Přejít na obsah


Fotka

Holga Panoramic Pinhole?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 9 březen 2009 - 10:37:53

Pozor, téma se netýká známé x krát omleté Holgy!!!!

Zajímalo by me ale, zda tu čirou náhodou není někdo, komu se dostala do ruky jiná hračka s nápisem Holga, totiž dírková kamera na formát 6x12 - viz zde: http://cgi.ebay.com/...:1|293:1|294:50

Nemá asi cenu komentovat, popis na odkazu je dost jasný, zajímají mě pouze případné praktické zkušenosti...
  • 0

#2 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 březen 2009 - 13:28:23

Mnó čoveče jestli jako přemejšlíš, že by sis to koupil, tak ti radím nedělej to! Vyrob si takouvou komoru sám, návodů je na to na netu dost a dost ( třeba tu jeden v ČJ ). Poladíš si ji přesně dle svých potřeb, bude tě to stát 10x míň a budeš z toho mít cca tak 100x větší radost. ;) :)
  • 0

#3 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 březen 2009 - 20:08:43

Presne tak, ja si zrovna stavim panoramatickou dirkovku na 24*30cm papiry :)
  • 0

#4 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 březen 2009 - 20:41:01

Přidávám se k ostatním - Vyrobit vlastní!
Nedávno jsem si sbouchal z obyčejných desek širokoúhlou obscuru na papír 24*30.
  • 0

#5 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2009 - 22:01:38

Na papíry?Znamená to že dostanete negativní obraz.Nebo jsou k sehnání v této velikosti i negativy.Či snad fotopápíry opačného procesu. :)
  • 0

#6 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 březen 2009 - 23:12:57

Na normalni fotopapiry ke zvetsovani, dostaneme sice negativni obraz, ale to se da napravit bud skenem, nebo kontaktni kopii :)
  • 0

#7 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 březen 2009 - 23:37:14

Na normalni fotopapiry ke zvetsovani, dostaneme sice negativni obraz, ale to se da napravit bud skenem, nebo kontaktni kopii :)


a nebo do toho strcit kalotypicky negativ :) to by bylo obzvlast zajimave :))
a pak to okontaktovat na slany papir - jen tak placam po pivu s Kubikulou...
ach jo, ty hospody, ty nabudi...
  • 0

#8 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2009 - 00:15:19

Kontaktní kopijí z fotopapíru,to se provede jak?prosvícením té negativní fotky na další papír?Neubere to tomu strašně na kvalitě?Dělal to už tady někdo?
  • 0

#9 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 březen 2009 - 00:25:04

Ja to zkousel, kvality to ubere a taky to ziska hodne na kontrastu (k tomu se jeste vaze nutnost vyvolat negativ v negativni vyvojce). Nicmene ja jen skenuju :-)
  • 0

#10 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 březen 2009 - 02:03:32

Na normalni fotopapiry ke zvetsovani, dostaneme sice negativni obraz, ale to se da napravit bud skenem, nebo kontaktni kopii :)


a nebo do toho strcit kalotypicky negativ :? to by bylo obzvlast zajimave ;))
a pak to okontaktovat na slany papir - jen tak placam po pivu s Kubikulou...
ach jo, ty hospody, ty nabudi...


no, jak koho...Tomáš málem zaspal koh-i-noorku...kdybych nad ním nebděl, tak skončí v hostivaři :-)
  • 0

#11 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 březen 2009 - 09:48:20

Mickael:Ty vyvoláváš ten papír v negativní vývojce? Proč nutnost? Já to volám v positivním Ilfordu a vyolá se to normálně.

Jinak do obscury dám Fomu RC Variant,kterou pak kontaktem kopíruji na baryt.Kontrast řídím pomocí filtrů.Výsledky úplně kvalitní nejsou,ale o to mi u obscury ani tak nejde.Některé kontakty,které udělám na nízký kontrast vypadají spíše jako nějaký druh malby tuhou či co.
  • 0

#12 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 březen 2009 - 14:02:01

V pozitivni mi to vychazelo strasne kontrastni, ale ty pises ze pouzivas ty varianty a pouzivas filtry, tak pak to bude v pohode, ja delam na pevnou (normalni) gradaci.
  • 0

#13 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 březen 2009 - 16:49:37

Proč na papíry? Kvůli dostupnosti, nebo kvůli efektu?
  • 0

#14 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2009 - 18:43:37

Asi to bude kvůli ceně plantfilmů 20x 30 jestli se dá něco takového vůbec sehnat.Mate někdo nějaké výsledky z kopírování z papíru na papír které by jste tu mohly tady ukázat.Chci si postavit dírkovou komoru(pokud možno co nejkvalitněji aby se na bylo i radost dívat a používat) a chci se rozhodnout pro formát.Zatím mám rozkresleno něco na 6x12 na svitek ale nejsem to schopen zvětšovat leda že bych to posouval a spojoval ve zvětšováku a na kontakt je to pořád dost malé.
  • 0

#15 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 březen 2009 - 10:16:10

Chci si postavit dírkovou komoru(pokud možno co nejkvalitněji aby se na bylo i radost dívat a používat) a chci se rozhodnout pro formát.


Podle mě se je třeba rozhodnout, jestli je cílem komora, kterou si ukážeš, že pinhole funguje případně v co nejstylovějším pojetí - pak je určitě dobrou volbou nějaký pěkný dřevěný box na velký formát, ideálně s možností kontaktu. Ten třeba "nabiješ" už doma a pak se udělá jediný snímek...
Pokud si ale myslíš, že s tím opravdu chceš nějak víc fotit, tak pak by to mělo být přeci jen poněkud přenosnější s možností udělat na jedné vycházce víc snímků, tedy buď rollfilm anebo kazety na planfilmy. Já právě z toho důvodu rozjímám nad tou holgou. Měl jsem ubastlený Dirkon, dál jsem měl takovou kuriózní "pinhole" z upraveného jednorázového plasťáku, pak jsem měl i takový dřevěný boxík - to všechno fungovalo, ale na souvislejší focení nic moc, bylo to opravdu spíš o té "technologické demonstraci". Takže jsem před volbou buď udělat další pinhole vlastní výroby, kde už si dám víc záležit na dobré ovladatelnosti atd. anebo vzít tu Holgu WPC jako na pohled docela hezký "základ", kde se nemusím namáhat primárním bastlením.
Za sebe jsem se ještě nerozhodl, uvidíme.
  • 0

#16 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 březen 2009 - 10:57:08

Asi to bude kvůli ceně plantfilmů 20x 30 jestli se dá něco takového vůbec sehnat.Mate někdo nějaké výsledky z kopírování z papíru na papír které by jste tu mohly tady ukázat.Chci si postavit dírkovou komoru(pokud možno co nejkvalitněji aby se na bylo i radost dívat a používat) a chci se rozhodnout pro formát.Zatím mám rozkresleno něco na 6x12 na svitek ale nejsem to schopen zvětšovat leda že bych to posouval a spojoval ve zvětšováku a na kontakt je to pořád dost malé.


film 24x30cm se dela - Foma ho nabizi -stoji ale 50ks cca 4500Kc za Foma 100, cena nic moc. V tomto pripadne je papir asi idealni. POkud bys sel do rozmeru

8x10 palcu - tak existuje rtg Medix PT, kde jeden kus vychazi cca na 20Kc, da se pouzit v pohode i na klasickou fotografii, viz srovnani v jinem vlakne od JKCZ - distribuuje Foma

11x14 palcu - opet Medix PT, cena vychazi na cca 4000Kc za 100ks.
To uz je panecku poradny format.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních