se nemusí pracovat v úplné tmě,používám červené světlo.

#59 Eda

Eda

Publikováno 15 leden 2011 - 20:31:17

jj je to tak, dokonce se nechá i běžně sehnat 11x14 - cena oproti klasickým filmům velmi příjemná