Přejít na obsah


Fotka

Mamiya 645 A 55/2,8 N/L


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2009 - 15:01:36

Zdravím. Nevíte někdo něco o uvedeném objektivu? Třeba odkaz na nějakej obrázek, jak vlastně vypadá.... Jakým způsobem se spouští a natahuje závěrka (nemám s centrální závěrkou žádnou zkušenost)? Díky.
  • 0

#2 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 květen 2009 - 17:40:11

Objektiv také nemám vyzkoušený, ale při rozhodování zda koupit 55mm s centrální závěrkou a bez ní vyhrála ta varianta bez závěrky. Cena a nevyužití byl důvod proč ne.

Závěrku by měl automaticky natahovat ten dražší grip. Jinak asi parádní věc na práci s blesky, já jsem jejich nepřítel. Přirozené světlo nebo dosvícení lampou je pro mě snesitelnější varianta pro to co dělám. Nevím jak je to s poruchovostí centrálních závěrek, ale nějakou údržbu asi objektiv časem chce. Určitě bude objektiv těžší než bez závěrky.

Zkus se na systém 645 podívat sem:
http://www.mamiya.co...id=13&body=true
  • 0

#3 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2009 - 19:04:27

No.....právě, že ten s centrální závěrkou je 2x levnější. Já jsem teda taky nepřítel blesků, ale člověk nikdy neví a za tu cenu ....
  • 0

#4 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 květen 2009 - 20:42:58

Neumí to jenom pětisetinu?
  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 květen 2009 - 21:02:45

Nepřítel blesků :) cha cha cha :)
  • 0

#6 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 28 květen 2009 - 08:43:13

Vlastním, v Praze můžu nechat osahat.
Samozřejmě je trochu těžší a má o něco větší průměr. Závěrka je Seiko, takže myslím spolehlivá. Natahování závěrky je možné manuálně přímo na objektivu, nebo automaticky z toho dražšího gripu. Závěrka má časy 1/30 až 1/500s+B, ale také je možné se přepnout do režimu který využívá štěrbinovou závěrku v těle (ta centrální v objektivu je pak trvale otevřená. Vhodný je právě pro synchronizaci blesku při krátkých časech a to zejména při silném ambientním světle (tedy třeba na denním světle), což přináší zajímavé efekty a umožňuje např. snadno si řízeně přisvítit bleskem v protisvětle, apod.
Pokud je zde možnost ušetřit, šel bych do toho. Opticky (počet a stavba členů, kresebnost, ...) je shodný s typem bez závěrky s jediným omezením - světelnost se díky závěrce snížila z 1:3,5 na 1:3,8.
  • 0

#7 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 28 květen 2009 - 08:49:05

Ou, omlouvám se za mystifikaci. Mám doma i A 150/3,8 N/L a trochu jsem si je popletl! Příště budu příspěvky po sobě číst ještě před odesláním a né až poté, co si to mohou přečíst všichni.
Objektiv A 55/2,8 N/L má samozřejmě světelnost 1:2,8.
  • 0

#8 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 květen 2009 - 09:14:25

Jak tady už kdosi psal, tak u absolutní většiny objektivů s centrální závěrkou dělaných jako alternativa pro foťáky vybavené primárně závěrkou štěrbinovou (M645, Pentax 645) je možnost nechat závěrku v objektivu otevřenou a pak se proti "normálnímu" objektivu nemění vůbec nic.
Pokud je ten objektiv v dobrém stavu a narazil jsi na něj znatelně levněji než na klasický, tak bych to klidně zkusil i v případě, že tě focení s bleskem nezajímá.
  • 0

#9 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 09:52:32

Tisíceré díky. Nijak zvlášť ten objektiv nepotřebuju, ale ta cena mě vyloženě láká. 4743,- to je málo prakticky za cokoliv novýho na Mamiyu :roll: Jakym způsobem se ta závěrka spouští (je tam díra na dtrátěnou spoušť?)Myslim, že mám ten levnější grip.
  • 0

#10 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 květen 2009 - 12:30:18

Jinak tady na KEH.COM je poměrně jasný popis, s jakým gripem se to baví přímo: http://www.keh.com/O...&BCL=&GBC=&GCC=
  • 0

#11 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 květen 2009 - 12:54:17

Ahoj,
máš pravdu, je levnější což bych nečekal. Poptej se na podrobnosti pana Miloty z excelfota Hradec Králové www.mamiya.cz

Já od něho objektivy po prvních slevách kupoval a tam byl ještě u 55mm se závěrkou a bez ní cenový poměr obrácený. Vše mi přišlo naprosto v pořádku a hlavně mám nový objektiv bez strachu, že někomu upadl nebo dávání do servisu na vyčištění. Zy tyhle peníze bych se té závěrky nebál, kresba bude určitě podobná jako u objektivu bez centrální závěrky.

Aktuální ceník:
http://www.mamiya.cz...45protlakce.pdf
  • 0

#12 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 28 květen 2009 - 13:03:27

jh:
jo jo, má to závit pro "drátěnku"
  • 0

#13 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 květen 2009 - 13:19:50

Nepřítel blesků :D cha cha cha :-(


mě se líbila věta od Roberta Vana, kterou pronesl v Leica gallery na setkání s fotografy. Šel s jedním fotografovem pracovat, už si bohužel nepamatuji jméno a zeptal se ho jak budou blýskat.

Odpověď:
Hromy a blesky dělá jenom Bůch, mi budeme svítit :(
  • 0

#14 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 květen 2009 - 07:01:25

Nepřítel blesků :? cha cha cha :)


mě se líbila věta od Roberta Vana, kterou pronesl v Leica gallery na setkání s fotografy. Šel s jedním fotografovem pracovat, už si bohužel nepamatuji jméno a zeptal se ho jak budou blýskat.

Odpověď:
Hromy a blesky dělá jenom Bůch, mi budeme svítit :D


Já myslel, že jsem skoro poslední, kdo dělá portrét a figuru v záři trvalých světel (a připadal jsem si trochu méněcenně) ...a vida ...kolega Vano :-)

Jinak díky všem za informace.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních