Přejít na obsah


Fotka

Kodak HC-110, Ilford Ilfotec HC, LC-29


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 31 březen 2009 - 15:29:50

Přibližně Kodak HC-110 = Ilford Ilfotec HC = LC-29

Nějak jsem s tou vývojkou cejtil docela opuštěný.
Zdá se, že v tom ale pár lidí dělá.
Co takhle samostatný vlákno?

Napadají mě podněty:
S kterými filmy ji používáte?
Jak ji srovnat s Rodinalem?
Taky vám přijde, že ta vývojka dost dobře využívá citlivost a docel kryje stíny?
Jak drobné jsou rozdíly Kodak HC-110 a Ilford Ilfotec HC
Jak je to s křížením značek vod a filmů?
Pracujete přímo se sirupem, nebo rovnou ředíte balení 1+3?
Jaké největší ředění používáte?
Co říkáte na občas dost krátké časy?
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 31 březen 2009 - 15:49:44

Přibližně Kodak HC-110 = Ilford Ilfotec HC = LC-29

Nějak jsem s tou vývojkou cejtil docela opuštěný.
Zdá se, že v tom ale pár lidí dělá.
Co takhle samostatný vlákno?

Napadají mě podněty:
S kterými filmy ji používáte?
Jak ji srovnat s Rodinalem?
Taky vám přijde, že ta vývojka dost dobře využívá citlivost a docel kryje stíny?
Jak drobné jsou rozdíly Kodak HC-110 a Ilford Ilfotec HC
Jak je to s křížením značek vod a filmů?
Pracujete přímo se sirupem, nebo rovnou ředíte balení 1+3?
Jaké největší ředění používáte?
Co říkáte na občas dost krátké časy?



Pouzivam prakticky jedine Ilford LC29 na kino, budu psat k ni

1) pouzivam z 90% s filmy Trix, s temi si opravdu dobre rozumi
2) nesrovnavam - je to neco jineho
3) citlivost vyuziva dobre, stiny moc nekryje - neprislo mi
4) nevim :wink:
5) krizim - v LC29 macham vsechno kino, pripadne i svitek, mam to najede, nerad menim, delal jsem v tom Fomu, Fuji (Neo400, Across),Kodak Trix, HP5,FP4, Ilford Pan 100
6) LC29 uz je redena - redim ji vetsinou 1+19
7) co je kratky cas? nejkratsi se kterym jsem delal bylo snad 6 minut.

Mam ji rad, a menit ji nebudu. Je to muj standard, pokud chci experimentovat, beru rodinal - ten je hodne skalovatelny. Redeni, teplota, preklapeni - nadherna vyvojka
  • 0

#3 kucera.jar

kucera.jar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2009 - 13:08:22

Přibližně Kodak HC-110 = Ilford Ilfotec HC = LC-29

Nějak jsem s tou vývojkou cejtil docela opuštěný.
Zdá se, že v tom ale pár lidí dělá.
Co takhle samostatný vlákno?

Napadají mě podněty:
S kterými filmy ji používáte?
Jak ji srovnat s Rodinalem?
Taky vám přijde, že ta vývojka dost dobře využívá citlivost a docel kryje stíny?
Jak drobné jsou rozdíly Kodak HC-110 a Ilford Ilfotec HC
Jak je to s křížením značek vod a filmů?
Pracujete přímo se sirupem, nebo rovnou ředíte balení 1+3?
Jaké největší ředění používáte?
Co říkáte na občas dost krátké časy?


Zdravim pratele, opustene trosecniky s LC29:-).

Pripadal jsem si podobne jako Kubikula:-O. Tak jsem to ani nikam nepsal, ze delam s touhle "modernou". Kdysi jsem delal v Microphenu a v Rodinalu a hledal jsem neco, co by alespon zcasti melo vyhody obojiho. No a LC 29 se mi zda jako uspokojivy kompromis. Pouzivam ji v redeni 1:19. Na jeden kinofiim namicham 400 ml a pouziju celkem 3x. Poprve cerstvych 300 ml, podruhe 50 ml stareho vyleju a doplnim 50 ml nepouziteho a potreti opet 50 ml stareho vyleju a doplnim zbyvajicimi 50-ti ml. Celkem tedy pracovni roztok pouziju trikrat. Trvanlivost pouziteho pracovniho roztoku je asi 6 nedel . Dele jsem si to netroufnul.

Vyzkouseny mam

Kodak Tri-X@400 6,30min preklapet 1.minutu a pak 3x po minute
Kodak Tri-X@800 10min
Kodak Tri-X@1600 15min

U Kodak Tri-X@1600 se mi ale kontrast zda uz dost veliky a tak to pouzivam jenom kdyz je "osklive"pocasi.
Nejvic se mi to libi na tech 800. Zrno slusny, ostrost taky a prijemna tonalita. Ale neni to na nejaka ostra svetla jako napr. v lete nebo v zime vysoko v horach. Tam by to chtelo asi trochu modifikovat treba na 200 a mene pohybu. Zkousel jsem to i na sviteky od Ilfordu HP 5 a Delta 400, ale tam se mi to tolik nelibilo. HP 5 moc tvrdy a Delta 400 moc mekke a mene ostre zrno.

Tak to je asi vsechno a jsem rad, ze v tom nejsem sam:-)

Jarda.
  • 1

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 duben 2009 - 16:07:04

dělal sem s ní docela dlouho. taky dlouho sem přemejšlel, jak ji nejvýstižnějc popsat bez vopory exaktních dat, jak to udělal v poslednim článku standa. a nakonec to za mě udělal jarda vo příspěvek vejš - je to opravdu něco mezi majkrofénem a rodinalem ve standartních ředěních. mam z ní několik velice slušnejch fotek, ale tušim žádnou výjimečnou. ty přišly s výjimečnejma vodama (když už nemam vyjímečný vidění :) ) nicméně strašlivej punc digitální vývojky sem se ji nakonec rozhod neudělit, to by bylo nespravedlivý, zas až tak "nijaká" neni, na to sou tu jiný adepti :)

skončil sem s ní ve chvíli, kdy mi začala bejt drahá a nebo sem měl aspoň ten dojem...
  • 1

#5 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 20 listopad 2012 - 00:36:30

Díky Jardo za tip s obnovováním prac. roztoku. Zrovna jsem se tu na to chtěl zeptat. Použil jsem v ředění LC29 1:19 300ml na 1 kinofilm ( Ilford PAN400 ) a hned po něm na další bez prodloužení času a nedivim se tomu, přestože negativ na oko stále dobře krytej, tak na fotkách to jde znát. Jsou takový bez "šťávy", vyšedlý. :-/
Naopak fotky dělaný z toho prvního negativu jsou moc pěkný! Dělal jsem je na Fomaspeed N312 a maj krásnej kontrast. líbí se mi.
Velký srovnání s jinými vývojkami zatím moc nemám, ale pracuju na tom :smile: Podle oka na negativ zatim raději nehodnotim.
  • 0

#6 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 20 listopad 2012 - 11:13:41

HC-110 jsem pouzival dlouhy leta a je o jedna z nejlespich vyvojek, ktere jsem zkousel. Delal jsem v ni predevsim Tri-x, Plus-x, Tmax400 a FP4. Vyseldky vzdy perfektni. Nejvetsi vyhodou je jednoduchost, proste sirup a voda. Driv ji kodak delal ve dvou redenich, dnes uz se ten sirup dela jen ten ridsi, ten starsi byl skoro jako med a flaska vydrzela mnohem dyl. S litrovou lahvi jsem vystacil asi patnact let. A kdyz mi dosla, presel jsem na D-76, ale pravda je, ze kdykoli jsm u Skody, slzim pri pohledu na tu krasnou zlutou flasku HC110. Srovnani s Ilfordem nemam, neb jsem nikdy konkurenci nezkousel.
  • 0

#7 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 6 březen 2015 - 15:21:50

Poradíte mi, kde se dá v tuto chvíli koupit Kodak HC - 110? Google mi v Čechách nic nenašel, všechno na objednání 3-4 týdny :-(


  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 březen 2015 - 15:48:49

mají skladem na

www.fotoimpex.de

nad 99€ doprava po německu zdarma, čili ideálně přeposlat přes www.balicky.eu (50kč přeposlání + cena pošty v ČR)

kdybys byl v Praze, klidně bych se v objednávce svezl taky..


  • 0

#9 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 6 březen 2015 - 16:32:21

taky bych se přidal, vzal by jsem trezorky na kino


  • 0

#10 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 březen 2015 - 17:35:50

Poradíte mi, kde se dá v tuto chvíli koupit Kodak HC - 110? Google mi v Čechách nic nenašel, všechno na objednání 3-4 týdny :sad:

Zda sa, ze som nasiel malu lahvinku vhodnu na prepravu. Tak by som ti deci-a-pol poslal. Na skusanie az-az.


  • 0

#11 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 7 březen 2015 - 16:07:21

Poradíte mi, kde se dá v tuto chvíli koupit Kodak HC - 110? Google mi v Čechách nic nenašel, všechno na objednání 3-4 týdny :sad:

Zda sa, ze som nasiel malu lahvinku vhodnu na prepravu. Tak by som ti deci-a-pol poslal. Na skusanie az-az.
Noto by bylo skvělé keko, obratem bych Ti za to odeslal lahev karlovarského likéru, který mám již delší dobu pro Tebe pripravenou :-)
  • 0

#12 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 březen 2015 - 18:10:49

 

 

Poradíte mi, kde se dá v tuto chvíli koupit Kodak HC - 110? Google mi v Čechách nic nenašel, všechno na objednání 3-4 týdny :sad:

Zda sa, ze som nasiel malu lahvinku vhodnu na prepravu. Tak by som ti deci-a-pol poslal. Na skusanie az-az.
Noto by bylo skvělé keko, obratem bych Ti za to odeslal lahev karlovarského likéru, který mám již delší dobu pro Tebe pripravenou :smile:

 

Je toho 2 dcl, zalepene v chemickej nadobke. Pockat treba do pondelka, posta je tu na dedine teraz zavreta ...


  • 0

#13 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 březen 2015 - 16:34:48

Taky mám načatou litrovku. Něco jsem s tím dělal naposled před cca 13-14 léty. Je to silně "reportérská" vývojka. Brutální brambory namísto zrna. optimální ředění (dle mých zkoušek) 1:45. Časy už si nepamatuji... Faktem je, že med v lahvi je pořád stejný.


  • 0

#14 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 březen 2015 - 17:06:53

Taky mám načatou litrovku. Něco jsem s tím dělal naposled před cca 13-14 léty. Je to silně "reportérská" vývojka. Brutální brambory namísto zrna. optimální ředění (dle mých zkoušek) 1:45. Časy už si nepamatuji... Faktem je, že med v lahvi je pořád stejný.

"... brutalni brambory"  -  neco je spatne!


  • 0

#15 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 březen 2015 - 17:25:14

I kdepák, to bych se hádal. V doporučeném ředění 1:15 a 1: 31 je zrno oproti jemnozrnným vývojkám, které na statickou fotografii obvyklou u VF upřednostňuji, velmi výrazné!! I když rovněž velmi ostré. A jestli nemám pravdu, pak jsem celou dobu používal nějaké "fake" balení ve dvou různých lahvích, vyrobených v letech cca 1992 a 2000+.  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních