Přejít na obsah


Fotka

Krásné staré stroje - co si o tom myslíte ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 1 duben 2009 - 15:21:58

http://www.aukro.cz/..._condition.html

Když mi někdo řekne krásné staré stroje,tak se mi vždy vybaví věci podobné těm,které už delší dobu nabízí na Aukru uvedený člověk. Z mého pohledu naprosto úchvatné věci,u kterých by člověk ani příliš nehleděl na případný skutečný výkon. Proč to tady ale píši. Myslíte si,že to jsou / alespoň částečně/ repliky nebo jde o origoš věci ? V tom stavu mi to / navíc za ty prachy,mnohdy/totiž příjde až neuvěřitelné.Ten člověk by musel rušit snad nějaké národní muzeum !?!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2009 - 15:27:52

Myslím, že to jsou renovované kusy. Je pravda, že ty stroje jsou soudě podle obrázků v naprosto parádním stavu. Tipuju na výměnu povrchu(cameraleather.com apod.) a celkové čištění atd. Každopádně krásné kousky.
  • 0

#3 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 duben 2009 - 15:35:54

podle me jde o restaurovane stroje, povrch, pripadne oziveni mechu.
Dost muze delat i nafoceni, pripadne drobna retus -to se obcas deje i na ebay, ze ve skutecnosti ti prijde neco trosku jineho, horsiho.

Nicmene - uz jsem od nej videl spoustu veci, nechodi levne, ale jsou opravdu krasne - podle fotek.

Ja jsem takto na aukru kupoval v obdobnem luxusnim stavu Kodak Cartridge No.4 za cca 3000Kc pro zmenu ze slovenska - take byl restaurovan, velice decentne, mech oziven voskem atd...
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 1 duben 2009 - 15:49:25

Pěkná práce. Já se zabývám něčím podobným, ale zřídka dělám tak staré stroje. A ta cena se mi zdá velmi mírná, asi to dělá taky spíše jako hobby než na zisk. Taková renovace znamená desítky hodin práce i nějaké náklady (niklování a chromování, potahový materiál, materiál na měchy, výroba chybějících dílů...).
  • 0

#5 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 1 duben 2009 - 16:54:27

No jako neuvěřitelný to vypadá, ale fakt je, že v době vzniku se na chromování(niklování) nešetřilo a ty vrstvy byly třeba i z technologických důvodů často silnější.To to pak stačí vyčistit a přeleštit. Potahovej materiál - no tak buď být hodně šikovnej a vyměňovat, ale i tady platí to, co u chromování. Pokud není někde sedřenej povrch, stačí přilepit odchlipující se kousky, vyčistit, oživit.Problém bývají hlavně textilní a papírový měchy, ale pokud je měch koženej, není to takovej problém. U těchto strojů často stačí trpělivě čistit a leštit a z "hrůzy z půdy" je krasavec. Tedy pokud se do něj nepustila koroze nebo plíseň. Sám jsem takhle dával dohromady dva kousky, co vypadaly celkem úděsně.
Ovšem i tak mi to přijde, že ty stroje musí brát "za hubičku", a většinu ceny tvoří práce, něco pak materiál. Mimochodem myslím, že zrovna tenhle kousek je opravdu jen pečlivě vyčištěnej a vyleštěnej. Třeba přetáčecí klíč je ochmatanej na mosaz a stejně tak kolíčky trnů cívek co jsou vidět dole na těle. Čili asi žádný niklování/chromování...A dráhy filmu nesou jasný stopy, že tudy pár filmů prošlo.
Ale je to bezpochyby krásná práce, možná na to padlo i víc různě "zprasených" kusů.
  • 0

#6 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 1 duben 2009 - 16:56:08

A jěště jsem zapoměl - replika by byla určiťě podstatně dražší.
  • 0

#7 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 duben 2009 - 19:32:37

Jestl dobře pozoruji, je to za poslední dobu už několikátý nabízený aparát na 122 film. Jestli to nejsou jen zběratelé, možná nebudu muset(až ta má kapesní kamerka přijde)ořezávat, ale necháme rovnou nařezat ten správný.
  • 0

#8 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 duben 2009 - 20:13:14

A ještě doplním - i proto, že už nechci být nováček a potřebuji přízpěvky(moderátore, nezlob se) - myslím si o tom jen to nejlepší :lol:
  • 0

#9 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 duben 2009 - 20:38:41

Jestl dobře pozoruji, je to za poslední dobu už několikátý nabízený aparát na 122 film. Jestli to nejsou jen zběratelé, možná nebudu muset(až ta má kapesní kamerka přijde)ořezávat, ale necháme rovnou nařezat ten správný.


jestli myslis narezat ve Fome, tak aby jsem te lehce varoval - ona to neni zas mala investice - museli jsme odebrat filmy asi za 40 000 nebo tak nejak - Nojgi by vedel presne.
Pak mas civky - dalsi prace navic, navijet to atd....jedes do Nedvedice? muzeme si o tom popovidat.
  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 duben 2009 - 21:05:32

No tak to vypadá, že jsem zase rychleji psal, než myslel. Tolik peněz ted nemá, i když jinak bych té investice nelitoval.

Do Nedvědice nejedu, sice nemám čas, i když bych moc rád.

Ty cívky jste si dělali sami, nebo je máte od někoho na zakázku? - kdyžtak uctivě prosím o informaci od koho, a kolik asi stály.

Jinak mi zbývají dvě možnosti - bydto si udělat rozřezávačku, a uříznout kus ze svitku 103(pracné, ale při velmi pečlivém provedení jistě funkční) - vím, že se rozřezává úzký film, i když jsem takovou rozřezávačku zatím neměl v rukou :lol: . Nebo koupit film foma air 100 či 200, dělá se i v šíři 8cm, role po 25m, což je jen o malinko užší, než je třeba, a kdyžtak by se udělala maska, která by o malilinkatý kousek zmenšila okénko. Akorát je prý šíleně kontrastní, ale to by vhodná vývojka vyřešila. A nebo zvolit kombinaci, koupit šíři 18, říznout napůl, a mám to skoro přesně a bez zbytečného odpadu. Už vidím, jaký si na sebe pletu bič...
  • 0

#11 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 duben 2009 - 21:46:00

no, on ten 103 je momentálně vyprodaný a plánuje se dořez...
jinak cívky máme od jistého Ivana, cena byla tuším něco kolem 150-200 (raději jsem zapomenul...aby mne nestrašilo kolik jsem už do toho panoramového šílení dal...a zatím jsem vůbec nezačal fotit). kontakt na něj snad někde najdu, pokud ne...tak kamil určitě. musíš jich ale koupiut trochu víc než 2....
  • 0

#12 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 1 duben 2009 - 21:51:17

Ploci, nechci tě děsit, ale mám pocit, že s Fomou Air si nepomůžeš. Jednak ten kontrast(i když to se snad dá nějak zvládnout při volání), ale hlavně mám nějaký takový informace, že toho opět musíš odebrat minimálně celkem hodně-tuším v tom podobnou zradu jako ve Fomaluxu. Čili něco podobnýho, jako by sis to nechal řezat. Jestli někdo ví víc, nechť se k tomu prosím vyjádří. Mě ta Foma Air vrtala hlavou před časem, ale zatím jsem to odložil na neurčito.
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 duben 2009 - 22:10:30

no, on ten 103 je momentálně vyprodaný a plánuje se dořez...
jinak cívky máme od jistého Ivana, cena byla tuším něco kolem 150-200 (raději jsem zapomenul...aby mne nestrašilo kolik jsem už do toho panoramového šílení dal...a zatím jsem vůbec nezačal fotit). kontakt na něj snad někde najdu, pokud ne...tak kamil určitě. musíš jich ale koupiut trochu víc než 2....


presne tak Foma Air je mimo, ta 103 take - ale mrkni do vlakna Kodak Panoram, Nojgi tam psal o riznuti Foma 100 - my mame Foma 400.

Aby te ale Gorgi nenavnadil, vic nez dve civky znamena podstatne vic nez dve - my jsme dokupy meli snad 50ks. Ono by se zaplatil material, prototyp, elox atd...chce to co nejvic kusu.

Ja mam nekolik kusu ruznych civek od Kodaku ruznych velikosti - muzu se ti podivat, nebo zkus ebej.
  • 0

#14 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 duben 2009 - 22:34:06

Vzhledem k nezbytnosti bych ty peníze na cívky přežil - to už je to poslední. Ovšem možná by bylo snazší vysoustružit je celé, dokud mám jakýsi přístup k zařízení. Otázka je, zda dřevo či kov.

O tom filmu ještě budu uvažovat. Každopádně kdyby měl někdo podobný přístroj, mohli bychom spojit síly.

Mimochodem, kolegové panoramatici si taky mohli koupit model 3A :twisted:
  • 0

#15 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 duben 2009 - 10:43:30

Vzhledem k nezbytnosti bych ty peníze na cívky přežil - to už je to poslední. Ovšem možná by bylo snazší vysoustružit je celé, dokud mám jakýsi přístup k zařízení. Otázka je, zda dřevo či kov.

O tom filmu ještě budu uvažovat. Každopádně kdyby měl někdo podobný přístroj, mohli bychom spojit síly.

Mimochodem, kolegové panoramatici si taky mohli koupit model 3A :twisted:


Doporucuji nejdriv zkusit sehnat origos civku, abys vedel jaka je presna roztec filmu a pak rezat film a delat civky..

Ty nase civky nejsou soustruzene z jednoho kusu (byl by tam hodne velky odpad),
Jinak pockej az ti kamera dojde, obcas vevnitr byvaji roztodivne redukce a adaptace na jiny typ film, viz muj Panoram No.4, Nojgiho, Davida .... :lol:
  • 0

#16 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 duben 2009 - 12:46:43

Nejsem si jistý... pokud jste mluvili o 122, nepřemotává se to jednoduše ze 120?
  • 0

#17 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 13:13:10

Rozhodně ne - to by byl film 620(120 na tenké kovové cívce - užíval se, aby bylo možno udělat aparát plošší - myslím). 122 je film na obrázky 3,25x5,5 palce, tedy asi 8x14cm(americká pohlednice). Šířku filmu hádám tím pádem na 8,5cm.
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 duben 2009 - 13:13:25

Rozhodně ne - to by byl film 620(120 na tenké kovové cívce - užíval se, aby bylo možno udělat aparát plošší - myslím). 122 je film na obrázky 3,25x5,5 palce, tedy asi 8x14cm(americká pohlednice). Šířku filmu hádám tím pádem na 8,5cm.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních