Přejít na obsah


Fotka

Pohádky na diafilmech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 zemik

zemik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2009 - 20:26:24

Ahoj kolegové
Po hrozných letech jsem v souvislosti s narozením dcerky a blížícím se dětským dnem u kamaráda na chalupě objevil něco, co mi vehnalo do oka až slzu, totiž - pohádky na diafilmech.
Protože jsem o tomto na fóru nic nenašel, tak jsem si dovolil založit vlákno, v němž na tyto skvosty i neskvosty bude možno zavzpomínat, popř si je vyměnit, či nabídnout navzájem.
Tímto Vás také žádám o eventuální nabídky i pro mě, klidně koupím, budeme dělat letní kino a promítat diafilmy i pohádky na 8mm promítačce (pamatujete ještě Vláčka Kolejáčka či Vzpouru hraček ? - další slza :twisted: )

Navíc si nedovedu představit nic vhodnějšího k výchově k fotografování na film, než toto.

Zároveň prosím admina o shovívavost a případné přemístění vlákna do vhodnější rubriky.
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 březen 2009 - 21:03:08

my máme tu na "kinofilmy" a nedávno jsem si ji vytáhl a celou noc jsem si promítal...
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 březen 2009 - 21:04:09

my máme tu na "kinofilmy" a nedávno jsem si ji vytáhl a celou noc jsem si promítal...

ale když o tom přemýšlím, tak ono by se to dalo v principu použít místo zvětšováku...
  • 0

#4 zemik

zemik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2009 - 21:15:50

Kinofilmy - diafilmy to je ona. A ten zvětšovák ? :twisted:
Kresba skrz 1 plastovou čočku by asi nic moc nebyla.
  • 0

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 březen 2009 - 22:26:30

pane kolego, snazim se juniorovi promitat na starem diaxu3 pohadky, ale moderni dvd jsou tezka konkurence. skvela animace, barevnost, hudba, akcnost - to se proste dnes nosi :twisted:. standardne to konci asi tak, ze se bude divat na promitani, ale ze mu pak za "odmenu" mame pustit nejake ty komercni nesmysly typu borek stavitel, hasic sam, nemo apod.
takze asi tak. ale nevzdavam se! :twisted:
  • 0

#6 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 březen 2009 - 07:19:22

DVDckum konkurovat pohadky na diafilmech opravdu nemohou. Kdyz ale pustim detem krtecka na 8 mm filmu, tak deti jenom sedi a cuci. Nemusim jim k tomu ani chystat jidlo :twisted: Jasne, je to pro ne uplne jiny zazitek, kraval z promitacky misto zvuku bohate staci. U promitani na diaxu3 uz tolik nevydrzi, kvalita je opravdu celkem bidna. Pred rokem jsem nahodou narazil v bazaru na diax i s 10 pohadkama za 5 korun.No nekupte to.
  • 0

#7 zemik

zemik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2009 - 12:58:38

Ono těm DVD-čkum ani konkurovat nelze, taky proč ? Toto je úplně jiná kategorie. Rozhodně to není pustit film a odejít, u toho musí rodiče být a číst text. My to pro děti na dětský den po setmění uděláme formou letního kina a neočekáváme neúspěch, spíš myslím, že budou čubrnět. Většina z nich uvidí promítačku poprvé. A samozřejmě nejvíc si vyhrají tatínci..... :twisted:
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 březen 2009 - 15:50:01

jo ty vosobní vstupy sou to nejcennější - ve fotce, promítání i výchově... jedu za malym :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních