Přejít na obsah


Fotka

Voigtlander Bessa III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 březen 2009 - 18:02:43

Je mi jasne, ze se to dalo schovat do jinych obecnejsich vlaken, co tu jiz jsou, ale neda mi to a zalozim nove.

Vsimli jste si, ze je na strankach Voightlanderu uvedena cena Bessy III neboli FUJI GF670?

http://www.voigtlaen...fdih7jzkae.html

Ach jo, jsem zklamany. Rikal jsem si, kdyby to bylo okolo tech 1000 USD, tak bych do toho treba sel, ale 2000 EUR je ponekud prehnane. Samozrejme koresponduje to s cenami drivejsich fotaku FUJI tohoto razeni, ale skoro mi prijde, ze to je takova promarnena sance vzhledem k nynejsi "analogove" vlne. No proste skoda. Uvidime, jak se vyvrbi cena u prodejcu po nejakem case.... :)
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 březen 2009 - 18:54:56

Ja to tvrdil...
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 březen 2009 - 19:16:27

Díval jsem se na ten přístroj, a stejně mi připadne nešťastný: Divný formát(který se mnoha lidem jistě bude líbit, ale já mám raději protáhlejší - klasika 6x9, anebo ještě lépe 6x10-11) a celek na mne působí dojmem snahy po univerzalitě, jenže nedotažené. Já třeba nemám co mluvit, ty moje staré krabičky mi stačí, ale rozeberme si to:

Byla zvolena sklopná koncepce. Ta je nezbytná, má-li být přístroj při dostatečně velkém formátě co nejmenší. Jenže tento aparát mi připadá jako hrozná bedna. Já bych pro takový přístroj viděl dvě užití, podle kterých by se lišilo konečné provedení, přičemž přístroj stojí mezi nimi, což byl možná úmysl, ale s nešťastným výsledkem. Podle mého totiž takový přístroj má sloužit buď jako pohotový reportážní aparát, který skutečně potřebuje dálkoměr, vestavěný osvitoměr atd. Proč má ale potom objektiv tak nanicovaté světelnosti? Byla by pro daný a ohnisko problémem světelnost 1:2? A delší ohnisko. Alespoň by pak byla něčím opodstatněna ta cena. Druhou možností je pak přístroj cestovatelský, takový obrazový zápisníček. Aby byla hmotnost co nejnižší, pak by nemusel být dálkoměr a další vestavěné příslušenství; a objektiv by mohl mít 1:4,5 i méně. A hlavně ta velikost - pro takové užití by bylo(s nezbytností již jmenovaných opatření) třeba přístroje rozměrů starých kapesních Kodaků ci třeba Voigtländeru Braunschweig? Mně to z těch obrázků připadne jako kráva, ne jako kapesní přísroj(přes kapesní formát...).

Snad mi nebudete nadávat, že píši o něčem, co bych si vzhledem ke svému škarohlídství a "zjevnému přesvědčení", že to dobré tu již bylo, stejně nekoupil, ale je to prostě můj názor a snad i některým pomůže k tomu, aby nelitovali, že je tak drahý.
  • 0

#4 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 březen 2009 - 19:17:03

I mne cena dost zklamala, čekal jsem menší sumu. Zlatá Mamča 7 :(
  • 0

#5 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 březen 2009 - 19:22:47

OT: Mimochodem, na těch stránkách v odkaze jsem si u obrázku, kde je pohled do "komory" s otevřeným zadním krytem, všiml, jak jsou (ne)umětelně poretušované, teď mne prosím někdo opravte, vodící kovové pásky filmu :(
  • 0

#6 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 16 březen 2009 - 20:18:31

...sou (ne)umětelně poretušované, teď mne prosím někdo opravte, vodící kovové pásky filmu....

uff, tak to je sila :( asi aby nebolo vidiet pana fotografa, pripadne siroke okolie?
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 březen 2009 - 20:45:13

ploci to napsal za mě :(
ale stejně červíček hlodá. chtělo by to, mít ho v ruce. i když ta váha a velikost opět potvrzujou plociho slova... nejvošklivější je ta boule vepředu. sklopky maj bejt přece placatý a nebo aspoň skoro placatý
  • 0

#8 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 16 březen 2009 - 21:25:15

Díval jsem se na ten přístroj, a stejně mi připadne nešťastný: Divný formát(který se mnoha lidem jistě bude líbit, ale já mám raději protáhlejší - klasika 6x9, an.....


Světelnost i ohnisko mi připadaj v klidu. Je-li to na těch 3,5 koukatelný tak bych se s tím asi bez problémů smířil. Co mě ale fakt hlava nebere je ten přepínací formát z 6x6 na 6x7. To mi připadá uplně nezajímavý! Kdyby to třebas bylo 6x6 a 6x4,5 to by byla jiná ale totok? To je skoro škoda těch všech hejblat co tam kvůli tomu mušej bejt. Ale proti gustu... :(
Jinak bych se na to teda hrozně rád někde mrknul naživo. Kupte to někdo a přineste na sraz :(
  • 0

#9 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2009 - 22:56:40

Ono je to jako s těma kinofilmovejme bessama - taková trochu méně šmrncovní, ale stále ještě funkční kopie něčeho fakt vážně vydařeného (leica, respektive bessa II). Jenže tady nějak chybí ta lidová cena, to si radši koupím (pokud bych to chtěl) za polovic klasickou Bessu II v dokonalém stavu. A Heliar se šesti členy? Hergot to jsou novoty :(
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2009 - 22:59:05

Hmm, ta cena je fakt...To bych šel radši do dvojky a je to i s "vintage fýlingem" - sice 6x9, ale dá se použít maska na 6x4,5.
  • 0

#11 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2009 - 23:06:13

Jo a mimochodem - ta klasická dvojka má díky samostatnýmu posunu možnost fotit 6x4.5, 6x6, 6x7 i 6x9 (výrobu masek zvládne zručnější kovoobráběč). A třeba na 6x4.5, s Heliarem 105/3.5 a se základní orientací na vejšku to bude téměř ideální reportážně portrétovací náčiní.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2009 - 23:08:30

No a konečně je to daleko hezčí aparát. :(
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 březen 2009 - 23:08:32

Ono je to jako s těma kinofilmovejme bessama - taková trochu méně šmrncovní, ale stále ještě funkční kopie něčeho fakt vážně vydařeného (leica, respektive bessa II). Jenže tady nějak chybí ta lidová cena, to si radši koupím (pokud bych to chtěl) za polovic klasickou Bessu II v dokonalém stavu. A Heliar se šesti členy? Hergot to jsou novoty :(


to vis, to uz je Heliar uz jen podle nazvu :(. Je to moc pekne, ale ta cena je dost mimo realitu - jakoukoliv.
  • 0

#14 piticko

piticko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2009 - 19:31:17

takova otazecka: jaky pristroj je srovnatelny s toudle Bessou? Jen cenu bych nechal nekde vespod.. :!:
  • 0

#15 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 březen 2009 - 19:48:34

Srovnatelna tzn. mereni (ted jen nevim, jestli to ma i automatiku) v tele, format 6*7, sprazeny dalkomer by mela byt Plaubel Makina.
Cena tak plus minus 1000 EUR. Samozrejme uz se davno nedela, takze z x-te ruky. Jo a jeste se delala i verze se sirokacem, tusim neco okolo 55mm. Tam jsou ale ceny vyssi.

http://www.kenrockwe...ech/plaubel.htm
  • 0

#16 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 21 březen 2009 - 19:57:14

Srovnatelna tzn. mereni (ted jen nevim, jestli to ma i automatiku) v tele, format 6*7, sprazeny dalkomer by mela byt Plaubel Makina.
Cena tak plus minus 1000 EUR. Samozrejme uz se davno nedela, takze z x-te ruky. Jo a jeste se delala i verze se sirokacem, tusim neco okolo 55mm. Tam jsou ale ceny vyssi.

http://www.kenrockwe...ech/plaubel.htm


ten Plaubel je bohuzel sberatelsky cenen - coz se odrazi na jeho cene.
Bud se delal s Nikkorem 80, nebo 55mm. U spousty z tech, co se prodavaji na ebay nefunguji expozimetry :!:. Ceny sirokouhleho se pohybuji >= 2000$.

Jinak je tu jeste Mamiya 7 (ktera ma vymenne objektivy) ale nema mech, a tudiz neni tak kompaktni.
  • 0

#17 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 březen 2009 - 20:09:15

Co Bessa II? nemá expozimetr a posun film bude asi přes okénko??, Ale je to dálkoměr a na 6x9 :!:
  • 0

#18 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 21 březen 2009 - 20:13:33

Co Bessa II? nemá expozimetr a posun film bude asi přes okénko??, Ale je to dálkoměr a na 6x9 :!:


mam takovy pocit se ma doraz, ze to okenko neni potreba. Ale nejsem si jist.
pak je tu samozrejme jeste Super Ikonta 6x9. Ale ta Bessa II mi prijde nejak hezci.
  • 0

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 21 březen 2009 - 20:45:26

ploci to napsal za mě :)
ale stejně červíček hlodá. chtělo by to, mít ho v ruce. i když ta váha a velikost opět potvrzujou plociho slova... nejvošklivější je ta boule vepředu. sklopky maj bejt přece placatý a nebo aspoň skoro placatý


Asi nás bude víc, co je zarazí boubírunk, kde čekáme plochu. Jako technik ale vidím boubírunk jako obrovské plus v pevnosti a to i o několik řádů, oproti rovné desce.
  • 0

#20 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 březen 2009 - 20:50:07

Co Bessa II? nemá expozimetr a posun film bude asi přes okénko??, Ale je to dálkoměr a na 6x9 :)


mam takovy pocit se ma doraz, ze to okenko neni potreba. Ale nejsem si jist.
pak je tu samozrejme jeste Super Ikonta 6x9. Ale ta Bessa II mi prijde nejak hezci.


Na obrázku se zdá, že tam je vokno jenom jedno, tak by to mohlo býti pro crop 6x4,5. Bohužel nemám tušení, kde se na svitku nachází jaké číslování, akorát vim, že 66 je uprostřed :)
  • 0

#21 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 21 březen 2009 - 21:42:04

Fujica GW, GSW. Sice totalmanual, ale fakt dobré. Objektiv ovšem "trčí".
  • 0

#22 JardaX

JardaX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationPha , UL
Reputace: 12

Publikováno 22 březen 2009 - 02:14:22

Fuji GW 69 mě láká ale prodává se dost draho a už se nevyrábí tak váhám abych si nenaběh kdyby se tam něco porouchalo tak to asi nikdo neopraví a pak bych se s tim moh jak se riká tak akorát vyfotit. Používám občas podle nálady Mamiya Press 23 na 6x9 ale to ovládání mi nesedí, hlavně to provedení dálkoměru, když ostřim tak do toho čumim div že mi voko nevypadne, to je fakt hrozný, asi to prodám protože tohle už mě fakt se... a už mě to kvuli tomu nebaví. Mám záchvěv na VF 9x12 to už začíná být jinej formát jenže sem linej se s tim pak tahat a než to tam všechno podle potřeby "našíbuju" tak mi zatim nejvíc vyhovuje Pentax nebo Mamča "kóča" na 6x7.
  • 0

#23 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 22 březen 2009 - 10:02:18

Fuji GW 69 mě láká ale prodává se dost draho a už se nevyrábí tak váhám abych si nenaběh kdyby se tam něco porouchalo tak to asi nikdo neopraví a pak bych se s tim moh jak se riká tak akorát vyfotit.


Fakt je, že ty Fuji 690 jsou dost drahé (ostatně hledáčkové Fuji 645 taky). Uvažoval jsem o nich, ale kromě ceny je dobře dodat, že když to máš v ruce, tak je to docela monstrum. Jo, formát je větší, ale z druhé strany - je opravdu takovým přínosem 6x9, ze kterého se stejně kontakt neudělá a při zvětšování to zas takový skok proti 6x4,5 není? Nevím, to si musí každý rozmyslet sám, já jsem ale GW690 po zralé úvaze pustil z hlavy...
  • 0

#24 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 březen 2009 - 11:31:46

Fuji GW 69 mě láká ale prodává se dost draho a už se nevyrábí tak váhám abych si nenaběh kdyby se tam něco porouchalo tak to asi nikdo neopraví a pak bych se s tim moh jak se riká tak akorát vyfotit. Používám občas podle nálady Mamiya Press 23 na 6x9 ale to ovládání mi nesedí, hlavně to provedení dálkoměru, když ostřim tak do toho čumim div že mi voko nevypadne, to je fakt hrozný, asi to prodám protože tohle už mě fakt se... a už mě to kvuli tomu nebaví. Mám záchvěv na VF 9x12 to už začíná být jinej formát jenže sem linej se s tim pak tahat a než to tam všechno podle potřeby "našíbuju" tak mi zatim nejvíc vyhovuje Pentax nebo Mamča "kóča" na 6x7.

GW69 (a příbuzné stroje) je tak robustní a masivní, že pravděpodobnost poruchy je minimální. A pokud se i pokazí, dá se opravit. Všechno je mechanické.
  • 0

#25 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 22 březen 2009 - 12:27:44

Fakt je, že ty Fuji 690 jsou dost drahé (ostatně hledáčkové Fuji 645 taky). ...


A kolik to je to dost drahé? Já jen abych věděl za kolik mám tu svou střelit :) , bo se s ní asi budu muset (s těžkým srdcem tedy) časem rozloučit. Na 6x9 používám graflex sklopku a ta Fujina mi po většinu roku smutně sedí ve skříni, což je škoda...
  • 0

#26 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 22 březen 2009 - 13:49:12

A kolik to je to dost drahé?


Běžně přes 500USD, často i přes 800USD (těch typů Fujicy 690 je spousta).
Netvrdím, že ta cena není adekvátní, je ale fakt, že třeba zrcadlovka RB67 vyjde levněji.
Ono je to o tom, co jsem psal v jiné diskusi - ta cena bazarových věcí je do značné míry dána počtem alternativ, no a hledáčkových přístrojů na 6x9 moc není, tak se cena drží.
  • 0

#27 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 22 březen 2009 - 14:14:01

GW69 (a příbuzné stroje) je tak robustní a masivní, že pravděpodobnost poruchy je minimální. A pokud se i pokazí, dá se opravit. Všechno je mechanické.[/quote]

Jasně.
Toho bohdá nebude, aby mechanické poruchy nad Českým fotografistou zvítězily.
  • 0

#28 piticko

piticko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 březen 2009 - 14:33:43

Ta makina vypada docela zajimave, az na to, ze mi prijde jak nejakej bakelitak...podle fotek z netu... Ale zase jestli se cena pohybuje kolem 1000Eur, a jeste ke vsemu tam byva nefunkcni exposimetr, tak je to fakt uz jen tak do vytrinky...

Neni uz lepsi vyplaznout o 1000 vic a mit novinku v podobe Bessa III?
Berte to s rezervou... :oops:
  • 0

#29 piticko

piticko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 březen 2009 - 14:35:42

Jo a ta Bessa II ma v sobe i dalkomer? Sprazeny? Nebo taky rucne nastavovany? Mate ji nekdo? Jake dela obrazky?
  • 0

#30 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 březen 2009 - 16:20:58

Sice ji nemám, ale dálkoměr je u dvojky spřažený.Navíc se ostří pohybem celé přední standarty, ne jako u Super Ikonty C a jejich ruských kopií Moskva pohybem předního členu.Doporučuju mrknout na návod sem.
  • 0

#31 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 březen 2009 - 18:15:18

Neni uz lepsi vyplaznout o 1000 vic a mit novinku v podobe Bessa III?
Berte to s rezervou... :-o


A jakou cenu má to, že je to novinka, když tím zajímavost celkem končí?(nepočítám-li, že je to sám o sobě zajímavý počin).
  • 0

#32 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 březen 2009 - 11:03:45

Neni uz lepsi vyplaznout o 1000 vic a mit novinku v podobe Bessa III?
Berte to s rezervou... :-o


A jakou cenu má to, že je to novinka, když tím zajímavost celkem končí?(nepočítám-li, že je to sám o sobě zajímavý počin).


no myslim ze rozhodne tim ze je to novinka to nekonci. Odvolavani samozrejmne na existujici fotaky je relevantni, ale rozhodne by jsem hned tu Bessu nezatracoval.

Interni expozimetr + rezim A je super (i kdyz ho spousta lidi nevyuzije), sklo bude take jiste zajimave. Pocitam ze i hledacek by mohl byt velky.
Chtel bych ji nekdy drzet v ruce, abych se kouknul.

Rozhodne je to dobry pocin (i kdyz drahy), a je to podle me dobry zaklad pro dalsi typy, napr. se sirokouhlym sklem.
  • 0

#33 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 březen 2009 - 14:34:30

Jó, se širokoúhlým sklem, to by byla krása...Ale stejně by mohla být 6*9 :x
  • 0

#34 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 24 březen 2009 - 14:48:25

Považuji sklopky za trochu nešťastné řešení, po nějakém čase mechanika získá vůle a roviny objektivu a filmu už pak nesedí. Při trošce smůly nesedí už z výroby.
Pokud bych chtěl středoformátový hledáček, tak tu FUJI 6x9. Míval jsem ji tuším s 65 mm a dodnes lituji, že jsem ji z nerozumu prodal. Kreslilo to jak bejk a celé to bylo takové fortelné.
Jinak mezi 6x4.5 a 6x9 vidím dost zásadní rozdíl. Až takový, že bych o 6x4.5 ani neuvažoval.
Kromě puberty, kdy jsem laškoval s kino, byl můj nejmenší používaný formát 6x6 a vím proč.

Hezký den

Luboš
  • 0

#35 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 březen 2009 - 15:22:07

Mimochodem, ona širokoúhlá 6*9 ani jako pravá sklopka(čili s měchem) nemá moc smysl, stačí kouknout na Brooks Plaubel VeriWide 100(původní) nebo Envoy Wide Angle. To jsou doslova kapesní přístroje a jěště mají pevnou konstrukci.Mno, ale zas nemají expozimetr ani dálkoměr, že.
  • 0

#36 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 24 březen 2009 - 17:36:21

Člověk se furt učí. Tohle jsem vůbec neznal. Je to krása. A ve srovnání s Fuji 6x9 opravdu poněkud menší.

Luboš

Vložený obrázek
  • 0

#37 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 březen 2009 - 17:50:00

Mno jo, ale ta cena a četnost výskytu... :x Ale je to 6*10, reálně je prý délka negativu 91mm. Mě by stačilo, kdyby někdo vyráběl něko takovýho. Ten Veriwide 100 je skoro neuvěřitelně kapesní, je to taková sklopka bez měchu.
  • 0

#38 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 duben 2009 - 21:15:57

Mno jo, ale ta cena a četnost výskytu... :roll: Ale je to 6*10, reálně je prý délka negativu 91mm. Mě by stačilo, kdyby někdo vyráběl něko takovýho. Ten Veriwide 100 je skoro neuvěřitelně kapesní, je to taková sklopka bez měchu.


Jestli toužíš po takovém přístroji, tu je jeden:
http://cgi.ebay.co.u...2|39:1|240:1318

Sice když se na něj nasadí rollkazeta(neprodává se s ním, ale nějaký starý rollex by mohl být k užitku)asi nebude dost tenky, ale na druhou stranu má dost široky objektiv.
  • 0

#39 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 6 duben 2009 - 23:28:45

Ploci, ploci, na to "venkovní" rollku netřeba... Má to "vnitřní" (nebo by mít mělo, pokud je to kompletní) viz třeba zde(viz obrázky dole na stránce). Mě by se víc líbil ten Veriwide. Ale ty ceny :roll: za který chodí, když už se objeví... Ale stejně dík za upozornění, všichni širokoúhelníci jistě náležitě ocení.
  • 0

#40 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 duben 2009 - 10:49:49

Aha, jsem vůl. Jsem na ten přístroj narazil náhodně, a vida kazety na desky domníval jsem se, že je to prostě skřínkový deskový přístroj a že dovníř nic nepřijde. Chybička...
  • 0

#41 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 7 duben 2009 - 11:00:50

Ale nejsi, z těch fotek to vypadá fakt jako jen na desky, navíc mám neblahý tušení, že ten z E-baye bude bez toho vozejčku na film. Ona je to fakt podivná bestie, fixfokus na 6x9, ohnisko 64mm a minimální clona co vykreslí plnej formát je tuším 16...To větší otevření je jen na ostření.
Jinak širokých 6x9 - osobně mířím směrem k SuperPressce nebo Graflexu. Je to sice větší, ale taky výrazně univerzálnější. Mno ale to je už vážně dost mimo název vlákna...
  • 0

#42 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 duben 2009 - 15:51:49

Jinak širokých 6x9 - osobně mířím směrem k SuperPressce nebo Graflexu. Je to sice větší, ale taky výrazně univerzálnější. Mno ale to je už vážně dost mimo název vlákna...


Ten graflex zas vo nějak moc větší není, jest to potvůrka vcelku skladná a lehkotonážní. SuperPresska to je samozřejmě jinčí kanón :-)
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 duben 2009 - 15:53:57

Jinak širokých 6x9 - osobně mířím směrem k SuperPressce nebo Graflexu. Je to sice větší, ale taky výrazně univerzálnější. Mno ale to je už vážně dost mimo název vlákna...


Ten graflex zas vo nějak moc větší není, jest to potvůrka vcelku skladná a lehkotonážní. SuperPresska to je samozřejmě jinčí kanón :-P


Kuš ale už! Bessa, ju? :-) :lol:
  • 0

#44 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 duben 2009 - 16:08:57

Jasný, huž mlčim... :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních