Přejít na obsah


Fotka

narodil jsem se fotografem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 conad

conad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 19:42:04

co si myslite o tomto dokumentu ktery vysilala ceska televize

link
http://www.ceskatele...-se-fotografem/
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 duben 2009 - 19:52:27

Diky jeho projevu nejsem schopen hodnotit fotografie, rozumis?
  • 0

#3 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 19:58:54

Já to beru jako portrét zajímavého člověka a skvělého fotografa ,,klasická práce naší milované ČT
  • 0

#4 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 duben 2009 - 20:34:51

Diky jeho projevu nejsem schopen hodnotit fotografie, rozumis?


nerozumim
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 duben 2009 - 20:55:40

Diky jeho projevu nejsem schopen hodnotit fotografie, rozumis?


já trochu rozumim :?:
  • 0

#6 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 duben 2009 - 21:05:42

Diky jeho projevu nejsem schopen hodnotit fotografie, rozumis?


já trochu rozumim 8-)


no dobře, tak trochu rozumim, ale nechápu :?:
  • 0

#7 roman1327332586

roman1327332586

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 22:31:18

Myslím si, že styl komunikace A.Kratochvíla buď akceptuješ nebo ne. Podle mého názoru je mírně extravagantní, ale po pár minutách jsem se naladil na stejnou notu a již jsem jenom vstřebával všechny jeho postřehy a informace. Fotograf je naprosto úžasný - viz. www.antoninkratochvil.com

roman
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 22:42:20

Z jeho projevu jsem dost rozpačitý, když se vyjádřím jemně. :?: Ovšem z jeho fotografií si "sednu na p*del". V těch záběrech to fakt je, beze sporu. I jeho nedávná "celebrity portrétní" činnost a s tím spojená vlaková výstava byla velice zajímavá. Ten člověk prostě umí, ať je to v osobním projevu jakákoliv osobnost.
  • 0

#9 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 duben 2009 - 23:17:45

asi jste hold měcí a nevyrůstali jste v ghettu, vy bílé huby
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 23:26:07

asi jste hold měcí a nevyrůstali jste v ghettu, vy bílé huby

Holt jsme asi málo niggas 8-)
ale i tak, tohle třeba zrovna poslouchám:
:?:
  • 0

#11 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 duben 2009 - 07:00:10

Po prvních minutách jsem si řikal, že rozhodně netrpí nedostatkem sebevědomí, až to na mě bylo moc. Působil na mě až hodně nesympaticky, ale pak to člověk vstřebá jeho osobnost vezme tak jak je a ty fotky, který za něm jsou vidět jsou minimálně dost zajímavý. A jestli jsem něco záviděl tak to byly ty zvětšeniny, co je tam sušili na šnůře jako prostěradla na věšáku... ;o)
  • 0

#12 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2009 - 07:12:36

Jak by řekl Kraken, jste holt z měký mámy .)
  • 0

#13 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 duben 2009 - 07:21:40

Přesně jak někteří říkáte.Ze začátku jsem byl také rozpačitý z jeho vystupování, ale po chvíli jsem jsem si toho nevšímal a nakonec mi to přišlo i sympatické :?: A navíc si prožil svoje.¨
Jeho fotografie jsou úžasné.
  • 0

#14 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 duben 2009 - 07:53:25

Domnívám se, že nejdůležitější bude výsledek. Pokud se nedostaví, je konformita osobního projevu nepodstatná.
Dále jsme se v uvedeném pořadu opět mohli ubezpečit o významném vlivu práce pod zvětšovákem na výslednou náladu fotky.
  • 0

#15 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 10 duben 2009 - 07:56:59

Ty obrovský plachty klasických zvětšenin, na šňůře sušených mě taky zaujaly. Je vidět, že i takhle rozměrná plátna nemusí být tisk. Taky mu to zjevně dělaj zkušený printéři. To bylo všechno z kinofilmu?
  • 0

#16 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 duben 2009 - 07:59:28

Myslím si, že styl komunikace A.Kratochvíla buď akceptuješ nebo ne. Podle mého názoru je mírně extravagantní, ale po pár minutách jsem se naladil na stejnou notu a již jsem jenom vstřebával všechny jeho postřehy a informace. Fotograf je naprosto úžasný - viz. www.antoninkratrochvil.com

roman

pro ty co by si to chtěli prohlédnout, tak roman tam má písmeno navíc dobe je to www.antoninkratochvil.com
  • 0

#17 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 duben 2009 - 08:00:05

pro ty co by si to chtěli prohlédnout, tak roman tam má písmeno navíc dobe je to www.antoninkratochvil.com

a mě zase jedno chybí :?:
  • 0

#18 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 duben 2009 - 08:38:33

mně se líbí
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2009 - 08:43:18

Asi dostanu od nejvyššího přes držku, ale neodolám to neříct. Hrozně mi připomíná Danyho. To jak kouří ten doutník, tou houpavou chůzí atp. :)
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 duben 2009 - 08:44:11

když už to padlo, přiznam se, taky mi to blesklo hlavou... :?:
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 10 duben 2009 - 08:56:58

já myslím, že všecko je to svázaný, kdyby nebyl kratochvíl povahou (soudě podle toho vystupování v dokumentu) jakej je, tak by nemohl dělat práci kterou dělá - takhle dobře a možná by ani neuspěl u těch celebritích zakázek
říkal taky, že se vyhejbá telatům a tím u mě mimořádně stoupnul v ceně
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 09:04:08

nu, na mě vystupování mistra kratochvíla extra dojem nedělá. fotky má většinou fakt hodně zajímavý, při práci je poctivec. jen mi tak někdy napadá, v čem je ten zásadní rozdíl v nekonformním vystupování kratochvíla - do něhož se nějak nikdo nodváží trefovat, a saudka - na kterym si (dle mého hloupě) snaží verbálně smlsnout kdejaký fotoamatér
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2009 - 09:13:40

Protože amatér ve smyslu jak o něm mluvíš, ví hovno, kdo je nějaký Kratochvíl. Saudek je mediálně profláklý, tak ho kritizuje každej, co má díru do ehm.. A protože tihle lidé snad ani netuší, co znamená slovo pokora, musí své často extrémní a nepodložené názory za každou cenu dát najevo. Mařena z horní dolní možná ocení, jak je pepa na výši, když řekne o Saudkovi, že fotí sračky...
  • 0

#24 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 09:19:18

snad máš pravdu, snad se to opravdu týká jen těch nejubožejších.
  • 0

#25 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2009 - 09:28:02

Nejubožejší je hodně silné slovo, asi jsi ho napsal záměrně :) Já bych je jen označil za lidi bez pokory, to je celé. Při čtení tvého původního příspěvku mi na mysli vytanul Ypres, který nám s určitou dávkou hrdosti vyprávěl, že Streitovi vmetl do tváře, že fotky co on tam má by z foťáku rovnou mazal. Sice prý ani nevěděl, že je to on, ale díky tomu je to možná i horší. Já prostě nevím, jak si tohle může kdokoliv dovolit, no :)

Já se vždy snažil lidi vnímat podle toho co vychází zevnitř, ne podle toho jak se prezentují. A na panu Kratochvílovi je vidět, že jeho chování je jen určitou značkou, nikoliv vlastním egem....
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 duben 2009 - 09:29:47

No mne stejně nesedí k sobě ty fotografie, a to jeho chování, celou dobu mi připadalo, že jako není svůj, že je tam hra, nevím..... asik už plancu cípoviny.....
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2009 - 09:32:23

No a to je to o čem mluvim :)
  • 0

#28 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 10 duben 2009 - 09:38:53

Jenom taková poznámka k těm plachtám dělaným klasicky - ten dokument je z roku 1999. Tak by mě zajímalo, jestli je i dneska dělá klasicky, nebo jsou nový plachty už taky jen tisky... Protože profiprinterů, co dělají klasicky celosvětově valem ubývá :o , bohužel...
  • 0

#29 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 10 duben 2009 - 09:39:21

a všimli ste si na začiatku tú krabičku Ilford XP2? Som rád, že A.Kratochvil fotí na rovnaký film ako ja :o

Každopádne..vystupovanie je nepodstatné..podstatné je, že fotky má skvelé.
  • 0

#30 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 duben 2009 - 09:49:46

Prowlere, ogaro, xp2 je skorem digitálistický film 8-) Takový trix pan to je klasikovo kafíčko aji s logrem :o
  • 0

#31 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 duben 2009 - 09:50:44

A dělá ne něho aji ten ogara Salgáduj :o
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 duben 2009 - 09:51:40

A taky na něho dělá Kraken !!!!! :o
  • 0

#33 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 09:59:59

no... a říct že vystupování není důležitý :o

to už se dá říct že není důležitý jestli je to klasika nebo digi 8-)

helmu mám, tož házejte
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 duben 2009 - 10:02:20

A taky na něho dělá Kraken !!!!! 8-)

Tak teď si mě přesvědčil. Co nějaký ogara Salgádůj nebo Kratochvílůj. Ale že sám velký Kraken!! Mosím na něj taky dělat. :o
  • 0

#35 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 duben 2009 - 10:15:05

Jenom taková poznámka k těm plachtám dělaným klasicky - ten dokument je z roku 1999. Tak by mě zajímalo, jestli je i dneska dělá klasicky, nebo jsou nový plachty už taky jen tisky... Protože profiprinterů, co dělají klasicky celosvětově valem ubývá :o , bohužel...


Tak tady mate technickou poznámku... Všechny ty plachty byly z kinofilmu, áno. Ten český laborant, co je i v dokumentu, je Robert Portel. mj. absolvent famu. Zvětšoval kromě Kratochvílových i Koudelkovy fotky, a jistě i řadě dalších. Nedávno jsem ho potkal a říkal, že paradoxně má čím dál víc práce. Podle mého názoru i proto, že češi nebudou schopni práci tak kvalitní zaplatit. Jeho ceny neznám, ale kdo by chtěl (a myslí si, že to zaplatí) tak zvětšuje od kina do 4x5".
  • 0

#36 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 duben 2009 - 10:26:56

Kratochvíl už fotí digitálně. V Praze v LGP nám ukazoval svůj Canon (nebo to bylo Sony?)

Ale kdysi prý nakoupil do zásoby 20 Nikonů FE a film ještě rozhodně nadobro nezatratil.


... to jen tak naokraj
  • 0

#37 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 duben 2009 - 12:27:21

A taky na něho dělá Kraken !!!!! 8-)


ja take :o
imho nejlepsi reportazni film, i kdyz - Prowler mi na srazu rikal ze ty moje fotky z TRIXu jsou nejake divne digitalni :lol:
  • 0

#38 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 12:52:19

no vidiš, mě přijde jako nej report hp5, ale trix mi přijde zajímavej na krajinu... on je tak jinej...
  • 0

#39 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 duben 2009 - 13:01:48

Ano souhlasím s Krakošem. Mám podobný pocit, že p.Kratochvíl je v podstatě plachý člověk, který svým vystupováním zakrývá jakousi životní nejistotu. A kontakt s cizími lidmi či vlastní slávou jej vždy drobně vykolejí.
Kdo by se s ním chtěl setkat, má šanci v létě na jižní Moravě. Cena týdenního worshopu včetně ubytování - 25.000,- Kč.
  • 0

#40 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 10 duben 2009 - 14:45:25

Jenom taková poznámka k těm plachtám dělaným klasicky - ten dokument je z roku 1999. Tak by mě zajímalo, jestli je i dneska dělá klasicky, nebo jsou nový plachty už taky jen tisky... Protože profiprinterů, co dělají klasicky celosvětově valem ubývá :o , bohužel...


Před cca. 2ma lety jsem s ním viděl rozhovor. Říkal, že reportážní zakázky dělá kvůli rychlosti na digi - vyfotí, spustí NTB, odešle přes satelit, a za pár minut to je v redakci.

--
Pepa
  • 0

#41 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 14:51:25

jj, to řiká každej z těch lenochů :o
  • 0

#42 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 10 duben 2009 - 14:53:00

Mařena z horní dolní možná ocení, jak je pepa na výši, když řekne o Saudkovi, že fotí sračky...


No dovol... 8-) I když, upřímně řečeno, není to nic moc ty jeho fotky :o (Čte to tady taky Mařena?)

--
pepa
  • 0

#43 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 duben 2009 - 15:30:28

Ale taky k tomu dodal, že digi používá pouze na fotografování + další zpracování foto a odeslání do redakce provádí asistent, který jej všude doprovází. Možná to bylo jen v začátcích boje s touto technikou, ale vypovídá to o tom, že dosti spoléhá na další zpracovatele jeho fotek.
Jak je zvyklý u BW, tak pracuje i s digi. Zda je to dobře - nevím. Je to věčná otázka autorství. Zde na TK si zakládáme na tom, že výsledkem práce fotografa je jeho papír. Na příkladu p. Kratochvíla vidíme, že okolí tuto problematiku může hodnotit i jinak. Je jasné, že podobných postupů využívá i další spousta světových fotografů. Co si o tom myslíte ?
  • 0

#44 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 duben 2009 - 20:12:07

Ale taky k tomu dodal, že digi používá pouze na fotografování + další zpracování foto a odeslání do redakce provádí asistent, který jej všude doprovází. Možná to bylo jen v začátcích boje s touto technikou, ale vypovídá to o tom, že dosti spoléhá na další zpracovatele jeho fotek.
Jak je zvyklý u BW, tak pracuje i s digi. Zda je to dobře - nevím. Je to věčná otázka autorství. Zde na TK si zakládáme na tom, že výsledkem práce fotografa je jeho papír. Na příkladu p. Kratochvíla vidíme, že okolí tuto problematiku může hodnotit i jinak. Je jasné, že podobných postupů využívá i další spousta světových fotografů. Co si o tom myslíte ?


:-) :-) 8-)
Nojo, a jsme zase u toho. Myslím, že bychom se měli bavit více o fotografii a ne o tom jakým způsobem je dělána.

Kdo si zakládá na barytu, ať na něj dělá a archiv ho časem pokud bude jeho práce soustavná a tématická pochválí. Třeba i po jeho smrti může vyjít fotografická kniha.

Kdo dělá na jiné podložky nebo jinou technologií bude se muset snažit více za svého života, aby vpadl do podvědomí a prosadil se. Čím více vyjde jeho fotografií v časopisech, knižně..atd. Tím více bude jeho jméno známé. Co uloží do šuplíku může být za X let nepoužitelné. CD nečitelná nebo vůbec už nebude možno v mechanice přečíst - jiná technologie), RC rozpadlé, tisky vybledlé...atd. Pokud neustále neobnovuji mám smolíka.

Zde na TK si zakládáme na tom, že výsledkem práce fotografa je jeho papír....
Spoustu námi uznávaných fotografů mělo lidi na zvětšování, propagaci..atd. Oni si dohlídli na to, jak má výsledek vypadat - toť k otázce autorství. Výsledek je fotografie a je podle mě jedno, že ji zvětšoval František Omáčka místo Jirky Nováka. Mi máme holt tu smůlu, že s si tím musíme hrát sami. Nebo naopak štěstí, protože se fotografií nemusíme živit a je to koníček, který nám dělá radost.

Kratochvíl
Kdo byl v leica gallery mohl posoudit vystupování sám. Mě osobně jeho naturel nevadí. Já bych se svým umřel hned v táboře pro uprchlíky. On navíc prošel cizineckou legií a z ničeho si vydobyl světové jméno. Tedy nemám nic proti. Navíc byla vidět v dokumentu i pokora. Ne ta laskavá Sudkovká - upřímná věta "To jsem tenkrát skazil - Film Janáčkovy Hukvaldy, ale jmenoval tam fotografa pracujícího s barvou, což by on asi nedokázal, chválil svého printera a možná tam ještě něco je. Navíc já osobně z dokumentu nebo hodinového sezení nedokáži říct, že je ten člověk takový nebo makový. Buď je mi sympatický nebo ne, ale i když ne neznamená, že je špatný.

P.S. Ten dvoreček mi připomněl printera Karla Koutského,kterého možná někdo znáte osobně. Podobný, pokud to není ten samý jsem u něj viděl .-)
  • 0

#45 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 duben 2009 - 21:38:19

a já si myslím, že to jak je fotografie dělána k ní prostě patří. alespoň pro mě i několik jiných. a nemám důvod z toho slevovat. ani proto, že to sám nepoznám, ani proto, že jsem mizerný fotograf. je to mé právo, jako je jiného posuzovat jí podle svých kritérií.
  • 0

#46 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 duben 2009 - 19:36:53

No nestává sa to často, ale nyní z Nojgim souhlasím.

Leda až na to, že to, že nekdo pochválí v jednej větě teho svojého sprintéra, či jak sa temu nadává, ešče neznamené pokoru, zejména tehdá, když před tým hodinu mele o tym jak je dobrý (což bezpochyby je).
Mám takový pocit, že ti, co už neco dokázali, takoví sú a ani jiní byť nemožú, to je dělí od tych dobrých fotografú, co je ešče nikdo nezná.

No a uchytit sa v tym júesjej, taky asi nebyla prdel a určitě to sebevědomí chce. Ale v tym dokumento ho bylo na mňa až moc.
  • 0

#47 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 duben 2009 - 20:20:06

Nojgi : samozřejmě, že i pro mě je obsah nadevše. Forma je důležitá, ale obsah vítězí. Já měl na mysli situaci, kdy při mistrovské práci pod zvětšovákem dostává fotografie svoji atmosféru. Potlačením drobností a zdůrazněním např. kontrastu. Viz Kratochvílovy slavné portréty slavných. Syrové negativy jistě neměly ten šmrnc, který získaly bravurní prací zvětšovatele. Jeho podíl na konečném vyznění /brilanci/ fotografií je významný a tudíž se dostává tak trochu do pozice spoluautora, která je mu však při mediální prezentaci odepřena. Zřejmě po ní ani nebaží, je smířen se svým osudem a naplněn výsledky své práce. Spíše mě zajímá Váš názor na toto umění - umění řemesla.
  • 0

#48 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 duben 2009 - 09:19:50

Nojgi : samozřejmě, že i pro mě je obsah nadevše. Forma je důležitá, ale obsah vítězí. Já měl na mysli situaci, kdy při mistrovské práci pod zvětšovákem dostává fotografie svoji atmosféru. Potlačením drobností a zdůrazněním např. kontrastu. Viz Kratochvílovy slavné portréty slavných. Syrové negativy jistě neměly ten šmrnc, který získaly bravurní prací zvětšovatele. Jeho podíl na konečném vyznění /brilanci/ fotografií je významný a tudíž se dostává tak trochu do pozice spoluautora, která je mu však při mediální prezentaci odepřena. Zřejmě po ní ani nebaží, je smířen se svým osudem a naplněn výsledky své práce. Spíše mě zajímá Váš názor na toto umění - umění řemesla.


Zpracování je hodně důležité, v tom máš pravdu. I z banální věci se dá udělat dílo, ale myslím, že to moc dramatizuješ. Laborant udělá nějaký náhled a autor mu řekne. Je to fajn, ale ztmav mi ještě tamhle ten roh, ty ruce taky, zesvětli obličej, výřez trochu změn na.....atd. každý máme trochu jiné vidění a teprve svým podpisem např. Kratochvíl potvrdí, že to dopadlo tak jak s tím on sám souhlasí. V tom vidím práci autora.

P.S. Možná jsem již tady psal o Avedonovi, který si nechal udělat 10 kopií různé gradace, ty rozstříhal a sestavil v jeden celek, se kterým se pak laboranti trápili celý den než jej dokázali udělat .-) Mi bychom tuhle práci nezaplatili a tak se učíme a trápíme se zvětšeninami sami. Třeba to tak nedokážeme, ale aspoň máme z výsledku větší radost.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních