Přejít na obsah


Fotka

Nikon F75


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 27 květen 2009 - 13:51:38

Ahoj všem, povedlo se mi sehnat Nikon F75 se seťákem 28-100. Jelikož byla výborná cena a stroj téměř nejetý, neváhal jsem. Máte někdo s touto sestavou zkušenosti (a jaké), případně tip na jiný sklo? Jirka
  • 0

#2 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 27 květen 2009 - 15:14:58

Nazdar Jirko,
myslim, ze jedine nedostatky F75tky su:
- nemeria s manualnymi sklami
- ma trochu mensi hladacik
- automaticky cita DX kod (blbe ak si motas metraz)

inak je to vyborny stroj, uplne malicky, a ma aj Matrix.

Uzi si ho!

Duro (Blava :-)
  • 0

#3 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 27 květen 2009 - 15:24:28

No doufám, že si ho užiju :-) Díky za info... mimochodem, v pátek jedu do Trenčína s přítulkou na víkend :-)
  • 0

#4 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2009 - 20:08:13

+ F75 je prima tim jak je mala a lehka - hodis do batohu a nevis o ni, dokud nechces fotit.
+ Ocenil jsem zabudovanou dioptrickou korekci - to kazdej fotak (a zejmena v tehle cenove relaci) nema.
+ pokud mas treba z di*italu stabilizovany objektivy, tak si s nima bude rozumet..

- To ze neda rucne nastavit ASA je blby - push/pull jedine pres EV korekci.
- Film vzdycky zatahne celej do spulky - ale s tim se da zit.
- Moc mala na vetsi ruce
- Plastic-Fantastic :lol:

Sklo - dle vkusu a financi :roll:
  • 0

#5 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2009 - 20:16:25

Dodatek

- prijde mi ze docela basti baterky
- pri -10°C mi nerovnomerne pretocila (dve sousedni policka se dotkly), ale to byl jednorazovy ulet a netusim jak dalece souvisel s teplotou.

p.s.: k minulemu prispevku neda=nejde :roll:
  • 0

#6 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 27 květen 2009 - 21:20:54

Díky, díky, díky za info, velikost bude možná problém, pokud pořeším grip, tak pohoda.. mám ruce jak lopaty :roll:
  • 0

#7 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 11 červen 2009 - 17:29:56

Já s ním mám taky samé dobré zkušenosti. Pro mě má dvě podstatné nevýhody - neměření expozice s manuálními objektivy, jak už tu bylo napsáno, a chybějící podpora drátěné spouště, ať už mechanické nebo elektrické. Infraspoušť není špatná, ale nenahradí ji vždycky. Snad by to šlo vyřešit přes baterygrip, ale ten nemůžu sehnat, nikdo ho nechce prodat samostatně :lol:(
Někdy mě mrzí, že nejsem schopen vystačit si jen s F75 se seťákem, měl bych lehčí život i batoh...
  • 0

#8 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 červen 2009 - 20:48:17

F75 byl můj druhý filmový a na začátek dobrý ale vadí mi DX auto a nefaká z MF skly...
  • 0

#9 moribundus

moribundus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 prosinec 2011 - 19:55:21

No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.
  • 0

#10 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:59:53

No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.

Koukni se na wikipedii jak má vypadat dx kód pro dvoustovku a vyškrábej si to na libovolnou kovovou kazetu. Kde nemá být vyškrábáno, tam to přelep izolepou. Dělám si takhle 125 a pohoda. Prej se dají koupit i dx samolepky.
  • 0

#11 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:48:10

to vyskrabavanie mam vyskusane.
funguje v pohode.
  • 0

#12 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 prosinec 2011 - 09:10:55

a není jednodušší si vyptat v labu kabelu prázdných kazet od vyvolávací mašiny (samozřejmě naprostá většina od barvy jsou s DX kódem) a pak si jen vybrat, který film do které kazety namotat? :D
  • 0

#13 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 22 prosinec 2011 - 09:45:24

a není jednodušší si vyptat v labu kabelu prázdných kazet od vyvolávací mašiny (samozřejmě naprostá většina od barvy jsou s DX kódem) a pak si jen vybrat, který film do které kazety namotat? :D

OK, tak si příště nafasuj 125 a namotej mi to do nich :lol:
  • 0

#14 moribundus

moribundus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2012 - 17:59:15

No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.

Koukni se na wikipedii jak má vypadat dx kód pro dvoustovku a vyškrábej si to na libovolnou kovovou kazetu. Kde nemá být vyškrábáno, tam to přelep izolepou. Dělám si takhle 125 a pohoda. Prej se dají koupit i dx samolepky.

Díky, to mě nenapadlo ;-)
  • 0

#15 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 457 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 27 leden 2012 - 19:50:46

No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.

Šmankote, co furt řešíte s DX kódem? V tomto případě nastavíš korekci -1 a už se tím nemusíš dál zabývat, zůstane nastavená dokud ji nezměníš.
  • 1

#16 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2012 - 13:06:15

No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.

Možná bych zkusil vyměnit F75 za F80, která sice nemá automatické programy - pouze A,M,P,S, ale za to má samostané ISO. Mám ji a je úúúplně super! Jestli se ti ale F75 líbí natolik, že se jí zbavovat nechceš, pak ale jinou radu nemám :).
  • 0

#17 moribundus

moribundus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2012 - 21:00:02


No ta nemožnost nastavit manuálně ISO je pěkně na prd. Motám si fomapan 200 a to jsem asi v pytli. Údajně,když se tam vloží film bez dx tak automaticky nastavuje ISO 100, tak to lze jedině takhle vyřešit.
Jinak s ním nemám žádný zásadní problém.

Možná bych zkusil vyměnit F75 za F80, která sice nemá automatické programy - pouze A,M,P,S, ale za to má samostané ISO. Mám ji a je úúúplně super! Jestli se ti ale F75 líbí natolik, že se jí zbavovat nechceš, pak ale jinou radu nemám :sad:.


Nakonec jsem zjistil,že mě ten foťák vůbec nebaví. Vracím se k Praktice a pevnému sklu. To je daleko zábavnější. Ale díky za všechny rady.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních