Přejít na obsah


Fotka

Mamiya 645 Sekor 145/4 soft focus


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 duben 2009 - 14:54:59

Ahoj, víte někdo něco o tomto skle? Jak vypadají výsledky, co z něj lezou ...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2009 - 16:52:27

Zdar mam a susnam si s nim :)

http://portfolio.dan...odinal_1-50.jpg
http://portfolio.dan...odinal_1-50.jpg
http://portfolio.dan...odinal_1-50.jpg

Co bys chtel vedet?
  • 0

#3 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 duben 2009 - 17:38:41

Prima, děkuju! Zajímalo mě srovnání se 150/2,8, kterou mám. Tohle je docela hodně soft, asi by to chtělo vidět velké printy.
Mám pořád tendenci fotit portréty na plnou díru a většinou mám špatně zaostřeno, tak nevím, jestli je to tím, že je na 2,8 DOF tak extra malá, nebo jestli se vlní film v kazetě :)
  • 0

#4 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 duben 2009 - 18:27:05

Nevim tedy nic ani k jednomu objektivu, ale s klidnym svedomim bych si vsadil na tu rovinnost filmu v kazete 8-O
Sam to hodne pozoruji u svych Rolleiflexu s f/2,8 objektivy. Zkuste si nekdy strelit zkusebni serii fotek. Prvni at je pekne "ulezely" film v kazete (mysleno tak, aby policko bylo na pozici k expozici uz nejakou dobu - staci i par minut) a potom poridte treba dalsi tri zabery s kratkou dobou mezi expozicemi. Sam uvidite.
Tech 0,2 mm, co se film uplne bezne vychyluje od idealni roviny, je na tu plnou diru hodne znat :)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2009 - 18:30:48

Prima, děkuju! Zajímalo mě srovnání se 150/2,8, kterou mám. Tohle je docela hodně soft, asi by to chtělo vidět velké printy.
Mám pořád tendenci fotit portréty na plnou díru a většinou mám špatně zaostřeno, tak nevím, jestli je to tím, že je na 2,8 DOF tak extra malá, nebo jestli se vlní film v kazetě :)


Hele nerad bych te urazil, ale vetsina problemu s malou dof nebo prohnutim filmu je v rukou. Kazdy ma tendenci svadet to na vselike blbosti jine nez sam na sebe. Fotis portrety ze stativu nebo z ruky? On je ten stativ videt i na bleskacich.

Jinak ten soft je samozrejmne stavitelnej. Pokud chces stav se u nas a muzes si ho ozkouset.

tohle je soft nekde kolem 3/4 a pricloneno na 5.6

Vložený obrázek
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 duben 2009 - 20:21:00

Hmmm, to je sice pravda s tim vymlouvanim se na ruzne jine veci mimo vlastnich klepet....
Zkousel jsem si to celkem asi trikrat specialne. Jen jestli tam to prohnuti filmu je a nebo ne. A je!!! Prvni policko jednoznacne horsi nez nasledujici. Samozrejme vse ze stativu, stejne zaostreni, samospoust atd. I pan Blazek, co mi servisoval fotaky, me zvlast na tento jev upozornoval. Sam se s nim potykal, kdyz jeste fotil. Nakonec mi o 0,1 mm predostril snimaci objektiv.
Cela vec se jeste dle meho zhorsuje v mrazech.
Nejjednodussi je vydelat planzetu u kazety, kdyz tam mate nandany film a prstikem zkusmo pritlacit :) Ja to u dvouocky neudelam. Musim si to holt proverit jinak.
  • 0

#7 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 duben 2009 - 21:13:36

Kéž by to bylo v těch rukou, to se vůbec neurazím, hlavně, když to nebude nějaký nepřekonatelný technický problém ...
Určitě se brzy přihlásím a stavím - chtěl bych zvětšit ty skleněné 9x12 a prohlédnout si shift a teď už i soft :) 8-O
  • 0

#8 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 květen 2010 - 10:12:10

Přátelé, na kolik tohle sklo minimálně zaostří?
  • 0

#9 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 květen 2010 - 14:43:50

Podle fotografií to vypadá, že na 1,5 metru ...
  • 0

#10 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 květen 2010 - 18:36:44

tak tohle jsem ještě nezkoušel, dám ti pak vědět :-)
  • 0

#11 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2010 - 11:59:45

Kuju, mám rád hodně blízký portrét :twisted:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních