Přejít na obsah


Fotka

Subjektivní hodnocení na výstavách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

Anketa: Jsou kvalitní tisky na výstavě na škodu? (46 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jsou kvalitní tisky na výstavě na škodu?

  1. Jak jde o tisky výstava mě nezájímá. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Zajdu se podívat, ale jsem otráven (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. Fotografie by potěšila, ale nevadí mi to. (chápu důvody - cena, archiválie, zachráněné poškozené negativy...atd). (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. Je to super a jsem nadšen. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2009 - 13:22:10

Podrthuji, podepisuji. Tímto tě Černobíle ustanovuju svým tiskovým mluvčím...
  • 0

#52 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 27 březen 2009 - 13:26:48

nu, každý má svou pravdu. ale moc by mě zajímalo, co byste vlastně v sekci "teorie fotografie" chtěli probírat. tak jí prostě zruště, ať vás netrápí diskuse pro diskusi a my, kteří náhodou máme zajem se o tomto bavít si holt budem telefonovat.

ono někdy prostě nejde o to najít rešení, ale jen se podělit o své postoje. nenutit se do jednoty, kde jí není zapotřebí. pokud budeme mít zájem o názory těch ostatních, bude nám i jim mnohem líp. nejen ve fotografii.


V druhým odstavci si to vyjádřil moc hezky. Tahle diskuze a ani žádná jiná v této sekci nemá řešení. Je to nekonečná válka názorů, postojů, pří. V důsledku nás to ale všechny někam posune.

Upřímnost nade vše! Proč se kvůli ní hned čertit nebo omlouvat!
  • 0

#53 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 březen 2009 - 13:43:42

ano - manipulovaná anketa, na tyto věci mám trochu alergii, ale zas to nepovažuju za tragedii zrovna tady.

jen nedokažu pochopit motivaci přispívat do fóra, které mám pocit mi nic nepřináší. tak si najdu jiné, kde mám co říci.

ani si nemyslím, že by slvo válka byla adekvátní výraz - nemusíme válčit. nejvíc emocí to vyvolává zpravidla v těch, co nemají co říci.
  • 0

#54 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 14:39:16

kdoco - NA HRAD !
  • 0

#55 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 březen 2009 - 14:54:01

jóó, srandičky :lol:

já bysem chtěl bejt zvolenej,
prezidentem země,
nebyl bych nikdy zhulenej,
a choval bych se jemně...
  • 0

#56 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 březen 2009 - 15:05:18

To je citát z jedné Cimrmanovské hry.

Jinak Černobíl to řekl asi ze všech nejlíp, zdravím a smekám.

Jako odpověď nojgimu na jeho otázku co se čertíš bych si taktéž vypujčil kus textu pana Černobíla. Vyvolávat diskuzi je samozřejmě super, ale v tomhle případě to vypadá, že jsi spíš chtěl vyvolat spor nebo jen demonstrovat svoje postoje. A já dodám, že i má odpověď nebyla košer, ale silně podbarvená tím, že mi hrozně připomínáš indiána Plané Řeči. Navíc, prostě nedokážu zapomenout na jednu věc a konečně to vyplajznu, ať je to venku a já se dokážu bavit normálně bez vzkazů mezi řádky. Na srazu v Praze asi před rokem jsi se hrozně holedbal, jak ty RCčka umíš dělat úplně skvěle a lidé by jim měli dát šanci. A jako důkaz jsi vytáhl zvětšeninu, která vypadala spíš jako něčí naprostá prvotina. Proto mi pak tyhle tvé otázky přijdou nepatřičné, protože pokud se ptáš, zda má cenu svítit, když třeba stačí tisknout, vyvstanou mi v hlavě jak máš nastavené laťky a jaké jsou vůbec pohntky pro tvou otázku. Omlouvám se za upřímnost (i když upřímnost je dle mého jediná správná cesta, nicméně se to prej nesluší) a za to, že jsem ti nedokázal odpovědět na otázku tak, jak byla položena. Navíc mi naprosto nepřísluší Tě hodnotit, tak to neber jako hodnocení, ale jako velmi subjektivní dojem. Odpovídám veřejně, abych to na srazu ještě víc schytal od kritických ok. A zaslouženě .)


Nojo no, to je pak těžké když nedokážeme říci svůj názor z očí do očí a pak napíšeš reakci po cca roce.


Tady není diskuze o tom co je lepší jestli tisk, baryt, RC či jiná technika. Já jen chci reagovat na to, že i když to není baryt může být výstava zajímavá. To je co mi vadí, že se tu odsuzuje. Kdyby byla výstava nějakého neznámého trouby, třeba nojgiho na RC, tisku a fotky by stály za.. tak je to v pořádku, ale že házíte do kanálu výstavy Koudelky, Kratochvíla a jiných mi tedy přijde poněkud přinejmenším zvláštní.
  • 0

#57 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 březen 2009 - 15:09:04

zvláštní je to, ale je to každýho právo. pro někoho je koudelka koudelkou na barytu. tak to může být. já na koudelkovi byl - byl to jeden z těch mála případů, kdy mi to za to stálo.
  • 0

#58 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 březen 2009 - 15:17:51

a já se tedy zkusím zeptat... o co jsou výstavní tisky přínosnější oproti těm v knihách? jsou lepší? nebo větší? či je vstupenka na výstavu levnější? aby bylo jasno, opravdu se ptám, nikoliv vyjadřuji názor otázkou.

já osobně poznám opravdu celkem prd a na výstavu se dostanu tak jednou do měsíce (a to jsem pak moc rád, je-li na papíře). proto jsem (možná hloupě) raději za dobré knihy.


Kromě toho, že jsou větší (někdy daná věc vynikne), hezky zapastartované a zarámované větší přínos nemají. Jen na té výstavě většinou vydíš více fotografií na dané téma a tak pochopíš jak autor přemýšlel a co asi chtěl zachytit, jak pracoval. V knížce už je (měl by být) TOP výběr z dané tématiky (stránky nejsou nafukovací a cena pro zákazníka neomezená) a pokud je retrospektiva více jak 2-3 fotky na téma většinou nevidíš. O to je ta knížka pro mě ochuzena, nehledě na chyby tipu nejdůležitější věc je ve vazbě takže jí nevidím.
  • 0

#59 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 březen 2009 - 15:32:57

pravda s tou publikací. sic pro mě to nebývá dostatečný důvod k cestování :lol:

nicméně něco, co bych netoleroval nojgimu nemám důvod tolerovat ani koudelkovi :lol:
  • 0

#60 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 27 březen 2009 - 15:43:19

jóó, srandičky :-)

já bysem chtěl bejt zvolenej,
prezidentem země,
nebyl bych nikdy zhulenej,
a choval bych se jemně...

:lol:
..že se jím však nestanu
s hulením nepřestanu :lol:
  • 0

#61 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 březen 2009 - 16:10:33

pravda s tou publikací. sic pro mě to nebývá dostatečný důvod k cestování :-)

nicméně něco, co bych netoleroval nojgimu nemám důvod tolerovat ani koudelkovi :D


:D No tady u toho případu si myslím, že ty negativy musely být hrozná prašečina. Foceno s tím, že mě můžou zastřelit, metráž zrnitého orwa NP7, expozice určitě leckde od oka, voláno a přenášeno přes hranice jak se dalo. Některé věci uskladněné léta kdesi v bedně...atd. Kdyby to udělal klasickou cestou byla by to hrozná práce a ještě by třeba spoustu věcí ani nezachránil. Scan, vyčištění a tisk výstavu umožnily. Aspoň si to myslím.

A opravdu jsem rád, že jsem mohl vidět. Něco člověk slyší od pamětníků, ale vidět tenhle fotografický koncert byl pro mě šok. Teprve v té chvíli jsem si uvědomil co se tu dělo.
  • 0

#62 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 27 březen 2009 - 16:22:47

Ano, ano, orwo z metráže, zbytky z Barrandova. Jak říká sám mistr - voláno 25 minut v Atomalu 25°C(no tak úplně tomu nevěřím, ale něco na tom bude)...Expozice opravdu od oka... a na ruským tanku jedoucím přes Václavák... A zbytek negativů, kromě těch cca 16 co šly přes hranice hned, byl uskladněnej v bedně(kufru?) kdesi u příbuznejch a objevenej po letech. Dělat z toho klasický zvětšeniny, tak tu výstavu možná nikdy neuvidíme. Jestli se mi podaří přes Koudelkovu sestru ho nějak nakontaktovat, zkusil bych časem domluvit třeba nějakou seanci i pro víc lidí. Jak říkám, sám na to už nějakej pátek netrpělivě čekám.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních