Přejít na obsah


Fotka

Jak poznat exponovany negativ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 david o

david o

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2009 - 19:48:53

Ahoj
stala se mi takova vec,nas malej se zahadnym zpusobem dostal k memu filmu a samozrejme ho kousek povytahl(tak 30 cm)jsem blb ze jsem si ho vcas neuklidil.Jde nejak poznat ,jestli byl negativ exponovany nebo mi povytahl novej film?jde o to ze si dofocene filmy nenechavam zatahovat do kazetky cele ale kousek mi koukaji.diky za odpovedi.
David
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 květen 2009 - 20:00:10

nezatažené exponované ihned oškubnout, popsat, okousat, cokoliv. jak to poznat teď, nevím. radši vyvolat a obětovat novej film, než exponovat 2x
  • 0

#3 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2009 - 20:22:22

no tak to gratuluji na svitku je jasno že jo tam je rozdílná barva,u kina jsem si vždy fixem na cd psal citlivost na kterou jsem fotil pokud nebyla nominální a hlavně motiv toho co jsem fotil.Fix stojí asi 20 kč v hypernově a před dětmi je nejlepší skrýš vysoká police a zamčené dveře
  • 0

#4 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 květen 2009 - 20:34:21

já bych to řešil: ustřihnout to vytažené - jít do komory - vytáhnout kousek filma a ten vyvolat. obětovat 10čísel a pak mít kdyžtak 18-24snímkáč nebo obětovat celý film?
  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 2 květen 2009 - 21:02:36

Když dofotím kino, "jazyk" ohnu - zalomím - a je jasno. Na kazetu fixem píšu E.I. Když nechám fix doma nebo nepíše, škrábnu na kazetu značku (číslo) klíčem, nožem...
  • 0

#6 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 květen 2009 - 21:07:52

Exponovaný film zatahuju vždy úplně dovnitř. Je to jasná a nejpřehlednější identifikace. A hlavně: když z kazety kouká cokoli, za co LZE zatáhnout, je téměř jisté, že dítě si za to zatáhne.

V komoře stejně kazetu otevírám, neprojíždím film znova sametkou; v labu si konec vytáhnou.

Jinak k dotazu: vyvolat a uvidíš. Lépe vyvolat exp. film a zachránit co se ještě dá - za cenu prázdného filmu (50/50). Jiná možnost mě nenapadá.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních