Přejít na obsah


Fotka

LOMO tank, dotaz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
158 odpovědí na toto téma

#1 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 4 březen 2009 - 19:06:22

Zdravím, jsem tu nový. Podrobně jsem si toto fórum pročítal. Jsem vášnivým fanouškem 8mm (a taky 16mm) a před časem mě napadlo zkusit si vyvolávat ČB filmy, tak jsem si sehnal tank LOMO přes ebay. Bylo to docela drahé, ale ne tak, jako se prodávají jiné. Myslím ale že tomu něco chybí, že je něco v nepořádku, pokud mi poradíte, budu rád. Mám tam normálně ten hrnec a potom dvě STEJNÉ spirálovité cívky a nějaký platový šroub. Dle návodů a rad, co jsem tu četl to vypadá, že něco tomu chybí, nějaká další cívka či co. Puvodně jsem si myslel, že pujde vyvolávat i 8mm (kazetyú, ale jak vidno, tak to asi nejde. Dnes jsem zjistil pokusem navinout film na cívku, že asi ani ty 16mm (nebo DS8) nejdou a tak to je asi uplně k ničemu. Než, ale budu přemýšlet co s tím, chci se poradit. Snad jestli se dá sehnat ten zbytek někde, či co. Jinak ještě k dalším tématum, co tu padla. Já mám vícero kamer doma. A poměrně dost jsem si studoval o nich, takže vím, jaké jsou uskalí, atd. (blbá expozice, speciální baterie, atd) Kdysi dávno (kolem r. 2001), kdy ještě FOMA stála 150Kč a vyvolání 120 (či tak nějak) tak jsem natočil pár Normal 8 cívek na starou kameru ze 40. let Eumig po dědečkovi! Fungovala v pohodě!! Pak jsem ale přesedlal na Super 8 na ČB DS8, mám Ruskou Quarzku. Měla ale nějaký mechanický problém, tak jsem koupil jinou Quarzku. Pár filmu z toho mám, Pak jsem několik let na film netočil. Vrátil jsem se k tomu loni. Chtěl jsem zkusit kazety a barevné filmy. U Pazdery jsem koupil nějakou Bolexku, ale tu jsem nikdy nepoužil. Ale někdo jiný na to točil a je v pohodě, ale nemá manuální clonu ani další věci. Pak jsem si pořídil Canon Auto Zoom 814 Electronic. Ta vypadala dobře, ale měla problém, že byla někde vevnitř špinavá a po rozebrání (což byla naprosto šílená práce) se mi tam dostal nějaký prach do okénka a několik filmu bylo v háji. Naštval jsem se na ní a koupil si snad už definitivní Leicu Leicinu Super RT1, která má opravdu hodně možností včetně časové expozice!! Máte někdo s ní zkušenosti? Ted se na to něco chystám točit tak se uvidí.

A ještě něco k filmum: Já osobně kupuju a vyvolávám filmy v USA! Je to nejlevnější, i s poštovným, které není od evropského tak moc odlišné. Jedna S8 Ektachrome kazeta tam stojí 15$ a vyvolání 10$. Konkretně firma Dwayne´s photo! Mohu doporučit!

Předem díky za radu
Jan Rybář
  • 0

#2 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 4 březen 2009 - 19:09:53

...že jsem to pastnul sem, myslel jsem, že se to pastne pod témata k vyvolávání. Nenašel jsem jak to smazat...
  • 0

#3 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2009 - 22:28:00

Ahoj, ty civky v LOMO tanku jdou slozit bud tak, ze z nich slozis jednu civku na 8mm Super 8 film, nebo s pomoci bakelitoveho mezikusu tak, ze z nich slozis civku na 16mm (tj. 16mm nebo DS8 = 2x8mm) film.

Ten bakelitovej mezikus mezi ty civky dost casto u tech tanku chybi, lidi to vetsinou poztraceli, pomoc je ale jednoducha: vem par metru stareho 8mm filmu, smotej ho do nafest do krouzku tak aby uprostred byl cca 2 cm otvor prumer, sirka toho krouzku filmu asi 1 cm, vezmi sekundove lepidlo a bytelne to slep. Takto vytrobenou redukci pouzijes mezi dve civky a sesroubujes tim plastovym sroubem, ktery zminujes ve svem prispevku.

V puvodnich tancich ty civky byly 3, ale pokud tam mas 2, tak by to melo byt pouzitelne.

Ad kamery - vitej do klubu sberatelu kamer :lol: Z DS8 stroju mam osobne fakt asi nejradeji "kvarcky". Manualni clona, ruzne rychlosti snimani, snimani po policku, moznost manualni prolinacky ... proste analogovej stroj se vsim vsudy, nezkazenej zadnou elektronikou (krome expozimetru)...

S8 Bolexek jsem par videl, ale v ruce jsem nikdy zadnou nemel.

Canon AutoZoom 814 je dobrej, spolehlivej strojek strojek, byt tebou, nechal bych si ho vycistit / opravit a zacal bych ho pouzivat.

Leica Leicina RT1 je taktez velmi dobrej strojek, sam ho nemam, ale mel jsem ho pred par tydny pujceny od znameho.

Jinak co se me sbirky tyce, tak mam "kvarcku" DS8, Canon 514XL-S, a cca 5 tydnu nove tez vytouzenej stroj Braun Nizo S801 Macro.

Barevne Ektachrome 64T S8 filmy si kupuju v prepoctu za cca 305 - 330 Kc / kus (podle dodavatele a kurzu koruny), volam si je sam.

Dwayne's photo muzu taktez doporucit, nicmene z trochu jineho duvodu nez ty - Dwayne's jsou jedinnou / posledni laboratori na svete, kteri umej jeste vyvolat filmy urcene pro proces K-14, tj. stare legendarni Kodachromy (obcas se daji najit na burze, na ebayi ...)
  • 0

#4 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 březen 2009 - 00:21:18

Ja jsem si s tím dneska docela dost dlouho hrál a opravdu mě nenapadl způsob, jak to dát do sebe dobře. Nemohl bys treba udelat fotečku toho, jaké části musí proti sobě jít? Já mám dvě stejné cívky, obě mají drážky. Někde jsem se tady dočetl, že ta druhá část by drážky mít neměla. Jsem teď trochu bezradnej. Nevím jak to má proti sobě jít, Snažil jsem se tady ze všech příspěvků pochopit princip. Ale není mi úplně jasný. Chytnu li to uprostřed a začnu li s tím točit, jak se zaručí, aby to zůstalo v drážce? Logicky přeci musí ten film vyklouznout a nebo drhnout.
  • 0

#5 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 březen 2009 - 00:50:09

Tak beru zpet, opravdu jsem si to jeste jednou zkusil a jde to! Celou civku 8mm filmu jsem tam dal. A zjistil jsem, ze ten film do toho musi jet trosku nahnute, pak to nezadrhava. Ja jsem hlavne zkousel ten 16mm resp. DS8 a tam to asi bez nejake redukce nepujde, protoze dvema spiralama proti sobe to opravdu asi nejde.
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2009 - 00:53:08

zitra udelam fotku :lol:

prozatim zkusim jeste jednou popis.

Mas dve civky, obe maji drazky. ale ty civky maji drazky jenom z jedne strany. bud obe nebo jen jedna. navic, jedna z civek by mela mit vetsi stredovy otvor. Ta prijde navrch, tim otvorem prostrcis ten bakelitovy sroub, druha civka by mela mit zavit.

Jeste pro upresneni, mas tank s jednou hadickou nebo se dvema?
  • 0

#7 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 březen 2009 - 01:14:42

Mam s jednou hadickou. Podařilo se mi navinout 8mm film dokonce i po tmě. Odpoledne jsem zkoušel DS8 resp. 16mm. Tam asi opravdu chybí nějaká redukce. Protože když to proti sobě otočím tak že to má cca 16mm tak jsou proti sobě cívky s drážkama a to asi navinout nejde. Nebo ano? Já bych si kdyžtak vyrobil to, cos tady říkal. Ale stejně z toho vyvolávání mám trochu obavy, jak jsem to tady celé četl. Chtěl bych si koupit Kodak TriX, na to je dost podrobný návod na netu i s chemikáliema. Ale zase jak sehnat všechny ty chemikálie, to bude asi dost práce. No, nevím, uvidím. Rozhodnu se. Fajn by samozřejmě bylo vyvolávat si i barevné, ale to by asi nebylo v mých silách už vubec.
  • 0

#8 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2009 - 01:34:10

ona je ta barva snad paradoxne skoro jednodussi :lol:

... pokracovani zitra, dnes uz vazne prilis nefunguju ;)
  • 0

#9 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 10:58:16

Ahoj a predevsim vitam te v nasi skromne osmickove komunite nadsencu

Ja tocim jenom na B&W material...Jsem temnokomornik a cernokneznik telem i dusi.

Taky tocim na Quarzky, manual je manual a toci to i v nasich horskych podminkach pri minus 20 (-:

Vyvolat cernobilou inverzi je ale urcite tezsi nez vyvolat barevnou standartnim E-6 procesem :!: viz Snek

Tank jsem kopil pred mesicem, jelikoz foma uz nezpracovava inverzi. V Ostravskem kramku za lidovou stovecku se vsim vsudy.

Vyvolal jsem vseho dost kousku inverze a mam nato uz svuj proces. Je to vicemene takova srdecni zalezitost...

Pristi tyden natacime film na super8mm takze ho dam urcite tady na temnou...at taky vidime nejake vysledky (-:

jo a tu jsem ti vyfotil obrazek co vsechno je v tom "jednohadicku" a priklad jednoho mozneho poskladani...

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 březen 2009 - 11:39:53

Jéjda další osmičkář. Zajímalo kolik nás již je.

Mám zde ještě několik filmů čb na odzkoušení, tak kdyby někdo chtěl, je možné je zaslat.

Hele Reďáku, jak Ti vyšly ty co jsem Ti zaslal. Daly se naexponovat.??? nebo byly černý i bez expozice????
  • 0

#11 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 11:53:36

Otce ... byly tak o 1-2EV tmavsi nez novy fomapan R....a taky meli velike zrno a strasne moc skrabancu na sobe...to asi zpusobil ten doslova "pisek" co se z nich sypal....ale kdyz jsem tocil neco na snehu tak se to dalo.......

podle me kdyz je natocis trochu preexponovane tak budou fajn....delal jsem to tak s tim druhym ze jsem pridaval a bylo to o mnoho lepsi....

Ale moc jsi mi pomohl, diky tem dvoum filmum mam ten proces uz sobe a svoji kamere prizpusobeny takze jsem nemusel znicit nejaky novy film na testiky.

takze jeste jednou moc diky !

Taky by me zajimalo kolik se nas jeste najde


:!: :!:
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 březen 2009 - 15:28:47

To jsem rád, že Ti pomohly.
Já by jsem byl přesvědčen, že z nich nic nebude, jen pokusný králik pro namotávání do tanku.
To ukazuje, že se nemusíme obávat starejch filmů. :) :) :) :)
  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 15:49:53

Mno nemusime obavat ale musime vedet ze nebudou kvalitne tak dobre :)

Treba to muze vzit nekdo jako umelecky zamer :) bude to mit svoje kouzlo :)
  • 0

#14 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 březen 2009 - 16:25:41

Jak jsem tady včera psal, tak se mi podařilo to složit tak, aby se dalo navinout 8mm. 16mm resp. DS8 budu muset ještě odzkoušet. Jinak jsem nevěděl, že FOMA přestala vyvolávat Fomapan! To tedy asi budu muset opravdu si zkusit vyvolat si to sám. Mám dokonce jeden neexponovaný. Jinak na DS8 se mi moc už točit nechce, protože i když ta Quarzka je celkem dobrá, tak to pero tam zas tak moc nevydrží. To radši zkusím svého pérového Krasnogorska 3 na 16mm :) Dá se nechat Fomapan vyvolat tedy jinde?
  • 0

#15 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 březen 2009 - 16:28:14

Jinak v tom zpracovatelském setu pro ČB inverzi jde zpracovat kolik filmů?
  • 0

#16 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 16:38:37

S quarzkou nemam problemy, mam DS8-M i DS8-3 obe jedou krasne...jsou to velice spolehlive stroje...

ja to mam rozpocitane asi na 6 kousku...takze 60 metru filmu...ale jeste zbyde cosik na priste...

Ale uz s tim zpracovatelskym setem nedelam, pouzivam normal vyvojku fomadon LQR (v setu) za 75 kc a ustalovac obycejny Foma FIX (taky v setu) a belidlo je jenom koncentrovana H2SO4 s DICHROMANEM (ale je vysoce toxicky tak neni v setu, misto neho davaji manganistan draselny ). Nekdo rika ze manganistan to kazi a zustavaji tam mapy. Ja to radsi jeste peru v smacedle a film je luxusni bez fleku takze i s manganistanem to jde. Vyjde to levnejic takhle kdyz to sam poskladas ten set. Ale pouzivam dichroman protoze mam kamarada chemika....ale neni s tim sranda...clovek musi fakt byt opatrny....

Jinak jedine komu bych sveril filmy byla foma takze ted hezky doma sam. Uz si to budu volat jenom doma ale jestli to nechces delat tak myslim ze jeste nekde v praze je volaji.....moc drahe....

jsme temnokomornici ne ???? tak se nebojme tohle delat doma....

jo a jestli to budes chtit sam poslu ti postup....mam svuj vlastni navod protoze casy vyvojek z setu a z procesu 100 foma se lisi a taky neni to uplne idealni.....tak mam svuj odskouseny a kvalitne je to srovnatelne s filmama z fomy....je to proste parada :)

Recept byl jednoduchy......obetoval jsem dva filmy.....pridal spetku rad od sneka.....spetku rad od otce........spetku svych zkusenosti.......a vysledek stoji zato :)
  • 0

#17 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 5 březen 2009 - 20:49:45

No taky se k vam hlasim. Kamera by mi mela dojit do konce pristiho tydne, dal jsem na vas Quarz DS8-M, tank mi koupil kamarad u Pazdery za stovku, o vikendu uvidim jestli je v nem vsechno :), filmy mam objednane, chemii mam, jelikoz micham nejake vyvojky sam, velky problem ...dvojchroman draselny asi nesezenu, tak kdyby mel nekdo nadbytek, koupim. Takze jeste potrebuju neco na rozrezani filmu, lepicku, prohlizecku, zavadeci pas a civky a promitacku s platnem a zapomnel jsem rict, ze uz mam cca polovinu scenare takoveho maleho filmecku. To bych tady podotkl, ze narozdil od foceni je priprava v podobe scenare dost nutna. Pokud mam v seznamu neco navic nebo mi tam neco chybi dejte mi vedet. .......no, nakopli jste me slusne :))
  • 0

#18 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2009 - 20:54:14

.......no, nakopli jste me slusne :))


:) :) :) Vitej do klubu!
  • 0

#19 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 5 březen 2009 - 20:57:56

Jéjda další osmičkář. Zajímalo kolik nás již je.

Mám zde ještě několik filmů čb na odzkoušení, tak kdyby někdo chtěl, je možné je zaslat.

Hele Reďáku, jak Ti vyšly ty co jsem Ti zaslal. Daly se naexponovat.??? nebo byly černý i bez expozice????


Mel bych zajem o nejaky na zkousku, dik, poslal jsem ti SZ s e-mailem.
  • 0

#20 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 5 březen 2009 - 21:09:36

jo, jeste by me zajimalo, jak resite synchronizace promitacky s kazetakem?
  • 0

#21 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 5 březen 2009 - 22:29:43

Že já do těch vašich vláken vůbec lezu.

To mám pak nutknání napsat obligátní dotaz:

Jakou kamerku na 8mm film si mám pořídit. A raději bych nějakou "západní" :-P
  • 0

#22 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 22:42:11

pignon - scenar je nutnosti u kazdeho filmu ktery nechces tocit jenom tak "z ruky" nezalezi jestli tocis na surovinu nebo miniDV ci karty. Tocim hrane filmy 6 let takze vim co je potreba (-: Ale jestli chces tocit neco na Super8mm tak vhodne zvol o cem to bude protoze musis pocitat s tim co ti z toho poleze :-P ale urcite ses s vysledky uz seznamil....

Dichroman Draselny mam ho asik 2 kila ( na vyvolani 3 kusu potrebujes myslim 2 gramy) ale bojim se to poslat bo je to T+ leda nejake osobni predani....

rezacka musi byt dobra aby rezala presne( kvuli nekterym promitackam) ja mam takovou chytrou kulatou kde z jedne strany strcis a z druhe vytahujes rozrezane pasy. lepicka to je par korun, to lepidlo je uz horsi uz se nevyrabi ale mozna se par skoukromniku najde.......zavadeci pasy vyrobis se zbytku.......stejne je 30 caku filmu osviceneho.........a promitacka jedine MEOPTA meos duo muzu velice doporucit........zere i 8mm i super8mm.....16fps az 24 fps.....plynula regulace potenciometrem je to snad nejlepsi promitacka.....a hlavne zarovka do ni se da koupit i dneska ( coz u nekterych starych typu treba i na 1200 kc ) je tam predzhavena studena 100W halogenova lampa...za 150 - 200 kc....je to proste fakt moderni stroj......

ja ji uplne haluzove sehnal v ostrave...ve vytecnem stavu...za 500 kc....ale jak vidis na aukru klidne i za 2 tisice

https://ssl.aukro.cz...a_meos_duo.html

aaaa........synchronizaci ti provede kabel od promitacky.......

jo a zvuk nenahravam na DATku ( magnetak ) ale miniDisc.....a pak se da dodelat opticka stopa na ten super8mm pasek....

taz - Tak zaprve vem SUPER 8mm a ne 8mm a jestli chces zacit tak ber VYCHODNI jsou full manual :D tak bud QUARZ DS8-3 ( se zoomem ) a nebo DS8-M ( doporucuju ) s objektivy s pevnou ohniskovou vzdalenosti.....Fixed lens Jupiter-24-1 1.9/12.5mm with wide 0.5x= 6.25mm and tele 2.0x=25mm lens adapter

DS8-M

http://super8wiki.co...nit_Quarz_DS8-M

DS8-3

http://super8wiki.co...nit_Quarz_DS8-3

mam obe ale lepe se mi dela s DS8-M ( objektivy jsou vetsi a zda se mi ze pekneji kresli )

jsou to fak super kamerky nedam na ne dneska dopustit.....jedou i v horach pri minus 20 :).....clona manualni....ruzne rychlosti od 12 fps az po 48 fps....pookenkovy chod....
  • 0

#23 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 5 březen 2009 - 22:55:26

jdu do té DS8-M ta se mi víc líbí a na pevná ohniska jsem zvyklý u foťáku tak proč to měnit. Ted delam pilotak takze v lete z letiste budou krasne "grotesky" :-P
  • 0

#24 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2009 - 23:00:01

jj taky doporucuji....uvidis ty kamery jsou super
  • 0

#25 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 5 březen 2009 - 23:07:45

To bude zase dotazů od zelenace :-P Ale koketuju s tou myslenkou zacit tocit na tenhle material tak dlouho ze asi staci uz jen malo abych se do toho fakt pustil.
  • 0

#26 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 5 březen 2009 - 23:11:20

to RED: poslal jsem ti SZ
  • 0

#27 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 březen 2009 - 23:51:34

Pánové pokud by jste někdo narazil na rozebíratelnou ruskou kazetu, tak mi dejte vědět. Je to to poslední, co mi zbejvá do znovu filmování. Při stěhování jsem ji někam založil

Otec
  • 0

#28 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2009 - 00:20:15

Ahoj, prosím Tě, poslal bys mi na rybinin@volny.cz ten Tvuj podrobnej návod na vyvolávání Fomapanu R? Jinak myslíš, že by to mohlo (samozřejmě s upravami chemie, atd) platit i pro ten Kodak TriX?
  • 0

#29 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2009 - 00:21:44

a mohl bys ten navod umistit tady, at ho vidime vsichni
  • 0

#30 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2009 - 00:28:34

Já osobně mám teď nově Leicu Leicinu Super RT1, ale to je jen na kazety, takže na DS8 mám jen tu Quarz :D Osobně radši už kazety, protože tam většinou jsou elektrické motorky a člověk muže udělat delší záběr. Promítačku mám Eumig 840 Sonomatic (zvuková) a ta je felmi dobrá. Jsem s ní spokojen. Mám taky Meopta Meolux, ale tu nepoužívám, to je sračka :-P) a málo svítí. Jinak k těm zvukovým filmum, jak tady padlo: zkoušel jste někdo využít služby, nebo si sám udělat, nalepení mag. zvukové stopy? Našel jsem, že to dělá nějaký pán v Německu, docela za pakatel. Na promítačce, co mám já, pak určitě pujde nahrát zvuk. Pak mám taky nějaké z ebayie vydražené hrané zvukové Super 8 filmy (většinou vybrané scény jen) Od Star Wars přes Supermana až po Občana Kanea :) Máte taky něco? Sbíráte taky někdo filmy?
  • 0

#31 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:17:12

...to lepidlo je uz horsi uz se nevyrabi ale mozna se par skoukromniku najde.


Lepidlo dela HAMA, je k mani bratru za 150 - 200 Kc.
  • 0

#32 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:19:09

...a promitacka jedine MEOPTA meos duo muzu velice doporucit


opet souhlas. pokud ale je libo nejakou "zapadni", pak Eumig.
  • 0

#33 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:27:23

Že já do těch vašich vláken vůbec lezu.

To mám pak nutknání napsat obligátní dotaz:

Jakou kamerku na 8mm film si mám pořídit. A raději bych nějakou "západní" :)


Kdybys fakt jako chtel hodne zapadni, tak nasledujici:
Canon 514 XL-S. Vytecnej automatickej strojek, na ebayi a spol. vetsinou spise za pakatel, lidi tvrdi, ze je "nekompatibilni" s Kodak Ektachrome 64T filmem (ten je dneska bezne dostupnej). Je, a ani to nestoji moc usili :-P Svetelnost objektivu 1.4, krasne kresli, a je hodne vhodnej do spatnejch svetelnejch podminek

Braun Nizo rady S a to temer kteroukoliv, doporucuji najit si napr. S-801 macro na nemeckem ebayi. Ta kamerka ma pro uspokojeni tve kreativity temer vse :D
  • 0

#34 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:28:54

To bude zase dotazů od zelenace :-P Ale koketuju s tou myslenkou zacit tocit na tenhle material tak dlouho ze asi staci uz jen malo abych se do toho fakt pustil.


Jednou zkusis Super 8 format ... a nemuzes uz jinak :D ... i kdyz takova sestnactka ... :)
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:29:56

Pánové pokud by jste někdo narazil na rozebíratelnou ruskou kazetu, tak mi dejte vědět. Je to to poslední, co mi zbejvá do znovu filmování. Při stěhování jsem ji někam založil

Otec


Mam podobny problem, tez shanim :-P
  • 0

#36 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2009 - 02:35:51

JJinak k těm zvukovým filmum, jak tady padlo: zkoušel jste někdo využít služby, nebo si sám udělat, nalepení mag. zvukové stopy? Našel jsem, že to dělá nějaký pán v Německu, docela za pakatel. Na promítačce, co mám já, pak určitě pujde nahrát zvuk. Pak mám taky nějaké z ebayie vydražené hrané zvukové Super 8 filmy (většinou vybrané scény jen) Od Star Wars přes Supermana až po Občana Kanea :-P Máte taky něco? Sbíráte taky někdo filmy?


Nedavno jsem si vydrazil na ebayi nejake Agfy Agfachrome se zvukovou stopou. Vyborna vec. Obzvlast kdyz mas zvukovou kameru, treba tu Canon 514 XL-S jak zminuji vyse. :D

Jinak ad sluzba nalepeni mag. zvukove stopy, take vim o jednom panovi v Anglii, ktery nabizi tutez sluzbu, chystam se to vyzkouset. Ten samy pan vlastni stoj na perforovani filmu a udela ti z bezne kinofilmove fotograficke metraze S8 film ... tez neco, co bych rad vyhledove zkusil (napriklad koupit si HP5+ v metrazi a nechat narezat jako S8, vlozit do kazety a ... :)

Ze super 8 filmu ... mam doma nejakeho Laurela a Hardyho (neme) a zvukoveho "Vlka a Zajice" :)
  • 0

#37 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 březen 2009 - 08:36:48

Rybinin - jo umistim ho tu....... a myslim ze by kodak nebyl problem

baterka nebaterka.......
ja hodne striham.......v hranem filmu je to skoro nutnosti.....takze me nerozhaze ze nemuzu natocit nic delsiho........reportaze a dokumenty tocim na digitalku.....
  • 0

#38 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 09:40:25

To toho dneska zase udělám. Ještě jsem se neodlepil od netu :-P

Ale točit bych chtěl jen na černobílej materiál. Nevím zda z toho plynou nějaká další omezení pro výběr kamery.
  • 0

#39 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 09:46:58

Vložený obrázek

Jedná se o tuhle kameru? Braun Nizo 801 Super 8 nebo tam musí být vyložene S-801 ?
  • 0

#40 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 09:53:48

Canon 514 XL-S Super 8 Kamera.



Vložený obrázek

Tahle je k mání opravdu za pakatel, akorát holt u toho němci píšou že bez záruky.

Ale koukám že tahle je na kazetu, ne na klasické dvě cívky na které jsem zvyklý (jako dítě jsem to vídal doma).
  • 0

#41 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 březen 2009 - 12:08:30

zadna omezeni.......mas to jako ve fotaku.....jaky das film taky tocis......

ja tocim taky vyhradne jenom na cernobilou inverzi....


a ja radsi tocim na civky nez na kazetky....
  • 0

#42 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 březen 2009 - 12:22:58

Tak tu mate ten proces R-100

Vložený obrázek

Nejake vysvetlivky =

1.
----------------------------------------------------------------------------------
Ty cisla A, B1, B2, C, D jsou nazvy koncentratu v tom Foma-SETU

Takze kdo to bude chtit mit levnejsi a hlavne ma k dispozici chemii.

A - FOMADON LQR

B1 - Kyselina Syrova konc. (10 g do 1000ml d-vody)

B2 - Manganistan draselny 4x sacek po 0.5 g ze setu takze 4g pro 800ml d-vody.

Pro odvazlivce Dichroman Draselny ( K2Cr2O7) - 5g do 1000ml d-vody.

C - cistici lazen - K2S2O5 50g do 1000ml d-vody

D - Kysely ustalovac FOMAFIX

----------------------------------------------------------------------------------
2.
----------------------------------------------------------------------------------
Nejdulezitejsi je to prvni vyvolavani. Je tam cas 9-11 minut. Kdyz si ste jisti ze exponujete zpravne doporucuji 10 minutek, ta plus minus jedna minutka zalezi na procesu vyvolavani ( jak s tim kroutite ci kvedlate nebo cokoliv delate )

Asi bych se drzel 10 minutek a dve, tri otacky kazdych 30 sekund...


----------------------------------------------------------------------------------

Odskouseno na Fomapanu R 100 - DS8

Jo a kdyby se nekdo ptal proc je vyvojky o 25 ml vice nez ostatniho tak, zaprve aby to bylo presne 1 ku 10 a nebylo tam nejakych 73,23 ml vyvojky....a taky protoze ji pouzivate 2x tak o trochu prijdete pri prvnim vyvolavani...
  • 0

#43 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 13:57:27

nebojte se starych filmu:

Ale ja tu mam fomapan 17 DS8 2x10m nechal mi to tu kamarad, Datum vyroby unor 1978 je to k vyhozeni? Predpokladam ze ano.
  • 0

#44 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 13:58:13

Výhoda je že jsou u toho i odpovědní obálky zpátky k vyvolání :wink: Možná už to je v ceně :)
  • 0

#45 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 březen 2009 - 14:22:08

Jak Red vyzkoušel, tak i notně starý film 1978 zle použít pro kontrolu. Já jsem mu 2 zaslal. Napadá mě, že pro titulky by byl vynikající.

S tím pérem byly starosti prej vždycky. Musí se vytáhnout péro a narovnat. Pak po zandání má podstatně delší výdrž. Tedy pokud při rovnání neprdne. I to se stává.
  • 0

#46 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 14:26:03

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Tuhle ted drazim, vypada dobre.
  • 0

#47 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 březen 2009 - 14:30:37

Pignon.
Pošli adresu a já pošlu filmy.


:lol: :evil: Taz já mám na ní spadeno. To se asi budeme přetahovat nebo se domluvíme. :?: :?: :wink: :) :!: :!: :!: :!:
  • 0

#48 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 březen 2009 - 14:32:39

Volal jsem majiteli, ale ten si není jist, zda-li nejde o STANDART.
  • 0

#49 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 březen 2009 - 15:09:36

Pignon.
Pošli adresu a já pošlu filmy.


:lol: :evil: Taz já mám na ní spadeno. To se asi budeme přetahovat nebo se domluvíme. :?: :?: :wink: :) :!: :!: :!: :!:


No pretahovat se je asi blbost. :) Volil bych domluvu.
  • 0

#50 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 březen 2009 - 15:42:20

Kde to dražíš, popřípadě č. dražby znáš? Já ji tak nepotřebuji. Prostě mi ji poščáš a bude to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních