Přejít na obsah


Fotka

Slintaci paska


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#51 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 31 srpen 2012 - 20:26:06

A kdyby vám komukoliv scházela, tak se pro ni můžete stavit u mě v Brně. Jen nevím v jakým je stavu - po předchozím majiteli bytu mi jí tam zbylo nějak moc.
Píši to sem teď, i když nevím jestli je dobrá, proto, že se do Brna dva týdny nedostanu, pak bych na to zapomněl a nikomu nepomohl. A to by mě štvalo.
  • 0

#52 lindys

lindys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 31 srpen 2012 - 22:24:48

Já našel na internetu tuhle: http://www.cesartrad...ka-20-mm-x-50-m měla by to být "ta správná". Asi si jich budu objednávat 10, za 200 i s poštovným se to vyplatí :-)
  • 0

#53 lindys

lindys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 11 říjen 2012 - 14:46:35

Tak aktualizuji stav: výše zmíněný odkaz funguje, akorát tu správnou slintačku už nemají. Prý se ta "vyztužená s podélnými proužky" už nedodává.
  • 0

#54 cake.x

cake.x

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2016 - 00:30:01

Oteviram stare vlakno, ale nemuzu nikde najit "vyrobni nazev" pro slintaci pasku. Tohle asi nemam rict v papirnicti, by na me koukaly jak z jara :-D

Dekuju


  • 0

#55 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 4 prosinec 2016 - 09:37:36

https://lmgtfy.com/?...va lepici paska


  • 0

#56 cake.x

cake.x

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2016 - 09:42:18

TO ja vim, ze je tadyta stranka na s tim "G" a dvema "O", ale nemel jsem ani poneti o tom, jak to ma vypadat. Lepicich pasek je hrozne moc. Kazdopadne dekuju.


  • 0

#57 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 4 prosinec 2016 - 09:45:16

Ja osobne používam túto...

http://www.lepas.sk/...-lepiace-pasky/


  • 0

#58 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 4 prosinec 2016 - 10:18:51

Ved sa nehanbi, chod do obchodu, neverim, ze by nevedeli poradit v najblizsom papiernictve.

Paska musi byt paierova  a lepit az po navlceni.

:)


  • 0

#59 cake.x

cake.x

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2016 - 10:49:52

Nene, to je v pohode. No prave. V praci mame klasickou papirovou, ale nikdy jsem se nesetkal s tou, ktera se musi navlhcit. No jo, zbytecne hledam vedu. Jsem zvedavy, az udelam prvni baryty.

Dekuji panove.


  • 0

#60 cake.x

cake.x

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2016 - 11:03:37

Nene, to je v pohode. No prave. V praci mame klasickou papirovou, ale nikdy jsem se nesetkal s tou, ktera se musi navlhcit. No jo, zbytecne hledam vedu. Jsem zvedavy, az udelam prvni baryty.

Dekuji panove.


  • 0

#61 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 4 prosinec 2016 - 18:34:51

Používam bielu stolársku - len preto, že sa mi páči viac než hnedá. Obvykle ju predávajú v šírke 15 a 20 mm v stolárskych potrebách. Neslintám, namáčam hubkou a drží. Odmáčam vodou.


  • 0

#62 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 5 prosinec 2016 - 07:50:43

Oteviram stare vlakno, ale nemuzu nikde najit "vyrobni nazev" pro slintaci pasku. Tohle asi nemam rict v papirnicti, by na me koukaly jak z jara :grin:

Dekuju

Nekoukali, v dobrém papírnictví vědí, o co se jedná...


  • 0

#63 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 5 prosinec 2016 - 08:33:41

Nepouzivam slintacku. Z plexiskla mam spraveny ram, ktory drzi fotku namiesto slintacky a nie je nutne fotku orezavat. Mokru fotku navalcekujme (emulziou von) na plexi dosku, zakryjem ramom, ktory ma presah cca 5mm z každej strany fotky a uchytim takymi tymi ciernymi kancelarskymi klipsami. Funguje uzasne. Jedina nevyhoda je, ze clovek na kazdy rozmer fotky potrebuje separe ram.


  • 0

#64 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 5 prosinec 2016 - 08:59:01

Nepouzivam slintacku. Z plexiskla mam spraveny ram, ktory drzi fotku namiesto slintacky a nie je nutne fotku orezavat. Mokru fotku navalcekujme (emulziou von) na plexi dosku, zakryjem ramom, ktory ma presah cca 5mm z každej strany fotky a uchytim takymi tymi ciernymi kancelarskymi klipsami. Funguje uzasne. Jedina nevyhoda je, ze clovek na kazdy rozmer fotky potrebuje separe ram.

a nie jeden rám, za večer urobím niekedy aj 4 - 6 fotiek... Ale inak je to fajn nápad...


  • 0

#65 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 5 prosinec 2016 - 13:29:53

 

Nepouzivam slintacku. Z plexiskla mam spraveny ram, ktory drzi fotku namiesto slintacky a nie je nutne fotku orezavat. Mokru fotku navalcekujme (emulziou von) na plexi dosku, zakryjem ramom, ktory ma presah cca 5mm z každej strany fotky a uchytim takymi tymi ciernymi kancelarskymi klipsami. Funguje uzasne. Jedina nevyhoda je, ze clovek na kazdy rozmer fotky potrebuje separe ram.

a nie jeden rám, za večer urobím niekedy aj 4 - 6 fotiek... Ale inak je to fajn nápad...

 

Je pravda, ze aj toto moze byt kriteriom. Ja to riesim tak, ze fotky necham volne uschnut a potom ich vzdy po jednej namocim do destilky so zmacadlom a vypinam. Ked uschne namocim a vypnem dalsiu. Nejak som si zvykol takto fungovat :) ale nemusi to vyhovovat kazdemu, minimalne ked robis X fotografii napriklad na vystavu (co mne zatial nehrozi :))


  • 0

#66 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 5 prosinec 2016 - 16:41:26

Obchodní název slintačky je lepicí páska klihová. V papírnictví tomu někdy říkají klihovka. Ale název slintačka se mi líbí víc, byť svádí k olizování (aneb kdo jednou zkusil, nikdy nelitoval, jak říkal můj teplý kamarád... ;-)

 


  • 0

#67 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 5 prosinec 2016 - 18:41:53

 

 

Nepouzivam slintacku. Z plexiskla mam spraveny ram, ktory drzi fotku namiesto slintacky a nie je nutne fotku orezavat. Mokru fotku navalcekujme (emulziou von) na plexi dosku, zakryjem ramom, ktory ma presah cca 5mm z každej strany fotky a uchytim takymi tymi ciernymi kancelarskymi klipsami. Funguje uzasne. Jedina nevyhoda je, ze clovek na kazdy rozmer fotky potrebuje separe ram.

a nie jeden rám, za večer urobím niekedy aj 4 - 6 fotiek... Ale inak je to fajn nápad...

 

Je pravda, ze aj toto moze byt kriteriom. Ja to riesim tak, ze fotky necham volne uschnut a potom ich vzdy po jednej namocim do destilky so zmacadlom a vypinam. Ked uschne namocim a vypnem dalsiu. Nejak som si zvykol takto fungovat :) ale nemusi to vyhovovat kazdemu, minimalne ked robis X fotografii napriklad na vystavu (co mne zatial nehrozi :))

 

to neznie zle, tá slintačka je dosť otrava, najprv ju treba prilepiť a potom z toho skla odmáčať a odliepať :-) Možno by šlo sušiť dve fotky naraz so spoločným stredom... Možno to aj vyskúšam, inak ten podklad môže byť aj sklo, to je lacnejšie a dostupnejšie ako plexi a len tie rámy s otvorom urobiť z plexi...


  • 0

#68 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 6 prosinec 2016 - 14:44:51

áno, šlo by to obojstranne, v zásade som nad tým tiež rozmýšľal a keď som si dal vyrábať rámy, tak som si k jednej plexi doske dal vyrobiť 2 rámy :) Ale používam to zatiaľ len jednostranne - lepšie sa s tým manipuluje. A áno, doska môže byť zo skla, ale keď zainvestuješ do plexi, je to ľahké a trochu menej náchylné na rozbitie. Pre informáciu, ja som si kupoval 1x dosku a 2x rám z 5mm plexi a vyšlo ma to cca 40Eur (30EUR s jedným rámom). Doska s rámom pre 13x18 fotky vychádza pre porovnanie nejakých 12 - 13 EUR.


  • 0

#69 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 12 prosinec 2016 - 14:52:02

Tyjo hodne lidi resi problemy se slintackou. Me pred nedavnem dosly stare zelezne zasoby. Sel jsem do naseho krasneho papirnictvi na Belohorske, slecna (ac mlada holka) na muj dotaz na slintacku prohlasila neco ve smyslu "jo jasne, jsou super na vypinani fotek, jaky chcete" maji tam 4 rozmery, a drzi skvele :) Nikdy jsem problem nemel ze by nedrzely nebo byl jiny trabl, krome chvile kdy jsem to blbe sam nalepil. Obcas v temnici popijim stavu z bobuli tak ke konci po vypirani a pri lepeni dam pasku nakrivo :D pak mi vetsi baryt (30x40) sem tam pri pnuti vyklouzl


  • 0

#70 svasek

svasek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 srpen 2023 - 18:33:24

Ahoj, oživím téma.

 

máte tip na kvalitní slintačku?

 

Kdysi jsem jednu užší dostal. Pěkně lepila a netrhala se. 

 

Ta, kterou jsem pořídil v místním papírnictví moc nelepí a při vypínání fotek praská, takže se fotka zvlní a je třeba jí znovu namočit a přilepit.

 

Řešil jsem to nouzově tak, že jsem pásku lepil ve dvou vrstvách. To je ale zbytečně pracné.

 

Díky

Vašek


  • 0

#71 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 056 příspěvků(y)
Reputace: 375

Publikováno 28 srpen 2023 - 18:50:45

Zkušenost ukazuje, že ty široké pásky jen málokdy lepí pořádně a důležitým faktorem je barva: ty tmavé jsou lepší. Lepší radu nemám.
  • 0

#72 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 29 srpen 2023 - 20:29:37

Klasické slintačky se vyráběly u nás v Táboře - TAPA Tábor - a byly klihové. Takže opravdu ty nejlepší jsou ty tmavé, klihové, co po navlhčení smrdí jako klíh, kterým na poště lepili cedulky na balíky (sů z Tábora a sů starý) -m\yslím, že se občas v dobře zásoběném papírnictví dá něco podobného koupit. Osobně mám dost velké zásoby, ale nechce se mi to balit, posílat a tak...Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#73 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 srpen 2023 - 19:50:51

Dovolte technickou poznámku.
Papírové navlhčovací pásky jsou v zásadě dvou typů, podle použitého lepidla. Dextrinové a klihové. Jinak řečeno, rostlinné (škrobové) a živočišné. Liší se v tom, jak jsou schopné lepit na hladké povrchy. Dextrin po uschnutí odpadne, klih drží. Dextrinová páska je výborná na lepení papír k papíru (balící papír, známka, poštovní nálepky). Klihová se hodí pro přilepení pórovitého povrchu (papír) k hladkému (sklo).
  • 1

#74 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 30 srpen 2023 - 20:45:01

Kdysi jsem dostal ze stolárny tuto:

 

Páska na lepení dýhy bílá - Nodo - shop

 

Fungovala docela dobře.

Nějak se mi to tady brání vložení odkazu, tak si to vygůglete podle názvu.


  • 0

#75 svasek

svasek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 srpen 2023 - 21:18:24

Díky za vaše postřehy.

Objednal jsem tuto:

https://www.vytvarne...ASABEgKbIvD_BwE

 

Až dorazí, vezmu nepovedenou fotku 30x40, namočím do vody a potom přilepím na sklo.

O výsledku poreferuji.


  • 0

#76 svasek

svasek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 září 2023 - 19:35:46

Ani po 24 hodinách sušení páska nepraskla a parádně se přilepila. :-P

 

Díky za nasměrování ke klihové pásce.


  • 0

#77 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 11 září 2023 - 20:56:46

Díky za vaše postřehy.

Objednal jsem tuto:

https://www.vytvarne...ASABEgKbIvD_BwE

 

Až dorazí, vezmu nepovedenou fotku 30x40, namočím do vody a potom přilepím na sklo.

O výsledku poreferuji.

Tam taky nakupuju slintacky, maji hezky vyber ruznych sirek. Drzi dobre i 50x50 a netrhaji se.


  • 0

#78 opematus

opematus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 56 příspěvků(y)
Reputace: -46

Publikováno 13 září 2023 - 09:25:19

Stupidní název tohoto vlákna mi evokuje představu slintajícího temnokomorníka, popř. "Pavlovova temnokomorníka".


  • -3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních